A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10% osztalekado
Szerintem nem! Ha jól gondolom:
Az Art 133 § (7) . Törvénya fizetési halasztás, részletfizetési kedvezmény más eseteiet is meghatározhatja...
Ez a "más" eset volt szerintem a 2006.évi LXI tv. 223.§-a.

Ha nem fizette a vállalt határidőben, legfeljebb késedelmi pótlék jár!
Bevallotta, csak nem fizette, tehát adóhiány nem lehet!
A kedvezményes fizetés lehetőségét elvesztette a (9) bek.szerint, a tartozás egy összegben vált esedékessé!
Válasz idézéssel
Segítsetek!
Valószinű a büdös nagy igazságérzetemmel van baj.
Tulajdonosok 2007 februárjában azt a variációt választották, hogy magánemberként fizetik meg 5 éven keresztül a 10-os Szja-t. 2010-ben elfelejtették időben befizetni, csak hónapokkal később, 2011-ben időben.
2012-ben 2006-2007 évekre vonatkozóan ellenörzést kaptak a 0653 és 0753-as bevallásra. Revizió megállapította, hogy a bevallás tökéletes, de mivel 2010-ben volt a késelmes befizetés megállapítja, hogy a részletfizetési kedvezmény megszünt és visszamenőlegesen 2007-re a teljes 10 %-os Szja-t adókülönbözetként az utolsó két részletet 2010-11 adóhiányként állapítja meg.
Szerintetek így jogszerű?
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
off már nagyon....
ma két érdekes történés eddig
- MOST visszajött egy igazolás, hogy a 2006-10-11én leadott 0608as bevallás feldolgozásra került...... MA.....
- kapok egy figyelmeztetést az APEHtól, hogy X Kft folyószámláján késedelem mutatkozik... a történet januári. volt egy rontott bevallás, ami másnap helyesbítve is lett, járulék ennek megelelően elutava... erre jön ma egy ilyen figyelmeztetés..... ma 2007. április 20at írunk emlékeim szerint

erre lehet bármit is mondani? :evil: :evil: :evil: :evil:
Válasz idézéssel
Orsi!
Minek a rendszer,ha nem tudnak vele élni? hát,hogy több embert tudjunk eltartani,programozó, ügyintéző, előadó tanácsadó.....
Válasz idézéssel
komolyan... ez már kabaréjelentnek elmenne....
egyszerűen nem értem, minek ez a számítástechnikai rendszer, ha mindent külön le kelle nekik írni.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nem fogjátok elhinni nem irtam törvényi hivatkozást a kérelemre, újabb hiánypótlás. De azt mondta a hölgy, hogy mostmár tökéletes lesz.

Éva
Válasz idézéssel
Ez csak azért van mert nem tudják (komolyan), hogy a 0708/M tartalmazza még az anyukája nevét is a tulajdonosnak és márc.12-ig benyújtottad. Volt olyan akit én homályosítottam fel a 08-as bevallás melléklete létéről.
Klári
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nekünk a 10%-os adóval kapcsolatban a hiánypótlásban adóazonosítójelre megbontva kérték be az adatokat. Tény, hogy mindent beleírtunk csak a személyek adóazonosító jelet nem. Ez volt kb 3 hete. Azóta semmi határozat. :lol:

Éva
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Azt már nem írtam le Nektek, hogy ahány helyre szignálták egy Ig-on belül az azonos szövegű kérelmeket annyi féle válasz érkezett. A hiánypótlás nélküli határozattól kezdve a kioktatásig. Big Grin A csúcs az a hiánypótlás ahol azt kérték, hogy ne a Módosító trv.-re hivatkozzunk hanem az alap Szja-ra. Esküszöm azt kellett leírni, hogy az Szja melyik szakaszára hivatkozunk. A leggyakoribb az volt, hogy MIKOR fizettünk,(levélben benne) és milyen alap után kitől mennyit vontunk (0708M-ben benne). Magyarul nem tudtak vele mit csinálni és csak időt húztak.
Klári
Válasz idézéssel
Sziasztok,

megkaptuk (egy céges üf.-em) az öt éves kamatmentes részletfizetési lehetőséget, határozattal, úgy ahogy kell... Utolsó részlet 2011. jan...
(Élünk még akkor????)
Megj.: 02.05.-én adtuk be a kérelmet (köszi Klári a jav.-ot), időközben volt egy pontosítás( mi az alapja :-) a kért 10 %-os adónak?!?!?! ) és itt a jóváhagyó hat.....

Bruno

Klári Big Grin
nálunk is alakítottak. Megírtuk a kérelmeket, majd jött, hogy hiánypótlás... "kifizetés időpontja"
na, most a kérelem az 5 éves részletfizetésre a köv. szöveget tartalmazta:
"tulajdonosaink részére 2007. február 2-án – ugyanezen szakasz c, pontja alapján – jóváhagyott és kifizetett osztalékrész után levont "
én meg néztem, mint borjú az újkapura, hogy most mit kell hiánypótolni.
Erre egyeztetés után azt mondták, hogy írjunk egy nyilatkozatot, hogy mikor volt a kifizetés :lol:
a részletfizetést egyébként az összes cégben megkaptuk.

....

teljesen más: nálunk 1 cégnél inkasszóztak úgy áfát, hogy az áfa 25én kifizetésre került, és ezek után ápr. 6án inkasszózták... mert az ő rendszerükben még nem szerepelt. :evil: :evil:
30 nap múlva ha akarjuk kifizetik amit inkasszóztak....
Válasz idézéssel
Történet tanulságul!

Február 5-én a Cég beadta a levont Szja-ra kérelmét az Illetékes Ig-hoz.
Márc. 12-én a 0708-ban szerpeltette a kötelezettséget. Ill. Ig. ügyintézője levelet intézett márc 29-én Céghez ugyanmár mondja meg kinek milyen adóalap után vont le 10-ot. Ápr. 5-én fax útján közölte Cég az egyébként bevallott adatokat, mert a telefonban ügyintéző tájékoztatott róla, hogy látja a bevallás tényét, de azt hogy kik az érintettek azt nem :evil: .
Illetékes Ig. adósságkezelő oszt. április 6-án azonnali beszedési megbízással beszedte a meg nem fizetett Szja-t. :evil: :evil: Részemről nagy morgás és telefon, Art és főigazgatóhoz intézendő panasz emlegetése, visszautalják.

Javaslat: aki érintett külön odafigyelést igényel a téma, mert nem igazán tudják mit kezdjenek vele.

Klári
Válasz idézéssel
Neked is köszönöm, Orsi - akkor ez már kettőből kettő - kivárunk.
Válasz idézéssel
Zhara Írta:most akkor utaljanak fejenként 2200 Ft-ot a "Adóhatósági eljárási illetékhez kapcsolódó befizetések" számlára, közelménybe adószám, meg valami utalás a 10%-ra? E
mi azt a tájékoztatást kaptuk az apehtől, hogy nem kell előre befizetni a 2.200 Ft-t, hanem majd csak ha jön a határozat.
Válasz idézéssel
Köszi Lilla, akkor egyelőre nem riasztom őket, remélem tényleg így lesz.
Zhara
Válasz idézéssel
Szerintem az illeték befizetéséről is kapnak fizetési meghagyást, legalábbis általános esetben így történik. Amikor egy cég részletfizetést kér az adótartozására, ki szokták küldeni a 2200 Ft-ról a határozatot.
Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok,
olvasom ezt a tájékoztatót...a kérelmeket már február közepén elküldték az osztalékosok, határozat még nem jött...most akkor utaljanak fejenként 2200 Ft-ot a "Adóhatósági eljárási illetékhez kapcsolódó befizetések" számlára, közelménybe adószám, meg valami utalás a 10%-ra? Ennyi, ugye?
Más. Amíg nem kapnak határozatot ne is fizessék be az első részletet?
Üdv;
Zhara
Válasz idézéssel
köszi Big Grin
Válasz idézéssel
Tájékoztató a kedvezményesen adózó osztalékjövedelem utáni adó befizetéséről
2007.03.09.
A egyes pénzügyi tárgyú törvények módosításáról szóló 2006. évi LXI. törvény (továbbiakban: Módtv.) 223.§ (17) bekezdését - mely a kedvezményesen adózó osztalékjövedelem megállapításának módjára, bevallására és e jövedelem utáni adó befizetésére (illetve annak részletekben történő megfizetésére vonatkozik) a 2006. évi CXXXI. törvény 171. §-a hatályon kívül helyezte azzal, hogy amennyiben a kifizetés (a jövedelem megszerzésének igazolása) 2007. február 5-éig megtörtént, akkor a Módtv. idézett rendelkezését az átmeneti rendelkezések szerint (2006. évi CXXXI. törvény 191. §-a) még alkalmazni lehet.

Az e rendelkezés alapján megszerzett osztalékjövedelem után a magánszemélynek 10 százalék adót kell fizetnie.

Az adófizetési kötelezettségének a magánszemély kétféle módon tehet eleget.

Az egyik mód az, amikor az adót a kifizetőtől kapott igazolás szerinti bevételszerzés napjának negyedévét követő hónap 12. napjáig megfizeti vagy kérelmezi az adóhatóságtól az adóévben és az azt követő négy adóévben (öt egyenlő részletben) történő megfizetését.

A másik mód az, amikor a kifizető az adót levonja, bevallja és megfizeti vagy kérelmezi a kifizető az adóhatóságtól a levont adónak az adóévben és az azt követő négy adóévben (öt egyenlő részletben) történő megfizetését.

A kifizetőnek az adózás rendjéről szóló többször módosított 2003. évi XCII. törvény rendelkezése szerint a rá vonatkozó bevallási gyakoriság szerinti bevallásában kell/kellett szerepeltetnie a magánszemélynek kifizetett összeget és - amennyiben arra sor került - a levont adó teljes összegét .

A részletfizetést az adóhatóságnak a kérelem tárgyában hozott határozatával mindkét esetben engedélyeznie kell, tehát e tekintetben nincs mérlegelési jogköre.

Amennyiben a részletfizetési kérelmét a magánszemély vagy a kifizető az adófizetési határidőt követően nyújtja be (magánszemélyek esetében ez a határidő 2007. április 12., kifizetők esetében a bevallás benyújtására előírt határidő napja azaz a kifizetés hónapját követő hónap 12. napja), akkor az adófizetési kötelezettség időpontjától a kérelem benyújtásának napjáig a bevételként igazolt összeg késedelmi pótlék alapjául szolgál.

A kérelem benyújtására nincs előírt határidő, de az adózónak ügyelnie kell arra, hogy az még az osztalékjövedelem megszerzésének évében elbírálható legyen, mivel adózónak az első törlesztő részletet a jövedelemszerzés adóévében be is kell fizetnie ahhoz, hogy a részletfizetés késedelmi pótlék mentesen történhessen.

Az első részlet esedékessége a részletfizetést engedélyező határozat jogerőre emelkedését követő 15. nap.

A részletfizetési kérelem illetékköteles. Az illetékekről szóló többször módosított 1990. évi XCII. törvény 29.§-ának (1) bekezdése szerint 2200 forint illetéket kell befizetni (általános tételű eljárási illeték) az adóhatóság illetékbeszedési számlájára.
Naná, hogy normális vagyok.
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel
Az általam idézett hozzászólásban nem is ez volt a lényeg, a vastagított rész miatt másoltam be ide.
Egyébként én is úgy tudom, hogy aki febr. 5 után adja be, neki már nem jár automatice a részletfizetési kedvezmény.
Válasz idézéssel
bruno Írta:Orsi,

én nem olvasom ki a Hengergő által közölt levélből, hogy aki febr. 05.-e után kérte a részletfizetést annak helyből (elbírálás nélkül) jár... :-(
igazad van :roll:
Válasz idézéssel
Tünde kedves,

a feb.04.- dátummal nem akartalak idegesíteni énis febr.05.-ös határnapot tudok, de másodközlésben hoztam a szöveget és nem akartam belejavítani.

Orsi,

én nem olvasom ki a Hengergő által közölt levélből, hogy aki febr. 05.-e után kérte a részletfizetést annak helyből (elbírálás nélkül) jár... :-(

Bruno

Hengergo Big Grin
köszi a híreket. Mi sem kaptunk még semmiféle visszajelzést, bár csak 1.5 hete adtuk le a papírokat.
de az jó hír, hogy ők nem úgy értelmezik, hogy van mérlegelési lehetőségük.
Válasz idézéssel
Szia Suresz!

Köszönöm az "ezredik+1" megerősítést! Hogy mit össze kerestem a honlapon ezt a tájékoztatót, köszi az infót is!
Na (többek között) ezért sem kutakodom más fórumon, mert csak félrevezetnének!
Tünde
Válasz idézéssel
Szia Tünde!

Ne idegeskedj! Igaz, hogy száz-féle dátum jelent meg ezzel kapcsolatban több cikkben is (ki honnan számolja a 45 napot), de a február 5. még jó! Ha megnyugatat, akkor az APEH honlapján a keresőbe beírod, hogy "készpénzállomány" és adja azt a tájékoztatót, ami ezzel kapcsolatos. Ebben is február 5.-ét ír utolsó kifizetési napnak.
"Nekem a sorsom az, hogy megélhetem, amire vágyom és amire nem,
S ha választhatok, a holnap szebb legyen..."
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég