A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bérszámfejtés
Na, közben aludtam rá egyet és jó lesz így ha x-elsz, mert a javításnál van az, hogy nem szabad mást is javítani csak azt, amire küldték a hibát. Helyesbítésnél csere az egész.
Válasz idézéssel
:lol: Még korán van.
Válasz idézéssel
Szia Kati!

Köszi, akkor így csinálom. Látom te sem tudsz aludni, csak a munka... :wink:
Szerintem az teljesen jó ha x-eled az 58-ason, el kell fogadniuk, bőven időn belül vagy.
Válasz idézéssel
Igen, jól gondolod 04.24-től 12.31-ig kell beadnod.
Ha a 0758-at ismét helyesbitve elküldtem és x-et raktam a 0703-hoz akkor azt nem fogja kezelni a rendzser?
Válasz idézéssel
Még abban segítsetek ha tudtok, hogy aki 2007 évben alakult, beadtam az előtársaságára a 0703-ast mondjuk 2007.03.08.-2007.04.23-ig, akkor most az évvégi 0703-ast 2007.04.24.-2007.12.31. dátummal kell kitöltenem?
Válasz idézéssel
Na, utánanéztem, fölöslegesen idegesítettem fel magam. Big Grin
Anno 0619-est nem adtam be ev-nek /szerintem így is a jó/, akinek pedig ment annak ott a 03-asa is.
0701-es mindenkinek ment, ezért 0703-ast is kell gyártanom, mindekire /persze én már 5-én sitty-sutty elküldtem mindent, úgyhogy x-ecske kilőve/
+ az alapítványoknál x-elek a tao miatt.
Válasz idézéssel
Kellett bizony!

Most ha elsietted a 0758 beadását, mint én is, gyárthatod a sok 0-ás 03-at.

Ha nem sietted el, akkor volt módod x-elni, hogy nincs mit vallani.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

0703-ast Ti beadtok az egyéni váll-nak is, még ha 0-ás akkor is? Amikor a 0701-en eszmecserét folytattunk az I. féléves szakképzésiről, akkor abban maradtunk hogy menjen a 0701-es az ev-nek is. Gondolom akkor most kéne valami záró dolog is mert így féllábas maradna a dolog, nem?

/Tavaly meg elég volt a 0619-es vagy ott is kellett volna 0603-as? 8O paffff/
Válasz idézéssel
Az az igazság, hogy a munkahelyem (nem a bérszámfejtést végző cég, kölcsönzött munkaerő vagyok)egy másik adatbázisban nyilvántartja a szabikat és ott egyértelműen látszik, hogy nem volt már több szabadnapom előbb-utóbb feltűnt volna másoknak is. De most így ezek tükrében nem kellene azt a havi fizetésemet újra elszámolni, módosítani. Igazából az nem érdekel ha bukok valamennyi pénzt ezáltal, máskor meg lehet, hogy a káromra tévednek és nem akarom, hogy könnyedén lerázzanak.
Válasz idézéssel
Szia,
ha jól értem, a Te nyilvántartásod alapján minden szabidat kivetted, a munkáltató pontatlan nyilvántartása alapján 1 napod volt még, amit át akart hozni erre az évre (ami nem járt már, hiszen kivetted) ráadásul 1 napra munkabért (többműszakos pótlékkal) kaptál a szabaságra járó kereset helyett.
Kár volt szólni! Ha nem szóltál volna, most lenne egy nap 'ajándék" szabadságod.

Üdv.Zsemle
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Én mint szimpla munkavállaló kérném a segítségeteket. Tavalyi évben kivettem az összes szabadnapomat, de a főnökeim által pontatlanul leadott jelenléti ív alapján 1 napot nem számoltak el még a nyáron. Ezt a hibát most észleltem és jeleztem is a bérszámfelytásen, akik annyit válaszoltak, hogy akkor természetesen nincsen előző évről áthozott szabadnapom, illetve a béremet tekintve ez nem változtat semmin. Nekem furcsa ez az egész, hiszen a fizetésemkor a ledolgoztt órák számát is nézik ami így 8 órával kevesebb, illetve 2 műszakban dolgozom és a pótlékok miatt sem mindegy, hogy dolgoztam-e vagy sem. Mit tanácsoltok? Vagy ennyi hónap távlatából ezen már nem lehet változtatni?
Válaszotokat nagyon megköszönném!
Válasz idézéssel
Ugyanott megtalálható évekre visszamenőleg is a minimálbér és járulékai.
Maresz
Válasz idézéssel
fiu2676 Írta:Tündének alábbi hozzászólása nyomán üzenem, hogy az általa javasolt webhelyen a táblázatok mindegyikéből hiányoznak még a 2008. évre vonatkozó adatok (emiatt már reklamáltam APEH ügyfélszolgálatán, de úgy tűnik falrahányt borsó).

Tünde Írta:
airis Írta:A segítségeteket kérném, nagyon tanácstalan vagyok remélem van közetetek olyan akinek van régi bérszámfejtő programja. Az a gondom. hogy 2001. - 2007. kellene bérszámfejtenem 1 alkalmazottat aki a mindenkor érvényes minimálbérrel van bejelentve, a kft. 1 tagját akinek ez a főállása (gondolom főállásású tagként a mindenkori minimálbérrel, mert osztalék az nem volt), és van 1 ügyvezető aki nyugdíjas (osztalék kifizetés neki sem történt)
A különböző években 2001.-től mekkora összegű járulékokat kell számfejteni a különböző alkalmazási formákban.
Köszönöm a segítségeteket.

Szia airis!

Az apeh honlapon jobbra az "Információs táblázatok" alatt megtalálod az éppen aktuális járulékokat.

Szia fiú2676!
Köszi, igen, tudom :lol: . Airis kérdése viszont 2001-2007 évekre irányult.
Tünde
Válasz idézéssel
fiu2676 Írta:Keresek olyan jogszabályt, vagy hivatalosnak tekinthető (pl. APEH, vagy MÁK) útmutatást, ami interneten elérhető és precízen megfogalmazza, hogyan lehet (pl. 2008. január) havi bérszámfejtésben az adójóváírás összegét meghatározni azon foglalkoztatottakra vonatkozóan, akiknek jelenlegi alapbére alapján várhatót éves bruttó bére több mint a jogosultsági határ (1.250 eFt) de kevesebb mint 2.762 eFt. Aki tud ilyent, kérem értesítsen, tájékoztasson a <!-- e --><a href="mailto:fiu2676@freemail.hu">fiu2676@freemail.hu</a><!-- e --> e-mailcímen is.

Szia,

hivatalos levelet (elektronikus) küldtem az APEH-nek ezügyben (a múlt héten), általában 1-2 nap alatt szoktak válaszolni, még nem kaptam meg Amint megjön, felteszem ide.

Üdv.zsemle
Válasz idézéssel
Tündének alábbi hozzászólása nyomán üzenem, hogy az általa javasolt webhelyen a táblázatok mindegyikéből hiányoznak még a 2008. évre vonatkozó adatok (emiatt már reklamáltam APEH ügyfélszolgálatán, de úgy tűnik falrahányt borsó).

Tünde Írta:
airis Írta:A segítségeteket kérném, nagyon tanácstalan vagyok remélem van közetetek olyan akinek van régi bérszámfejtő programja. Az a gondom. hogy 2001. - 2007. kellene bérszámfejtenem 1 alkalmazottat aki a mindenkor érvényes minimálbérrel van bejelentve, a kft. 1 tagját akinek ez a főállása (gondolom főállásású tagként a mindenkori minimálbérrel, mert osztalék az nem volt), és van 1 ügyvezető aki nyugdíjas (osztalék kifizetés neki sem történt)
A különböző években 2001.-től mekkora összegű járulékokat kell számfejteni a különböző alkalmazási formákban.

Szia airis!

Az apeh honlapon jobbra az "Információs táblázatok" alatt megtalálod az éppen aktuális járulékokat.
Válasz idézéssel
Igen Zsemle igazad van, én viszont mindenkinél áthúztam és kijavítottam kézzel a helyes kódra. Ami sokkal jobban bosszant, hogy a hozott tagi jövedelem is érint engem, amibe szintén belepiszkáltak. Hidd el azt sem tudom hol áll a fejem, most akkor az övükét újból mazsolázhatom és nyomtathatom...És még nincs január 31! Vajon mi derül még ki addig???!!!
Eszter
Válasz idézéssel
Keresek olyan jogszabályt, vagy hivatalosnak tekinthető (pl. APEH, vagy MÁK) útmutatást, ami interneten elérhető és precízen megfogalmazza, hogyan lehet (pl. 2008. január) havi bérszámfejtésben az adójóváírás összegét meghatározni azon foglalkoztatottakra vonatkozóan, akiknek jelenlegi alapbére alapján várhatót éves bruttó bére több mint a jogosultsági határ (1.250 eFt) de kevesebb mint 2.762 eFt. Aki tud ilyent, kérem értesítsen, tájékoztasson a <!-- e --><a href="mailto:fiu2676@freemail.hu">fiu2676@freemail.hu</a><!-- e --> e-mailcímen is.
Válasz idézéssel

Szia airis!

Tünde
Válasz idézéssel
Szia Eszti,

a kód nem rossz, csak az 53-as bevallásra majd a pénztár saját kódját (4 jegyű) kell beírni. Ott egy legördülő menüből jön majd fel, tehát el sem lehet rontani. Ezért nem kell újra elkészíteni a listákat.

Üdv.zsemle
Válasz idézéssel
A segítségeteket kérném, nagyon tanácstalan vagyok remélem van közetetek olyan akinek van régi bérszámfejtő programja. Az a gondom. hogy 2001. - 2007. kellene bérszámfejtenem 1 alkalmazottat aki a mindenkor érvényes minimálbérrel van bejelentve, a kft. 1 tagját akinek ez a főállása (gondolom főállásású tagként a mindenkori minimálbérrel, mert osztalék az nem volt), és van 1 ügyvezető aki nyugdíjas (osztalék kifizetés neki sem történt)
Válasz idézéssel
Klári/Zsemle sziasztok!
Hogy ne kapjon az ember infarktust, amikor tegnap este 8-ig túlórázik azért hogy kiállítsa a jövedelemigazolásokat, aztán ma reggel egy Infotéka e-mail fogadja, hogy sorry de rossz volt a mnyp kód átadás eddig...???????!!!!!!!!! Ezek ellenére Ti még pártoljátok ezt a progit?? Nekem totál el van bacva a napomSad(((((((((((((((((((((((((((
Eszter
Válasz idézéssel
50 cégnél jön össze a 200 fő kb.
Eszter
Válasz idézéssel
Zsemikém akkor tájékoztatásul közlöm, hogy a szabadságokat sem számolja jól mindenkinél sajnos! Illetve nem tudom a törvény mit ír elő, én napra vetítve szoktam számolni a szabit, nem hónapra. Tehát a szabadságokat is átszámolom mindenkinélSad( Egy ideig én is használtam saját készítésű/paraméterezésű táblázatokat, de ezekről könnyedén leszoktam miután jópárszor beleestem abba a csapdába hogy a listafrissítésekkel felülírtamBig Grin
Eszter
Válasz idézéssel
Apropó Eszti,
Írod, hogy 200 embert számfejtesz. Ez egy cégnél van, vagy többfelé oszlik? Azt hallottam, hogy az Infotéka nem tudja kezelni a TB-kifizetőhelyes állapotot, amikor az alkalmazottak létszáma éves szinten meghaladja a 100 főt. Igaz ez?
Üdv.zsemle
Válasz idézéssel
Klári, ha az előkészítésnél nem írod át a nyj %-át, akkor rosszul fog számfejteni, ezt csak úgy csendben/halkan megsúgomSmile
Szóval én ezért mentem be ma vasárnap dolgozni, hogy minden embernél kijavítsam a %-ot az előkészítésben...És a szabadságok beírása az első hónapban (januárban) akkor még sehol nincs! Hát szóval nekem ez a bajom az InfotékávalSmile))
Eszter
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég