A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0808M
zsemle Írta:Köszi, csak egyebek miatt aggódom. Ui. a nyugdíjasnak sem én számfejtem, mégis tájékoztató anyagként bent van. Ráadásul a szoc. járadékosoknál még értékhatár is van, már amit a jövedelem nem léphet túl.
Üdv.zsemle

Zsemle
HA A RÉGI 50 %-ra gondolsz, akiket már nem hivnak vissza felülvizsgálatra, vagyis nem rehebilitálhatóak,
énszerintem főállásuak , hiszen annyit dolgozhatnak amennyit akarnak
Ica
Válasz idézéssel
Köszi, csak egyebek miatt aggódom. Ui. a nyugdíjasnak sem én számfejtem, mégis tájékoztató anyagként bent van. Ráadásul a szoc. járadékosoknál még értékhatár is van, már amit a jövedelem nem léphet túl.
Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
nem lehet, hogy a 4-es kód a jó? Rehebilitációs járadék
Zsömle nem az összegre gondolhatott, hanem az alkalmazás minőségére.
Válasz idézéssel
Zsemle

Én nem teszem sehova , hiszen azt nem te fizeted, és nem te bérszámfejted
:roll:
Hát remélem, hogy tényleg igy van

Ica
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Novemberben jött egy dolgozó, rendszeres szociális járadékot kap (26420,-Ft/hó). A 0808M-es lap melyik sorában kell ezt jelölnöm?
A számfejtésben adóterhet nem viselő járandóságként kezelem, de elakadtam a 0808-assal, mert ott a 6-os kódhoz (ami nekem tetszik), odaírja, hogy a 2007. december 31. után megállapított ellátásokra vonatkozik, de ő már régóta részesül ebben az ellátásban (2007 előtt is).
Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném.

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Gyigyi Írta:Sziasztok!

08-at beadtam úgy, mintha a dolgozó végig a hónapban gyeden lett volna, de kiderült, hogy félig már gyesen van.
Kell e helyesbítenem? Gondolom igen.
De a helyesbítést csak arra a dolgozóra kell beadni, akit ez érint, vagy a teljeset? Valami ilyesmit olvastam.
Megerősítenétek?
Szia!
Csak azt az egyet helyesbitsd amit elrontottál!
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
reder_jozsef Írta:Sziasztok!

Szeretném megkérdezni,hogy a Munkaügyi K. fogl.bővítő bértámogatását ami idén szept-2009 aug.tart hogyan kell könyvelni/minden hónapban elszámolás ellenében küldik a pénzt amit egyéb bevételként könyvelek
Nem kell az egész összeget elhatárolnom? Év végén a decemberre járot
kell elhatárolnom?/

Köszönöm József

Nem szükséges elhatárolnod. Az elszámolás alapján az igényelt támogatást kell könyvelned. Szt. 77.§ (3). b. pontja.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

08-at beadtam úgy, mintha a dolgozó végig a hónapban gyeden lett volna, de kiderült, hogy félig már gyesen van.
Kell e helyesbítenem? Gondolom igen.
De a helyesbítést csak arra a dolgozóra kell beadni, akit ez érint, vagy a teljeset? Valami ilyesmit olvastam.
Megerősítenétek?
Gyigyi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni,hogy a Munkaügyi K. fogl.bővítő bértámogatását ami idén szept-2009 aug.tart hogyan kell könyvelni/minden hónapban elszámolás ellenében küldik a pénzt amit egyéb bevételként könyvelek
Nem kell az egész összeget elhatárolnom? Év végén a decemberre járot
kell elhatárolnom?/

Köszönöm József
Válasz idézéssel
Ezek szerint sikerült. Szuper!
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
Berzsu Írta:Szia Andicsek!
Szerintem a M lap időtartamának meg kell egyezni az A lappal, különben nem tudod összerendelni.

Köszi Zsuzsa! Big Grin
Andicsek
Válasz idézéssel
Szia Andicsek!
Szerintem a M lap időtartamának meg kell egyezni az A lappal, különben nem tudod összerendelni.
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
andicsek Írta:
andicsek Írta:Sziasztok! Valószínűleg elszúrtam egy 0808 bevallást, mert megszűnt az egyéni vállalkozó 02.20-án. A 0858 bev.on jeleztem is a kóddal, meg az időszakkal, de az alkalmazottairól beadott 0808A -n ,most eszméltem,hogy ott is csak 02.20 ig kellett volna az időszakot írni és feltüntetni a kódot, hogy megszűnt.
Most ezt hogyan tudom javítani. Helyesbítés lesz?? Már most helyesbíthetem, nem nagyon akarom megvárni,hogy szóljanak, nehogy bünti legyen. ????
Üdv A.

Már hibalistán is van! 8O
Kérdésem: AZ "A " lapot javítom 02.01-02.20.-ra, kód, hogy megszűnő vállalk.
Az "M" lapok borítólapján is kell javítanom ugyanígy? 02.01-02.20 -ra.??????
A.
Köszi előre is, ha valaki rápillant...
Andicsek
Válasz idézéssel
andicsek Írta:Sziasztok! Valószínűleg elszúrtam egy 0808 bevallást, mert megszűnt az egyéni vállalkozó 02.20-án. A 0858 bev.on jeleztem is a kóddal, meg az időszakkal, de az alkalmazottairól beadott 0808A -n ,most eszméltem,hogy ott is csak 02.20 ig kellett volna az időszakot írni és feltüntetni a kódot, hogy megszűnt.
Most ezt hogyan tudom javítani. Helyesbítés lesz?? Már most helyesbíthetem, nem nagyon akarom megvárni,hogy szóljanak, nehogy bünti legyen. ????
Üdv A.

Már hibalistán is van! 8O
Kérdésem: AZ "A " lapot javítom 02.01-02.20.-ra, kód, hogy megszűnő vállalk.
Az "M" lapok borítólapján is kell javítanom ugyanígy? 02.01-02.20 -ra.??????
A.
Andicsek
Válasz idézéssel
potyi Írta:Szia Mónika!
Nem enged beirni nekem sem, 10 órát és 5 órát sem pedig van ilyenem is.
A megjegyzésbe irom be.

Köszi Potyi! Én bent hagytam, végül is csak sárga figyelmeztetés volt, úgy tünik, hogy elfogadták így isSmile
Válasz idézéssel
potyi Írta:Köszönöm szépen lányok a segitségeteket!
A legujabb verzióm van, és én sem értem,de már beküldtem az emelt eho-t, és azt is fizette be., csak idegesít a dolog.
Hocipő!
Én a javitásnál beküldtem az összes jó 0808 m-et is,mert egyszer úgy jártam, hogy csak azt vitték fel akit küldtem, de lehet, hogy másnak elfogadtták azt is mikor csak a javitott 0808m-et küldte be.

Köszi Potyi!
Válasz idézéssel
Akkor a hibákat helyesbítsd, de azt is csak holnap.
Tündi

Ui: Lehet, hogy az A lapra nem is enged más időszakot írni, csak teljes hónapot.??! Az M-en ha beírtad a mv.megszűnését, akkor lehet, hogy nem is kell helyesbítened! Próbáld ki!

Tündi
Válasz idézéssel
tundi Írta:Andicsek! Leghamarabb holnap tudod módosítani, ha előírják. Önellenőrzés lesz, ha kötelezettség-csökkenés van, nem helyesbítés és nem javítás.

Szia!
Tündi

Tündi! számfejtés az jó volt, tehát "belül" nem kell semmit javítanom, csak a 0808A lap elején az időszakra és kódra gondoltam.
???
Üdv A.
Andicsek
Válasz idézéssel
Andicsek! Leghamarabb holnap tudod módosítani, ha előírják. Önellenőrzés lesz, ha kötelezettség-csökkenés van, nem helyesbítés és nem javítás.

Szia!
Tündi
Válasz idézéssel
Sziasztok! Valószínűleg elszúrtam egy 0808 bevallást, mert megszűnt az egyéni vállalkozó 02.20-án. A 0858 bev.on jeleztem is a kóddal, meg az időszakkal, de az alkalmazottairól beadott 0808A -n ,most eszméltem,hogy ott is csak 02.20 ig kellett volna az időszakot írni és feltüntetni a kódot, hogy megszűnt.
Üdv A.
Andicsek
Válasz idézéssel
Szia Mónika!
Nem enged beirni nekem sem, 10 órát és 5 órát sem pedig van ilyenem is.
A megjegyzésbe irom be.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Mért nem lehet heti 10 óra a részmunkaidős foglalkoztatás?
Válasz idézéssel
Fodorné Írta:Sziasztok!
A felvásárlásról kitöltött 0808M nyomt.-on van helye az őstermelő adószámának? A felvásárlási jegyre rá kell írni, itt meg nem találom a helyét.
Köszi, ha segítetek!
Szia!
A felvásárlási jegyen szerepelni kell az adószámnak, viszont a 0808M-re nem kell ráírni (csak az összes többit: őstermelői igazolványszám, reg.szám, anyja neve stb.) Üdv.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A felvásárlásról kitöltött 0808M nyomt.-on van helye az őstermelő adószámának? A felvásárlási jegyre rá kell írni, itt meg nem találom a helyét.
Köszi, ha segítetek!
Válasz idézéssel
Szia Ica !
Köszi az infokat.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég