A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hogyan könyvelem?
Talán meg kellene nézned,milyen összeg maradt rajta!
Nekem is volt,hogy ott hagyott záráskor 1-2 tételt. Program és gép válogatja.
Innen indulj el,mert csak a tételes egyeztetés segíthet.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Szia! Hát a 491-nek nem lehet egyenlege, mert akkor nincs mérleg egyezőség. Mert ugye a záró napló alapján csinálod a nyitó naplót, a záró napló pedig a mérleg alapján áll össze.....
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok! :oops:
Segítségeteket kérném. Kettőst könyvelgetek, meg nyitottam az idei évet rendeztem a 413-419-et, de mit csináljak a 491 egyenlegével?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Marcsi Confusedaj:
Válasz idézéssel
monik Írta:Ennél frissebb számban is megjelent:
a 2010/6. szám az Adókódexből.

Tökéletesen igazad van, de én olyan elérhetőséget igyekeztem másolni ahonnan megrendelheti.
Üdv. Ibolya
Válasz idézéssel
Ennél frissebb számban is megjelent:
a 2010/6. szám az Adókódexből.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Köszi Ibolya a részletes útmutatást, megpróbálom.
Üdv. Mangó
Válasz idézéssel
Nonprofit kalauz 2006

Kiadó : CompLex Kiadó Kft.,
Kiadás éve : 2006

Oldalszám :
Ár :
Beszerezhető : 1117 Budapest, Prielle Kornélia u. 21-35.

Mangó! Talán itt próbáld meg.
Üdv. Ibolya
Válasz idézéssel
Szia Mangó!
Írok Neked privit.
Válasz idézéssel
Vargáné Írta:Szia Mangó!
Az ADÓ-KÓDEX kiadványai között van olyan, hogy ' Nonprofit kalauz " abban találsz információkat.
Az egyszeres könyvitelt vezető nonprofit szervezet is köteles számv.politikát készíteni, és ebben az ÉCS elszámolásának módját megadni.
A könyvelésre is találsz kiadványokat. pl: Naplófőkönyvvezetők kézikönyve ( ez ősrégi, de biztos vannak már újabbak is)

Szia Katla!
Ma egész nap ezt a Nonprofit kalauzt keresgéltem, de hiába. Nem tudnál segíteni hol lehet ezt megvenni? vagy beleolvasni?
Köszi Mangó
Válasz idézéssel
Vargáné Írta:Szia Mangó!
Az ADÓ-KÓDEX kiadványai között van olyan, hogy ' Nonprofit kalauz " abban találsz információkat.
Az egyszeres könyvitelt vezető nonprofit szervezet is köteles számv.politikát készíteni, és ebben az ÉCS elszámolásának módját megadni.
A könyvelésre is találsz kiadványokat. pl: Naplófőkönyvvezetők kézikönyve ( ez ősrégi, de biztos vannak már újabbak is)

Szia Katla!
Köszi a válaszodat, neki is durálom magam minél előbb.

Üdv Mangó
Válasz idézéssel
Szia Mangó!
Katla
Válasz idézéssel
Egy közhasznú alapítványnak könyvelek naplófőkönyvbe egyszeresen. Az alapítvány idén vásárolt több orvosi műszert is 250 ezer volt a legmagasabb összeg. Kell e értékcsökkenést számolni, milyen szabályok szerint és hogy kell ezt lekönyvelni? Hol tudnék ennek utánanézni?
Köszi Mangó
Válasz idézéssel
Tudna-e valaki segíteni nekem, hogy milyen szabályok szerint kell a valutás számlát könyvelni /egyszeres könyvelést végzek naplófőkönyvbe alapítványnak/ vagy hol lehetne ennek utánanézni. Eddig a bevételeket közép árfolyamon könyveltem el, a kiadásnál számoltam árfolyam nyereséget, és most hogy közeledik az év vége és elfogy a pénz a számláról látom hogy a pénztár egynlegnél az árfolyam ingadozásból adódóan többletem van. Mi a teendő ezzel?
Köszönöm előre is a segítséget. Edit
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egyéni vállalkozó telefonköltségének 70%-át helyezhetem Áfa levonásba?És 100%-a ktg, igaz?

Köszi,
Válasz idézéssel
Köszönöm Ibolya hogy eloszlattad kételyeimet, lehet hogy én már egy őskövületnek számítok, hogy naplófőkönyvben egyszeres könyvelést végzek, úgy hogy valutás számlája is van az alapítványnak. Valószínűleg ebben az esetben egyszerűbb lenne kettősen könyvelni.
Űdv Edit
Válasz idézéssel
Szia Margó!
Felraktam a dokumetumokba egy anyagot, ami a hiszem, hogy segít a megoldásban.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Mangó Írta:december végén még 181 Ft-al vételeztem be a dollárt és a nyáron volt egy nagy összegű kiadás 244 Ft-os dollárral számolva. Ennek következtében az egyenleg mínuszba ment át, noha mind a két számlán van pénz, ez nekem nagyon fura. Maradhat ez így?Edit
:oops: Javítanom kell saját magam. Nem, ezt mégsem hagyhatod így, mert minuszos pénzkészlet nem lehet. Te is írod, hogy pénzed van, csak az árfolyam változás játéka mutat ilyen adatot. A naplófőkönyvnek pedig valós adatokat kell tartalmaznia. Szerintem mégis számold el valuta számla átértékelését.
Üdv. Ibolya
Válasz idézéssel
Köszönöm Ibolya a válaszodat. Most aztán tényleg nem tudom mitévő legyek mert december végén még 181 Ft-al vételeztem be a dollárt és a nyáron volt egy nagy összegű kiadás 244 Ft-os dollárral számolva. Ennek következtében az egyenleg mínuszba ment át, noha mind a két számlán van pénz, ez nekem nagyon fura. Maradhat ez így?
Kicsit elbizonytalanodtam mi legyen most.
Edit
Válasz idézéssel
PMarcsi Írta:Én is úgy látom a kivonatokból,hogy szépen megfog nőni a pénztár számlája , ráadásul ma ömlesztették rám az összes kivonatot úgy hogy küzdök kellőképpen a dühömmel.

Szia Marcsi! Nyugodtan szólhatsz neki, hogy sikkasztás, amit csinál. Lopja a cégét. És mivel év végén, amikor készítjük a társasági adóbevallást, a bevallás kéri a dec.31-i készpénzállományt, az apeh könnyűszerrel átlátja a helyzetet. (Szerintem ijessz rá, hátha abba hagyja. Vannak cégvezetők, akiknél a ráijesztés bejön.)
A l b a

Válasz idézéssel
Mangó Írta:SOS
Egy közhasznú alapítványnak könyvelek egyszereszerűsített könyvelést naplófőkönyvbe. Az alapítványnak valutás számlája is van. A valutás számláról ha forgalom van, kell e évközben is árfolyam változást számolni? Jól csinálom-e hogy könyvelési értéknapon a bankunk középértékén átszámolom Ft-ba a mozgást?
Előre is köszönöm a segítséget!
Edit
Egyszeres könyvvitelben, mivel pénzforgalmi szemléletű nincs árfolyamkülönbözet.
Üdv. Ibolya
Válasz idézéssel
SOS
Egy közhasznú alapítványnak könyvelek egyszereszerűsített könyvelést naplófőkönyvbe. Az alapítványnak valutás számlája is van. A valutás számláról ha forgalom van, kell e évközben is árfolyam változást számolni? Jól csinálom-e hogy könyvelési értéknapon a bankunk középértékén átszámolom Ft-ba a mozgást?
Előre is köszönöm a segítséget!
Edit
Válasz idézéssel
Köszi Erzsó!

Holnap folytatom, jó pihenést.
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
Marcsikám!
Akkor ma pihenj már,ne dühöng!!!!
Lesz szép pt készleted,amivel a következő lépcsőben majd csinálsz valamit.Visszatérünk rá!.....
Válasz idézéssel
Én is úgy látom a kivonatokból,hogy szépen megfog nőni a pénztár számlája , ráadásul ma ömlesztették rám az összes kivonatot úgy hogy küzdök kellőképpen a dühömmel.
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
Be bizony!
Minden hónap végén nézd meg a 389 egyenlegét!Ha nulla...akkor megvan mindkét lába.
Ezzel küzdök én is!!!! felveszik a bankból,nem utalják a kötelezettségeiket a pt + csak nő-nő...
Még a kis bizonylat is kéne!!!!amikor felveszi!!!ha automatából akkor az!!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég