A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
végelszámolás
Szia Harakiri!
Szabad fogalmazású levél kell amiben kéred a CB felé a törlési engedély kiadását!

Szia Era!
A végelszámolás befejezésének napjával kell minden bevallást beadni (06.30)
A záró mérlegben nyugodtan lehet kötelezettség a tagokkal és az állammal szemben (08, 65) amit a pénzeszközök fedeznek, valamint lehet az állammal szemben még követelés is amit majd átvezetnek. A 71-es sem tartalmaz mást.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Gyorsan közbekérdeznék...
Ha minden bevallás, beszámoló bement a végelszámolás zárására vonatkozóan
akkor a NAV hivatalból értesíti a C. Bíróságot, hogy részéről a törlésnek nincs
akadálya, avagy külön kell kérni erről igazolást..és ha igazolást kell kérni
akkor hogyan???

S.O.S

Harakiri
Válasz idézéssel
Lenne még egy kérdésem, bár itt lent más kolléga is hasonló dilemmával küzdött, de nem találtam rá egyértelmű választ.

Most lenne egy másik végelszámolásomnak teljesen vége.
De nekem ezek az időpontok nem állnak össze, hogy most mi alapján mit küldök be.

Dátumaim:
06.30-ra (végelszámolás zárásának elhatározott időpontja) csináltam egy mérleget, ami alapján fel lehet osztani a vagyont.
07.20-ra jönnek a tagok elfogadni ezt a vagyonfelosztási javaslatot.

Ez a mérleg alapján kell a beküldeni a záró 71,08,65,01 bevallásokat, vagy csak a kifizetés megtörténte utáni adatokkal?

A mostani 07.20-i határidővel beküldendő 65-ös ÁFA lehet akár a záró ÁFA bevallásom is?
Mert 06.30 után nem lesz már számla mozgás, csak kifizetés a vagyonfelosztási javaslat után.

A 01-es is nullás bevallás az sem okoz talán gondot, de a záró dátuma 06.30 lenne?

71-en ugye nem mindegy, milyen adat kerül az ottani mérlegbe és eredménykimutatásba.
A végelszámolás alatt keletkezett veszteség, adódhat elvárt adó miatt adófizetési kötelezettség stb.
Illetve az eszköz és forrás oldal is más a 06.30-i mérleg és a kifizetés utáni mérlegben.
Melyik állapotban kell a záró 71-et beküldeni? 06.30 vagy kifizetés utáni?

Illetve itt az utolsó 08 esete:
van magánszemély és nem magánszemély tag is. A magánszemély esetében le kell vonnom az szja+EHO-t a kifizetésnél. Ezt az utolsó 08-on kellene szerepeltetni? Addig ne is küldjek záró 08-at, míg a legutolsó kifizetés meg nem történik? legalább 20 magánszemélyről van szó, és nincs meg mindenkinek az adata a 08-hoz. Lehet, hogy egy időintervallumra be sem fér a kifizetés. Vagy várjuk meg az összes adatot, és egyszerre fizessünk, amikor már mindenkié itt van?

Több helyen olvasom, hogy a kifizetéseket a Cégbírósági törlés után lehet elkezdeni.
A 08-on kívüli bevallások mehetnek a törlés előtt is? Ez nekem olyan róka fogta csuka esete, vagy csak túlkomplikálom :-(

Köszönöm a segítséget, biztosan több ilyen esetetek volt a gyakorlatban mint nekem, akinek ez az első.
De ha ezen túl vagyok, a többit már remélhetőleg simábban zárom :-)
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia Klári!

Közben találtam egy ilyen cikket:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Kelle_fizetni_tbt_a_vegelszamolo_utan_Itt_a_2OZ39M">http://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/ ... t_a_2OZ39M</a><!-- m -->

Ez alapján semmit nem kell utána fizetni.
Ő tényleg teljesen külsős, nem tag, még ha korábban ő is volt az elnök, akkor is külsős elnök volt.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia!
Egészség szolg. járulékot.08-on vallani és fizetni kell.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Végelszámolás alatt álló szövetkezet végelszámolója a korábbi elnök.
A végelszámoló öregségi nyugdíjas, jövedelmet nem vesz fel a megbízásért.
Ő maga nem tagja a szövetkezetnek.

Ez esetben kell-e valamilyen járulékot fizetni utána?

Köszönöm a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítsetek kérlek mert nagyon elakadtam a végelszámolással.Egyszerűsített végelszámolással szűnik meg egy KATA Bt, azt már elkészítettem hogy vissza került a TAO-ba, Sajnos van neki társasági adóelőlege, amit befizetettem vele, de ha beadom a társasági záró bevallást, az "o"-ás lesz. A NAV-ba egy hölgy azt tanácsolta hogy fizessük be és a záró bevallásnál 17-esen vezessük át az Szja, EHo-ra. Ugyanis van eredménytartaléka és pénzeszköze is a jegyzett tőkén felül. A kérdésem az lenne a záró mérlegben mi szerepelhet?- az szja és eho előírást mivel szembe könyvelem le? A bankban lévő pénz után is kell adót fizetnie?
Köszönöm
Válasz idézéssel
Ide hoztam a hozzászólásaidat, mert itt erről már volt szó.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Tovább zavarodtam a végelszámolásban mivel a kft tagja ia bedolgozik nekem, most a következőt küldte nekem (hozzáteszem hogy a végelszámoló is ő lett és pénzt nem kér érte)
“Felhívjuk az adózók figyelmét, hogy az eljárás során a társas vállalkozónak minősülő végelszámolóra a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény (Tbj.) társas vállalkozóra vonatkozó szabályait kell alkalmazni, melyről részletes tájékoztatás a Nemzeti adó- és Vámhivatal Információs füzetek menüpontjában a 12. számú információs füzetben található.”
Kérném a segítségeteket. Üdv. Marcsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy pl végelszámolás történik 2016.03.01-05.25 ig végelszámolás beszámolót kell készíteni,ennek beküldéséről kapunk visszaigazolást, ezt a visszaigazolást megkapja az ügyvéd. A vagyonfelosztás elfogadott összegét a tagok a törlés után kapják meg, viszont a bankszámla nyitott marad és mikor tudom kinullázni a számlákat? Tulajdonképpen hány darab beszámolót kell küldeni? A különböző adóbevallások tiszták előttem. Üdv. Marcsi
Válasz idézéssel
Szia!
A végelszámolás befejező napján a tagok elfogadják a végelszámoló jelentését és rendelkeznek a vagyon felosztásáról (elfogadják a vagyonfelosztási javaslatot). Ez alapozza meg a záró 08-asban szereplő adókötelezettséget és a jövedelem kifizetését. Igen a kifizetés a záró napon történik. Csak abban az esetben érdemes a kifizetéssel megvárni a törlés napját, ha kétségeid vannak illetve az APEH nem vizsgálattól negadív eredményt vársz.
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:A végelszámolás befejezésének napján ami vagyonfelosztási javaslat el fogadásának is a napja szoktam kifizetni a tagokat és átutalni az adókat. ...

Köszi,

úgy érted, hogy a végelszámolási zárónapon fizethető ki ténylegesen a JT + ET??
Vagy a teljes befejezéskor, a törléskor?
Válasz idézéssel
Szia!
1., A ügyvéd szokta levélben kérni és viszonylag kötetlen formában kapni a NAV Végelszámolás x Főosztályától.
2., Jól gondolod. A végelszámoló jelentése és a vagyonfelosztási javaslat a befejező napon eszközt (jobbára pénzt) és JT+ET-t tartalmaz. A záró 08-ban vallod (adózod)be az ET összegét, a A JT és ET felosztás arányait és a konkrét személyre szóló összegeket a végelszámoló jelentése tartalmazza. A végelszámolás befejezésének napján ami vagyonfelosztási javaslat el fogadásának is a napja szoktam kifizetni a tagokat és átutalni az adókat. A bankszámlán hagyok 5-10 e Ft-ot , hátha kitalál valamit a NAV pl kés.pótlékot.

Válasz idézéssel
Sziasztok,

Klárinak köszönöm az előző kérdésemre írott válaszát. Megspórolhattam volna, ha előtte jobban átnézem ezt a topicot. Azóta ez megtörtént, de még néhány dologban bizonytalan vagyok.

Két gyors kérdés:

1. A 2010 előtti évekről a Nyufig ad nemleges igazolást, a K32 nyomin. De az utáni évekről a NAV? Milyen formában, milyen nyomin kell kérni? Kell-e a NAV-tól ez az igazolás a végelszámolás zárónapjára?

2. Ha jól értelmezem a végelszámolás időszakában, még a záró napon sem lehet kivenni/kiadni a Jegyzett tőkét.Vagy igen? Van még ET-a is a Kft.-nek és a vagyonfelosztási javaslat a JT és az ET együttes értékéről szól? Jól gondolom? (Ez utóbbit 15% SZJA és 14% EHO terheli.)

Előre is köszi a választ.
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!
Itt kutakodj! Ha nem találod, segítünk!

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Én is végelszámolás témában kerülök ide, ha valaki tudna segíteni, mivel 2016-ban evás kft megszűnik,visszatér a kettős könyv cégre, de a számomra elkészítendő bevallási folyamatokkal most zavarodtam össze.

Köszönöm a segítséget
marcsi
Válasz idézéssel
Sajna kell, mert "vezető tisztségviselő".

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kft végelszámolásával szenvedek. Most egy egyszerű kérdésem van, de később még lesz több is :-(

Végelszámolás időszaka alatt vagyunk. A korábbi üv. a végelszámoló, aki öregségi nyugdíjas. Jövedelmet nem vesz fel erre az időszakra. Konkrét kérdés: kell-e küldeni a 1608-ast és kell-e a 7.050 Ft-ot fizetni utána?

Előre is köszi.
Válasz idézéssel
Szia Era!
Nyugodtan figyelmen kívül hagyhatod az előleg előírásokat. Azok "normális" működéshez tartoznak. Majd a végelszámolást záró bevallásban elszámolsz az esetlelgesen keletkező nyereséggel és vége,

Válasz idézéssel
Köszi Klári :-)

De miért írtak elő 12.20-ra előleget?
Idén már csak pár milliócska értékesítése volt a tárgyi eszközeiből.
Így a normál szabályok alapján 01.20-ra kellett volna előírni akármennyit is, de azt írták elő, ami végelszámolás nélkül az utolsó negyedévre járt volna.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Nem Era.
A tevékenységet záró bevallásban elszámoltál a Taoval (15071). Majd a végelszámolást befejező bevallásban (15.10.01-15.12.31) elszámolsz ezzel az időszakkal is.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Végelszámolás alatt álló társaságnak kell társasági adóelőleg kiegészítésről 01-es nyomtatványt küldeni?

09.30-ával megcsináltam a tev.zárót, befizette a 2015-re járó társasági adót. 10.01-től van végelszámolás alatt.
2015-ben minimális bevétele volt, de 2014-ben még 100 M feletti árbevétellel rendelkezett.
Csak azért merült fel bennem, mert 12.20-ra elő van írva neki előleg fizetési kötelezettség, e mellé küldjek egy nullás kiegészítést is?
Ha igen, milyen időszakra? 10.01-12.31 vagy 01.01-12.31?

Köszönöm a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

Van két Kft. (rokon), akinek elméletileg könyvelek (küldözgetem a nullás bevallásokat), gyakorlatilag pedig 3 éve nem ment be beszámoló és társasági adóbevallás, mivel nem hozott hozzá anyagot többszöri felszólítás ellenére sem.
Az egyik Kft. kényszertörlés alatt van, a másikat is felszámolták, a megszűnése jogerőre emelkedett.
Tisztában vagyok vele, hogy a felszámolás alatt is lett volna bevallási kötelezettsége, de mivel semmilyen dokumentumom nem volt hozzá, kizárólag a 08-asokat és a nullás áfabevallásokat küldtem.
Mi a teendő a kényszertörlés alatt álló és a megszűnt Kft. esetében? Meddig küldözgessem a 08-asokat, míg valaki engem is "értesít", hogy ne tegyem?
Köszönöm,
Kata
Válasz idézéssel
Szia,
szerintem van mód rá, hogy a tagi kölcsön fejében kivigye a tárgyi eszközt a tulajdonos. De egyrészt
piaci értéket kell megállapítani rá és áfát is fizetnie kell a társaságnak utána, mivel értékesítésnek
fog minősülni.
Remélhetőleg jól tudom.
Ildi

Haág Írta:Sziasztok !

Szeretnék egy kis segítséget kérni: mielőtt beindítottuk volna egy cég végelszámolását, megkérdeztem az ügyvédjüktől, hogy megoldható lenne-e a következő dolog: 488 e Ft. tagi kölcsön van bent a Bt-ben, semmi más, viszont ezt a pénzt arra költötték, hogy egy égető kemencét építtettek a cég székhelyén, ami a kültag lakása is egyben. Az égető kemencét már régen csak a nullás számlaosztályban tartjuk nyilván, de a Bt. szerződésben rögzítené, hogy így a tagi kölcsön fejében a mai napig működő kemence a kültag kizárólagos tulajdonát képezné. Az ügyvéd azt mondta, hogy szerinte semmi akadálya, de én egy picit elbizonytalanodtam a fórumokat olvasgatva. Megvalósítható szerintetek ??
Nagyon szépen köszönöm !

Ági
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Szeretnék egy kis segítséget kérni: mielőtt beindítottuk volna egy cég végelszámolását, megkérdeztem az ügyvédjüktől, hogy megoldható lenne-e a következő dolog: 488 e Ft. tagi kölcsön van bent a Bt-ben, semmi más, viszont ezt a pénzt arra költötték, hogy egy égető kemencét építtettek a cég székhelyén, ami a kültag lakása is egyben. Az égető kemencét már régen csak a nullás számlaosztályban tartjuk nyilván, de a Bt. szerződésben rögzítené, hogy így a tagi kölcsön fejében a mai napig működő kemence a kültag kizárólagos tulajdonát képezné. Az ügyvéd azt mondta, hogy szerinte semmi akadálya, de én egy picit elbizonytalanodtam a fórumokat olvasgatva. Megvalósítható szerintetek ??
Nagyon szépen köszönöm !

Ági
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég