A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ubuntu
Köszönjük Lunda!

A topikot pont ezért nyitottam. A felhívásra kattintva elolvastam amit lehetett róla, bár az én számtek tudásomat meghaladta az információ halmaz.

Ha valóban fel tudja váltani a "pici puha" op.rendszert a csatolékaival együtt tényleg meg kell fontolnunk a váltást, mert egyre drágábban mérik, és a felhasználói progik meg egyre nehezebben tudják követni a változtatásokat. Lsd Vista.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Lunda!

Látuod milyen vagyok, el nem tudtam képzelni, honnan jött elő ez az Ubuntu.
Mert az még rendben is lenne, hogy húsvétkor a nyuszidra nem figyeltem fel, de hogy egy ekkora felírat sem tűnik a szemembe?!
Köszönöm mindenki nevében a magyarázatot.
Kezdetnek csak azt nem tudom, le lehet-e cserélni a Windowst erre, mert minden hivatalos dolog (APEH, könyvelőprogramok) arra vannak építve. Vagy nem?
Nem üti ki egymást két op.rendszer egy gépen?
Válasz idézéssel
Remélem ezek a linkek segítenek az Ubuntu mibenlétének tisztázásában:

Egy leírás az Ubuntu -ról, a hivatalos magyar oldalon.
Valamint a wikipedia.hu Ubuntu bejegyzése.

Miért is került ide, a fejlécbe a következő hosszútámogatású(LTS) verzió megjelenésének ideje, "reklám"-ja. Talán emlékeztek BSA kampány kapcsán jeleztem, hogy a magam egyszerű módján a szervezet által képviselt cégek programjainak mellőzésével tiltakozom a módszerek ellen. Ennek a következő lépése lenne, hogy felhvom figyelmetek egy alternatív lehetőségre amivel esetleg leválthatjátok a meglévő op.rendszeretek.
Ahogy remélem én is fogom tenni a munkahelyemen, a 8.04TLS megjelenést követő hetekben. Természetessen ha minden jól megy dokumentálva is a történteket. Ami talán segítséget nyújt majd az esetleges hasonló döntéseitekhez.
A névtő eltekintve sok-sok teszt előzte meg azt, hogy ezt a distribúciót választottam, de erről majd a dokumentáláskor (ha leszzSmile ).
“software is like sex : it's better when it's free..”
Válasz idézéssel
Szia Klári!

Big Grin Ez úgy tűnik, hogy rólad mintázták, benned is nagyon sok emberséget tapasztaltam meg.

"Az Ubuntu egy ősi afrikai kifejezés, annyit jelent, mint emberség másokkal szemben"
Válasz idézéssel
gsuveg, 2007. március 20. 20.05
Az Ubuntu egy ősi afrikai kifejezés, annyit jelent, mint emberség másokkal szemben. Az Ubuntu Linux az Ubuntu szellemiségét kívánja elvinni a szoftverek világába.

Ez egy Debian alapú szabad, nyílt forrású operációs rendszer, fejlesztői elsősorban a felhasználók igényeit és a használhatóságot tartják szem előtt. Az Ubuntu Linux félévente új kiadással jelentkezik, az egyes kiadásokat pedig 18 hónapig ellátja biztonsági frissítésekkel. Jelenleg az Ubuntu a Gnome grafikus rendszerrel érkezik, de létezik KDE-s változata, a Kubuntu, valamint egyéb változatai is. A telepítő csupán egy CD-ből áll, amelyet a Letöltés szekcióban megtalálhat, vagy ha nincs megfelelő internetkapcsolata, akkor más módon is beszerezheti. A telepítés és beállítás során előforduló problémákra érdemes először a dokumentációk között keresgélni.

.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Aki többet tud, kezdőlapunkon található felhívásról kérlek ossza meg HÉTKÖZNAPI NYELVEN velünk. Minden új befogadására, alkamazására kész vagyok, de szeretném tudni mi az.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég