A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Könyvelők, pihenjetek egy kicsit és mosolyogjatok
Ma esti mosoly Shy

Mivel a papagája mindig csúnyán beszél, ezért Joan megkérdezi az állatorvostól, hogyan tudná leszoktatni róla.
– Ha a madara megint illetlen szót használ, tegye be a mélyhűtőbe 15 másodpercre – javasolja az állatorvos.
Amikor a papagáj legközelebb elkáromkodja magát, Joan azt teszi, amit az állatorvos tanácsolt. Amikor aztán kinyitja a hűtő ajtaját, hogy kiengedje a papagájt, az így szól: – Elnézést kérek, hogy olyan sokszor beszéltem csúnyán. Mellesleg hadd kérdezzem meg, a csirke mi rosszat tett?
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Big Grin  Jók a viccek, Marcsi!
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Induljon jó a napunk,mosolyogjunk egy kicsit Smile 

Egy mérnök, egy könyvelő, egy patikus, egy informatikus és egy köztisztviselő el akarja dönteni, hogy melyikük kutyája bír a legkülönlegesebb képességekkel. Elsőként a mérnök hívja magához a kutyáját:
- Derékszög, mutasd be, mit tudsz!
A kutya elkocog egy fekete táblához, gyorsan felrajzol egy négyzetet, egy kört és egy háromszöget. Ezután a könyvelő is odaszólítja a kutyáját:
- Aktívpasszív, na mutasd csak be te is, amit tudsz!
A kutya kimegy a konyhába, visszajön tizenkét sütivel, majd elrendezi azokat négyesével 3 oszlopba. A patikus erre azt állítja, hogy az ő kutyája még ennél is jobbat tud:
- Hőmérő, add elő a számod!
A kutya kinyitja a hűtőt, kivesz egy liter tejet, elővesz egy 10 cl-es poharat és beleönt pontosan 8 cl tejet úgy, hogy egy csepp sem megy mellé. Az informatikus szerint ez semmi, az ő kutyája ezt simán lepipálja.
- Keménylemez, nyűgözz le minket!
A kutya leül a számítógép elé, bekapcsolja, lefuttat egy anti-vírus programot, elküld egy e-mail-t, letölt egy új játékot. A négy ember a köztisztviselő felé fordul és megkérdezi:
- Na és a te kutyád mire képes?
- Kávészünet, mutasd csak meg nekünk a köztisztviselők képességeit!
A kutya feltápászkodik, megeszi a sütiket, megissza a tejet, mindent letöröl a számítógépről, megdugja a mérnök kutyáját, azt mondja, hogy közben megsérült a háta, kiállít egy jegyzőkönyvet a munkabalesetről és elmegy hat hónap betegszabadságra.                          

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Szép álmokat mindenkinek Big Grin 

Egy bróker a Wall Street-ről és egy könyvelő elmennek a lóversenyre. A bróker javasolja, hogy tegyenek fel 10 ezer dollárt egy bizonyos lóra.
A könyvelő szkeptikus, még sosem látott lóversenyt, először meg akarja ismerni a lovakat és a szabályokat. A bróker legyint:
Á, te túl alapos vagy, és folyton elveszel a részletekben. - azzal felteszi a pénzét a kiválasztott lóra.
A ló tényleg megnyeri a versenyt, és a bróker egy halom pénzt kap.
Mondd, mi a titkod? - kérdezi tőle a könyvelő.
Egyszerű. - feleli a bróker - Két gyerekem van, kettő és hat évesek, ezt összeadtam, és feltettem a pénzt a kilencesre.
De hisz' kettő meg hat az nyolc, nem kilenc!
Látod, mondtam, hogy túl alapos és kukacoskodó vagy!

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!
Köszi, megosztottam a kllegákkal, volt aki könnyesre rökögte magát.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
köszi Marcsi !
jót nevettünk.............. bár ez nem vicc, ha nem a valóság!!!????
Katla
Válasz idézéssel
Kedves Sorstársaim!

Egy fórumon olvastam,átmásolom ide ,hogy legyen egy kicsit jó kedvünk.

Kérem, adja meg jelszavát!
- Alma
- Sajnálom, a jelszónak legalább 8 karakterből kell állnia!
- Reszeltalma
- Sajnálom, a jelszónak tartalmaznia kell legalább 1számot!
- 50reszeltalma
- Sajnálom, a jelszónak legalább 1nagybetűt kell tartalmaznia!
- 50KIBASZOTTreszeltalma
- Sajnálom, a jelszóban nem követhetik egymást nagybetűk!
- 50,Kibaszott,Reszelt,Alma,Feldugva,A,Seggedbe!
- Sajnálom, a jelszó nem tartalmazhat írásjeleket!
- 50KibaszottReszeltAlmaRohaggymegHaNemFogadodElEztSe.
- Sajnálom, a jelszó már foglalt!

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Ezt képet kaptam a cicusokról. Macsik alulról. :lol:
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Embervédelemi kiállítás 1926-ból. Big Grin
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Viccek 1937.12.25.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Kebel nagyobbítás 1929-ből.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Egyetértek Zsókával!
(Szokás szerint) Big Grin

Válasz idézéssel
Jó pihenést Nektek!
Ha utólag olvassátok,....remélem jól sikerült minden,kipihenve újult erővel vágunk bele az őszi szezonba.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Kedves Zsóka!

Kellemes pihenést kívánok neked,most először megyek én is 2 hét szabira. Azt sem tudom, hogy milyen lehet egy ilyen hosszú szabadság, még nem tapasztaltam. De most nyár végére annyira kimerültem, hogy 1 hét biztos kell, mire élvezni tudom.
Az a baj, hogy már gondolkodni is nehezemre esik és annyira de annyira vágyom erre a 2 hétre.
Erika
Válasz idézéssel
Remélem már mindnyájan készülődtök a hosszú hétvégére, én most befejeztem az áfa bevallásokat, el is küldtem. Holnap két hétre elhúzok a családdal a jól megérdemelt pihenésre, a férjem szülőházába egy Vas megyei csöpp, Rába parti falucskába, ami Sárvárhoz van közel.
Megyünk a sárvári termálfürdőbe, ami szerintem az ország legjobb fürdője, de meg szeretnénk mászni az Irottkő hegységet és megnézni a Hét-forrást , és kóborolni Kőszegen, Sárváron , Celldömölkön a Ság-hegyen és Szombathelyen.
Remélem szeptember elején felfrissülve vágok neki az ősznek. Mindenkinek jó pihenést kívánok a hossszú hétvégére, és azoknak is akik szintén csak most tudnak elmenni szabira.
Zsóka
Válasz idézéssel
Big Grin
Válasz idézéssel
:lol: :lol: :lol:
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Történt, hogy egy egyszemélyes Kft szerződését aláírták március 29-én. Mivel az ügyvéd nem volt a helyzet magaslatánm a bejegyzésre csak május 5-én került sor. Ugyanez napon kaptunk megbízást is, és ezen a napon jelenettük be a díjazás nélküli 36 óra melletti ügyvezetőt 1041-en.
A cég igen-igen kockázatosnak minősült mert kitöltették velünk a KOCKERD-et és helyszini ellenörzés volt. Megbüntették, na nem 500 e Ft-ra, mert méltányolták "adózó adózási gyakorlattal csak részben rendelkező ugynevezett kezdő vállalkozás. A mulasztási bírság meghatározása során az adózó javára értékelték, hogy adózó jelen mulasztásokat megelőzően az elévülési időn belül ugyanezen tényállások alapján nem volst szakcionálva."

Kérdezhetitek, hgogy miért is ide tettem a történetet. No nem csak az idézett határozat rész miatt, hanem mert a Kft alapítója önkormányzat és az alapító úgy dönötött, hogy a veszteségeket sorra rendre pótbefizetés formájában rendezi. Sejtitek szerintem már, hogy 2014-től mi lesz a tevékenysége.

Na szóval a cég befizeti a költségvetésbe a NAV által kirótt büntetést, amit az Ökormányzat kifizet a cégnek, amit meg a Költségvetés megtérit az Önkormányzatnak és így továbbb......

Válasz idézéssel
:lol: :lol: :lol:
Nem hiszitek,még mindig ott vagyok!!!!!!! Most néztem meg!!!

Pedig már kitöröltek mint egy popsit!!!!!!! Írásba adták! :roll: Most akkor feketén aláírhatok???? Következmények nélkül??? Idea Na,most kéne egy milliárdos cég, mindent aláírnék -ha olyan lennék,mint ezek! Cry
Válasz idézéssel
Cirmi!
Időközben átszervezték az egész rendszert Big Grin . A régi (PM) felelősnek kisebb dolga is nagyobb volt mint, hogy a "közhiteles" nyílvántartást karban tartsa. Na de az Új, az NSZI, az már rendet csinál. Többek között Rajtad kezdte (na meg az oktatásból alkotott teljes káoszt). Igaz az senkinek nem tünt fel az Új és nemzeti helyen, hogy már 2010 és 11 években sem képezted magad tovább :lol: !

Válasz idézéssel
Big Grin ..dehát én mindig mondtam,hogy nem Einstein-ek dolgoznak ott!

De ez sem kevésbé vicces: könyvelő- és adótanácsadó 2009.12.31.-el befejezi tevékenységét családi okok,betegség és haláleset miatt. A 2010.-re érkező kötelező továbbképzésre hívó levelekre tájékoztatja a PM.regisztrációs részlegét írásban ajánlott levélben,hogy a 2010-es kötelező továbbképzéseken nem vesz részt,valamint kéri a regisztrációból való törlését egészségi okok miatt. A levélre jön a válasz,kérését feldolgozzuk.
Fél év múlva csak érdeklődésként megnézi,mivel egyéb hír nem érkezett,feldolgozták-e a bejelentését. NEM! aztán fél év,még mindig NEM,eltelik két év és még mindig NEM. Ott virít a neve,címe telefonszáma,bugyimérete,stb.
Most májusban kap egy levelet a megszűnt lakáscímére -az új tulajdonos rendes,három év után is átveszi meghatalmazottként a levelet.
A levél tartalma:mivel nem vett részt a 2012.-es továbbképzésen,törlik a regisztráltak közül!

Hát tudjátok első röhögőgörcs után hasonlót mondtam,mint Gugu mondott régen a budival kapcsolatban,én csak annyit,hogy a sejehajukat törölhetik mulasztás miatt,de nem azt,aki három éve bejelentette,hogy kéri a törlést saját maga! Még jó,hogy nem büntetéssel érkezett a tértivevényes levél!!!!! :twisted:
Most fogalmazunk egy "kedves" hangú válaszlevelet,beleírva hogy melyik a jobb kezük és melyik a bal!
Vagy lehet mindkettő bal??? :lol: Mi van azzal,aki véletlenül meghal? :wink:
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ma kaptam meg az 5. imélt arra, hogy május 31-ig el kell számolni az 1 %-kal az alapítványnak.
Kaptam ezt még azután is, hogy már bekültem a bevallást.
Erre van idő meg energia, amire meg tényleg kellene értesítést arra meg nem jön.
Válasz idézéssel
Hát Klári nem tudom, hogy vigasztal-e, de tényleg nem lehet már eldönteni, hogy sírjunk vagy nevessünk. Annyi minden van nap mint nap levelek nélkül is....
Kitartást!
Puszi
Válasz idézéssel
Barátaim!
Ma kaptam egy olyan ügyféltől aki bevétel elmaradása miatt kiesett 2013.01.01-el az EVA-ból egy NAV-os levelet amire először rácsodálkoztam azután elkezdem szó szerint röhögni.
Az adóalany-nyilvántartás ilyenek ír:
"Tájékoztatjuk, hogy 2013. január 1-től:
- Áfa tekintetében negyed éves adóbevallónak minősül
- adószáma a következő: xxxxxxxx-1-43"
Felrója az értesítés, hogy nem jelentettük be a pénzforgalmi számlaszámunka! Felhívja a figyelmünket arra, hogy atársasági adókötelezettségről szóló '43. számú bevallást be kell nyújtani.
Sírni kelle alapvetően, hogy ítt tartunk

Válasz idézéssel
Szia Alba!

Legalább jól megnevettettél! Big Grin Big Grin Big Grin
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég