A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Közvetített szolgáltatás
Hello!
Sajnos értékesités netto árbevétele.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://fokonyvelo.complex.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=287">http://fokonyvelo.complex.hu/index.php? ... cle&id=287</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Szia Teca,

915.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Igénybe veszek közvetített szolgáltatást 815-re könyvelem. Amikor tovább számlázom, árbevétel vagy egyéb bevétel?
Egyszer valaki 96-ra mondta - ez mondjuk szimpi lenne, mert nem számít bele az IPÁ-ba - de a feltöltés miatt most biztos helyre kell könyvelnem.

Várom hozzászólásotokat
További szép napot kívánok mindenkinek (így 20.-a előtt különösen)

Teca
Válasz idézéssel
Szia Másik Marcsi!

A "nem csinálsz semmit" úgy értettem, hogy minden hívás hivatalos, nincs benne magáncélú telefon, ezért az áfa 70-30%-ban bomlik, 70% visszaigényelhető, a többi megy telefonköltségre.
Ehhez kérhetnek hívás részletezést, de van aki bevállalja, hogy nincs hívásrészletezés, majd ha szükséges, akkor gyorsan kikérik a szolgáltatótól.
Üdvözlettel! A l b a

Az adócsalónak nem könnyű az élete. Sosincs nyugta.
Válasz idézéssel
Szia Alba!

Ezt a nem csinálsz semmit érthetem úgy , hogy egy összegben elszámolod áfásan , vagy egy összegben költségre.

Köszi ,
Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Köszi a választ, nagyon sokat segítettél!
Marcsi
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!
A közvetített szolgáltatást a partnernek az, nem pedig neked! Neked a helyére kell könyvelni a tételeleket, a telefonra, benzinre, a bérleti díjra.
A telefonra olyan módszert kell alkalmaznod, amilyenben megállapodtál magaddal: azaz vagy kiszámlázod, vagy adózol, vagy nem csinálsz semmit.
Üdvözlettel! A l b a

Az adócsalónak nem könnyű az élete. Sosincs nyugta.
Válasz idézéssel
Egy partnertől kapott számlán közvetített szolgáltatásként az alábbi tételek szerepelnek: üzemanyag, telefon, bérleti díj ( a két cég között van szerződés)
Kérdésem, hogy a telefonköltség esetén érvényes-e az áfa levonási tilalom a 30 %-ra, illetve ebben az esetben is meg kell téríttetni a magánbeszélgetés költségét?
A könyvelés a teljes számlára vonatkozóan a 271 szlára történik függetlenül attól, hogy a fenti 3 tétel részletezve szerepel rajta (nettó áfa, bruttó összegben?9
Válasz idézéssel
Köszi Mónika. Fogok kérni az APEH-tól állásfoglalást ez ügyben.
Ha megkapom, megosztom veletek is.
Johanna
Válasz idézéssel
Szerintem ez egyértelműen nem tárgyi mentes szolgáltatás. Mert nem ő végzi a humán fogorvosi ellátást. Én "borítékolni merem" ha kérsz az APEH-től állásfoglalást ugyanígy fognak vélekedni, de próbáldd meg és nyomdd az üf. orra alá. Szerintem baromság amit az ügyfél gondol!...
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Mónika!

Sajnos azt kell, hogy mondjam,ez egy ü....tt társaság. Ennek a jóembernek ráadásul 3 cége van nálam.
Most képzeld el, egyfolytában ilyen dolgokat találnak ki, nekik az egyszerű ügymenet nem megfelelő.
Ez a cég az elmúlt években csak adóköteles, teljesen más irányú tevékenységet végzett. 2008-ban a társasági szerződés
módosításával egy időben felvette a tevékenységi körébe a fogorvosi szolgáltatást is. Most azt csinálják, hogy egy fogorvosnak
ügyfeleket hajtanak fel, és a fogorvostól kapott számla alapján közv. szolgáltatásként kiszámlázzák a megrendelőnek.
Ha áfás lenne a fogorvosi tevékenység, akkor nem is aggódnék a továbbszámlázás miatt.
De így az a problémám, hogy az áfa törvény szerint az adómentesség feltétele, hogy engedélyük legyen erre a tevékenységre és
hogy legyen legalább egy fő, akinek megvan a képesítése. Hát itt nincs egy szál fogorvos sem, ebből kifolyólag képesítés sem,
valamint nem rendelkeznek engedéllyel sem.
Johanna
Válasz idézéssel
Johanna! Szerintem a kérdésedbe egyértelműen benne van a válasz. Ha fogorvost nem foglalkoztat ilyen tevékenységet sem művelhet. _Egyébként belegondolva hogyan történhet ez a gyakorlatba?? Vannak közvetítő irodák akik fogorvosi ellátást közvetít, vagy hogy az ördögbe van ez?? Nekem is van fogorvosi Bt-m de még soha nem volt ilyen továbbszámlázott szolgáltatása.
Válasz idézéssel
Johanna sajnos nem tudok segíteni. Ilyen esetekben én kérdést szoktam feltenni az APEH-nak. A válaszba az ügyfelek bele szoktak törődni.
Ha velem beszélget, lehet, hogy visszakézből megkérdeztem volna, hogy melyik jogszabály melyik §-ra gondolt ő, vagy az informátora.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Bocsánat, hogy megint előre tolakszok a kérdésemmel.
Hosszú órákat töltöttem el kereséssel a lentebb leírt problémával kapcsolatban.
Tegnap ez a kedves ügyfél felhívott és megmondtam neki, hogy nem tudok még konkrét választ adni a kérdésére.
Gúnyosan azt mondta nekem, hogy a jogszabályokban minden benne van.
Ha valaki ezt konkrétan megtalálja jogszabályban leírva, kérem ossza meg velem is.
Úgy látszik, én olyan idióta vagyok, hogy még keresni sem tudok.
Johanna
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az egyik adóköteles tevékenységet végző cégem most közvetített szolgáltatásként fogorvosi szolgáltatást számlázott ki
adómentesen egy magánszemélynek.
Tevékenységi körében szerepel a fogorvosi tevékenység is, de fogorvost nem foglalkoztat.
Az áfa törvény 85.§ (3) bekezdése azt írja, hogy a tevékenység akkor adómentes, ha a tevékenység gyakorlását
jogszabály engedélyhez köti és rendelkezik a szükséges engedéllyel, valamint az érintett szervezetben legyen legalább egy
olyan természetes személy, aki a jogszabályban foglalt képesítési követelménynek megfelel.
Erre a cégre egyik sem igaz: nem rendelkezik sem engedéllyel, sem fogorvost nem foglalkoztat.

Számlázhat-e egyáltalán fogorvosi tevékenységet közvetített szolgáltatásként, és ha igen, megteheti-e adómentesen?
Johanna
Válasz idézéssel
Sziasztok!

szolgáltatás továbbszámlázásnál elég ha ráírom, hogy közvetített szolgáltatást tartalmaz, vagy van valami amit rá kell írnom?
és probléma-e, ha a kiszámlázást korábbi időponttal állítom ki, mint ahogy nekünk bejön a továbbszámlázandó tétel?
köszi,
Manka
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Köszönöm Mindkettőtöknek. Igazság szerint nem elfeledkezdtem róla, hanem nagyon nem is foglalkoztam vele. Sad 2006-ban kezdtem e csodás szakmát :oops:
De jobb későn, mint soha! Jó, hogy vagytok! Mindennek utánanézek!

Jó munkát, köszönöm mégegyszer!

kati
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete">http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Szia Katzci !

Jó kis kereszt kérdést tettél fel, látod tudjuk, hogy így kell, de ha jogszabály hivatkozást keresek akkor már nem olyan egyszerű, én az Sztv. 3. § (4) 1. mondanám, de sok állásfoglalást, egyebeket találsz az APEH honlapon is. Biztos, hogy elfelejtkeztél róla, hiszen már nem is tudom, hogy hány éve így kell, akkor nagy felbolydulást is okozott, mindenféle verziót kitaláltak. Most már ez lecsendesült, de ha erről van szó akkor még most is fel kell tüntetni a számlán.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Számviteli törvény 3§ (4) 1.: Közvetített szolgáltatás ..... számlából a közvetítés ténye....egyértelműen megállapítható.
Tulajdonképpen az általad írt szövegen kívűl meg kell jelölni azokat a tételeket, amelyek közvetítettek.
Vegy mi pl van ahol számlamellékletben részletezzük, mert a vállalási díj egyösszegű, szerződésben rögzítve van az alvállalkozó igénybevétele.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A "közvetített szolgáltatást tartalmaz" számlán való feltüntetését milyen szabály írja elő??? Mert erről csúnyán lemaradtam, és nem árt néhány ÜF-t értesítenem.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete">http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Jól gondolod Mónika!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Szia Stenco!

1. Igen lehet, közvetített szolgáltatás, ha egyébként a többi feltételnek megfelel.
2., Nincs kötelező nyilvántartás, de egyértelmően ki kell derülni, hogy ki kivel van.

Pl. Elvállalod, hogy kékre fested az eget. A szerződésben rögzíted a tényt, hogy alvállalkozót fogsz igénybe venni. Ára 150. Kötsz egy festő vállalkozóval szerződést a munka elvégzésére 10-ért úgy, hogy átadást követően fogadod be a számláját 30 nappal. Kész a munka, átadod, számlázod azonnal, ráírod, hogy közvetített szolgáltatást tartalmaz,ki is fizetik gyorsan. A festő számláját szerződés szerint befogadod. Ebben a folyamatban a festő számlája közvetített szolgáltatás, és már a munkát rég kifizették.
Bocs, ha ismert dolgot írtam.

Sziasztok!
Ebben a témában nyomozgatok ma! A fővállalkozó előbb jogosult a számla kiállítására mint az alvállalkozó neki!
Vagyis a fővállalkozó kiszámláz, megkapja a pénzt, és csak utána fogadja be az alvállalkozó számláját, látom ez járható út!
Egy kérdésem van: a számlán a fővállalkozónak a magrendelő felé rá kell írni, hogy "közvetített szolgáltatást tartalmaz", de ugye a számla számot amit ebben az esetben ,az alvállalkozó csak később fog neki kiállítani nem kell fentüntetni, hiszen még a kiállítás pillanatában nem is tudja!
Összefoglalva: elég a számlán csak azt szerepeltetni, hogy "közvetített szolgáltatást tartalmaz" vagy valamit még kell írni??
A szerződésekben utalás van, hogy tovább közvetíti néhány munkafolyamatot, és alvállalkozói szerződés is van kötve!
Válasz idézéssel
Köszönöm Polika!
Amúgy az ilyeneket ellenőrzik a megrendelő oldalán is (az általam kiadott, nála befogadott számlákat)?
Válasz idézéssel
Lehet szerződés kiegészítést gyártanni rá.
A számlához meg számlamellékletet, amiből kiderül.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Szerintem jól elszúrtam a dolgokat, ugyanis a megrendelővel kötött szerződésemben nem szerepel, hogy alvállalkozót fogok igénybe venni, a felé kiállított számláimon nem szerepel, hogy közvetített szolgáltatást tartalmaz. Gondolom innentől kezdve már trükközhetek mindenféle nyilvántartással, nem lehet belőle közvetített szolgáltatás, csak igénybe vett.
Vagy van még valami halovány remény?
Olyan mérges vagyok magamra, hogy azt el sem tudom mondani. :evil:

Köszönöm;
Monda
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég