A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Import és közösségi szla is!?
Nekem is van egy csodálatos hasonló esetem.
Az én cégem megveszi X Kft-től a cuccot, de úgy kértük a szállítást, hogy ne hozzánk jöjjön, hanem németországba. Mi kifizettük neki a magyar áfás számlát. Nekünk viszont egy harmadik országbeli cég fizeti ki ugyanezt az árut, és nem tudom eldönteni, hogy áfásan kellene-e számlázni, vagy nem, vagy közösségen belüli, vagy mi a szösz ez.
Van valakinek ötlet?
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Ica, nekem csak olyan volt, hogy Ausztriában vámolták, a többi stimmelt.
De neked Mo-i vámhatározatod lesz, lehet, hogy neked kell a vámos lapot töltened az áfában.
Válasz idézéssel
polika Írta:Ha nincs még levámolva, hogyan kellett megfizetni az áfát?
Import előleg nem áfás, nem?

Polika

Előleget kellett fizetni

Az ÁFÁ-T tERMÉSZETESEN A VÁMHATÁROZAT meghozatalakor fizette.

Importom mig nem voltunk EU-os szinte havonta volt. AMIÓTA eU-SOK
vagyunk csak EÚ-s országból volt behozatal.Most van az első , hogy amit leirtam , csak az átrakodás érinti az Eu.os országot. Vannak elképeléseim
de szerettem volna megbeszélni , akinek már volt ilyen
Ica
Válasz idézéssel
Kati1012!
Én is így gondoltam, tehát még nincs határozat az áfáról, az csak vámolás után szokott lenni.
Válasz idézéssel
Dina66 Írta:SiasztokSmile

Segítségeteket szeretném kérni a következőben. Van egy egyéni vállalkozó, aki szeretne eu tagországnból hobbykellékeket vásárolni és azt továbbértékesíteni. Ilyen esetben, az ÁFA elszámolása ? keletkezik neki bevallandó adókötelezettség? Neki be kell jelentkeznie eu adószámot kérnie?

Köszönettel: Dina

Mindenféleképpen célszerű bejelentkezni, mert ennek hiányában a másik tagállamban csak áfával növelten szerezheti be a terméket.
Válasz idézéssel
SiasztokSmile

Segítségeteket szeretném kérni a következőben. Van egy egyéni vállalkozó, aki szeretne eu tagországnból hobbykellékeket vásárolni és azt továbbértékesíteni. Ilyen esetben, az ÁFA elszámolása ? keletkezik neki bevallandó adókötelezettség? Neki be kell jelentkeznie eu adószámot kérnie?

Köszönettel: Dina
Válasz idézéssel
polika Írta:Ha nincs még levámolva, hogyan kellett megfizetni az áfát?

Valószinű az áfa várható összege lett megfizetve a letéti számlára. Enélkül nem vámolják le.
Válasz idézéssel
Ha nincs még levámolva, hogyan kellett megfizetni az áfát?
Válasz idézéssel
kissjozsefne Írta:Sziasztok

Andicsek!
olvastam a kérdésedet -az enyém hasonló-

Kinából hozza- német.o-ban-pakolják az árut kamionba,-magyaroszágon
vámolják

Elóleget már fizetetett, az ÁFÁ-t is meg kellett fizetni-
most fizeti ki a végszámlát. Az áru még nincs itt.

Jó lenne, ha egy kis gyakorlati tanácsot adnál, hogy te hogyan csináltad.
Olvasom, olvasom az tudnivalókat, de gyakorlatba átültetni egyedül nem megy
Ica
Nem tudna valaki segiteni?? Ica
Válasz idézéssel
Sziasztok

Andicsek!
olvastam a kérdésedet -az enyém hasonló-

Kinából hozza- német.o-ban-pakolják az árut kamionba,-magyaroszágon
vámolják

Elóleget már fizetetett, az ÁFÁ-t is meg kellett fizetni-
most fizeti ki a végszámlát. Az áru még nincs itt.

Jó lenne, ha egy kis gyakorlati tanácsot adnál, hogy te hogyan csináltad.
Olvasom, olvasom az tudnivalókat, de gyakorlatba átültetni egyedül nem megy
Ica
Válasz idézéssel
Caranita Írta:Andicsek, azt kellene megnézned, persze ha van, hogy szerződésben vagy megrendelőben mit írtak le, melyik cégtől rendeltétek a cuccot, kinek kell kifizetni. Annak a számláját be tudod fogadni és le tudod könyvelni, a másikét nem. Vámhatározat, ha a te céged nevére szól, akkor bekönyvelheted.
Ez szerintem sehogyan nem engedményezés, hanem egyszerűen valaki elrontott valamit. Mellesleg pedig az engedményezésről is kell(ene) lennie írásos megállapodásnak...

Köszi Anita! megpróbálom kinyomozni a dolgokat. Smile
Szép napot neked!
Andicsek
Válasz idézéssel
Andicsek, azt kellene megnézned, persze ha van, hogy szerződésben vagy megrendelőben mit írtak le, melyik cégtől rendeltétek a cuccot, kinek kell kifizetni. Annak a számláját be tudod fogadni és le tudod könyvelni, a másikét nem. Vámhatározat, ha a te céged nevére szól, akkor bekönyvelheted.
Ez szerintem sehogyan nem engedményezés, hanem egyszerűen valaki elrontott valamit. Mellesleg pedig az engedményezésről is kell(ene) lennie írásos megállapodásnak...
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
andicsek Írta:Sziasztok!

Bocsi,csak most tudtam megnézni a fórumot.

A japán küldi az árut, mi vámoltatjuk (ezt írtam tévesen délelőtt! bocsi) az árut, a németnek kell fizetni. szóval, ahogy a japán mondja, azt a számlát ha proformának veszem, ami alapján a vámhatározatot is kapom, akkor ugye ezt az áfa bevallásban a 4 lapon kirészletezve, meg bev.a hozzá kapcsolódó sorban kirészletezve íromm mert erről van a vámhatározat. Itt könyvelem az árubeszerzést is. Na most jön egy hónap múlva a német szla, amit fizetni kell, de akkor ezt hova könyvelem? Mert hogy szla és ez a tényleges nem "proforma szla", amit, mivel közösségi partner, az A60 bev. is fel kell tüntetni, na meg az áfa bevallás megfelelő soraiban. ugyebár... és árura már nem könyvelhetem. viszont nem is ugyanaz a szla mint a proforma, legalábbis a szállító és a dátum nem.

Én itt veszítem el a fonalat, hogy akkor most az importban meg a közösségiben is benne lesz?????

Motoszkál a fejemben az engedményezés, de hogyan??

Szóval nem értem!

Nagyon hálás lennék,ha valaki tudna segíteni. Puszi nektek és napsütésesebb szép napot kívánok mindenkinek,aki olvassa....
Andicsek
Válasz idézéssel
rataib Írta:Andicsek!
"A japán vámoltatja az árut, a németnek kell fizetni."
Ha a japán vámoltatja az árut az nem a Te költséged. A vámhatározatot mindig az kapja aki vámoltat. Idegen névre szóló vámhatározatot Te a saját bevallásaidban nem szerepeltethetsz. Rád esetleg majd a számlázott árban lesz átterhelve ez a költség.
Ez alapján a japán számlát hozzáfűzöd ahhoz a cmr-hez, vagy fuvarlevélhez amelyikkel bejött az áru.
Ha a számlát a németektől kapod akkor olyan mintha EU-s ügylet lenne.

Ezer bocsánat! Rosszul fogalmaztam,amikor azt írtam,hogy a japán vámoltatja az árut.
Mi vámoltatjuk az árut a japánoktól kapott szla alapján. Már teljes káosz néha a fejem... :O(
Andicsek
Válasz idézéssel
Osztom Ibolya véleményét.
És Andicsek kívánságát is, napsütéses nyarat mindenkinek!
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Andicsek!
"A japán vámoltatja az árut, a németnek kell fizetni."
Ha a japán vámoltatja az árut az nem a Te költséged. A vámhatározatot mindig az kapja aki vámoltat. Idegen névre szóló vámhatározatot Te a saját bevallásaidban nem szerepeltethetsz. Rád esetleg majd a számlázott árban lesz átterhelve ez a költség.
Ez alapján a japán számlát hozzáfűzöd ahhoz a cmr-hez, vagy fuvarlevélhez amelyikkel bejött az áru.
Ha a számlát a németektől kapod akkor olyan mintha EU-s ügylet lenne.
Üdv. Ibolya
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Bocsi,csak most tudtam megnézni a fórumot.

A japán küldi az árut, mi vámoltatjuk (ezt írtam tévesen délelőtt! bocsi) az árut, a németnek kell fizetni. szóval, ahogy a japán mondja, azt a számlát ha proformának veszem, ami alapján a vámhatározatot is kapom, akkor ugye ezt az áfa bevallásban a 4 lapon kirészletezve, meg bev.a hozzá kapcsolódó sorban kirészletezve íromm mert erről van a vámhatározat. Itt könyvelem az árubeszerzést is. Na most jön egy hónap múlva a német szla, amit fizetni kell, de akkor ezt hova könyvelem? Mert hogy szla és ez a tényleges nem "proforma szla", amit, mivel közösségi partner, az A60 bev. is fel kell tüntetni, na meg az áfa bevallás megfelelő soraiban. ugyebár... és árura már nem könyvelhetem. viszont nem is ugyanaz a szla mint a proforma, legalábbis a szállító és a dátum nem.

Én itt veszítem el a fonalat, hogy akkor most az importban meg a közösségiben is benne lesz?????

Motoszkál a fejemben az engedményezés, de hogyan??

Szóval nem értem!

Nagyon hálás lennék,ha valaki tudna segíteni. Puszi nektek és napsütésesebb szép napot kívánok mindenkinek,aki olvassa....
Andicsek
Válasz idézéssel
A németet is meg kellene kérdezni. Ő mit vall, és hogyan állítja be. Ki végzi a vámolást? Nem a német?,mert akkor azt a részt neki kell bevallani.
Válasz idézéssel
Andicsek!

Hát, elég csavaros ez az egész. Azon a szálon nem tudsz elindulni, hogy tul.képpen kinek kell kifizetni az árut? Melyik szla összegét kell elutalni....
Ők vámoltatták le az árut? Szerződésben nincs benne, hogy konkrétan kivel álltok közvetlen kapcsolatba? Sajnálom, hogy nem tudok többet segíteni, pedig érdekes probléma :roll:
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Caranita Írta:Andicsek, itt valami nagyon nem stimmel! Elvileg nem lehetne mindkét számla egyszerre, csak az egyik, és annak megfelelően állítod be áfába, mindenhova. (Gondolj csak bele, kétszer kellene kifizetni, ha mindkét számla rendes, élő számla lenne?!)
Azt tudom elképzelni, hogy amit a vámmal együtt küldtek, esetleg nem a ti nevetekre szól, hanem a német anyavállalatéra (vagy arra kellett volna). De igazából oda tényleg csak proformát szoktak adni.
Azért remélem, hogy valami használhatóbb tanácsot is kapsz, nálam tapasztaltabb fórumozótól.

Köszi Caranita!
Hát én is pontosan ezen aggódom. Szerintem is így van ahogy írod,de sajnos ebben az esetben mindkét szla élő, a cég nevére szól.

Azért várok még,hátha valakinek van tapasztalata... köszi
Andicsek
Válasz idézéssel
Andicsek, itt valami nagyon nem stimmel! Elvileg nem lehetne mindkét számla egyszerre, csak az egyik, és annak megfelelően állítod be áfába, mindenhova. (Gondolj csak bele, kétszer kellene kifizetni, ha mindkét számla rendes, élő számla lenne?!)
Azt tudom elképzelni, hogy amit a vámmal együtt küldtek, esetleg nem a ti nevetekre szól, hanem a német anyavállalatéra (vagy arra kellett volna). De igazából oda tényleg csak proformát szoktak adni.
Azért remélem, hogy valami használhatóbb tanácsot is kapsz, nálam tapasztaltabb fórumozótól.
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nagy segítség lenne,ha valaki tudja a megoldást!

Gondom:

Janánból beérkezik az áru, vámhat. vám,áfa rendben. Szlával jön! (nem proforma) Most tel.ban mondja a japán,hogy ez nem is rendes szla, mert ezt csak a vámolás miatt adják. stb

Majd egy hónap múlva jön a leányváll. Németországból a "rendes" szla ugyanarról az áruról.

tehát van egy szlám amit az áfa bevallásban az import áfa miatt ki kell részletezni, és van a közösségen belüli szla amit szintén fel kell tüntetni majd, sőt az A6o ban is!

Melyiket és hogyan kell feltüntetni az áfa bevallásban.

Ajaj. remélem érti, akinek már volt hasonló problémája.

Nagyon köszönöm előre is!
Andicsek
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég