A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alapítványi könyvelés
Nincs baj! Tongue
Válasz idézéssel
ildi113 Írta:K51?

Az igazolást kiállító szerv adatszolgáltatása a 20... évi adókedvezményre jogosító igazolásokról

Régebben ezt kellett leadni, ha valaki támogatott közhasznú szervezetet. Most megnéztem, de a k51-nek köze nincs ehhez 8O De közben meg gondolhattam volna hogy az adókedvezmények megszűnésével ez is átalakult.
Bocsi, ha megijesztettelek vele :roll:
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Az szja 1% -ot a szervezet 2014. október 7-én kapta meg. Akkor utalta a NAV. A kérdésem, hogy amikor el szeretném számolni, hogy ebből az 1 %-ból mekkora összeget használt fel
a tárgyévben, akkor csak attól a naptól számolhatok el vele szemben felhasználást, amikor ténylegesen átutalták neki a pénzt, ( tehát csak október 7-től dec 3-ig ) , vagy esetleg október 7-e előtt elköltött tételekre is figyelembe vehetem?
Sok múlik ezen, mert ha nem tudom elszámolni az okt. 7 előtti tételeket, akkor el kell határolnom a maradékot, és így veszteséges lesz, ÉS mivel tavaly is veszteséges volt, ezért ki fog esni a közhasznúságból. Az árbevetélre ( két év átlagában egymillió ) nem tud alapozni, mert egy-kétszáz ezres bevétele van csak. MUSZÁLY nyereségesnek lennie.
Jól gondolom ?
Köszi.
Tündi
Válasz idézéssel
Nagyon köszönöm!
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Az interneten találsz (persze legjobb, ha a profilodhoz illőt keresel)
Pl.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://zagyvarekas.hu/dse/sites/default/files/2013_evi_koltsegvetes.pdf">http://zagyvarekas.hu/dse/sites/default ... gvetes.pdf</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Holnapra költségvetést kellene készíteni a december végén alakult alapítványnak.Van erre táblázat , segítsetek legyetek szívesek.

Nagyon köszönöm,
Pmarcsi
Válasz idézéssel
K51?
Válasz idézéssel
Szia!

Szerintem ugyanazt, mintha nem lennél veszteséges. És a k51-en is kell jelenteni. Én legalábbis így csinálnám.
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kérném a segítségeteket mert bizonytalan vagyok!
Közhasznú alapítvány nem végez vállalkozási tevékenységet,
de veszteséges 2014.-ben.
Milyen igazolást kell kiadni a 2014.-ben kapott adományokról?

Jól értelmezem, hogy kiadom az igazolást, de nem kell majd a nyilatkozatot küldeni, mivel
közhasznú? Sad
Válasz idézéssel
Erzsó Írta:Akkor csak jelezned kellett!!! :lol:
igen Big Grin már aggódtam hogy vmi baj van, csak nem értettem, mert a kizártak közt meg nem vagyunk...még ezt a pénzt is lenyúlnák ha tehetnék..szerencsére nem volt idejük megszavazni Big Grin
Válasz idézéssel
Akkor csak jelezned kellett!!! :lol:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Erzsó Írta:Szia!
A levelet megkaptuk,hogy mennyi lesz az a annyi,de még pénzt nem! Hacsak nem novemberben,de még a kivonatot nem láttam.Máskor már októberben utalták.
Jelentem, nekünk ma megjött Smile
Válasz idézéssel
Szia!

A levelet megkaptuk,hogy mennyi lesz az a annyi,de még pénzt nem! Hacsak nem novemberben,de még a kivonatot nem láttam.Máskor már októberben utalták.
Válasz idézéssel
sziasztok!
van olyan alapítványos itt, aki még nem kapta meg az 1%-ot??? még nem kaptuk meg, a NAV oldalon nem vagyunk benne a kizárt civil kedvezményezettek között.
mi lehet a gond?? ja és persze a 1437-et időben beadtuk.
köszi.
ruzsmi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Újként szeretnék két kérdésben segítséget kérni. Megkaptam egy alapítvány könyvelését, akik naplófőkönyvet vezetnek.
Kapásból beleütköztem két problémába is.
1. Az alapítványnak vannak önkéntes segítői, akiknek tavaly és tavaly előtt is adott ajándékutalványt az alapítvány, mint jutalmat. Ezután semmit nem fizetett sem az alapítvány, sem az önkéntesek, mert azt mondták neki, hogy az utalvány adómentes. Én ezt nem így gondolom. Utána néztem, és adómentes lehetne, ha az önkénteseket a minisztérium felé bejelentik, de ez nem történt meg. Mennyi adót és járulékot kell az utalvány után fizetni az alapítványnak? Az önkénteseknek is kell adót fizetniük? Hogyan lehet ezt utólag lerendezni? Ráadásul ez nem Erzsébet utalvány volt, amit ha jól tudom kedvezményesen adózott volna. Már átolvastam a törvényeket, de még mindig nem teljesen világos, hogy minek kell ezt venni. Aki tud, segítsen nekem tisztán látni!
2. A másik hiba, amit felfedeztem, hogy a pénztári kiadások után egyszer sem lett elszámolva a kerekítés. Ezt utólag megtehetem az ide év végén? Milyen módon? Elég róla egy összegben kiállítani a kiadási vagy bevételi bizonylatot, vagy tételenként kell? Hogyan szerepeltessem majd a beszámolóban?
Előre is köszönöm a segítséget!
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!
Ide hoztam amit erről tudunk.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni ez lesz az első alapítványom.

Mik az első lépések, értesítés már van a bejegyzésről ,de a jogerőre emelkedésről még nem érkezett meg a határozat.
Mikor lehet bejelentkezni a NAV-hoz ?
Bankszámlát mikor lehet nyitni ?
Mik az első könyvelési lépések?

Nagyon köszönöm,
Pmarcsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Van valaki, aki könyvel Alapítványi fenntartásban működő iskolát/óvodát?
Szükségem lenne egy gyorstalpaló okításra.
Az alapítványi könyveléssel tisztában vagyok, de a kettőjük közötti kapcsolat megbonyolítja a helyzetet.
Mit kell elkülönülten könyvelni, van-e valami, amit közösen kell kimutatni, stb.

Köszi a segítséget előre is!

Zs
Válasz idézéssel
Szia!

A nem közhasznú is végezhet közhasznú tevékenységet.Én is beikszelem,előző évben is azt tettük./sport egyesület/
Ez most a 1437A a 2013-as évre vonatkozik,amit májusban vallottunk! :oops: Ha ez beérkezik,akkor októberben utalják.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Töltögetem a 1437A nyomtatványt, at egyik alapítvány nem közhasznú, viszont az értesítő levélben megkapta
az 1 %-ot.
Kérdésem: a nyomtatványon van olyan kérdés, a nyilatkozat résznél, hogy közhasznú tevékenységet folytat.
Ha nem folytat akkor már a 2013-as évre sem kaphat 1 %-ot vagy ez a 2014 évire szól?

Ha nem teszek az 1..ponthoz x-et akkor nem kapja meg ebben az évben?

Azt hiszem bele bonyolódtam, kérlek segítsetek!
Köszönöm!!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Könyvelek egy alapítványt, aminek a legtöbb költsége a reprezentáció fogalmába tartozik, tehát bőven meghaladja az előírt értékhatárt.
Adót persze nem szeretnének fizetni, ilyenkor Ti mit szoktatok csinálni? Kivegyem ezeket a számlákat, vagy év végén vételezzem vissza a pénztárba az értékhatár feletti összeget? Az utóbbi sokkal egyszerűbb lenne, mert általában az utolsó utáni pillanatban kapom meg a könyvelési anyagot.
De gondolom ezzel nem vagyok egyedül! Smile

Köszönöm a válaszokat!
Válasz idézéssel
gajda Írta:Ruzsmi, rossz az eszmefuttatásod. Az alapítványod az általad vázolt esetben konkrétan ingatlanhasznosítást,bérbeadást végez, ami gazdasági tevékenység. Ha nonprofit szervezet alaptevékenységként ezt tenné az alapítói okiratba, akkor nem jegyeznék be, mert gazdasági-vállalkozási tevékenység folytatására civil szervezet nem alapítható.
köszi a segítséget és a linkeket!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nagyon "elbénáztam" , a rámsózott alapítványnak ma, tehát késve adtam be a 12KOZ -t az 1% felhasználásáról!
Járt e már valaki így, milyen következmény várható???
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Hát akkor nem. Nekem is van olyan cégem akinek eddig minden évben két statisztika jelentési kötelezettsége volt, az idei évtől már csak 1. Egyébként ha mégis van valami jelentési kötelezettséged akkor előtte értesíteni fognak a megadott e-mail címre 30 nappal előtte, hogy az adatlap elérhető.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Beregisztráltam tegnap a KSH.Elektrára mint alapítvány.
Már a regisztrlálás közben is azt írták az egyik oldalon, hogy Önnek semmilyen aktuális nyomtatványa nincs. Ma megkaptam a jelszót majd beléptem, és a beküldendő kérdőívek száma 0/0
Akkor most már nem kell 1156-os nyomtatvány beküldeni?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég