A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
végelszámolás
Szia Marcsi!
Köszönöm szépen!
Az anyagot is!
Válasz idézéssel
Balázs!

Igen én biztos beadnám,de megpróbálnám a adófolyószámla osztályt  is hívni.Nem vagyunk agysebészek ,mi tudunk javítani  ők nem ,mert a beteg mint zöldség ébred.

Pmarcsi

Csatolt fájl(ok)
.pdf   Vegelszamolas-20181004_jegyzet.pdf (Méret: 1.01 MB / Letöltések: 36)
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Olyan régen csináltam már végelszámolást, hogy a fene se emlékszik már rá:

egy bt-mnél a végelszámolás kezdete 2018. 04.15. A 2017-es évről a 29-es bevallást beadtam, abban volt huszonezer tao. Ez alapján előírták az előlegeket. Leadtam a 2018.01.01-04.14-ig a a 71-es bevallást nulla társasági adóval. Először is nem látom a folyószámlán. Most adnám le a 29-est egy évre, és ezután a zárót is. De a folyószámlán ott az a nyomorult előleg, ami így persze tartozást mutat.
Most tényleg el kell utalnia, hogy majd visszakapja? Vagy ha most beadom a 29-est 2018. 04. 15-2019.04.14-ig, akkor azt végre felkönyvelik nullával?

Köszönöm!
Válasz idézéssel
Aláíratod és úgy scaneled szerintem a többit leírtam.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek. Próbálom újra küldeni.
Az aláírást grafikusan nem értem , de úgy fogom beküldeni.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Állj! Nem törlünk! Nem szabad. Van olyan cégbíró akine ay a heppje, hogy ay eredeti szöveget akarja ahol kell átírva.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szia nem tudom,hogy megoldódott e már a probléma.
Talán ez segít,

"mintaokiratokat kitöltve, a cégkapun keresztül, a személyre szabott ügyintézési felületen (SZÜF portál: https://szuf.magyarorszag.hu) a Vállalkozás/Egyszerűsített végelszámolás befejezése menüpontban, az itt elérhető „azonosításra visszavezetett dokumentumhitelesítés” link alatt hitelesített dokumentum csatolásával lehet benyújtani az illetékes cégbíróság részére."

13.sz mellékletet töltsd ki ,ami nem kell töröld,sajnos nekem ez van nem kellet még használnom.

Pmarcsi

Csatolt fájl(ok)
.docx   13.docx (Méret: 17.11 KB / Letöltések: 27)
Válasz idézéssel
Sziasztok! 
Tudna nekem valaki küldeni 21/2006//V.18 13 számú mellékletet a  egyszerűsített végelszámolás befejezéséhez  bt-nek.
Beküldtem a 14 sz mellékletet és visszadobták. 
A taggyűlési jegyzőkönyvet és a vagyonfelosztási javaslatot is azt írják alá kell grafikusan íratni és csak úgy lehet beküldeni.
Bocsánat, de most csinálok ilyet először.
Köszönöm
Válasz idézéssel
Szia Klári!
Nagyon köszönöm , lehet élek a lehetőséggel a segítség miatt.
Most első lépésként lekönyvelem a dolgokat.
Beadtam e papíron a V3 bevallások törlését.
Köszönöm előre és jelentkezem priviben.
Válasz idézéssel
Szia Pötyi!
Mindent jól gondolsz.
09.21-től normál működdést kell könyvelned bevallásokkal beszámolóval. Sajna valóban törölttni illetve javíttatni kell a 06 és 09 közötti bevallásokat. Szerintem nem a végzés hatájától kell könyvelni bevallani a működést, hanem sajna az eredeti naptól, hisz a CB azt mont, hogy a befefezés nem igaz innentől 19 májusig "normálisan" működött a cég.
Mindent úgy csinálsz mindha eddig normálisan működött volna a cég és most zárod. A mult V1, az időszak V2 és a vége V3. De ezt úgyis tudod.
Szólj segítek ha kell.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Még mindig a végelszámolással van problémám, mert sokkal bonyolultabb, mint gondoltam.
A dátumokkal és a bevallás jelöléssel van problémám.
A cég tavaly 06.21-én kezdte a végelszámolását aztán elvileg 09.21-el beadta a törlést a befejezésre.
Le lett adva V3 jelöléssel 1871, 1801, és V1 illetve V2-vel a 1808.
A cégbíróság elutasította a cég megszűnést egy jogerős végzéssel melynek dátuma 2019.05.30, a cég 2019.06.05-én újból végelszámolásba kezdett már az új törvényeknek megfelelően.
Most jön a problémám töröltetnem kell a 1871 és 1801 V3-at és a /1808 V2 is?/.
Be kell adnom a 1971-et és a 1901-et 2018.06.21-2019 05.30-ig igen de milyen kóddal V1? Be kell adnom a 08 bevallásokat is azt is milyen kóddal meg még a mérleget is.
Aztán 2019 05.31-től él a cég 2019.06.04-ig arra is be kell adnom 1971, 1901 és a 08-at arra gondolom nem kell kód , mert élő volt a cég.
Majd jön megint a 1971 , 1801 és a 08 már a végelszámolásnak megfelelő kóddal.
No meg még az ipákat is le kell rendezni.
Könyvelni is kell, mert van a végelszámoló nyugdíjas járuléka.
Mindez azért , mert a két"okos" ügyvéd nem fogadta el azt , hogy az egyszerűsített végelszámolásból rendes végelszámolás lesz hanem fellebbezések tömkelegét gyártotta.
Jól gondolom a dátumokat és a jelöléseket? 
Nagyon köszönöm ha valaki tud segíteni, mert én már a fától nem látom az erdőt.
Válasz idézéssel
Kedves Tamás gazda!
1., Igen az alkalmazás kódja 53. A 1041-en ne bántsd csak a végen.
2., A nem végelszámoló tagot 04.30-al 1041-en kijelentetted, ha bevolt jelentve?

Válasz idézéssel
Köszönöm Klári a választ,

de gondom van már a 08-assal is. Tehát a végelszámolás kezdete máj. 01. Két nyugdíjas tag van, jöv-et nem vesznek fel, az egyik az (egyszerűsített) végelszámoló. Ennek vallanám (gondolom a másiknak nem kell...) a 7500 Ft-ot máj.-ra: a 08-as A lapján bev. típ.: V, bev. fajt.: 2. Az embernél az M 09-es oldalon az alkalm. minősége: 08 53(?) (41-el vagy 76-tal nem fogadja a 7500-at). 555.sor C: 7500.-
Így jó?
Hol jelzem azt, hogy "vezető tisztségviselő"?

Másik kérdés: 1041-est kell-e küldenem? A másik tagról, hogy 04.30-al befejezte a (nyugd.) tevékenységét, ill. a végelszámolóról, az új beosztásáról 05.01-el???

Előre is köszi, ha foglalkoztok velem...
Válasz idézéssel
Szia!
Egyszerűsített lesz a bt végelszámolása. A cégbíróság olyan nesze semmi indokkal utasította el/szerintem az ügyvédek össze vissza adtak le mindent és okoskodtak/.
Köszi a választ kezdem akkor újra.
Válasz idézéssel
Hello!
Azt nem tudni miért nem volt jó a cégbíróságnak?Akkor szerintem 2018-ban nem történt semmi azt az évet kéne lezárni ha kell beszámoloval meg a többi beküldendővel egy rendes évzárás aztán majd megint a 2019.01.01-től a végelszámolás megelöző napig beszámoló meg a többi most akkor egyszerüsitett lesz vagy rendes végelszámolás?
Válasz idézéssel
Szia! Ez egy bt volt, aminek már évek óta szinte semmi bevétele nem volt és minden tiszta volt, le volt rendezve tartozása sem volt sehova.
Válasz idézéssel
Hello!
Most 2018-ban az milyen cég volt ami egyszerüsitett végelszámolással szünt volna meg mert kft csak 2018.juli 1.-től lehetett volna?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Sajnos olyan helyzetbe kerültem egy cég végelszámolásával kapcsolatban ami eddig nekem szerencsére nem volt, lehet másnak sem de hátha tudtok segíteni.
Egy cég megkezdte a végelszámolását tavaly június 26-án , szerintem erre még a régi szabályokat kellett volna alkalmazni de mást akart a cégbíróság mást a nav és mást csináltak az ügyvédek. Minden bevallás törlési kérelem bement, de a a cégbíróság az egészet már többszöri felebezés után  2019 05.31-én elutasította, további felebezés már nincs. Az ügyvédeknek felajánlották a rendes végelszámolást de nem fogadták el.A végelszámolás vége 2018.09.26 volt és bement minden bevallás azzal kapcsolatban is.
Az ügyvédektől kaptam egy jegyzőkönyvet, hogy a cég elkezdi újból a végelszámolását 2019 06.05-én és intézkedjek.
A végelszámoló nyugdíjas és nincs máshol munkája vagyis kell fizetnie a 7320 ill 7500ft/hó összeget, igen ám de miből a bankszámlán és pénztárban nincs pénz , ezért gondoltam lesz egy bevétele. Az új végelszámolás kezdetét a jegyzőkönyvvel együtt beküldtem. Az adóalany nyilvántartónak jeleztem a problémát, mert 2X nem kezdhet végelszámolást senki.
A kérdésem miket kell beküldenem és rendbe tennem a 2018.06.26-2019.06.05 ig. Amit gondolok a 08 as bevallások, de újat adok be vagy a régit módosítom? Kell a 2018 évi 29-es bevallás és a 2018 évi mérleg, aztán majd a 2019 évi 08-as és a 2019 évi 1971-es , és utána a végelszámolásra vonatkozó egyéb új törvény szerinti bevallások. Persze közben mindent le is kell könyvelni és az ipát is lerendezni.
A 1971 időszaka 2019.01.01-2019.05.31-ig a cégbírósági döntés meghozataláig vagy 2019.06.04-ig tart.
Természetesen hívogatom a navot is ,mert nem szeretnék felesleges munkát csinálni sem nekik sem magamnak.
Ez egy agyrém, hogy most marad rám mindent ügyvédek meg nem tudom mit fognak segíteni.
Köszönöm ha valaki tud tanácsot adni.
Válasz idézéssel
Szia Tamás!
1., A tevékenységet záró bevallások és beszámolót (április 30) 30 napon belül kell küldeni, ezért most SOS. NAV 71-es, 01-es. Közzé kell tenni beszámolót 01.01-04.30-ig.
2., A beltag = végelszámoló után kell 7500-at fizetni és a 08-ban (2-es kódu) vallani minbt vezető tisztségviselő.
3., Bankszámla marad!

Válasz idézéssel
 Sziasztok. 
Kicsi, tavaly veszteséges Kft-t szüntetnének meg a tulajok április végén. Végelsz. kezdete: 05.01. Készült taggy. jkv. az egyszerűsített végelszámolás eldöntéséről. NAV-hoz időben bejelentve. 
Nem ÁFÁ-sak. 08-asok mennek a szokott időben.
A tavalyi év lezárva, 29-es és beszámoló ment.
NAV-hoz miket és meddig kell küldeni az első négy hónapról?  71-est? Cégbírósághoz is kell beszámoló a 4 hónapról?
Nincs tartozás, követelés… majd 60 vagy 90 nap után (jún./júli 30-án) szűnne meg a cég. 
Két nyugdíjas tagból áll a Kft., kell-e nekik az eü. szolg. járulékot fizetni május 1. után is?
Bankszla marad végig … L
Menetközben még majd lesz kérdésem… L
Köszi, ha foglalkoztok a kérdéseimmel (május elmúlt, talán jobban van időtök… )

Válasz idézéssel
Szia!
Én kihagynám , mert kölcsön megszűnés előtt nem szerencsés.
Vagy írjon annyi bevételt is, hogy elég legyen a kiadásra.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy nemsokára el lesz indítva egyszerűsített végelszámolás egy bt-nek. Most szépen ki lett rendezve a bt. nincs vagyona se pénze, viszont most lett még két szolgáltatásról szállítói számla, amit kp.-ba a tulaj anyukája kifizetett. Ha belerakom a könyvelésbe akkor gond van, mert nincs annyi pénz a bt-ben tehát elvileg nem tudták kifizetni. Mit tudok csinálni? Egyszerűen ne rakjam bele a könyvelésbe? Vagy Kölcsönt könyveljek, amiből kiegyenlítették a számlát és utána a kölcsönt könyveljem elengedettnek?

Köszönöm válaszotokat!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

EVA-s Bt (bevételi nyilvántartást vezet) egyszerűsített végelszámolásával kapcsolatban érdeklődnék. Bizonytalan vagyok a folyamatban és a határidőkben. (1 fő beltag nyugdíjas csak eg.ügyi szolg.járulékot fizet)
19.05.01-el indítaná el a végelszámolást.
1. Ezzel a dátummal kell beadni T19201T és be kell adni a kezdetét a végelszámolásnak 19.05.01-el?
2. Az EVA alanyiság megszűnik a végelszámolás kezdetekor?
3. Ezt is ugyanezen nyomtatványon kell jelölni és választani az alanyi mentességet?
4. A végelszámoló a nyugdíjas beltag lesz, be kell ezt jelenteni?
5. A végelszámolás idejére is fizetnie kell a 7500 Ft egügyi szolg. járulékot? 
6. A végelszámolás kezdetétől számítva van 30 nap arra, hogy a záró bevallásokat beadjuk EVA, 08, Iparűzési...(megfelelő kóddal jelölve) a 19.01.01-19.04.30 időszakra?
7. Május hónapra beadjuk a 08-as bevallást (megfelelő kód jelöléssel)
8. Május hónapra adunk még be valamilyen bevallást? EVA-ból elvileg kikerült, Áfa alanyi mentes...
9. 19.05.01-től kivárjuk a 40 napot. Ekkor záródhat a végelszámolás amit beadunk szintén a T19201T-n? (nincs tartozása, követelése, nem működik már a cég, csak a nyugdíjas tag után fizeti az egügyi szolg. járulékot)
10. A végelszámolás záró napját megelőző nappal beadjuk a végelszámlás záró bevallásait (V3 kóddal), iparűzésit szintén?
11. Az utolsó végelszámolási napon kell a vagyonfelosztási javaslatot elkészíteni (nincs a törzstőkén felül vagyonrész), amit a cégbíróságnak elektronikusan meg kell küldeni? Kell e bármit elküldeni ezen felül a cégbíróságnak?

Köszönöm a segítséget.
Válasz idézéssel
Innen le tudod tölteni a mokkát. Ingyenes, meg lehet nyitni es3 kiterjesztésű fájlokat:

https://www.netlock.hu/mokka/
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hello!
Ha gond volt a mokkával akkor az eszignot telepisd az is ingyenes de csak ezekkel tudod a .es3 kiterjesztésű fileokat megnyitni.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég