A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gépkocsi elszámolás
Marcsi!
Én így szoktam számolni:
214x (9l/100km)x340Ft=6548.- és 214x9Ftátalány=1926,- Összesen 8474.- kifizetendő.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Marcsi!
km*az autó fogyasztási normája*APEH üa ár
km*9Ft

Az elszámolható költség a kettő összege.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok4

Most töltenék ki először kiküldetési rendelvényt.
Jól gondolom ez a kitöltés módja.
Futás telj.(km) a megtett út pl.214 km
Apeh üzemanyag egység ár (ft) pl Július hónap 24.24 ft
Utazási ktg térítés (ft) 9ft

Ha összeadom a 24.24+9=33.24
214x33.24=7.113ft az össz ktg erre az útra?

Vagy ez úgy baromság ahogy én elgondoltam.

Várom válaszotokat sürgős lenne ,mert júliustól kellene csinálni ezt a gyönyörűséget.

Marcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Szia Klári!

Nagyon köszi szépen a segítséget!

Puszi Kati
Válasz idézéssel
Szia Axerlina!
Én egy hasonló exelt készítek mint amit írsz és mindig a hó utolsó napjára könyvelem a tárgyhavit. (Az is igaz, hogy mennyi a mennyi mindig év végén derül ki, de mint tudjuk a programok nagy része enged visszafelé könyvelni egyszeresben.)

Válasz idézéssel
Szia!

Nagyon szépen köszi. Még az a kérdésem lenne, hogy a januári útikltsget január elsején vagy 31.-én számolom el? Feljegyzésnek megteszi-e egy excel tábla: átlagár(apeh), km, üz.anyag kltsg, kopási kltsg, összes kltsg havi lebontásba?
Előre is köszi!
Puszika
Válasz idézéssel
Szia!

Mivel a bizonylat nélküli költségelszámolás 500 km-ig jog miért ne lehetne kevesebb. Lehet. A feleség kocsijára természetesen el lehet számolni. Nem kell külön nyilvántartás, csupán egy feljegyzés Tőle, hogy melyik hónapban hány km volt. Természetesen a pt-t érinti, mivel ki kell fizetni részére a kiszámolt költségtérítést.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egyéni vállalkozó, házastárs nevén van a személygépkocsi, és a napi bejárást szeretné elszámolni a telephelyre, mert ott végzi a tényleges vállalkozói tevékenységet. Nem éri el a havi 500kmt és az apeh norma szerint szeretné elszámolni az üzemanyagot és a 9Ft/km. Milyen nyilvántartás szükséges hozzá? Illetve hogyan könyvelem le a pénztárkönyvbe? Pénztárt érint ez? Előre is köszi!!!
Válasz idézéssel
Igen, igen, kiküldetésire gondoltam.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Tisztelt Fórumozók!

Az lenne a kérdésem, hogy el lehet e számolni gépkocsi használatot ha nem az nevemen van hanem a férjem nevén?
Ha igen akkor hogyan és milyen módon lehetne?

Várom válaszotokat!
Válasz idézéssel
Bocsi Anita, de a kiküldetési rendelvényen elszámolt kilóméterekre gondoltál ugye, mert a sima útnyilvántartás mellé azért csak kell cégautóadót fizetni.

Válasz idézéssel
Huhh, akkor megnyugodtam, hogy nem értettem félre. Pár hónapja tanácsoltam valakinek, hogy megbízási jogviszonyban is nyugodtan számoljon el kilométerpénzt, és nem kell cégautóadót fizetnie. Rossz lett volna, ha hülyeséget tanácsoltam volna.
Örülök, hogy felvetődött a kérdés, mert most legalább jól lementettem ezt az információs füzetet a gépemre is, hogy bármikor megtaláljam.
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Bocsi,ha én csináltam a vaklármát,de nekem is hirtelen az maradt meg,hogy magánszemély tulajdonában lévő használat.
Feltételeztem,hogy ilyen napi munkák nem kiküldetések,és talán meghaladják a tv.meghatározott mértéket.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Köszi a pontosítást Anita. Siettemben egykalap alá vettem mindent. :oops:

Válasz idézéssel
Bocsánat, hogy beleszólok, de az APEH 31. számú információs füzetét elolvasva én úgy gondolom, hogy nem kell cégautó adót fizetni ha kiküldetési rendelvényre kap költségtérítést vagy ha bejárási támogatást kap valaki, ami nem haladja meg a törvényben meghatározott mértéket. Vagy nem jól értelmezem?
"Nem keletkeztet cégautóadó-fizetési kötelezettséget az sem, ha a magánszemély tulajdonában
álló személygépkocsi után kizárólag a kiküldetési rendelvény alapján hivatali, üzleti utazás
költségtérítése címén a teljesített kilométer-távolság (futásteljesítmény) figyelembevételével
az utazásra kifizetett összeg nem haladja meg a jogszabályban meghatározott, igazolás nélkül
elszámolható mértéket. Az szja-törvény 3. számú mellékletének II. pontja szerint az szjatörvényben elismert költségek esetében, ha jogszabály (törvény vagy kormányrendelet) költségtérítésről rendelkezik, akkor a ténylegesen felmerült és igazolt kiadás érvényesítése helyett, a jogszabályban meghatározott mértékig, igazolás nélkül számolható el az adott címen
költség azzal, hogy akkor ezt a költséget teljes egészében elszámoltnak kell tekinteni. Ilyen
költségnek minősül (a téma szempontjából frekventáltan) a kifizető által a magánszemélynek
a saját személygépkocsi használata miatt fizetett költségtérítés összegéből a kiküldetési rendelvényben feltüntetett kilométer-távolság szerint az üzemanyag-fogyasztási norma és legfeljebb az állami adóhatóság által közzétett üzemanyagár, valamint a 9 Ft/km általános személygépkocsi normaköltség alapulvételével kifizetett összeg."
A füzet itt tölthető le:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.apeh.hu/adoinfo/inffuzet_2010/inffuz_31.html?query=c%C3%A9gaut%C3%B3">http://www.apeh.hu/adoinfo/inffuzet_201 ... gaut%C3%B3</a><!-- m -->
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Kedves Chas!
A vezető tisztségviselő jogállás elegendő a gépkocsi hivatalos célra történő elszámolásához. A vezésigazgatói poszt mögött mindig van jogviszony. Ha más nem, akkor megbízási jogviszony akár 0 javadalmazással. Biztos vagyok benne, hogy a részvényesek közgyűlése erről rendelkezett.

Mint Erzsók is írta, u.n. cégautó adót kell fizetned abban az esetben, ha a hivatali használattal összegüggésben költségtérítés kapsz az Rt-től. Ez lehet kiküldetési rendelvény alapján elszámolt térítés, illetve a székhelyen belüli használat esetében útnyilvántartáson alapuló.

Itt részletesebben tárgyaltunk a témáról.

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://aktaforum.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=325&hilit=g%C3%A9pkocsi+haszn%C3%A1lat">viewtopic.php?f=2&t=325&hilit=g%C3%A9pkocsi+haszn%C3%A1lat</a><!-- l -->

Válasz idézéssel
Itt figyeljetek a Cégautó adó kötelezettségre.
Most nem tudok tüzetesen utána nézni!Valaki biztosan tudja kapásból...
Válasz idézéssel
Tisztelt Fórumozók!

Egy gazdasági társaság vezérigazgatói posztját látom el, de nem munkaviszony keretében. A társaságnak nincsen alkalmazottja. Nekem más cégeknél van munkaviszonyom.

A társaság érdekében azonban néha használnom kell a saját magántulajdonomban lévő gépkocsimat, melyet szeretnék elszámolni a társaság felé, mivel jelentős megtett kilométerről van szó. Ezzel a részvényesek is egyet értenek.

Ha nem állok munkaviszonyban a cégnél, akkor hogyan tudom elszámolni a magángépjármű használatát, melyet vezető tisztségviselőként használok a cég ügyei érdekében?

Várom válaszotokat!

Cash
Válasz idézéssel
Szia!

Akár bérelhetné is a családtagtól,de neki majd adóköteles lesz a bevétele.
Valamint a cégautóadót is meg kell fizetni.
Válasz idézéssel
Sziasztok.

Segítségetek kérném abban a témába,hogy milyen megoldást tudnánk találni olyan esetben, amikor a EV-nak nincs jogosítványa és gépkocsi is a családtag nevén van, de a vállakozással kapcsolatban sokat utaznak autóval.Milyen módon tudnám gépkocsi költséget elszámolni, mivel az üzemanyag költség az EV -t terheli. Estleg a havi 500 km költség ilyen esetben elszámolható-e?
Köszi.

kitanics
Válasz idézéssel
Köszi!
Válasz idézéssel
Szia Ildi!
Számold el az APEH norma szerint az útnyilvántartást és nem kell a számla. Ne feledd viszont a cégautó adót.

Válasz idézéssel
Egyéni vállalkozó ha üzemanyagköltséget számol el és útnyilvántartást vezet hivatalos útjairól akkor mindenképp csatolni kell a számlákat az útnyilvántartás mellé?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Szerintetek bevihető egy EV vállalkozásába a tehergépkocsi, ha magánszemélyes hitelre vásárolta? Ha nem útnyilvántartással elszámolható az APEH által közzétett áron költség, ha év közben nem kért számlákat?
Köszönöm a válaszoltok!!!
Üdv
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy a kiküldetési rendelvény kitöltésénél található a kiküldetés útvonala és célja nevű rublika. Ott elegendő feltűtetni a kiindulási- végpontot (Pl. Nyíregyháza-Debrecen) vagy a pontos címet is meg kell adni,és meg kell nevezni az út célját is? Esetleg rövidíteni lehet e a városok nevét, mert kevés a hely!?

Előre is köszönöm
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég