A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
import
Szia! A 2003.CXXVII tv szabályozza a jövedéki termékek forgalmazását. Javaslom, hogy nézzenek még körül a V.P.O.P honlapján.

Balu
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mivel még nem könyveltem olyan céget aki importál külföldről.
Az egyik kft kérdezte, hogy ha szeszesitalt akar behozni eladásra EU-n kívűli országból, akkor milyen
engedélyek feltételek szükségesek ehhez. Ha valakinek van ilyen társasága megköszönném ha megosztaná velem
tapasztalatait.

Előre is köszönöm a segítséget.
Válasz idézéssel
Sziasztok! Köszi az infót Mindenkinek. Még érdeklődöm, hogy pontosan hogyan is zajlik ez.
Üdv: Jolcsi
Válasz idézéssel
Sajnos már egy terméket is le kell vámoltatni, ha kereskedelmi forgalomba kerül, és ezért minimum 7500 Ft a vámügyintézési díj. A Postát meg próbáljátok kikerülni. Az lentebb taglalt ügyemben várakoztam a vámhivatalban, és egy szintén várakozó hölggyel beszélgettem. Ők rendszeresen importálnak, és 5 csomagból 3-mal gondjuk van, de valami miatt csak a postával tudják behozatni. Bár ez egy nem leellenőrzött infó.
Válasz idézéssel
Szia!
Szóval, interneten rendeli, de a posta, vagy a csomagküldő hozza, nem?
A nagy szállító cégek (pl. DHL, TNT, UPS, stb.) levámolják a cuccot, az árut háztól házig szállítják neki, nincs vele sok macera.
Ha postán jön, vagy olyan cég hozza, amelyik nem vámol, akkor a vámolást neki kell intézni. Nem bonyolult. A hozzátok legközelebbi vámhivatali kirendeltségen vannak olyan vámolós cégek, amelyek megcsinálják.

Ezeken a VPOP-os telefonszámokon információt lehet kérni vámolás kapcsán és nagyon segítőkészek:
4726399, 4704118, 4704119
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Hú Alba! Ez nem egy nagy cég. Szerintem lehet, hogy az ev-m is interneten rendeli az árut. Akkor be kellene neki sétálni a Vámhivatalhoz és levámoltatni az árut?
Válasz idézéssel
Szia Jolcsi! Köllene vámoltatnia. Attól függ, hogy mivel jön a cucc. Nagy szállító cégek maguk csinálják a vámoltatást, csak megbízást kell nekik adni. Vagy megbíz egy céget a vámkirendeltségnél, aki kitölti a vámpapírokat. A vámpapír kitöltéséhez szerencsés, ha adott proforma vagy rendes számla, vámtarifaszámmal besorolva a termék, mert a vámos csak akkor tudja megcsinálni, ha tudja miről van szó.
A vámos / vagy szállító cég megmondja mennyi az áfa, vám, termékdíj stb., az ügyfél azt befizeti a vám letéti számlára, utána hozzájuthat az áruhoz. A Vámhivatalnál lehet, hogy megnézi a vámos az árut, de lehet, hogy nem. A befizetett összegről vámhatározatot adnak, amit aztán az áfa bevallásban be lehet vallani.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok! Abszolut járatlan vagyok import témában. Egyik ev-m internetes kereskedelemmel akar foglalkozni. Külföldről vásárol árukat, nem EU-s országokból is. Kérdés, hogy ezt, mivel tovább értékesítési céllal hozza be, le kell(ene)-e vámoltatnia (akár 2 db-tól is)?
Válasz idézéssel
És amikor a zacskót kinyitottátok, a harisnyákban nem volt egy cetli, hogy made in Hungary?
Na jó, ezt viccnek szántam, de tudom, hogy hülye vicc volt.
Most ez komoly, hogy 100 USD miatt cicózik a vpop? Nem tudod kikerülni a Ti ügyintézőtöket és egy másiknál érdeklődni a lehetőségekről?
Régen volt egy információs vonala a vpop-nek és készséggel segítettek minden kérdésben, lehet, hogy ezt kellene megpróbálnod.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
A terméket legalább nyolc éve gyártották. A csomagolásra az van ráírva: Made in Taiwan. Jó ötlet, de sajnos nem tudjuk lekövetni, hogy a harisnyákat ki, mikor, milyen százalékban gyártotta.
Válasz idézéssel
Szia Enikő! Egy terméknek az a származási országa, mely termék alkotórészeinek több, mint 50%-át egy beszállító ország alkotja. Nem tudom mi ez a termék, de nem lehet esetleg ezt alkalmazni?
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Beszéltünk azzal a vámtiszttel, aki most a hiánypótlást előírta, de lerázott azzal, hogy ne ő találja már ki, hogy, hogyan lehetne ezt megoldani. A büntire meg nem is mertem rákérdezni. A vámügyintéző cég, akinek a vámügyintézésért leperkáltunk vagy 12 ezer forintot nem veszi fel a telefont. Ja és kaptunk 8 napot a pótlásra.

Azért köszönöm Polika.

Enikő
Válasz idézéssel
Enikő, segítenék, ha tudnék.
Ha még ők sem tudják, hogyan lehet ezt megoldani, biztosan eltekintenek a büntitől.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Valaki?
Válasz idézéssel
Valaki?
Válasz idézéssel
Importban járatos fórumozók figyelmét kérem.
Idén március közepén egy amerikai cégtől megvettük az elfekvő készletét, nagyon alacsony áron, alig 100 USD-ért (a szállítás + 25 eft). Az ottaniak kérdezték, hogyan küldjék, mondtuk, hogy mi becsülettel, hivatalosan meg akarjuk fizetni a vámot, és áfát, így hivatalosan cégnévre kérünk számlát, meg mindent egyebet.
03.31-én befizettük az előzetesen kikalkulált áfát és vámot. Akkor kértek egy származási bizonyítványt, amit kiállított az amerikai, és utólag elpostázott nekünk SOS-ben. Postaköltséget természetesen mi álltuk. 05.13-án (!) megjött a határozat, melyből kiderült, hogy cirka 2,5 eft-tal túlfizettük, ezt bennhagytuk náluk.
10.15-én (!) kaptunk egy levelet, hogy az amerikai által kiállított származási bizonyítványt nem lehetett volna NEKIK elfogadni, mert taiwanon készült az áru.
Kértük az amerikaitól a taiwani cég nevét, címét. De kiderült, hogy ő is egy árleszállításon vásárolta egy másik nagyobb amerikai cégtől, a szintén elfekvő készletet. A taiwani céggel meg nem lehet felvenni a kapcsolatot.
Mit tudunk tenni? Mekkora büntire lehet számítani?
Válasz idézéssel
Köszi Kati

Hála istennek legalább van valami ami nem változott

Mégegyszer köszi

Ica
Válasz idézéssel
Szia Ica!

A vámkezelés még úgy működik mint régen. Az áfát, környzetvédelmi termékdíjat, vámot, előre befizetjük a vámletéti számlára, maj ezt követően a vámkezelés megtörténtével kapjuk meg a vámhatározatot.
Válasz idézéssel
Sziasztok

Amióta uniosok lettünk, még nem volt" igazi" IMPORTOM.

átttanulmányoztm ugyan , de szeretném megkérdezni , hogy a régi improrttól miben különbözik., a gyakorlatban

Magyarországon lesz vámoltatva- Hamburgon keresztül jön.-
Ugyanolyan vámhatározatot fgok.-e kapni mint régen??

Nem vámjogi képviselő lesz, hanem egy egyszeri megbizott ,aki intézi
az egész import ügyletet.

Előre is köszi
Ica
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég