A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
egyesület
egyesület és alapítvány ,most akkor közhasznú legyen vagy ne legyen közhasznú?
mert úgy csinálnám meg a beszámolót. (2 ezer Ft támogatást most is bekönyvelhetünk decemberre, az 1% gyűjtés meg érdektelen, 20-30 ezerért nem éri meg adminisztrálni, pont minket könyvelőket vennének rá ingyen)
melyik variációnál nem kell jelentgetni, átjavítgatni a Bíróság/Ügyészség felé ha marad közhasznú vagy nem marad?

(célszerű lenne már a msot készülő tag/közgyűlési/kuratóriumi jegyzőkönyvbe a mérleggel együtt elfogadni)
ki hogyan látja?
Válasz idézéssel
Olvasnivaló:

nyereményjátékok szja vonzata

SZJA

2012. május 17. 21:25

Forrás: Önadózó
Szerző: Kopányiné Mészáros Edda
Válasz idézéssel
Valaki esetleg tudna segíteni a lenti kérdésemben?
Erika
Válasz idézéssel
Adott egy egyesület, ahol a nyugdíjas klub(egyesületen belüli) bált rendez. Az egyesület szeretne felajánlani tombolatárgyat. Ezt a tombolatárgyat, mondjuk egy robotgép, vagy hajszárító le lehet írni költségként? Van ennek valamilyen adóvonzata?
A tombola vásárlásokról nyugtát kell kiállítani?
Bocsi az áfa közepén a sok kérdésért, de tőlem is ma kérdezték, megpróbáltam utánajárni, de vajmi kevés infót találtam a neten.
Ha valaki különösebb utánajárás nélkül tudna segíteni, nagyon megköszönném!
Erika
Válasz idézéssel
Szia!
Mielőtt még hajánál fogva rángatnál elő költséget, meg kéne vizsgálni, hogy valóban hova költötték a bevételeket. Lehet, hogy az egyesület céljai szerint költötték csak nem kértek róla számlát, akkor azt kell pótolni. Ha nem ez van mögötte és nem is trehányság, javaslom hagyd a fenébe őket. Nincs az a könyvelési díj ami fedezné egy későbbi hivatlba, meg más helyekre járkálást!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Könyvelek egy Egyesületet akinek sok a nyugtás bevétele,
amit minden hónapban összesítünk és lekönyvelünk a pénztárba.
Így nem csak az év végére, de már év közben is nagyon sok
pénz van a pénztárban. Ezt szeretném valahogy csökkenteni.
A vezető a tagi kölcsönről hallani sem akar.
Kérdésem ha a klubtagoknak nevére állítunk ki kiküldetési
rendelvényt de benzinszámlával már nem tudjuk alátámasztani.
Ez mennyire állja meg a helyét?
ill. az egyesületnek és a klubtagoknak ebből milyen adókötelezettsége származik?

Köszi

Üdv.Feri
Válasz idézéssel
Szerintem igen.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
De ha nem volt ilyen bejelentés, akkor ide nullát kell írnom?
Válasz idézéssel
Itt találod, hogy mi minősül közérdekű önkéntes tevékenységnek!

2005. évi LXXXVIII. törvény a közérdekű önkéntes tevékenységről

pl. bejelentési kötelezettség is van:

"11. § (1) A fogadó szervezet a társadalmi esélyegyenlőség előmozdításáért felelős miniszternek (a továbbiakban: miniszter) köteles - a (2) bekezdésben foglaltak kivételével előzetesen - bejelenteni az önkéntesek foglalkoztatását, és a bejelentett adatokban bekövetkező változásokat. A bejelentést a miniszter által e célra rendszeresített és a miniszter által vezetett minisztérium honlapján, az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény 14. § (1) bekezdése szerinti honlapon (a továbbiakban: Civil Információs Portál), valamint a kormányzati portálon közzétett adatlapon vagy elektronikus űrlapon kell teljesíteni. Az adatlap és az elektronikus űrlap adattartalmát az 1. melléklet határozza meg."
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
A PK-142 beszámoló 7-es lapján ahol a közhasznúsági jogállás megállapítási mutatók vannak az L. pontjában(közérdekű önkéntes tevékenységet végző személyek) ide a tagok számát kell beírnom, akik társadalmi munkában végzik tevékenységüket?
Válasz idézéssel
Igen!
És még mindig papír alapon... :oops: nincs kész a rendszerük.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Azt szeretném kérdezni hogy az egyesületeknél ugyan azt a beszámoló formátumot (PK-142) kell beadni az egyesületeknek mint tavaly is?
Válasz idézéssel
Szia!

Tudom, hogy nem közérdekű célú, de az 1 % elszámolásnál a kapott összeg egy részét el lehet számolni működési kiadásokra.

Ezt szerettem volna tisztázni, hogy végülis melyek tartoznak ide.
Válasz idézéssel
Az szja 1 %-ára vmely közérdekű cél miatt lett jogosult az egyesület. A megkapott összeget ezen közérdekű célra kell forditani, nézd meg az alapító okiratot, mely tevékenység tartozik ide.
Bankköltség, irodaszer, könyvelési dij egyáltalán nem fér bele a közérdekű célra fordított kiadásokba.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A segítségeteket kérem az alábbiakban:
A 12KOZ nyomtatványnál a működési költségbe szerintetek mit lehet beleszámolni?
Eddig a bankktget, irodaszert,könyvelési díjat stb. beleszámoltam,de most nézem a 1996.évi CXXVI.tv.7§-át (szja felhaszn.rendelkezéséről) amely szerint ezek vehetők figyelembe:

(10)84 Működési költségként a következők vehetők figyelembe:

a) a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény

aa) 79. §-a szerinti személyi jellegű ráfordítások,

ab) 83. § (3) bekezdése szerinti fizetendő kamatok és kamatjellegű ráfordítások, a pénzügyi műveletek egyéb ráfordításai, valamint

ac) 86. § (7) bekezdés c) pontja szerint a visszafizetési kötelezettség nélkül átadott, pénzügyileg rendezett, véglegesen átadott pénzeszközök összege,

b) székhely, működési hely - kivéve, ha az valamely alapító, tag, vezető tisztségviselő, alkalmazott vagy ezek hozzátartozója által bármely jogcímen lakás céljára használt ingatlana is egyben - fenntartásával és működtetésével kapcsolatos költségek, így különösen az ingatlan bérleti díja és a kedvezményezettet terhelő közműdíjak,

c) postaköltség, telefon- és internetszolgáltatás alapdíja,

d) - költségvetési szervek esetében - személyi és dologi juttatások.

Ezekbe nem tartoznak bele az általam eddig figyelembe vett kiadások, ti hogyan értelmezitek mindezt?
Válasz idézéssel
Én is így gondoltam,ezért bizonytalanodtam el.Megmondom nekik,hogy egészítsék ki a cél szerinti tevékenységüket.Köszi,hogy foglalkoztál velem.Nehéz ügy ez az egyesület könyvelése!!!!!!!!!!!!!!
Válasz idézéssel
Szia Ildi!
Ebbe nem igazán fér bele, de ha kiegészíti a tagság azzal, hogy a tagok állóképességének megörsée, fejlesztése akkor talán.

Válasz idézéssel
Nem támogatásból menne,hanem a befizetett tagdíjakból.
Válasz idézéssel
Van egy ilyen mondat az alapító okiratban hogy
"olyan sport vagy egyéb közösségi tevékenység megszervezése,amely a klubszervezetnek anyagi bázist biztosít és egyben a klub tagjainak aktív és rendszeres részvételét feltételezi"
Ebbe belefér szerintetek?
Válasz idézéssel
Hát Ildi én is ugyanígy aggodalmaskodnék.
Olvasd jól végig az alapító okiratot. Ha az egyesület céljába bele lehet érteni ezt a test erősítést, akkor igen, de egyébként nem. Pláne ha támogatás terhére menne.

Válasz idézéssel
Nincs senkinek motoros egyesülete?
Válasz idézéssel
Van egy motoros klub ami nem közhasznú egyesület.Havonta a tagok elmennek kondizni.Szerintetek ennek a számláját elszámolhatják?
Válasz idézéssel
Tündi!

Ezt nem is értem! Nálunk március utolsó napja,vagy a közgyűlés időpontjáig, aki nem fizet tagdíjat onnantól nem tag.
A megemlítést választanám,mert szinte biztosra veszem,hogy aki nem akar tag lenni,az nem fizet.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szerintetek egy egyesület mérlegében ki lehet-e mutatni a tagdíjkövetelést?
A tagdíj beszedéséről számla nem lett kiállítva, tehát előírva nincsenek a tagdíjak, csak az van lekönyvelve amit befizettek.
Előírhatom-e így: T 36 - K 96 T96 - K 48
Nem tudom ez így szabályos-e egyáltalán?
Vagy csak az elnök említse meg a beszámolójában, hogy a tagdíjnyilvántartás alapján ennyi és ennyi tagdíjtartozás áll fenn?
Tündi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Tudom, hogy még csak év eleje van, családi kedvezmény, meg 01-es bevallások, meg új járulék bevallások, de majd ne feledkezzünk meg a közhasznúakról sem. Mert hogy a jelenleg még közhasznúak 2014. május 31-ig közhasznúak. Aztán vagy igen, vagy nem...

Itt van egy oldal nektek is sok szeretettel, amit most olvasgatok:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://civiljogok.hu/utmutato/kozhasznu-szervezetek-uj-szabalyok">http://civiljogok.hu/utmutato/kozhasznu ... -szabalyok</a><!-- m -->
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég