A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rehabilitációs hozzájárulás
Köszönöm a megerősítést!
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Szerintem jól gondolod.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Ugye jól gondolom, hogy ha első negyedévben még 20 fő felett volt a létszám, de másodikban már nem, akkor másodikra már nem kell fizetni?
És ha éves szinten is 20 fő alatt marad, akkor majd visszakapjuk az első negyedéves előleget?
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Minden személyt, a munkaidő hosszától függetlenül, egy-egy egész főnek kell tekinteni.
Válasz idézéssel
bocsánat mindenkitől.
Egy cégnek rehabilitációs hozzájárulás kötelezettsége van. Egy áfsz közleményt úgy értelmeztem, hogy minden legalább 4 órás foglalkoztaott 1 főnek számít a stat. állományi létszámban.
Ennél a cégnél van 2 fő rehabilitált, mindegyik napi 4 órában foglakoztatva. Akkor ők 1 fő rehabilitációs kötelezettség teljesítést vehetnek figyelembe, vagy 2 főt?
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Azt szeretném kérdezni, hogy nem tudjátok véletlenül, hogy hova és hogyan kell bejelentkezni vizsgálatra, hogy valaki kapjon igazolást megváltozott munkaképességről?
Állítólag tegnap elhangzott a rádióban, hogy a cukorbetegeket is idesorolják és nekünk van egy takarítónk, aki inzulinozza magát naponta többször. Elküldenénk szakvéleményre, de nem tudjuk, hogy hova kell?
Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok.
Engem az érdekelne, hogy a 8/1983. (VI.29.) EüM-PM együttes rendelet még mindig érvényben lévő szabály-e????
Válasz idézéssel
Pildi Írta:Köszönöm kávé!

Nagy segítség volt!

Annyit szeretnék kérdezni még:

Nálam február 25-től dolgozik egy rehab.-os dolgozó. Akkor a január hóra 0-val számolok, és február 25-től (ettől dolgozik nálunk) számolok 1 főt.
Akkor ha átlagot számolok ez alapján, akkor 0,4 főre jön ki a rehabos átl. létszám, azaz nem számolhatok az I. negyedévben rehabos foglalkoztatottal?

Jól értelmeztem?
NAgyon köszönöm a segítséget.
Pildi

Szia!
A megváltozott munkaképességű munkavállaló átl.létszámát is egy tizedes jegyre kell számítani, tehát nálad ez 0,4 fő. Ezt a létszámot kell levonni az összes foglalkoztatott átl.stat létszám 5 %-ából, mint a kötelező foglalkoztatási szintből. Minden létszám adat egy tizedes jegyre kerekítve van, tehát ez a 0.4 fő kell!
Zs.
Válasz idézéssel
Köszönöm kávé!

Nagy segítség volt!

Annyit szeretnék kérdezni még:

Nálam február 25-től dolgozik egy rehab.-os dolgozó. Akkor a január hóra 0-val számolok, és február 25-től (ettől dolgozik nálunk) számolok 1 főt.
Akkor ha átlagot számolok ez alapján, akkor 0,4 főre jön ki a rehabos átl. létszám, azaz nem számolhatok az I. negyedévben rehabos foglalkoztatottal?

Jól értelmeztem?
NAgyon köszönöm a segítséget.
Pildi
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen csingiling! Én is igy gondoltam, csak nem mertem bevállalni. Nagyon jó, hogy kértetek APEH állásfoglalást. Még egyszer köszönöm.
Üdv: Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, mert nem értem tökéletesen.
Munkaerőkölcsönzés esetében jól értem, h egyin cégnél sincs rehab?
Megnéztem a redeletet és én úgy értelmeztem, hogy a munkaerőkölcsönző cégnél nincs, mert nem kell beleszámítani a létszámba, a kölcsönbevevőnél meg azért mert nem az ő alkalmazottai.
Válasz idézéssel
VnéErika Írta: A kérdésemet újra előrehozom, elnézést érte:

Szeretnék segítséget kérni, mert vállalkozásnál nincs probléma a rehabbal, de önkormányzatnál?!
Van egy önkormányzat, részben önálló intézményekkel (pl iskola, óvoda). Ezzel nincs gond, rehab szempontjából a statisztikai létszámot egybe kell nézni.
De ezen belül van egy önálló körjegyzőség. Hiába önálló, de önkormányzaton belül van! Ebben az esetben a körjegyzőségen belül dolgozókat hozzá kell adni az önkorihoz, vagy külön kell nézni?

Tud nekem valaki segíteni?

Szia Erika!

Nekem pont ilyen problémám volt, melyre az APEH állásfoglalás azt közölte velem, hogy minden esetben tehát "részben önálló intézménynél" is azt kell nézni, hogy ki a munkáltató. Nálunk az óvodánál és bölcsinél természetesen nem az önkormányzat a munkáltató hanem az óvoda és bölcsi tehát azoknál külön kell beadni a rehabot ha eléri a 20 főt a foglalkoztatottak létszáma. Az önálló körjegyzőségnél szintén a jogállás szempontjából kell nézni, hogy ki a munkáltató és ez alapján kell rehabot bevallani. Remélem tudtam segíteni.
Válasz idézéssel
A kérdésemet újra előrehozom, elnézést érte:

Szeretnék segítséget kérni, mert vállalkozásnál nincs probléma a rehabbal, de önkormányzatnál?!
Van egy önkormányzat, részben önálló intézményekkel (pl iskola, óvoda). Ezzel nincs gond, rehab szempontjából a statisztikai létszámot egybe kell nézni.
De ezen belül van egy önálló körjegyzőség. Hiába önálló, de önkormányzaton belül van! Ebben az esetben a körjegyzőségen belül dolgozókat hozzá kell adni az önkorihoz, vagy külön kell nézni?

Válasz idézéssel
Én személy szerint köszönöm skorpio74-nek a táblázatot. Első ránézésre sokat segít!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Én tavaly csináltam egy táblázatot, aminek a segítségével néztam a rehab kötelezetséget.
Felrakom, nézzétek meg és használjátok nyugodtan, ha jónak találjátok!
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
A lenti linknél csak egyetlen probléma van, hogy 1 tizedesre kerekítünk. Tehát a 3,4 fő, az nem 3 fő, hanem 3,4.
Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Válasz idézéssel
Hátha segít valakinek ez a számítási mód:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kalkulator.hu/?cid=19084&fejezet=4&alfejezet=1&tartalom=1">http://www.kalkulator.hu/?cid=19084&fej ... tartalom=1</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Ezt átolvastam, de a számítással van bajom, soha nem volt még rehabos cégem.
36főx5%=1,8x964500=1736100 és ezt elosztom időarányosan a negyedévre?
De van egy rokkant akkor csak a 0,8 után fizetem meg a rehabot, itt van gondom. :oops:
Ebben kérnék segítséget!
Üdv; Ágica
Válasz idézéssel
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://aktaforum.hu/forum/viewtopic.php?f=32&t=3548">viewtopic.php?f=32&t=3548</a><!-- l -->
talán ez segít.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Most szembesültem a rehab kérdésével. Segítséget kérnék, hogy a fenébe kell kiszámolni, hogy negyedévente mennyit kell bevallani.
Holnaptól a cégnél 36 fő lesz és egy rehabilitációs járadékos van.
Előre is köszönöm a segítséget! Szégyelem, de ez most kifogott rajtam. :oops:
Üdv; Ágica
Válasz idézéssel
Szia Rehabos!

Üdvözöllek körünkben!

Arra kérnélek, hogy ezt a megjegyzésed írd be a dokumentumok között nemrég nyitott Hasznos linkek topikba, ott később is megtaláljuk könnyen, itt hamar túllép rajta az idő...

Hamarosan meglátod, hogy egy-egy probléma esetén mennyire felpörög a forgalom. Jó munkát!
Üdv.: János
Válasz idézéssel
Nagy probléma mindenkinek a rehabilitációs hozzájárulás drasztikus megemelése. A cégek még jól is járhatnak ezzel hosszútávon, már nem a befizetésével, hanem ha a megfelelő megváltozott munkaképességű embert veszik fel, aki tud is dolgozni, mivel a munkaügyi központ is támogatja a foglalkoztatásukat többféle formában is. Sajnos az ügyfélszolgálatok telítettek és sok mindenkit elküldenek a központokból. Hogyan lehet mégis támogatást igénybe venni? Megfelelő munkavállalókat felvenni? Kérdéseit ingyenesen felteheti a <!-- e --><a href="mailto:rehab@page.hu">rehab@page.hu</a><!-- e --> e-mail címen rehabilitációs foglalkoztatási szakembereknek, ahol két munkanapon belül választ és segítséget kap erre az új típusú problémára.
Válasz idézéssel
Köszi Anita!
Igy fogom tenni én is.
Válasz idézéssel
Én mindig a tényleges átlagos statisztikai létszám alapján számoltam a rehabot (azaz 2010. I. negyedévre a 2010. év első három hónap átlagát fogom venni), remélem, hogy jól tettem.
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég