A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Egyéni vállalkozás szüneteltetése
Zupo, elírtam, az 101E jelűt akartam írni :oops:
Válasz idézéssel
Köszi Móni, OK, akkor csak 1011 kell, 1041 nem!
Zéro, mire gondolsz, miért január végén kellene küldeni a 1011-t? Szerintem a változást követő 15 napon belül kell és mivel 01.01-től megy a szünetelés, most kell.
Nem a 101E-re gondoltál? Ezt viszont meg csak 02.12-ig kell beadnom.
Válasz idézéssel
Miért január végén? Ha nincs/nem lesz máshol jogviszonya akkor be kell jelentkeznie az eü.szolg.jár-ra., a 1041-ről én is azt olvasom, hogy már nem kell küldenki.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Zupo, a jól gondolod, a január végén majd 1011-et ki kell tölteni, legalábbis a múlt évben ki kellett
Válasz idézéssel
Sziasztok,

KATÁS szüneteléssel kapcsolatban lenne kérdésem:
2016.01.01-től szüneteltetek, Webes ügysegéden a szünetelést bejelentettem ( ez jó, legalább már nem kell várni, mire az okmányiroda feldolgozza a bejelentést !!!!!),
korábbiak szerint küldtem volna a T1041 bevallást a jogviszony szünetelésről, de ha jól olvastam a kitöltési útmutatóban, EZT MÁR NEM KELL???
Valaki erősítsen meg ebben légyszi! Ettől függetlenül a T1011 gondolom marad?

Köszi a választ előre is!
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy mi a jobb megoldás: az egyéni vállalkozás szüneteltetése, vagy magának az egyéni vállalkozásnak a megszüntetése az alábbi esetben:

Egyéni vállalkozó mai napig heti 36 órás főfoglalkozás melletti vállalkozó, egyetlen fillér bevétele sem született még (október óta vállalkozik). Mai nappal megszűnt a munkaviszonya, maradna az, hogy holnaptól járulékot kellene fizetnie, de nincs miből.

Mi a jobb megoldás? Ha szüneteltet, vagy megszüntet? Legkésőbb jövőre újra szeretné indítani a vállalkozását, addigra talán már bevétele is származna belőle.

Bármelyiket is kell SOS csinálnom, legyetek szívesek azt is megírni, hogy melyik esetben milyen bevallásokat kell milyen határidőkön belül beadnom?

Nagyon köszönöm előre is. Sürgős volna, hiszen szerintem még ma éjfélig kéne lépnem valamit :-(

Szép estét Nektek,

Kitty
Válasz idézéssel
Hello!
Nem jár neki ameddig szüneteltet,kereső tevékenységnek tekinti ameddig ev

A szünetelés ideje alatt az egyéni vállalkozó munkanélküli ellátásra (álláskeresési járadékra) nem jogosult, mert az egyéni vállalkozót a törvény kereső tevékenységet folytatónak tekinti, és ezzel kizárja az álláskeresési járadékból.

álláskereső: az a személy, aki
munkaviszonyban nem áll, és egyéb keresőtevékenységet sem folytat

kereső tevékenység: - az 1-5. pontban foglaltak figyelembevételével - minden olyan munkavégzés, amelyért díjazás jár, továbbá kereső tevékenységet folytatónak kell tekinteni azt a személyt is, aki külön törvény szerint egyéni vállalkozónak minősül

1991.évi IV TV
Válasz idézéssel
Azt nem tudja valaki, hogy változott már az a helyzet, hogy ha az egyéni vállalkozó csak szüneteltet, de nem szüntette meg a vállakozását akkor kaphat -e munkanélkülit ? Vagy ahogy most hivják. A Munkaügyi központba az ügyfelemtől valami határozatot kértek a szüneteltetésről. Főállás mellett volt EV.
" A könyvelő a modern világ sámánja..."
Válasz idézéssel
Szerintem már a szüneteltetés kezdeténél be kellett adni a zárókat. Most már nem kell semmit.
" A könyvelő a modern világ sámánja..."
Válasz idézéssel
Sziasztok ! Egyéni vállalkozó szünetelés alatt megszüntette vállalkozását, milyen bevallásokat kell beadni ? Az értesités megérkezett a vállalkozói tevékenység megszünésénak napja: 2015.12.08. Köszönöm a segitésget.
Válasz idézéssel
Bocsánat, azt hittem, minden EV-nek kell 101E, de csak a kisadózósnak kell beadni szüneteltetéskor! Megnyugodtam, mert én soha nem adtam be, de egyik sem volt kisadózós!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Korábban beszélgettünk róla hogy a szünetelés a bejelentést követő naptól kezdődik, ahogy az okmányirodás rendszerben is volt. A megszűnés van a bejelentés napján.
Válasz idézéssel
Tamás!

A 15T101E-n nem a szünetelést kell jelenteni, hanem a tételes adófizetési kötelezettség alóli mentesülés dátumát és okát kell bejelenteni.
B02 lap 14.sor
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Klári!

A 15T101e-n van olyan rovat, ahol be lehet jelölni a szüneteltetést, mert én nem találtam?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Kedves Marcsa!
A dolog október 1-től nem így működik.
Leülsz a saját gépedhez és belépsz az un. ügysegéd oldalára. Ott az Ev szünetelését választod. Szépen kézenfog és végigvezet a kérdéseken. A végén ha elküldted a bejelentést kb 1-1,5 perc múlva kapod a viszaigazolást, hogy a bejelentés napjától szünetel a vállalkozásod.
Ezek után jön a 101E és ne feledd be kell adni a 1041-et is, valamint minden egyébként esedékes bevallást a szünekelés kezdetést megelőző napig. (1508,1558,1501,1565) Most senkit ne érdelek ha év elején küldtél NY-t
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Bocsánat, hogy kérek egy összegző választ, de szinte minden hozzászólás egy más meglévő kérdésre ad választ, nagyon nehéz összeszednem.
Szóval szeretném szüneteltetni a KATA-s vállalkozásomat, erre a hónapra tudom, még fizetnem kell majd 50e forintot november elején. De már csak 2 napom van...

A lépések, ha jól olvastam ki millió oldalról amit átnéztem.

1) Okmányiroda, ugyanott ahol kiváltottam a vállalkozóit (gondolom ha bemegyek segítenek mindenben)
2) 15T101E nyomtatvány beküldése APEH-nak egyszer, nem kell minden hónapban. Légyszi másoljátok ide, hogy abban pontosan miket kell kijelölnöm ha korábban leírtátok már!

Van-e még valami ahova jelentenem kell? Ha ezeket beadtam, onnan kezdve én nem fizetek semmit újraindításig ugye? (amiket kellett, iparűzési meg már nem emlékszem mit, azokat kifizettem)

Köszi,

Marcsa
Válasz idézéssel
Hello!
Önkormányzatot nem érdekli a szüneteltetés mert ha szüneteltetsz meg kell fizetned az iparűzési adót onnan majd tudja hogy szüneteltetsz.......
Válasz idézéssel
Szeptember 3-tól kezdődött a szüneteltetés, így a kerületi Polgármesteri Hivatalnak adtam be mindent. Csak elbizonytalanodtam, hogy nem maradt ki valami. A Főv. Önkormányzat adatmódosítóján meg nem találtam olyan rublikát, ahol a szüneteltetést be tudnám jelenteni!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Mindent az u.n. ügysegéden kell csinálni! Meglátod, egészen viselhető, és rácsodálkozol, hogy 2-3 perc alatt totálisan elintéztél mindent.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
thekla Írta:Nyugdíjas egyéni vállalkozónál a szüneteltetést ugye csak a kerületi Önkormányzatnak jelentem be, ill. a NAV-nak beadom a 1508-t, 1501-t és a 1565-t. 2016. 02.25-én meg az szja bevallást. Mást nem kell? Én csak ezekről tudok, remélem nem hagytam ki semmit. Nem tudom, hogy mennyiben változtak a törvények, mert 2010-ben volt az utolsó, amit csináltam!
Október 1-től nem a websegéden kell a szüneteltetést is jelenteni az okmányiroda helyett?
Válasz idézéssel
Placebo!

Próbáltam, de az adatmódosítón nem találtam olyan részt, ahol a szüneteltetést be lehet jelenteni!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hello!
Iparüzésit is be kell vallani szüneteltetéskor.
Válasz idézéssel
Nyugdíjas egyéni vállalkozónál a szüneteltetést ugye csak a kerületi Önkormányzatnak jelentem be, ill. a NAV-nak beadom a 1508-t, 1501-t és a 1565-t. 2016. 02.25-én meg az szja bevallást. Mást nem kell? Én csak ezekről tudok, remélem nem hagytam ki semmit. Nem tudom, hogy mennyiben változtak a törvények, mert 2010-ben volt az utolsó, amit csináltam!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hello!
Igen a katás szüneteltetése után nem biztositott,szüneteltetni 1hónap és max 5 évig lehet a 1041-et törölni nem lehet csak akkor a bizt.jogviszony nem jön létre itt csak változást lehet beadni a táppénz is csak a biztositott időre jár a szüneteltetés idejére nem.
Az eü szolgálati járadék napi 231ft a szüneteltetés napjától kell számitani havi bontásban fizetni igy ellátásra a dokinál lesz biztositása ez táppénzre nem jogosit,csed-re majd a szülés után 168-nap ha az elmult 2 éven van 365nap biztostása a szüneteltetés ha csak 30nap nem lesz szakadás a folyamatos biztositási időben.
Válasz idézéssel
Köszönöm Placebo. Tehát ha erre a 30 napra bejelentem az eü szolg. jár alá, aztán ha visszaállítom a vállalkozását /szüneteltetés megszünik/ és jelentem hogy táppénzen van akkor minden rendbe jön szerinted? Tehát a megoldás a bejelentés a 15T1011-esen most visszamenőleges dátummal?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég