A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Minimumadó
Ha az ügyfél nem tudja szétválasztani, akkor szerintem mindent anyagnak vegyél! Ezért nem fognak büntetni!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Kössz, ez mind igaz, de ezt igy szabályosan lekönyvelni lehetetlen. Ott kellene ülni a könyvelőnek a placcon, és nézni , hogy most koktélt készitenek a vodkából, vagy csak 4 centest adnak ki, vagy egy tételbe adják e ki a kaviárt vagy kaviáros tojásba kevernek belőle egy kanállal, esetleg zsemlét adnak a reggelihez változatlan formában, vagy összegyurják a zsemlét egy fasirozotthoz. Mindez kivitelezhetetlen. Ezért gondoltam, hogy talán létezik valami állásfoglalás ebben az ügyben.
Válasz idézéssel
Tolozs!

Szerintem az ital kimérése még nem változtat azon, hogy az ital áru. A koktél készítése azonban már anyag! A kaviár és péksütemény a felvágottakkal együtt szintén árunak könyvelném. Ha már szendvics készül belőle, akkor anyag. Szerintem azt kéne megkeresni, mi az áru definíciója. Én ezt találtam:

"Áruk:
Azok a termékek szolgáltatások amelyeket a vállalkozó változatlan formában való továbbértékesités céljából szerzett be-."

Itt találtam:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://penzugysziget.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1573:12ctetel&catid=254&Itemid=378">http://penzugysziget.hu/index.php?optio ... Itemid=378</a><!-- m -->
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Kössz a választ, csak itt egy kicsit bonyolultabbnak tűnik a kérdés- ráadásul már mindenféle megoldást találtam róla, de hivatalos állásfoglalást nem.
Pl:
- változatlan formának minősül ha üvegben szolgálom fel az üditőt, de ha csak 4cl pálinkát kér a vendég és azt a megbontott üvegből kitöltöm ez ugyanilyennek minősül?
vagy
- ha koktélt készitek több fajta italból az már egy másik termék lesz, hiába ital, ekkor már anyagköltség az alapanyag?
vagy ételeknél:
- ha a kaviárt a saját üvegében a tetejét levéve teszem a vendég elé (tehát hozzá sem nyulok a belsejéhez ) ez anyag? -hiszen változatlan formában adom
- a péksüteményt ugyancsak változatlan formában adom oda
- svédasztalra reggelihez temérdek felvágottat teszek le, amit csak felszeletelek- nem én készitem, az anyag? Ugyanez a cucc az ÁBC- csemegepultjánál meg áru?

Szóval összetett a kérdés és eddig még sehol nem kaptam meggyőző és hivatalosnak mondható választ sajnos, de ha valakinek van ilyen, szivesen fogadnám.

kössz.
Válasz idézéssel
Tolozs!

Az én értelmezésem szerint az áru az, amit változatlan formában értékesítenek. Így szerintem anyag az étel, áru az ital!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok.
A minimumadó számitásánál szerintetek a vendéglátás anyag-áruköltsége figyelembe vehető? Azaz árunak, vagy anyagnak tekinthető a vendéglátósok árubeszerzése ( ételhez-italhoz )?
Válasz idézéssel
Szia Andikám !

Igen, létezik, ha egy kicsit vissza olvasol akkor megláthatod, hogy többeknek volt ilyen aggálya, de kitárgyaltuk, hogy van ilyen és ez így jó. A Te esetedben sem kell fizetni .

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni minimumadó ügyben??
Létezik, hogy a jövedelemminimum szerint akarom meghatározni az adóalapomat és így sem kell fizetnem társasági adót?

Most töltöm a társasági adóbevallást és az első félévem mínuszos, a másodikra a jövedelemminimumot választom és a két félév adóalapja még együtt is mínusz. Nekem ez így logikus is lenne, de állítólag mindenképpen kellene fizetnem adót.
Üdv: Andi
Válasz idézéssel
Már csak egy kérdés merült fel bennem, összes bevételről, vagy összes árbevételről beszélünk? Smile
Válasz idézéssel
Valószinüleg, azért mert csak 2007-re kell arányosítani, ők meg a 2008-ra teljes évre számolnak.

Egyébként ha megnézed a 0729 vonatkozó oldalát és a kitöltésijét, akkor maggyőzödhetsz arról, hogy jól számolsz. ( csak kézzel tudsz még, mert csak a formája van fenn, de én már kénytelen voltam vele dolgozni )

Üdv.

Kicsi
Válasz idézéssel
Valószinüleg, azért mert csak 2007-re kell arányosítani, ők meg a 2008-ra teljes évre számolnak.

Egyébként ha megnézed a 0729 vonatkozó oldalát és a kitöltésijét, akkor maggyőzödhetsz arról, hogy jól számolsz. ( csak kézzel tudsz még, mert csak a formája van fenn, de én már kénytelen voltam vele dolgozni )

Üdv.

Kicsi
Válasz idézéssel
Big Grin
Ok, köszönöm szépen!
Egyébként azért kérdeztem, mert ezen a linken mást hoz ki, mégpedig azért, mert ők nem számolnak az arányosítással...

<!-- m --><a class="postlink" href="http://adozona.hu/kalkulator_minimum.aspx">http://adozona.hu/kalkulator_minimum.aspx</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Jézusom, ha tudnád mit törtem rajta a fejem, hi-hi

Akkor most már kimondhatom, hogy rendben van

Üdv

Kicsi
Válasz idézéssel
Kerekítés Smile
Válasz idézéssel
Andikám !

A végét nem értem, a 807 -ig kb jó, de mi az az 1.000 ?

Üdv.

Kicsi
Válasz idézéssel
Légyszi nézzétek meg, helyes-e így ez a számítás.

Bevétel-elábé=minimumadó alap*2%*16%*184/365= minimumadó -> arányosítás (július 1-től él a szabály)

1.000.000-500.000*2%=10.000*16%=1.600*184/365= 807-> 1.000

Köszi!
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen!
Válasz idézéssel
Andi!

Minimum adó csak TAO!

4% különadót csak pozitív adózás előtti eredmény után kell fizetni!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Minimumadót ugye csak a rendes TAÓ után kell fizetni, tehát 16%-ot, klünadó 4%-ot nem?

Köszi!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég