A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cégalapítás
Szia Klári! Közben megoldódott a dolog, ugyan szombaton szétnéztem az ügyfélkapuján, akkor még nem volt alárendelve a cég, viszont ma jött az értesítés, a jogosultságról. Ebből azt olvasom ki hogy teljeskörű jogosultsága van mindenben, és semmi teendője nincs a továbbiakban. Tehát tudom a bejelentéseket a mai naptól elektronikusan megtenni.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Móni!
Ha az ügyvezetőnek van ügyfélkapuja akkor automatikusan intézkedni tud elektronikusan a cég ügyeiben, mert hozzárendelik a céget.
Javaslom először lépj be az ügyfélkapuján, nézz körül az EBEV-ben hátha már látod a céget alatta.
függetlenül a konkrét esettől:
Az első meghatalmazást, papír alapú EGYKE-vel kell rendezni. Természetben akarjál látni a meghatalmazást.
Később már mehet elektronikusan.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok! Tegnap bejegyezték ezt az egyszemélyes kft-t amiről lentebb írtam. Az első feladat az EGYKE nyomtatvány beküldése, hogy az ügyvezető ügyfélkapuján keresztül tudjak elektronikusan intézni. Na most töltöttem ki először ilyen nyomit, nem tűnik túl bonyolultnak, de mégis:

1. Csak papír alapon lehet elsőként elküldeni, vagy ezt is lehet már elektronikusan is ?/a feljövő kisablak azt írja első alkalommal csak papíron, de kicsit kételkedem/
2. A főlapon az A rovatba beírom a nevet, adóazonosítót, elérhetőséget és az 1. vezető tisztségviselő kód, a B rovatba beírom a cég nevét adószámát mint képviselt adózó, dátum, aláírás, valamint a 01-A lap D/1 blokkba teszek x, és ennyi, vagy kell még valamit kitölteni?

Tudna valaki segíteni, aki már, vagy mostanában jelentett be új cégre ügyvezetőt.
Válasz idézéssel
Köszönöm a segítségeteket.
Válasz idézéssel
Mónika, kell a statisztikai hivatal is, de hirtelen meg nem mondom hogyan.
Ne felejtsd el a számlázó programjukat is bejelenteni.
Az ügyvezetőt papír alapon jelentsd azonnal az alapítást követően a T1041-en.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Köszönöm, valamint még a16T101T nyomit is használnom kell, úgy mint régen, valamint ipa bejelentkezés, kamarai bejelentkezés, és mi újság a statisztikai hivatallal, oda már nem kell jelentkezni?
Válasz idézéssel
Mónika Írta:Sziasztok! Már jó pár éve nem volt új alapítású cégem, most viszont lett egy, a legfontosabb kérdésem, melyik nyomtatványon kell az ügyvezetőt jelentenem, hogy az ügyfélkapus hozzáférés megtörténjen, utoljára én a T180-as adatlapot tudtam, de azóta ez biztosan változott. Melyiken jelentem?

Szia !

EGYKE nevű nyomtatvány van erre jelenleg.

üdv: Móni
Válasz idézéssel
Sziasztok! Már jó pár éve nem volt új alapítású cégem, most viszont lett egy, a legfontosabb kérdésem, melyik nyomtatványon kell az ügyvezetőt jelentenem, hogy az ügyfélkapus hozzáférés megtörténjen, utoljára én a T180-as adatlapot tudtam, de azóta ez biztosan változott. Melyiken jelentem?
Válasz idézéssel
Szia Tíbor!
A bevallások nagy részén tudod jelölni, hogy előtársasági időszakot is magába foglalja!

Válasz idézéssel
A társasági szerződés kelte 09.25, adószám érvényes 09.29-től . Bejegyzés 10.05-én. 09.30-án számlát bocsájtott ki szolgáltatás bevételről.
Ez akkor előtársasági időszak? Akkor 09.25-10.04-ig tartó időszakra beszámolót kell leadni és áfa bevallás is ugyanez az időszak? Év végén az előző év lesz ?
Válasz idézéssel
Három hete nem kapott adószámot egy most alakuló BT. Az ügyvéd szerint NAV nem ad ki, de nem tudja az okát. Állítólag nem egyedi eset. Tud erről valaki valamit?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Köszönöm, bár a tisztségvizelők biztos elírás volt Smile
Válasz idézéssel
Szia Tibor!
Az adóköteles tevékenység kezdete 09.29, és ettől a naptól állíthat ki jogszerűen számlát. A TSz kelte a veyető tisztségvizelők jogviszonyának kelte. A bejegyzés kelte 10.04 pedig a jegyzett tőke nyilvántatásbavételének napja.

Válasz idézéssel
Új cég alakulásnál mi az az időpont amikortól már számlát adhat ki? Mi a kezdés dátuma ?

Ezek a NAV törzsadatok (ebev szolg)
törzsadatoknál pl adószám érvényesség van megadva : 2015.09.29
jegyzett tőke összege: 2015.10.04
Tulajdonos neve (itt van egy dátum): 2015.10.04
tevékenységek : 2015.09.29
székhely címe: 2015.10.04
ügyvezető (érvényesség kelte) : 2015.09.24

Vagy pedig ezektől teljesen eltérő dátum, az alapító okirat dátuma --a társasági szerződés kelte?
És ha később kérdezik egyes iratokon mi az adóköteles tevékenység kezdete?
Válasz idézéssel
Üdvözöllek benneteket.
Segítséget szeretnék kérni, most alapítottunk egy 1személyes kft-t és
milyen bejelentési kötelezettségünk van?
A tulajdonos beteg ápolásit kap ilyen esetben milyen járulékfizetési kötelezettsége van?
4 órás munkát vállalhat ez ilyen módon működhet-e?
Esetleg az ápolásit meg kell szüntetni?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Csak annyit még, hogy azért csinálják szerződés mintával, mert lényegesen olcsóbb megcsinálni még úgy is, hogy amit a szerződés minta nem enged, azt rögtön utána módosítják. Állítólag a nem szerződés mintásnak az illetéke 120 ezer és az ügyvédi munkadíj is jóval magasabb (nyilván kicsivel több tudást és munkát igényel, mint a szerződés minta :wink: ). Így meg 2 x 15 ezer + 2x3 ezer + ügyvédi munkadíj. Szóval ezt már felénk is meg lehet úszni 100-110 ezerből.
Válasz idézéssel
Erzsó, köszi mindent.
Johanna
Válasz idézéssel
Oké Johanna!
Ez eddig nem derült ki,mi van a feleséggel.Neki is lesz máshol ezek szerint munkahelye.Akkor tiszta sor,itt nem kell fizetni,mert mindenki megfizeti máshol.
Akkor az egyéni vállalkozásnál írsz egy papírt a feleség majd hoz egy papírt,hogy a járulékok megfizetve./lefűzöd és rendben van.
A többi elégséges amiket össze szedtél.Azért nem árt,ha most alakuláskor ezek benne vannak a T.szerződésben,mert bármi történhet,ne kelljen újból ügyvédhez futkosni sok-sok pénzért.Mostanság nagyon fontos,hogy rendelkezzen a T. szerződés munkaviszonyról,ne tagi jogviszony legyen.

PM
Subject: Munkaviszony

Ez a kérdés hangzik el mostanában a leggyakrabban azok körében, akik a 2010-től érvényes tevékenységre jellemző kereset helyett a munkaviszonyban érvényes munkabér alapján szeretnék a járulékukat teljesíteni. De lehet-e egy társaság tagja munkaviszonyban? A következőkben egy APEH állásfoglalást olvashatnak arra vonatkozóan, hogy az egyszemélyes kft tagjai miként tudnak munkaviszonyt létesíteni.

Kérdés:A GT 22§-ának szabályai szerint a bt-k beltagja, illetve az egyszemélyes kft tagja tevékenységét munkaviszonyban is elláthatja, ha ezt a társasági szerződés megengedi.
Kérdésem, hogy például az egyszemélyes kft tagja tevékenységének ellátására kötött munkaszerződést kivel köti? Elképzelhető-e az a munkaszerződés, ahol a munkáltató és a munkavállaló aláírása ugyanaz, és a munkáltató 100%-ban tulajdonosa a cégnek?
Ha nem, akkor milyen esetre vonatkozik a GT szerinti munkaviszony létesítése?
Kivel létesíthet munkaviszonyt az egyszemélyes kft tagja?

Válasz:A gazdasági társaságokról szóló 2006. évi IV. törvény 22. § (3) szerint a vezető tisztséget - ha a társasági szerződés eltérően nem rendelkezik - nem láthatja el munkaviszonyban az egyszemélyes gazdasági társaság tagja, illetve a közkereseti és a betéti társaság üzletvezetésre egyedül jogosult tagja. Ebből a megfogalmazásból egyértelműen következik, hogy ha a társasági szerződés kifejezetten arról rendelkezik, hogy az egyszemélyes társaság tagjamunkaviszonyban látja el a vezetői tisztséget, akkor az munkaviszonynak minősül.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Szia Erzsó!
A feleség most még gyesen van, májusban megy vissza dolgozni.
50-50 % lesz a tulajdoni hányad.
Nekem utoljára 2006-ban volt alakuló cégem. Köszi, hogy foglalkozol a kérdésemmel.
Johanna
Válasz idézéssel
Azt jól gondolod,csak 1 helyen kell megfizetnie.
Nekem a feleséggel van a gondom,Ő is ott fizet?
A megfogalmazást az ügyvéd majd tudja....ha Ő lesz a munkáltatói jogok gyakorlója,a feleségnek aláírhatja a munkaszerződését.De ha a T. szerződésben benne van,az nem árt.Még az is lényeges lehet mennyi a tulajdoni hányad.
Válasz idézéssel
Szia Erzsó!
Az egyéni vállalkozása megmaradna, továbbra is ott fizetné a járulékokat, ezért gondoltam, hogy a cégben ő legyen a vez. tisztségviselő.
Nem tudom, hogy ilyen esetben a társ. szerződésben hogyan kéne megfogalmazni a személyes közreműködést.
Jól gondolom, hogy a cégben akkor nem kellene járulékot fizetnie?
Johanna
Válasz idézéssel
Johanna!

Én úgy érzem valami nem kerek.Társas vállalkozás tagja, nem lehet mellék foglalkozású.Ha máshol/a feleségre gondolok/nincs 36 órát meghaladó munkaviszonya,akkor itt a legkisebb minimálbér után kötelező neki fizetni.Ha a T.szerződésbe bele írják,hogy munkaviszonyban látja el,akkor munkaviszonyban,ha nincs benne, akkor tagi jogviszony.
Létezik egyszerűsített,sőt ezt teszik az ügyvédek,mert ez pár napon belül be van jegyezve.Aztán másik lépcsőben írják bele a kitételeket./munkaviszony,osztalék,pótbefizetés,stb/.
Eddig ilyenekkel találkoztam,pedig mindig kértük volna elsőre.Egyszerüsitett cégeljárást imádnak az ügyvédek.
Vagy valamit félre értettem?..a rokkantakat is főállásúra tették,nem hinném,hogy a tag megúszná minimálbér alatt!
Válasz idézéssel
Kérem, valaki segítsem a lenti témában, sürgős lenne. Köszi.
Johanna
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ha volt valakinek mostanában alakuló cége, kérem segítsen. Az egyik ev-m a feleségével most készül alapítani egy kft-t.
Nem tudom, hogy működik-e még az egyszerűsített társasági szerződés, de én lebeszélem róla.
Mi az, amire ügyelni kellene már a társ. szerződés megírásánál (legyetek szívesek egészítsetek ki)?
1. Ev. lenne a vezető tisztségviselő, mert ő a vállalkozásában már megfizeti a járulékot. A feleségnek ilyen esetben mi lesz
(mi legyen) a státusza.
2. Kikötni, hogy vez. tisztségviselő a személyes közreműködést mellékfoglalkozásként végzi, a másik tag pedig nem kötelezett
személyes közreműködésre?
3. Munkáltatói jogokról kell még rendelkezni a szerződésben?
4. Vez. tisztségviselő megbízatása határozatlan időre szól.
5. Rendelkezni az osztalékelőleg-fizetésről, pótbefizetésről.
Van még valami? Köszi.
Johanna
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Van egy ÁFA-s családi gazdaságom (férj-feleség), akik most kft-t alapítanának. A tevékenység itt is mezőgazdaság lenne.
A csg. vezetője egyéni vállalkozó. A csg. ugyanúgy megmaradna.
Kérdésem a következő lenne: van-e valami akadálya annak, hogy ők ketten céget alapítsanak. Gondolok itt ilyenekre, hogy pl. ha
a csg. pályáz valamire, nem lehet-e ott kizáró ok, ha cégben tulajdonos, vagy hogy pl. az őstermelő nem választhat kompenzációs felárat,
ha cégben 25 %-nál nagyobb a tulajdonrésze.
Ha van ilyen irányú tapasztalatotok, kérlek osszátok meg velem.
Johanna
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég