A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
végelszámolás
Sziasztok!

Volt már valakinek kényszer-végelszámolása?
Egy kicsit utánaolvastam a témának és azt írja, hogy a váll vagyonát a végelszámoló csak nyilvános árverésen értékesítheti. 8O
Ezt most nem értem. Mi van akkor, ha váll-nak van több millás árukészlete autója, stb??? Kiáll az utcára és hirdeti, vagy hogy megy ez?
Lenne egy cég, aki egy az egybe átvenne mindent de hát az ugye házon belül lenne. Nem lehet így eladni?????
Válasz idézéssel
Verocs!

Ha nincs különbség a CB által elrendelt és önállóan elhatározott végelszámolás között, akkor:
- a közölt dátumot megelőző nappal le kell zárni a tevékenység szerinti időszakot (itt van egy zárómérleg).
- a közölt dátummal kezdődik a végelszámolási időszak (itt van egy nyitómérleg).
- a végelszámolás befejeztével pedig ismét van egy zárás (ekkor szűnik meg a cég).

Biztosan van kijelölt végelszámoló, aki az alkalmazottakat - saját döntése szerint - foglalkoztathatja a végelszámolás időszakában is.
"Nekem a sorsom az, hogy megélhetem, amire vágyom és amire nem,
S ha választhatok, a holnap szebb legyen..."
Válasz idézéssel
Tanácsotokat szeretném kérni. Az egyik üf-em cégénél elrendelte a cégbíróság a jogutód nélküli megszűnését januári dátummal, de erről értesítést csak májusban küldtek. Ilyen esetben lehet szó a gyorsított eljárásról, vagy ez már késő?
Jól gondolom, hogy maga a cég ekkor /januárban /még nem szűnik meg, majd csak akkor, ha ki van nullázva minden köt,köv és a végelszámoló befejezte áldásos tevékenységét? Ezt a bejelentett alkalmazottak miatt kérdezem.
Válasz idézéssel
Ezt akkor lehet, hogy meg is találom az Apeh honlapján. Majd megnézem.
Erika
Válasz idézéssel
2005-ben még külön-külön kellett kikérni a nullás igazolást formanyomin (NYENYI,OEP,APEH). Azt hallottam, hogy 2006-tól az APEH-nak van rá egy "új" formanyomtatványa.
Tünde
Válasz idézéssel
Klári!

Megtaláltam a téma helyét, s át is olvastam gyorsan. Tehát ha én leszek a végelszámoló, akkor minden szervtől be kell gyűjtenem igazolásokat? Ezt valami formanyomtatványon kell?
Erika
Válasz idézéssel
Ezt tőlem kérdezték, ha valaki kapásból tudja esetleg rá a választ??

egy kérdésem lenne hozzád.

Olvastam a honlapodon, hogy a végelszámolónak, (ami illik az ügyvezető
ügyfelemre), a végelszámolás ideje alatt járulékokat kell fizetnie.

- Hol találom meg a törvényben, hogy tudjak rá hivatkozni?

- Már ki is jelentettem a végelsz. kezdetekor a TB-ből, így akkor vissza is
kell jelentenem?

Már be is fejeződött a végelsz, a nyugdíjpénztár meg akar jönni ellenőrizni,
és gyorsan rendbe akarom tenni.
Naná, hogy normális vagyok.
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel
Nagyon köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia Zsemle!

Úgy tudom, hogy a tv úgy fogalmaz ( a feltételek fennálása esetén) hogy a váll /tetszőleges/ által meghatározott mértékben és ideig számolhatja el a meglévő veszteségét. Azért még megkockáztatom, hogy a váll által választott módot a számviteli politikában is meg kéne említeni.
Válasz idézéssel
Igen, ha más akadálya nincs.
Klári
Válasz idézéssel
Sziasztok Fórumosok!

A következőkben kérem a segítségeteket:
végelszámol a cég, a közbenső végelszámolási adóbevallásban elszámolhatom-e a társaság eddig még el nem számolt veszteségét, vagy az már örökre elveszett?
Számokkal illusztrálva: Eredmény: 1158 eFt, 2005. évi veszteség: 1000eFt.
SOS segítséget kérek, mert itt ülök fölötte már egy ideje, de most a körmömre égett.
Köszönettel: zsemle

A találkozón eddig 9-en leszünk! Aktivizáljátok magatokat!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kicsit késve (baleset miatt) szeretném nektek megköszönni a végelszámolással kapcsolatban írt segítségeteket. Átrágtam a cégtv-t is, meg Blondi írását is. Nagyon sokat segített. Mégegyszer köszi mindenkinek a segítséget.
Micu
Válasz idézéssel
Köszi mindenkinek
Edit
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Csak egy halk megjegyzés: Blondi egy csudajó cikket írt e témában
a kezdőlapon olvasható.
Kléá
Válasz idézéssel
Edith !

Klárinak tökéletesen igaza van ez a helyes megoldás, tapasztalatból tudom és valóban fontos a részletes átadási jkv. Ugyhogy rajta :wink:

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Kösz a segítséget, így fogok cselekedni - vessen magára, amikor bevállal olyan megbízatást, amihez nem ért az ügyvezető.
Válasz idézéssel
Szia Edith!

A tevékenységet lezáró beszámolóval és a bevallások elkészítésével LEJÁRT a megbízásodra vonatkozó szerződés! :!: A VA alatt lévő cég végelszámolója vagy ad megbízást a végelszámolással kapcsolatos számviteli és adóbevallás készítési munkák elvégzésére vagy nem. Ez egy új parti és új duma (ahogy az ultiban mondják). Az igazolások beszerzése, egyeztetés OEP,Nyugdíj, Környezet ésVíz,Vám stb. a végelszámoló dolga.
Ha nincs új megbízás,- mivel a szerződés megszünt - részletes jegyzőkönyvvel a cég ügyvezetőjének add át a cuccot. Vele álltál jogviszonyban Ő jogosult átvenni. A jegyzőkönyvbe részletesen javaslom leírni, hogy a záró beszámoló alapdokumentumait pl. leltárak hova kell az anyagba lefűzni, mit kell tenni a volt alkalmazottak személyi anyagával, megőrzés ideje stb.
Voltam már ilyen helyzetben, három év után a több mint 10 oldalas jvk-m volt a bíróság legfőbb dokumentuma amikor tanúként idéztek.
Klári
Válasz idézéssel
Micunak még anyyi, hogy a 2006. évi V. tv 94-116 § foglalkozik a végelszámolással. (cégtv)
Válasz idézéssel
Nekem is kijutott egy végelszámolás.
A végelszámolás kezdő napját megelőző nappal bezáróan elkészítettem az egyszerűsített éves beszámolót, melyre ráírtam a végelszámolás kezdő időpontját. 0671-est,06084-et,0603-at adtunk be az APEH-nek.
A vállalkozásnak már csak kb 100 e ft értékű TESZ-e van, amit meghagytam mert nem ért el hozzám a selejtezési jkv- még szerencse mert időközben APEH ellenőrzés kopogtatott. ( még nem tudták, hogy végelszámolás alatt van)
Úgy gondoltam, részemről ezzel befejezve az ügy, a nálam lévő bizonylatokat átadom a végelszámolónak - és kész.
Önállósította magát az ügyvezető, elment egy ügyvédhez, aki jó pénzért
írt neki egy taggyűlési határozatot - amiből az sem derül ki, hogy egyszerűsített vagy sem a végelszámolás - és az ügyvezető lett a végelszámoló. Na és most akkor én kínlódjak vele, hogy milyen igazolásokat kell beszerezni, mit kell közzétenni? Vagy adjam oda a végelszámolónak a nálam lévő anyagot, hogy tegyen vele, amit akar???
Ha a végelszámolás évvégéig nem fejeződik be, akkor dec. 31-el társasági adó, 03 meg mit udom én mi....
Válasz idézéssel
Kedves Micu!

Javaslom olvasd el 15 alcimmel alább amit ott megbeszéltünk. Persze ha van még gondod írj.
Üdv: Klári
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítsetek nekem légyszi!

Egy Kft szeretné magát végelszámolással megszüntetni.
Találok e rá valahol valami összefoglalót, hogy mikor mi a teendő, mikor milyen bevallásokat kell beadni.
Olvastam róla a csődtv-ben, csak sajna nem igazán világosodtam meg. Nem állt össze teljesen a kép.
Köszi mindenkinek: Micu
Válasz idézéssel
Köszönöm
Edit
Válasz idézéssel
Igen a teljes időszak megy a 02-es táblába elszámolásként. A 01-es táblába csak a teljes köt.-ből a 19-esen még be nem vallott rész.
Klári
Válasz idézéssel
Szia Edith!
Én a 0671-01 tábla 18. sorába írnám az éves köt. és a 19-esen bevallott különbözetét. A 0671-02-es táblán számolnám el.
A 0603-as 01-es táblájába szerintem csak az m oszlopba tudnád írni az meg nem a záró időszak.
Klári
Válasz idézéssel
időközben arra rájöttem, ha a 0603 o-ás akkor nem kell szakképzési éves részletezés hozzá. A 0671-el továbbra sem boldogulok.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég