A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cégalapítás, előtársaság_mit_mikor
Sziasztok,

Évváltás esetén kell leadni 08-ast, és áfa bevllást is az előtársasági időszakra is, pontosabban 12.20-tól 12.31-ig a Te esetedben.
Én a 201-est a 180-assal együtt szoktam leadni papír alapon eddig mindíg elfogadták és feldolgozták.
A többit regisztráció után ömlesztve ügyfélkapun.
Válasz idézéssel
Bevallom,én megvárom a regit,naponta megnézem és utána egyszerre rájuk zúdítom.
Még nem volt belőle problémám.Csak a 180-ast adom be papír alapon.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
köszi
Igényeltem ügyfélkapus hozzáférést 14T180-ason az ügyvezetőnek (neki van egyébként ügyfélkapuja), ezt ugye papíralapon küldtem be , még nem kapott választ, hogy le tudja majd adni a havi 1408-as nyomtatványokat. De amíg nem jön meg papíralapon kell beküldeni a bejelentkezéshez szükséges nyomtatványokat: 14T201, 14T1041, vagy még a 1408-at is ?
Válasz idézéssel
Ksh-elektra!
1032-es..........,14T201T ügyvezető bejelentése NAV,1041 akinek kell....

Csak amikortól adószáma van...
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
ÜDV

2013-dec 20-án be lett adva a társasági szerződés a cégbíróságra , de nem kapott adószámot a társaság és a végzés sem született meg. 2014.jan 20-án névváltozást kezdeményeztek és 01.27-én be is jegyezték a társaságot és kapott adószámot.

Most februárban jelentkeztek nálam, hogy mi a teendő a társasággal , mert még nem is működik.
De amíg nem volt adószáma nem is működhetett törvényesen arra az időszakra nem is lehet bevallást leadni úgy olvastam. Le van írva valahol mi a teendő részleseten milyen bejelentések-bevallások kellenek?

Elsőnek az ügyvezető nevére kértem ügyfélkapus hozzáférést persze még nem jött meg (két hét alatt)-14T180- papíralapú bejelentéssel----van neki amúgy ügyfélkapus hozzáférése, mivel egyéni vállalkozó. És az IPA alá bejelntekezés nyomtatványt töltöttem ki.

Gondolom 1408-ast kell majd küldeni az adószám érvényességétől számítottan.
Arra az időszakra amikor még nem volt adószáma kell valamilyen bevallást küldeni?
Válasz idézéssel
Megerősítem magam, kaptam kb. 2 óra múlva egy e-mailt amit egy rendszer küldött 4 sorban visszaigazolták a regisztrációt.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Hanna Írta:Szia Mónika!

Az iparűzési adóra kell még bejelentkezni, de gondolom az csak kimaradt. ( Én még az ONYF-nek is szoktam bejelentőt küldeni, lehet az már felesleges ) a KSH-nak kell a 1032 nyomtatvány, regisztráció nélkül elektronikusan kell küldeni, van erre egy külön menüpont.
http://www.ksh.hu/elektra/startpage/fooldal.html
A többit az illetékes NAV-hoz küld, mert különben illetőségből átküldik, az több idő, mintha postáznád.
Üdv: Hanna

Megerősítést kérnék, hogy ezt az 1032-es adatlapot kitöltöttem, rákattintottam a beküldésre, hibátlannak találta a rendszer, és egyszercsak azt írta vissza, hogy sikeresen beküldtem, sem ügyfélkapus belépés, semmi. Léteszik, hogy ilyen egyszerű? Honnan tudom leellenőrizni hogy tényleg be ment-e, vagy azért küldjem be papíron is, hogy legyen róla igazolásom?
Válasz idézéssel
Az új társaság 50%-os tulajdonosa amennyiben nem ő az ügyvezető, jelenleg gyed-en van ugye a 1041-esen jelentenem kell, de 08-ast 0-san róla nem kell küldenem csak az ügyvezetőről, aki szintén máshol biztosított??
Válasz idézéssel
Tényleg IPA, pedig tudom, csak elfelejtettem. Köszönöm Hanna.
Válasz idézéssel
Szia Mónika!

Az iparűzési adóra kell még bejelentkezni, de gondolom az csak kimaradt. ( Én még az ONYF-nek is szoktam bejelentőt küldeni, lehet az már felesleges ) a KSH-nak kell a 1032 nyomtatvány, regisztráció nélkül elektronikusan kell küldeni, van erre egy külön menüpont.
http://www.ksh.hu/elektra/startpage/fooldal.html
A többit az illetékes NAV-hoz küld, mert különben illetőségből átküldik, az több idő, mintha postáznád.
Üdv: Hanna
Válasz idézéssel
Mostanában nem volt új cég alapításom, most van, a beadandók a következők?

T180-as
201T
Kamarai bejelentkezés
KSH az kell?
1041-es
Ezeket mint papíralapon első alkalommal ugye?
Amennyiben másik megyéhez tartozik Észak-Nyugat Mo. gondolom akkor az ottani illetékes NAV-hoz kell ezekt címeznem :oops:
Válasz idézéssel
Köszi Hanna! Tehát akkor én tudom jól hogy nem változott semmi.
Válasz idézéssel
Mónika, nálam volt február közepén, és csak az ügyvezető nyilatkozott, hogy a tulajdonos a cégbejegyzési kérelem cégbíróságra történő benyújtásáig a pénzbeli hozzájárulást rendelkezésre bocsátotta, az ügyvéd ezt ellenjegyezte, a céget bejegyezték és utána mentek bankszámlát nyitni. Üdv: Hanna
Válasz idézéssel
Senkinek nem volt 2013-ban új cége?
Válasz idézéssel
Új cég alakulna: ma felhívott az egyik tag, hogy a társasági szerződést már aláírták, csak most várnak a bankszámlanyitásra, ugyanis az ügyvéd csak akkor adja be a papírokat az alkulásról a cégbíróságra, ha a banki igazolást megkapja a törzstőke befizetésről, ugyanis ezt csatolni kell az eljáráshoz! Most akkor hogy van ez? Valami változott? Nem elég az ügyvéd előtt nyilatkozni hogy a tőke rendelkezésre áll?
Válasz idézéssel
OEP lakosságin lehet megtalálni, a letölthető nyomtatványokat nyomtatványok foglalkoztatók részére.
Ingyenes letölthetők.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=34,35358&_dad=portal&_schema=PORTAL">http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=3 ... ema=PORTAL</a><!-- m -->
BF0501 Bejelentő lap ... ( kivéve a vállalkozó és természetes személy foglalkoztatókat.

Én utoljára 2007 novemberében töltöttem ki. Miost megnéztem, még mindig szerepel.

Kitölthető azonnal, a szürke mezőkre klikkelve megnyíló ablakba rögzítve az aktuális adatokat.
Utána elmenthető - szűkebb időkre, ha aláírásra átadáskor véletlenül elveszett.

D.Zsuzsu
Válasz idézéssel
Köszönjük Bea!
Kérdésem csak egy van, az OEP-hez még mindig be kell jelentkezni?
üdvözlettel: ida
Válasz idézéssel
hát ez valóban alapos. köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia Bea!

Köszi, én is elmentettem, nagyon szuper az összefoglaló!

Magamnak annyival egészítettem ki: "ha van előtárs.időszak, ip.adóbevallás bejegyzéstől számított 90 napon belül"

Ha nem jó, javítsatok ki. :oops:
Tünde
Válasz idézéssel
Hú, de nagyon jó ez az összefoglaló, köszönet!
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Igazad van, nekem eszembe sem jutott... :O Na, de ezért van a fórum! Köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia Bea!

Nagyon rendi vagy, hogy feltetted. Még talán kiegészíteném (sajnos) azzal, hogy 60 napon belül be kell jelentkezni a munkaügyi felügyelőséghez. de ez már csak aprócska dolog
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Íme, a 2008-ra aktualizált táblácska.

Szép napot!
Bea
Válasz idézéssel
Örülök, hogy segíthettem!
Válasz idézéssel
Mónika, köszönöm a válaszodat.
Engem csak ez a "lehet" zavar. Már bánom hogy amikor elhajtottak nem küldtem be postán.
Tünde
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég