A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
apeh folyószámla egyeztetés
Segítséget szeretnék kérni, egyéni vállalkozó folyószámláján van túlfizetés, önellenőrzési. Szem.jöv. adóra szeretném átvezetni, de nem volt még ilyennel dolgom, és kérem a segítséget, hogy is kell ezt.
Köszönöm: doska
Üdv.: doska
Válasz idézéssel
Az induláskor fordultak elő ilyenek.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szerintetek hogy fordulhat elő ez:
cégtulaj beregizte magát üf kapun,
nézem a beküldött bevallásait az ebev-en és találtam egy tök más cég bevallását, persze elutasítva, hogy ilyen néven nem adhat be bevallást mert nem jogosult.
Hogy adhatták ezt be, ha biztosan tudom hogy sem a felh.nevet sem a jelszót nem adta ki másnak az illető? Ezt most nem igazán értem.
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Zsuzsának van igaza,mert az előző év alapján már elő van irva!

Elnéztem,befiz.re gondoltam! bocsi
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Köszi Mindkettőtöknek!

Tündérek vagytok! Smile

További jó munkát és sok-sok erőt!

Üdv.
Adri
Válasz idézéssel
Adri,
+ 102-t fognak előírni. Az előleg előírásokat kiegészítik a tényleges adó összegére.
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
A 180 ezret!..előirják
Nézd meg a 0729-06-01-es lapját ott van levezetve mikor irják elő 4 részletben.0729-06-04 -es lapon pedig a különadót.
Fizetni is akkor kell.Minden jól látszik!
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kérlek benneteket segítsetek rajtam:

Folyószámlát egyeztetek, tao kötelezettség.
Éves tao: 180e.
Előleg előírás 78e.

A bevallás alapján mit fognak előírni a folyószámlán?
Talán már a nevem sem tudom. Cry

Elnézést, hogy zargatlak Bennetek. Gondolom mindenkinek megvan a maga nyűgje.

Köszi előre is.

Üdv.
Adri
Válasz idézéssel
Jó éjszakát és szép napot holnap. Gabi
Válasz idézéssel
Kedves Klári, Balázs és Gabika!

Köszönöm szépen a segítségeteket. :-)

Kláritól még azért azt megkérdezném, hogy nem a 468 egyenlegével kell egyeznieaz APEH folyószámlának? Mert végül is ez az az összeg, amit az ÁFA lista és gépi ÁFA bevallás is hoz. Valóban nem egyezik meg a következő időszakra átvihető követelés összegével, a pénzügyileg rendezetlen, ill. a visszaigényelhető, de valójában nem visszakért összeg miatt. Na, ezt lehet, már nem túl magyarul írtam, úgyhogy nem is írok mást, mert talán már tényleg le kéne feküdnöm. :-)

Csak azért kérdezem, hogy megnyugodjak valamelyest. :-) Egyébként az egyeztetést valóban úgy csináltam, ahogyan mondtad. :-)

Nagyon köszönöm a segítségeteket, és szerintem mára már el is köszönök, jó éjszakát kívánok Nektek! :-)

Üdv., Mónika
Válasz idézéssel
Köszönöm a választ . Gabi
Válasz idézéssel
gyocsine Írta:Mostn ez hogyan is van? Mikor könyveltek 8-ba és mikor 9-be. Ilyenem még nem volt, de érdekel hátha lesz. Vagyis sejtem ,hogy lesz mert 1-2db 17-es nyomtatványt és önellenőrzést nem könyveltem és azzal biztos gáz lesz. GAbi
Szia Gabi!

A benyújtott önellenőrzéseket esedékesség napjával - ha egyáltalán le kell - szükséges könyvelni. A 17-eseket benyújtás + 30 nap.
A 86-96 attól függ, hogy eredményt javító-e a kerekítés, azaz csökkenteni kell a könyvelt kötelezettséget, vagy fordítva növelni szükséges. Az előbbi 46-96, az utóbbi 86-46.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Klári!
Közben már látom, hogy amíg írtam, te már válaszoltál is Big Grin
Válasz idézéssel
Szia Gabi!
Hát itt most konkrétan Mónika és Klári a kerekítési különbözetet könyvelte 86, 96-ba.

Szia Mónika!
Nekem is van ilyenem, csak nekem kevesebb, 92 ezer. Még a régi könyvelő idejéből. Én átbogarásznám, csak a kartonokat nem adta ide, így nem tudom, hogy mit könyvelt. Úgyhogy 86-ba könyveltem. Majd beteszem növelő tao növelőbe.
Klárikám jó lesz így?
Válasz idézéssel
Szia Mónika!

Gondolom már túl vagy azon az egyeztetésen, hogy a bevallott fizetendő Áfa = 467 és az előzetes meg = 466. Mivel ezzel egyezel és a bevallásaid is jól vannak könyvelve a folyószámlán, csupán egy dologgal térhet el a könyvelés a folyószámlától, az a göngyölített Áfa. A Te összevont egyenlegednek az utolsó bevallásodban szereplő következő időszakra átvitt levonhatóval szabad eltérni a 104 egyenlegétől. Gondolom ezt már mind megnézted, így nincs ötletem, hogy mi okozhat eltérést.

Ami az "előző" könyvelőknél elő szokott fordulni, hogy a számlahelyesbítések után nem adják be azonnal az önrevíziókat. Na innentől már nem egyezik a folyószámla könyveléssel. Te meg csak iszonyú energiával tudod megkeresni a homályos múltban, hogy mi nincs beadva.
Ha végleg nem találod az okát és régmúltból jön tedd a 86-ra, de emeld meg az adóalapot vele. A revizor innentől nem tud vele mit kezdeni.

Válasz idézéssel
Mostn ez hogyan is van? Mikor könyveltek 8-ba és mikor 9-be. Ilyenem még nem volt, de érdekel hátha lesz. Vagyis sejtem ,hogy lesz mert 1-2db 17-es nyomtatványt és önellenőrzést nem könyveltem és azzal biztos gáz lesz. GAbi
Válasz idézéssel
Szia Klárikám!

Köszönöm szépen gyors válaszodat. :-)

Én is a 86-ba könyveltem, de sajnos nem 1-2 ezer, hanem majdnem 260 e forintról van szó (ÁFA), és én sem találom a hibát. Azt a részét tételesen átnéztem, amit én könyveltem; több okból is: egyrészt, mert az a kevesebb az elmúlt évben, másrészt, azért, mert a sajátomban talán hamarabb megtalálom a hibát. Az előző kollegina nyitója sem egyezik már nekem, így azt gondolom, inkább bevállalom a kerekítés lekönyvelését, mintsem azt, hogy több, mint fél évet egyeztessek tételenként. Egyébként maga az APEH folyószámla nálam is nulla, mert visszaigénylő pozícióban vannak.
Egyébként a pénzügyileg rendezetlen ÁFA ebbe nem zavarhat bele. Ugye?

Milyen praktikus tanácsod van arra vonatkozóan, hogy miként lehet az ÁFÁ-t a leggyorsabban, legügyesebben leegyeztetni? A 466-467 összevont egyenlege jelenik meg a 468-on; és ugyancsak a 468-ra könyvelem az ÁFA utalását is, ha van.

Mit kell lehúzni, figyelni, stb. ? Ne haragudj, ha nagyon zöldeket kérdezek, de nálam eddig ilyen nem volt, és most már nagyon össze vagyok kavarodva, nem beszélve arról, hogy majd elalszom már. :-)

Köszi előre is, szia, Mónika
Válasz idézéssel
Szia Mónika!

A 86 Egyéb ráfordításba könyveld. Nyiss egy kerekítések számlát. 1-2 ezer még nem szúr szemet, de ha jóval több, akkor már gázos lehet.

Válasz idézéssel
Sziasztok,

Nekem is hasonló problémám van, mint Csillagnak. :-) Azt hiszem, én is elvezetem a 8-ba a különbséget, ha lehet. De pontosan melyik számlára könyvelitek, és milyen jogcímen? Mert nekem valahogy ez nem áll össze. :-) És egyáltalán: mekkora összeget, vagy mihez kell viszonyítani az összeget, hogy büntetés nélkül át lehessen vezetni?

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket, üdv., Mónika
Válasz idézéssel
Szia Anita, Szia Verocs!
Köszönöm szépen a tanácsokat. Azt hiszem le fogom könyvelni az eltéréseket a 8-asba, 9-esbe. A könyvelésben van a hiba, de arra már nincs időm, hogy több évet átnézzek mérlegkészítésig. Próbáltam, de nem találtam meg az eltérések okát. Az általatok javasolt úgy gondolom megoldja a problémát és legalább már a 2008-as évet jó adatokkal kezdem. Mégegyszer köszi.
Üdv. Csillag
Válasz idézéssel
Csillag Írta:Sziasztok!
Egy céget nem régen vettem át. Az egyeztetések során kiderült, hogy a könyvelésben a költségvetési kötelezettségek nem egyeznek meg az Apeh folyószámlával, de évekre visszamenőleg. Nem tudom mit tegyek!? Hamarosan itt a mérleg készítés ideje. Van valakinek egy használható javaslata? Köszönöm.

Szerintem mindenképpen derítsd ki, hogy miért nem stimmel a folyószámlával, mert még az is lehet, hogy önellenőrizned kell. :? Csak ha nagyon nem lehet kibogozni, hogy miből van az eltérés, akkor könyvelj 8-9-be.
Válasz idézéssel
Mónika! Köszönöm szépen. Confusedbi:
Válasz idézéssel
Azt úgy kell, hogy új lekérdezés, aztán ott ki kell választani az adószámot, és alatta van egy szürke sor ahol megadhatod a lekérdezés záró dátumát, na ide kell beírni hogy január 12. Először én is a lekérdezés dátumához írtam, ahol az adószámot kiválasztod, oda írdd be!!!!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok ! Én is a folyószámla egyeztetéssel küszködök, hogy tudjátok lekérni 2008.01.12. dátummal , a folyószámla kivonatot kérek le 2007.01.01.-2008.01.15 a lekérdezés dátumánál beirom de nem hozz fel semmit. üdv. Ildikó
Válasz idézéssel
Csillag Írta:Sziasztok!
Egy céget nem régen vettem át. Az egyeztetések során kiderült, hogy a könyvelésben a költségvetési kötelezettségek nem egyeznek meg az Apeh folyószámlával, de évekre visszamenőleg. Nem tudom mit tegyek!? Hamarosan itt a mérleg készítés ideje. Van valakinek egy használható javaslata? Köszönöm.

Szia! Ez nagymértékben függ attól, hogy mekora eltérésekről beszélünk. Ha nem túl nagyok (ez cégmérettől is függ, mi a nagy), akkor rá lehet állni a folyószámlára úgy, hogy 8-asba illetve 9-esbe elvezeted a különbözeteket. Ha így teszel, még egy jó tanács: ami 8-asba megy, azt tedd be adóalap növelő tételbe!
Ha nagyobbacskák az eltérések, akkor bizony keresgetni kell tovább, hogy mi az oka.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég