A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Közösségen belüli szolgáltatás
Köszi Klári! Igen ez a megoldás én is azt gondolom.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Móni!
Szerintem az a számla nem számla adószám (uniós) nélkül. Én gyorsan szereznék adószámot és újból kiszámláztatnám az első jogszerű napon. A régit semmisnek tekinteném, lesztornóznám. Tudom, hogy nem túl elegáns, de az egész ügy pösös.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Alanyi mentes kata-snak tegnap kiderült, hogy német cégnek számlázott 2.200 EUR összegben. Alapból tisztában vagyok ezzel a dologgal, hogy kell uniós adószám+áfa+A60-as, ......csak ez a "jóember" elfelejtett erről szólni, és nincs uniós adószáma. Mit tegyek most?
Válasz idézéssel
Köszönöm!!
Válasz idézéssel
https://www.onadozo.hu/gyorskerdes/harma...azas-16036

Tisztelt Szakértő!
Egy belföldi egyéni vállalkozó áfás adóalany, szolgáltatást nyújt USA-ban regisztrált szervezetnek, a szolgáltatás nyújtás az interneten keresztül történik, nem utazik ki, hogy a munkát ott végeze el. A kérdésem az lenne, hogy hogyan kell számláznia, áfásan vagy anélkül, mit kell írnia a számlára, az áfabevallásba fel kell-e tüntetni?
Valamint, ha 2020-ban már nem tartozik az áfa adóalany körébe, akkor ugyanerről a szolgáltatásról hogyan kell kiállítania a számlát?
Köszönettel
Témanyitó hozzászólás
Pap Attila Önadózó szakértő 2019-05-21 05:27:18
A pontos válaszhoz tudni kellene, hogy milyen szolgáltatást végez. Önmagában az a tény, hogy interneten keresztül végzi Mo-ról, még nem feltétlen jelenti azt, hogy távolról nyújtható szolgáltatásnak minősül és a törvény 45/A§-a lenne alkalmazandó a teljesítés helyére. Ha szolgáltatás teljesítési helye külföld (jelen esetben USA), akkor a számlát adómentesen kell kiállítani, a "(nemzetközi) fordított adózás" szabályaira hivatkozva (de akkor sem követ el hibát, ha a régi terminussal fogalmaz: "az Áfa tv. területén kívüli szolgáltatás"). Ha alanyi mentesként állítja ki a számláját, akkor az adómentesség oka változatlan, a számla hasonlóan készül (mindkét esetben szerepeltetni kell a tételt a 65-ös bevallás tájékoztató részében!).
papattila
Szakértői hozzászólás
Mariann72 2019-05-21 08:05:55
A magyar belföldi székhelyű egyéni vállalkozó szolgáltatás nyújtása mérnöki tanácsadás, kutatás lenne, ebben az esetben is adómentesen kell számláznia?
Köszönettel.
Felhasználói hozzászólás
Pap Attila Önadózó szakértő 2019-05-21 14:42:42
Ha nem magyarországi ingatlanhoz kapcsolódó mérnöki tanácsadásról van szó, akkor igen, a nemzetközi fordított adózásra hivatkozva adómentes (Áfa tv. 37.§ (1)).
papattila
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
A fizetendőt a 27.-ik sorba a levonhatót meg a 67.-ik sorba,ez nem közösségi igy az A60-ba nem szerepel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Légyszi segítsetek, hogyan könyvelnétek, illetve hogyan kezelnétek az Áfát?

Magyar adószámmal rendelkező magyar cég (Kft.) elektronikus szolgáltatást vesz igénybe (online oldalról fotók letöltése) USA székhelyű cégtől, elvileg USA adószámmal.
A számlán nincs ÁFA, ottani se, viszont szerepel rajta, hogy "No vat - electronic service - reverse charge".
Az alapján én ráteszem a 27% Áfát, de melyik soron szerepeltetem és az összesítőbe hogy írom be, ha nem közösségi az adószám, vagy szimplán nem jelentem?
Mit kell ezzel csinálni? amugy levonható is az Áfa.
Köszönöm a válaszokat!!
Judit
Válasz idézéssel
Marcsi! Köszönöm a részletes segítségedet!!!!
Válasz idézéssel
Mónika, Áfa tv 37§ 1.bekezdés taglalja.
még rá kell írni a számlára ,hogy fordított adózás .65 és A60  a következő hónap 20.
65 jelölni mentes státusz E blokk, bevallás gyakoriság havi.
91 92 sor-ba írni az adatot.
Abban a hónapban amikor nincs számlázás nincs áfa.Havi bevallónak lesz majd feltüntetve a törzsben.

Pmarcsi
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
Igen havonta kell a bevallást beadnia és 20.-ig kell a 65+A60 as.
Válasz idézéssel
Placebo! Még egy kérdés: milyen gyakoriságú ilyenkor az áfa bevallás és az összesítő nyilatkozat. Havi? A számla kiállítását követő hónap 20-ig kell küldeni róla adatot?
Válasz idézéssel
ÓÓ szuper, köszönöm a gyors választ Placebo.
Válasz idézéssel
Kéri az adószámot már a kérelem napján használhatja,áfa mentesen állitja ki a számlát rá kell írni Áfa tv. területi hatályán kívüli szöveget be kell adni az áfa bevallást a 90.-ik sor körül kell adatot szolgáltatni és be kell adni az A60 is
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Biztos, hogy volt már ebben a témában hasonló kérdés, de most kicsit sürgős lenne, és nincs időm vissza kereseni.
Alanyi mentes kata-s egyéni vállalkozó németországi cégnek számlázna szolgáltatást.
Jelenleg még nincs uniós adószáma.
Ki kell kérni az uniós adószámot, hogy állítja ki a számlát, /mit ír az áfa kulcshoz/, kell -e áfa bevallásban szerepeltetni mivel most alanyi mentes.?? kb 3-4 milliós bevétele lesz még ettől a cégtől ebben az évben.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítséget kérnék az alábbiakban.
1.  Magyar e.v. , alanyi mentes romániában végez ingatlanon légtechnikai gépek karbantartását, mint alvállalkozó.
   A megrendelő magyar  e.v. , aki tovább számláza ezt egy szintén magyar Kft-nek, de a Kft mint generál kivitelező romániai adószámot igényelt.
Tehát az én kis e.v. ügyfelem ugyan kint dolgozott, de  magyar adóalanynak számlázna, de hogyan??
Van valami különlegesség ebben az ügyletben??? Kell  nekünk  közösségi adószám???
Kérlek aki járatos e témában segítsen már, nagyon köszönöm előre is ha foglalkoztok  kérdésemmel!
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Kedves Placebo!

Köszönöm segítségedet és megerősítésedet!

Üdvözlettel:

Gaga
Üdvözlettel:

Gaga
Válasz idézéssel
Hello!
Alanyi adómentes de ilyenkor nem járhat el adómentesként igy bevallása lesz a 65 -n és a A60-on ,de két számlád lesz a google és face-n is lekérheted a számlákat , kell az A60-is.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Új vagyok még itt, a segítségeteket szeretném kérni:
Alanyi mentes Kft, Google Adwords-ön és a Face-n keresztül hirdet cégeknek.
Ez közösségen belüli szolgáltatás igénybevétele.
A Google Ft-ban is és EUR-ban is feltünteti az árat a számlán, ebben az esetben ezt az összeget is fel kell tüntetnem a 18. sorban, vagy csak a Face-s összeget, ami USD-ben van feltüntetve a számlán, de természetesen Ft-ra átszámoltam? A 2006/112/EK irányelv mindegyik számlán rajta van. Közösségi adószám van, MNB bejelentve.
Összesítő is kell?

Köszönöm,

Gaga
Üdvözlettel:

Gaga
Válasz idézéssel
Placebo! Nem győzök neked megköszönni mindent. Tongue
Válasz idézéssel
Hello!
A fizetendő adó a 18-as sorba adószámos adóalanytól ha levonható is 67.-ik sorba is.
Válasz idézéssel
Közösségből igénybevett szolgáltatást az áfa bevallás melyik sorában kell szerepeltetni? :oops: ugyanúgy mint a termék beszerzést a 14. és 66. sor???
Válasz idézéssel
Gajda! Köszönöm szépen!
Válasz idézéssel
Macsai ! amikor kifizetted , annak az időszaknak a bevallásában szerepeltetheted. Akkor lehet visszaigényelni.
70. sor-ban kell feltüntetni és a 2 lapot is ki kell töltened
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Kérnék segítséget két kérdésben.
1, Magyar kft - közösségi számmal rendelkezik - szolgáltatást vett igénybe, áfa körbe be nem jelentkezett Angol kft-től.(közösségi száma nincs)
Web lap szerkesztés a nyújtott szolgáltatás.
Kérdésem: Be kell-e vallanom, ha igen fordítottan az áfában? Összesítő nyilatkozat kell?

2, Magyar kft megbízott angol kft-t termékbeszerzéssel. Az angol kft Kínából szerezte be az árút, és onnan közvetlen Magyarországra szállíttatta DHL csomagküldővel.
Pénzügyi mozgás: Magyar cég bankja utalt Angol cég bankszámlájára
Számlázás. Kínai cég az angol cég nevére (ezt is megkaptam) és angol cég a magyar cég nevére (ezt is megkaptam) az adatok tökéletesen "fedik" egymást.
Ugyan akkor kaptam vámpapírt amin vámköltség és a kivetett áfa is szerepel. Vámolás M.o-n a Liszt Ferenc reptéren történt.
Nem tudom mi az ésszerű megoldás. Vámolt, tehát import. Ugyan akkor a magyar cég nevére uniós (angol) számla van kiállítva.
Segítsetek: hogy könyvelem, hogy vallom?

Köszönöm: Magdi
Válasz idézéssel
Segítsen valaki légyszi. Német tulajdonú gépalkatrészeket kell szállítani magyarország területén, o áfás számlával kellene a német cégnek leszámlázni. Szabályos ez így???
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég