A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Közösségen belüli szolgáltatás
Sziasztok! Közösségen belülre adott előleg áfája, milyen feltételek esetén helyezhető levonásba? Egyéni vállalkozó lengyel félnek előleget utal ( gyakorlatban leadja a megrendelő lapokat , és a várható fizetendő összegnek szinte a 100 % -át átutalja a szállítónak ) . Az áfa tv. alapján az előleg átutalásának a napján keletkezik az Áfa fizetési kötelezettség, de mikor vonhatja le az Áfát , az előlegről nem kap semmilyen számlát , kb. két-három hét múlva érkezik meg az áru és akkor kapja meg a számlákat , a számlákon nincs utalás arra,hogy előleg lett fizetve. Pl. decemberben átutalja az előleget , bevallom a fizetendő áfát ,de a számlák csak januárban érkeznek ,levonhatom decemberben az áfát a fizetendőből ? Köszi
Válasz idézéssel
Én megpróbálok segíteni, ha valamilyen elérhetőséget tudtok.
Saci
Válasz idézéssel
A kérdést egyik tagunk küldte, csak gond van a hotáférésével ezért teszem be én! :

A problémám a következő. Ügyfeleim szolgáltatást végeznek Unión belül-kívül,
illetve szolgáltatást vesznek igénybe Unión belülről-kívülről. Elsősorban
üzletkötői jutalék, piackutatási feladatok kiszámlázása történik külföldi
vevő részére, de van amikor külföldi számláz ügyfelemnek ugyanezt. Szeretnék
valakivel beszélni akinek van ilyen mert az APEH állásfoglalásában azt
mondta, hogy minden egyes ilyen gazdasági eseményt egyedileg fogja elbírálni
s nem adott segítséget. ÁFA tvr. 15 §, nagyon bonyolult, mert több
alapszabály is van, ezért nagyon nehéz kikontírozni illetve eldönteni, hogy
Áfa bevallás melyik sorába tegyem helyesen. A nagy gond az ki fizeti az
áfát.

Köszönettel: Csilla
Naná, hogy normális vagyok.
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel
Köszi Saci! Big Grin
Válasz idézéssel
Szia Klári!

Ez külföldi szolgáltatás igénybevétel. Itt kell adózni utána fel-le. Külföldi szolgáltatásnál a megrendelő székhelye a teljesítési hely. ÁFA bevallás 33-as sora és ugyanakkor a 62-es sora is, ha levonható az adó.
Saci
Válasz idézéssel
Szia Sanyi!

Én is Szlovákiában igénybe vett szolgáltatásnak érzem, de nem vagyok tisztába vele, hogy most a megrendelő, vagy a tényleges teljesítés országa e a teljesítés helye. :oops:

A számlán egy betű sincs az adókötelezettségről.

Klári
Válasz idézéssel
cheval Írta:Szerintem EU beszerzésnek számít, EU fizetendő + EU levonható áfa sorokba tenném be. Nem tudom indokolni, halvány emlékeim vannak csak... megpróbálok utánanézni, hol hallottam/olvastam erről.

Azok a sorok nem csak az EU-s termékbeszerzére vonatkoznak?

Ez valószínüleg külföldi szolgáltatás igénybevétele.

Mi van a számlán? Valami megjegyzés az ÁFA fizetés kötelezettjéről?

Sanyi
Válasz idézéssel
Szerintem EU beszerzésnek számít, EU fizetendő + EU levonható áfa sorokba tenném be. Nem tudom indokolni, halvány emlékeim vannak csak... megpróbálok utánanézni, hol hallottam/olvastam erről.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Csudára szeretném, ha valaki valami halvány útmutatást írna!

Klári
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egyik ügyfelünk - magyar székhely van csak - Szlovákiában vámolja a távolkeletről hozott árút.
Hol van a szlovák vámügyéntéző számlájának teljesítési helye? :oops: Melyik sorba kell a bavallásba beállítani? :oops:
Klári
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég