A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Könyvelők, pihenjetek egy kicsit és mosolyogjatok
Erzsó! Ez nagyon jó.... :lol: !
Ugyan én még nem vagyok 40 sem de megyek a kert végére.......! Sziasztok, ti csak állítsátok össze a beszámolókat és csináljátok az ÁFÁ-t én mentem!.....
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Ez jó volt!
Azt hittem, az a csattanó, hogy ezután hagyd magad mögött a könyvvelő szakmát, és
állj át rakódónak.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Mindazok számára, akik már ötvenen felül vannak, itt van egy titkos
gyakorlat, hogyan erősítsük meg a kar- és vállizmainkat. Egy héten
háromszor kell csinálni és csodákat művel.(Csinálhatják fiatalabbak
is.Pl:TE)
1. Kezdd azzal, hogy állj ki a hátsó udvarra egy-egy 5 kilogrammos
krumplis
zsákkal a kezedben. Nyújtsd ki a karjaidat a két oldaladra és tartsd ki
amilyen hosszan csak bírod.
2. Néhány héttel később cseréld fel az 5 kilós zsákot 10 kilósra, majd
később 20 kilósra és utána 30 kilósra. Ha sikeresen eljutottál erre a
szintre, tartsd ki legalább egy percig.
3. Ezen a szinten azután elkezdhetsz beletenni néhány krumplit is a
zsákokba, de légy óvatos nehogy túlerőltesd magad!
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Válasz: azt nem tud adni május közepéig, mert az igazolásgyártó programhoz csak a debreceni részleg tud hozzáférni, még azt sem tudja megnézni, hogy a rendszer hogy a bánatban 3-4-5 szörözte be a jövedelmeket. (A különböző jogcímeket különböző mértékben) Elárulta, hogy a NAV tömkelegével küldi át a megkeresét hozzájuk, mivel az EV-k által MÁK igazolás alapján visszaigényelt adók nem igazán akarnak egyezni az általuk év közben benyújtot kontroladatokkal

Hurrá!
Van új szám. A programhoz hozzá lehetett férni! Jön postán, az adatokat bemondták. Azonos az általam számítottakkal.

Program hiba volt. Elárulták és ezért szólok, hogy az összes polginak rossz igazolás ment ki Big Grin . Szóval ne kapkodjunk az 53-asukkal, várjuk meg a módosított igazolást.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Kis történetem lehet, hogy a dühöngőbe illenék, de én jókat kacagok ma már az alábbiakon.

Kedvenc ügyfelem az elmúlt ciklusban alpolgi volt. Októberben polgi lett. Ezen felül volt tisztességes főállása is októberig. November decemberben nyúzott, hogy miért csökkent a jövedelme, mikor nőtt a bruttó bére. Nyugtattam, majd az 53-asnál visszakérjük amit a MÁK rosszul vont.

Na idehozta a MÁK-os igazolását. Dobtam egy hátast, mert a a oszlopban akkora számot láttam munkabérként, amit ebben az országban 10-en ha kapnak. A levont adóelőleg ezzel arányosan majdnem 8 számjegyű. A kimutatott egbizt alap reálisnak tünt. Rögtön meggyanusítottam a kis drágát, hogy tán a környékbeli településen is Ő volt suttyomban a fő meg alkakukk amit a helyiek elől meg előlem eltitkolt. Kértem a MÁK-ot adná ide nekem a szentem bérkartonját. A bérkartonból összekapírgáltam a jövedelmét, adóját, kijött a reális szám.

Hívom a MÁK igen készséges ügyintézőjét nézze már meg azt az igazolát, mert nem hiszem, hogy a közigazgatásban az én picinyem keres az országban legtöbbet. Megnézte, főnökével konzultált, megállapította, hogy egyetlen szám sem jó az M/30-ban. Amit én kapirgáltam össze az a jó.
Mondom akkor kérek egy új igazolást. Válasz: azt nem tud adni május közepéig, mert az igazolásgyártó programhoz csak a debreceni részleg tud hozzáférni, még azt sem tudja megnézni, hogy a rendszer hogy a bánatban 3-4-5 szörözte be a jövedelmeket. (A különböző jogcímeket különböző mértékben) Elárulta, hogy a NAV tömkelegével küldi át a megkeresét hozzájuk, mivel az EV-k által MÁK igazolás alapján visszaigényelt adók nem igazán akarnak egyezni az általuk év közben benyújtot kontroladatokkal (a mi 08-asunk).Rögtön megnéztem, hogy nekünk hány érintett vállalkozónk van meg hány közszolgának alkottunk 53-ast visszaigényléssel. Isten tudja mikor fogják a 10-20 e forintjukat visszakapni. A delikvenseknek semmi bajuk nem lehet, hisz a kifizetői igazolás alapján vallottak, de azért mégis.....

Most már nevetek a dolgon, mert a MÁK-os igazolások ennyit érnek. Igaz a picicinyem kevésbé nevet, mert a jócskán túlvont nyugdíjjárulékát meg nem tudom visszaigényelni végleges és igazi igazolás nélkül.

Válasz idézéssel
Kérlek Benneteket, inkább mosolyogjatok.
[ATTACHMENT NOT FOUND]

Hát..... ezen is Smile
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Szép napot!
Válasz idézéssel
Részemről a dühöngőbe mehetett volna.
A kedvencem az egyszerűsített foglalkoztatás.
Még erőteljesen emlékszem arra a káoszra és papírhalomra, amit az ősimmel vittünk végbe ősszel. Este 10-kor bejelentettük, reggel létszám ellenőrzés....a többit tudjátok.
Na a jégkorszakot itt szeretném megérni: a megegyszerűsített papírmennyiséggel simán kihúzom egy évig.
Válasz idézéssel
Ezen csak mosolyogva lehet dühöngeni.
Zsóka
Válasz idézéssel
Jaj Istenem, hogy az ég nem szakad rájuk ! De a tragédia az, hogy ezt sokan el is hiszik, de az is lehet, hogy mi nem látjuk a jelentős egyszerűsítést ? Na nem is bosszantom magam.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Ezt találtam!

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mfor.hu/cikkek/Jelentosen_egyszerusodhet_a_magyar_vallalkozok_elete.html">http://www.mfor.hu/cikkek/Jelentosen_eg ... elete.html</a><!-- m -->

Nem tudtam eldönteni, hogy ide rakjam, vagy a dühöbgőbe!

Válasz idézéssel
Klárika!
Most,hogy így kielemezted,esett le!!! Könnyere nevettem magam!
Confusedab:
Vállaljuk be!!!...hátha befizetik..
Válasz idézéssel
Én jót nevettem rajta! Adott a magyar nyelvnek rendesen!

Ha szó szerint értelmezem az 1+1% fejében vállalta, hogy fizet helyette. Mivel nem írta, hogy a bevallás készítéséért járó díjat, gondolom a befizetendő adót. Ez aztán a jó üzlet! Big Grin

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Mosolyognék én, de nem tudom , hogy mit akar fizetni, hiszen a bevallás elkészitéséért nem adnak egy fillért sem az ügyfelek.
Ica
Válasz idézéssel
Szia Klári!

Én is pont most kaptam ugyanezt az e-mailt.
Válasz idézéssel
Most kaptam ezt az emilt, ide másokom, az aláírást levágtam.

Üdvözlöm,

Lenne arra lehetőségünk, hogy azon embereknek (egyéni vállalkozóknak) akinek
elkészíti a SZJA bevallását, mi fizetjük ki helyette, cserébe nekünk adja
mindkét 1%-át? Mit szól javaslatomhoz?

Legyen szép és derűs a napja!

Big Grin

Válasz idézéssel
Polika, nem jó, mert akkor követhető, hogy ki mennyit utalt, és nem tudják lenyúlni útközben a borítékból a felét.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
De miért kell borítékba tenni, az utalás nem jó?
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Na látjátok! ez a söralátét!!!nem kell rá a pendrive sem.
Válasz idézéssel
Szia Mónika !

Hát sikerült megnevettetni, ez aztán tényleg rövid, tömör és egyszerű Tongue

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Próbálok mosolyt varázsolni az arcotokra, ha sikerül feltöltenem a csatolmányt!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Könnyesre röhögtem (nem nevettem, RÖHÖGTEM!!!) magam azokon, amiket ideírtatok! Én sem maradok adós, ideteszek egyet:

Apósom (aki szabómester volt anno) lukba való keménységért küldte mindig az én drága férjemet kisfiú korában a rövidáru boltba. A lukba való keménység pedig nem más, mint a férfizakók kivarrni szándékozott gomblyukába illesztett merev, kemény szál, amely erősebbé tette kivarrás után a gomblyukat.

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Régen egy villamoserőmü szerelő cégnél dolgoztam, egyszer jött egy számla rengeteg óvszerről .Én voltam a számlaellenőr és még csak 19 éves / 1970-ben/ nekem kellett leigazoltani és megtudakolni,hogy mi a fenét kezd a 4o éves müszaki ellenőr , aki természtesen férfi volt , ennyi óvszerrel. Kiderült kábelvégelzáróként használták, mert olcsó és rugalmas. Régen még müködött a hatékony költségelszámolás.
Zsóka
Válasz idézéssel
Aztán volt ilyen is: bőrrel kötött lengő kebel.

Helyesen: bőrrel kötött lengő kábel.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
:lol: Ormányos lehet a bogár is, nekem az jutott előbb eszembe.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Irodaszer lett végül belőle,de géppel írt számla :"szalagos ormányos ir.fed."

Ne keressétek,megíromConfusedzalagos irományfedél -azaz magyarul az a vékony szalaggal átkötött keménypapíros irattartó a lelkem,pedig én egy aranyos elefántot képzeltem el az ormányán egy szép nagy maslival! A fene egye meg ezt az illúzióromboló világot! :wink:
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég