A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
végelszámolás
Igen, ha más akadálya nincs.
Klári
Válasz idézéssel
Sziasztok Fórumosok!

A következőkben kérem a segítségeteket:
végelszámol a cég, a közbenső végelszámolási adóbevallásban elszámolhatom-e a társaság eddig még el nem számolt veszteségét, vagy az már örökre elveszett?
Számokkal illusztrálva: Eredmény: 1158 eFt, 2005. évi veszteség: 1000eFt.
SOS segítséget kérek, mert itt ülök fölötte már egy ideje, de most a körmömre égett.
Köszönettel: zsemle

A találkozón eddig 9-en leszünk! Aktivizáljátok magatokat!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kicsit késve (baleset miatt) szeretném nektek megköszönni a végelszámolással kapcsolatban írt segítségeteket. Átrágtam a cégtv-t is, meg Blondi írását is. Nagyon sokat segített. Mégegyszer köszi mindenkinek a segítséget.
Micu
Válasz idézéssel
Köszi mindenkinek
Edit
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Csak egy halk megjegyzés: Blondi egy csudajó cikket írt e témában
a kezdőlapon olvasható.
Kléá
Válasz idézéssel
Edith !

Klárinak tökéletesen igaza van ez a helyes megoldás, tapasztalatból tudom és valóban fontos a részletes átadási jkv. Ugyhogy rajta :wink:

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Kösz a segítséget, így fogok cselekedni - vessen magára, amikor bevállal olyan megbízatást, amihez nem ért az ügyvezető.
Válasz idézéssel
Szia Edith!

A tevékenységet lezáró beszámolóval és a bevallások elkészítésével LEJÁRT a megbízásodra vonatkozó szerződés! :!: A VA alatt lévő cég végelszámolója vagy ad megbízást a végelszámolással kapcsolatos számviteli és adóbevallás készítési munkák elvégzésére vagy nem. Ez egy új parti és új duma (ahogy az ultiban mondják). Az igazolások beszerzése, egyeztetés OEP,Nyugdíj, Környezet ésVíz,Vám stb. a végelszámoló dolga.
Ha nincs új megbízás,- mivel a szerződés megszünt - részletes jegyzőkönyvvel a cég ügyvezetőjének add át a cuccot. Vele álltál jogviszonyban Ő jogosult átvenni. A jegyzőkönyvbe részletesen javaslom leírni, hogy a záró beszámoló alapdokumentumait pl. leltárak hova kell az anyagba lefűzni, mit kell tenni a volt alkalmazottak személyi anyagával, megőrzés ideje stb.
Voltam már ilyen helyzetben, három év után a több mint 10 oldalas jvk-m volt a bíróság legfőbb dokumentuma amikor tanúként idéztek.
Klári
Válasz idézéssel
Micunak még anyyi, hogy a 2006. évi V. tv 94-116 § foglalkozik a végelszámolással. (cégtv)
Válasz idézéssel
Nekem is kijutott egy végelszámolás.
A végelszámolás kezdő napját megelőző nappal bezáróan elkészítettem az egyszerűsített éves beszámolót, melyre ráírtam a végelszámolás kezdő időpontját. 0671-est,06084-et,0603-at adtunk be az APEH-nek.
A vállalkozásnak már csak kb 100 e ft értékű TESZ-e van, amit meghagytam mert nem ért el hozzám a selejtezési jkv- még szerencse mert időközben APEH ellenőrzés kopogtatott. ( még nem tudták, hogy végelszámolás alatt van)
Úgy gondoltam, részemről ezzel befejezve az ügy, a nálam lévő bizonylatokat átadom a végelszámolónak - és kész.
Önállósította magát az ügyvezető, elment egy ügyvédhez, aki jó pénzért
írt neki egy taggyűlési határozatot - amiből az sem derül ki, hogy egyszerűsített vagy sem a végelszámolás - és az ügyvezető lett a végelszámoló. Na és most akkor én kínlódjak vele, hogy milyen igazolásokat kell beszerezni, mit kell közzétenni? Vagy adjam oda a végelszámolónak a nálam lévő anyagot, hogy tegyen vele, amit akar???
Ha a végelszámolás évvégéig nem fejeződik be, akkor dec. 31-el társasági adó, 03 meg mit udom én mi....
Válasz idézéssel
Kedves Micu!

Javaslom olvasd el 15 alcimmel alább amit ott megbeszéltünk. Persze ha van még gondod írj.
Üdv: Klári
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítsetek nekem légyszi!

Egy Kft szeretné magát végelszámolással megszüntetni.
Találok e rá valahol valami összefoglalót, hogy mikor mi a teendő, mikor milyen bevallásokat kell beadni.
Olvastam róla a csődtv-ben, csak sajna nem igazán világosodtam meg. Nem állt össze teljesen a kép.
Köszi mindenkinek: Micu
Válasz idézéssel
Köszönöm
Edit
Válasz idézéssel
Igen a teljes időszak megy a 02-es táblába elszámolásként. A 01-es táblába csak a teljes köt.-ből a 19-esen még be nem vallott rész.
Klári
Válasz idézéssel
Szia Edith!
Én a 0671-01 tábla 18. sorába írnám az éves köt. és a 19-esen bevallott különbözetét. A 0671-02-es táblán számolnám el.
A 0603-as 01-es táblájába szerintem csak az m oszlopba tudnád írni az meg nem a záró időszak.
Klári
Válasz idézéssel
időközben arra rájöttem, ha a 0603 o-ás akkor nem kell szakképzési éves részletezés hozzá. A 0671-el továbbra sem boldogulok.
Válasz idézéssel
Ismét segítséget kérnék. Véelszámolás kezdete miatt töltöm a 0671-et és a 0603-at. Szakképzési hj.köt. csk 1-3 hóban volt, amit bevallottam a 0619-en.
A 0671 és 0603 bevallásnak is van szakképzési részletező lapja, és számomra a kitöltésiből az jön le, hog éves adat részletezését kéri. Gondolom nem kell mindkét helyre beírni ugyanazt.
Ha a 0603-on a szakképzési köt 0, mertcsak a különbözetet kell beírni, ettől a részletezésbe az éves adatokat írjam? Mit írjak a 0671 részletezőjére?
Válasz idézéssel
Oké, nem foglalkozom vele. Köszi a hozzászólásokat. Edit
Válasz idézéssel
Szia Edith !

Az Art. 178.§ Értelmező rendelkezések 30. ont. csekély össegű ( de minis ) támogatás : az EK Szerződés 87.és 88. cikkeiben foglaltaknak a de minimis támogatásra való alkalmazásáról szóló 2001.január 12-ei 69/2001 8EK9 bizottsági rendelet alá tartozó támogatás.

Már csak ezt kell előteremteni. :roll: De szerintem hidd el amit a Klári mond.

Üdv.

Kicsi
Válasz idézéssel
Szia Edith!

Nem tartozik bele.

Klári
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Így 12-dike után egy kicsit bóklásztam a menük között, ráakadtam a Régebbi hírek-re! Itt olvastam blondi 10.11-i írását: Október2006/Végelszámolás az új szabályok tükrében. Érdemes elolvasni a v.a.-hoz nagyon hasznos infókat tartalmaz.

Lehet, hogy ez a menü csak nekem, mint nemrég belépőnek újdonság!

Üdv.Tünde
Tünde
Válasz idézéssel
Szia Edith!
Valahol régen mintha azt olvastam volna ,hogy a munkaügyikzp tamogatása nem tartozik a deminis be. Da sajna nem emlékszem, hogy hol.
Üdv
Katla
Válasz idézéssel
Edith !

A kitöltési nem mondja meg hogy beletartozik-e? Vagy esetleg a szerződés a munkaügyi központtal ? De egyébként szerintem, ha nem foglalkozol vele akkor sem történik baj, biztos nem olyan óriási mértékű az a bizonyos támogatás :roll:
És most már ha kész vagy a 12.-i dolgokkal pihenj egy kicsit biztos Rád fér, és holnap is lesz nap és az sem lesz könnyebb 8O

Üdvözlettel

Kicsi
Válasz idézéssel
Eddig kimaradt az életemből a de minimis támogatás - túl magas nekem ez a léc.- eddig még nem szántam rá időt.
Egy végelszámolás kapcsán merült fel, hogy a 0671 bevalláson ha jól emlékszem a 3. lap a csekély összegű támogatásról szól. Fel kell tüntetni a munkaügyi központ támogatását itt, vagy ezzel nem kell foglalkozni?
Válasz idézéssel
A 2006. évi V. tv, a Cégtv 94.§-tól foglalkozik a végelszámolással. A végelszámolónak van felelőssége, meg feladata bőven, én ezt nem vállalom be - különösen hogy elvárnák hogy ingyen csináljam.
Ha nem sok vagyontárgy van, ill tartozások nincsennek - akkor azért egyszerűbb a dolog, de én úgy döntöttem most nincs időm utánajárni, pont elég ha a az első záró bevallásokat elkészítem.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég