A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
szolgáltatás áfa
Kedves Ilo !

Eszedbe ne jusson meghátrálni ! Még hogy felmondasz, szó sem lehet róla !

Fordított ÁFA : fizetendő 35 és 62 sor. ,de ha levonhatod, mert olyan a tevékenységed akkor 70.sor is !.

Eun belüli szolgáltatás, tájékoztató adat 102.sor.

Svájci szolgáltatást hirtelen én is a 8.sorba tenném és ÁFA-san számláznék. Sajnos én nagyon ÁFA-zok nem tudok annyira elmerülni benne, de semmiesetre se ad fel, legfeljebb majd önellenőrzöl. Örülj, hogy babázhattál és nehogy éreztesd vele az esetleges vélt kudarcaidat. Nézz a kis szemébe és máris látod, hogy megérte !

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Szerintem ne mondjál fel. Akik nem babáztunk négy évig is sokszor igy vagyunk mint most Te . Sajna konkrétan nem tudok segiteni mert nekem nincs ilyenem hülyeségeket meg nem akarok irni. Van itt a forumon ilyen segitség kérés menü valahol irjál talán oda is. Szerintem egyébként a Svájci dolog az sima Export szolgáltatás mint régen szerintem nem áfás az Eus-on sem kell áfa. És az áfabevallásba mindkettöt szerepeltetni kell Fel a fejjelSmile) ja és még egy ötlet nézd meg előtted hogy csinálták...
Válasz idézéssel
Kérem szépen valaki segítsen Sad Egy ici-pici kis útmutatót kérek :oops:
Válasz idézéssel
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni. 4 év csemetézés után múlt héten kezdtem az új munkahelyemen, és rájöttem, hogy nagyot változott a világ amióta nem dolgoztam. Azt hiszem az első áfa-bevallásomat alaposan megizzadom Sad Gondoltam hétvégémet arra fordítom, hogy az új áfa-törvényt alaposan áttanulmányozom, de csak azt értem el vele, hogy még jobban összekavarodtam Sad
Szóval a konkrét tények: Külföldre végzünk szolgáltatást, orvoslátogatás, ami nem tartozik az áfa-törvény ,,különös szabályok" között felsorolt kivételek közé. Ezért én úgy értelmeztem, hogy amikor Svájcba számlázok, akkor felszámítok áfát a számlán, elvégre a ,,teljesítés helye" az a hely, ahol a szolgáltatás nyújtója, vagyis az ,,én" székhelyem van. Tehát áfásan bocsátottam ki a számlát és a bevallásban simán a 08-as sorba írom. Ha viszont EU-n belüli szolgáltatás, akkor a számlán nem számítottam fel áfát, ráírtam, hogy áfa-törvény területi hatályán kívüli, és így a bevallásban sem tüntetem fel?

A fordított áfás bejövő számlákat meg - ha jól értelmezem - a 35 és a 62-es sorban tüntetem fel, könyveléstechnikailag meg fizetendő és levonhatóként is lekönyvelem az áfarészt.

Jaj, nem is tudom, lehet jobban járok, ha holnap felmondok Sad
Ilo
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég