A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ügyfélkapu !
Nos, nekem is jött ma elfogadó ebev nyugta. Egy db 1041-es-hez 6 db mindenféle értesítés érkezett. Szuper :evil: ez aztán megint egyszerűsíti az életünket.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Egyetértek Monik!

Ez egy akkora melléfogás,nem is tudom volt próba nap?? Hmmm...

Képzeljétek,ma reggel találtam a régi ELFOGADÓ NYUGTÁT,amit tegnap este 7-kor küldtem,arról.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Akik ismernek, tudják, hogy türelmes vagyok, sokszor túlságosan is.
De most.....

AZ NEM LEHET, HOGY EZ ÍGY MARADJON!!!!
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Mónika!
Szerintem nem lesz,ott középtájon találsz olyat,hogy NAV egyik oszlopban./feladó neve/
Azt töltsd le,ez az új neve. A többi nekünk nemigen kell. :!:
Válasz idézéssel
Monik! Nem igazán értem, mit írsz. Értesítési táhelyen mit nézzek? Most akkor lesz elfogadó nyugta valamikor vagy nem? Azt olvasom a tájékoztatóban, hogy 5 napon belül kell letölteni a visszaigazolásokat mert különben......... már nem is tudom mi lesz.
Válasz idézéssel
Eddig gondolkodtam, hogy jövőre ha elmegyek nyugdíjba, dolgozzak -e tovább? Mostmár nem gondolkodom, csak kibírjam addig. Sajnálom azokat akiknek még sokáig kell elviselni ezt a sok ökörséget.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ez egy agyrém! :oops:
Válasz idézéssel
Mónika!
Az értesítési tárhelyen a küldőt nézd!
Az e-bev nyugta a NAV-tól jön,
az összes értesítőt feladásról/átvételről/letöltésről az ÁBT küldi.
Válasz idézéssel
És akkor most az " elfogadó EBEV nyugta" új neve "átvételi lehetőség értesítő" vagy még jön ebev nyugta is? /Ma küldtem egy 1041-est és most látom csak micsoda újdonságok vannak/
Válasz idézéssel
Hát alig lehet eligazodni benne!
Ezeknél a förmedvényeknél a küldő az ÁBT,
a lényeget a NAV küldi. Talán így lehet majd szétválogatni.
Jó lenne, ha valahol be lehetne jelölni, hogy ezt mind nem kérjük, csak a nyugtát!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ez egy rémálom!
A legnagyobb baj, hogy az rohadt sok üzenet között elveszik a lényeg. Mi a bánatnak küld arról értesítést, hogy megnyitottam, meg arról, hogy letöltöttem. :evil:
Ma jártunk úgy, hogy tegnap előtt kértünk egy külföldi anya részére a leányról illetőség igazolást. Küldött tegnap 4 üzenetet és közte volt az is, hogy mehetünk a kirendeltségre. Nem nyitottuk meg abban a nagy káoszban. Ma kerestük és nehezen találtuk meg a szemét között. :twisted: :twisted: :twisted:
Kétségbe vagyok esve! a nevem alatt küldünk rengeteg 08-at. Itt az ősik járulékbevallása. Mi lesz 12-én?!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
"A hatékonyabb ügyintézés érdekében továbbfejlesztettük és egységesítettük az igazolások kezelését valamennyi szolgáltatásunknál."

Most ezt komolyan gondolták?
Valahányszor valamit "fejlesztenek", azt mi szívjuk meg! :evil:

Ja, és nem kaptam nyugtát, azt az e-bev szolgáltatásoknál tudtam csak letölteni.
Válasz idézéssel
Megérkezett a nyugta és hozzá még egy levél. De legalább van nyugta !!!!!
Tündi
Válasz idézéssel
Sziasztok. Most már csak arra vagyok kiváncsi, hogy ebev nyugta az lesz? Én tegnap éjjel szembesültem ezzel az egyszerűsitéssel. Akkor még nem kaptam ebev nyugtát. Ijedtemben kinyomtattam mind a 3 levelet.

Ezt hivják a közigazgatás korszerűsítêsének, egyszerűsitésének? Ennél már csak az államháztartási számvitel "egyszerűbb".
Tündi
Válasz idézéssel
Tudom, nem nyugtat meg Klári, de sajnos nem csak a te gondod. Hátha sikerül visszakapnunk a régi megszokott nyugta formákat.
Válasz idézéssel
Bocs!
Nem csak az én bajom!

Ez előtt 20 perccel jelent meg:

2016. június 29., szerda 16:22

A Magyar Könyvelők Országos Egyesületének közleménye
Budapest, 2016. június 29., szerda (OS) - Levélszemét árasztotta el az ügyfélkaput!

Az elektronikus közigazgatás magját jelentő ügyfélkapu tárhelyét ma reggeltől levélszemét árasztotta el. A jelenleg még önálló KEKKH és a fejlesztés informatikai feladataiért felelős NISZ Zrt vezetői úgy gondolták, hogy széles körű egyeztetés nélkül, egyetlenegy elektronikus hivatali beadványról rögtön 3 választ küldetnek vissza. Külön e-mail érkezik a feladásról, az átvételről és a letöltésről. Ezen kívül még keletkezik egy nyugta is, sőt ezt még az adóhatóság meg szokta fejelni ezt egy sikeres feldolgozásról szóló saját értesítéssel is. A fentiekről se a KEKKH, se a NISZ nem tartott egyeztetést egyetlen civil szervezettel, de széles lakossági körben se végeztek felmérést. A NISZ főtanácsadója szerint jelenleg is jellemzően a 1818-as kormányzati ügyfélvonalra érkező panaszokból tájékozódnak, de ő se tudott előzetes egyeztetésekről beszámolni. Az elektronikus közigazgatás jó és hasznos dolog, mindaddig, amíg a megrendelő a magyar emberek érdekeinek megfelelő fejlesztéseket tud elérni. Sajnos jelenleg úgy tűnik, hogy kicsúszott a kormány kezéből ez a terület! Az MKOE tiltakozik a jelenlegi levélszemetet eredményező fejlesztés ellen és azzal kapcsolatosan azonnali, elektronikus úton történő egyeztetéseket javasol! Első lépésként az ügyfélkapu 10 éve változatlan formájú tárhelyét kellene fejleszteni, amely jelenleg semmilyen szűrést, keresést, rendezést nem engedélyez, a tartós tárhely bővítését pedig a KEKKH letiltotta.

Kiadó: Magyar Könyvelők Országos Egyesülete
Válasz idézéssel
Barátaim!
Ti értitek mi történt tegnap? Mindenféle értesítések jönnek, egy beadott bevallásról vagy 5 mert még arról is küld hogy valamit letöltöttél. Felszólit ha nem töltesz le valamit 3 napon belül. Szóval a tárhelye egy nagy katyvasz. Esküszöm egy nyugata megszerzése minimum fél óra. Olyanra kapok felszólítást amit beadtam vagy 3 példányban. Belegondoltam, hogy mi lesz akkor, ha elküldjük a 08-asokat, meg az 58-asokat, kirázott a hideg.
Úgy érzem, hogy megbolondultam. Ma éreztem először, hogy nekem ezt abba kell hagyni. Ha ez így marad felteszem a kezem és elismerem, hogy ez már nem az én világom!

Válasz idézéssel
Már végre én is, de most meg nem jön a folyószámla-kivonat!
Lehet, hogy 12-én nem is kellene dolgoznunk! :roll:
Válasz idézéssel
Szia!
Én be tudtam most lépni!

Válasz idézéssel
Ti be tudtok lépni az eBev szolgáltatásokba?
Nekem mindig ezt írja:
Technikai hiba történt a belépés során. Kérjük, jelentkezzen be újra!
Válasz idézéssel
Jelentem nekem most sikrtült zoóökkenő nélkül. Gyorsan megcsináltam 3 oldalnyit és letöltöttem. Majd megnyitom, meg nyomtatom amikor kell.

Válasz idézéssel
Drága Erzso, már nem akarom megtanulni, egyébként már sikerült a folyószámla lehívás. Az a baj,hogy gyorsan le akarom tudni a dolgokat és sajnos már ahogy öregszem. annyira vagyok türelmetlen.
Zsóka
Válasz idézéssel
Na ezt elkiabáltam! Egyáltalán nem működik nálam... :oops:
Válasz idézéssel
Szia Zsóka!

Az is egy böngésző,mint az Expoler, Crome,amivel belépsz a netre...
Ez már nem annyira új! :oops:
Jó pihenést,már ne tanuld meg,de ha sokat netezel nem árt.Pl. a Crome hétvégén olyan virust engedett be,ami nem engedett tovább lépni.A Mozilla kiszűrte.Még jó,hogy nem dolgoztam,unokám játszott az egyik gépen.
Már nagyon érik bennem is,hogy elég volt.47 éve lesz nyáron,hogy dolgozom,ebből 35 könyvelés. :!: Fáradok!
Válasz idézéssel
Ebből is látszik,hogy itt az ideje a nyugdijnak, mi a fene az a mozilla?
Zsóka
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég