A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bérszámfejtés
Szia Andikcsek! Munkaidőkeret alkalmazása esetén a pihenőnapok helyett hetenként legalább 48 órát kitevő pihenőidőt kell biztosítani, amelybe havonta egy vasárnapnak is bele kell esnie.(Mt 124§ (3). A munkaidő, a napi munkaidő tartalmának alapulvételével 3 havi munkaidőkeretben is meghatározható (Mt 118/A§). Ha a dolgozó munkaidőkeretben dolgoztatják annak a tényét a munkaszerződésben ill. módosításában is szerepeltetni kell. A munkaidőkeret szerinti munkaidőbeosztását a munkaválallónak a munkaidőkeret időpontja előtt a tudomására kell hozzni.(pl. jó látható helyen kifüggeszteni...)A munkaidőkeret alkalmazásával elég sok pénzt spórolhat meg a munkáltó.
Balu
Válasz idézéssel
Judit és Johanna!

Nagyon szépen köszönöm, hogy ennyi időt szántok rám.
Nagyon aranyosak vagytok
kÖrök hála!
Puszi nektek
Andicsek
Andicsek
Válasz idézéssel
Szia Andicsek!
Szerintem Balázs (Judit) teljesen jól írta. Az eladók dolgozhatnak szombaton és vasárnap is, másik pihenőnapot kapnak helyette.
Csak van valami olyasmi, hogy havonta legalább egy pihenőnapnak vasárnapra kell esnie (ez nem biztos, hogy teljesen pontos így).
Johanna
Válasz idézéssel
A vasárnapi munkavégzésre az alábbiakat olvastam ki (remélem jól értelmezem):
Vasárnap rendes munkaidőben történő foglalakoztatás csak a rendeltetése folytán e napon is működő munkáltatónál, ill. munkkörben, vagy készenléti jellegű munkakörben vagy munkaidőkeret alkalmazása esetén rendelhető el (124/A paragrafus).

Na most a boltosod, nem készenléti jellegű, az tuti.

Rendeltetése folytán e napon működőnek a tv. 125 par. 2 bek alapján akkor minűsül, ha: " a tev. során nyújtott szolgáltatás e napon történő rendszeres igénybevételére a munkaszüneti naphoz közvetlenül kapcsoloód helyben kialakult, vagy általánosan elfogadott társadalmi szokásokból eredő igény alapján, vagy az élet, egészésg, testi épség, továbbá vagyontárgyak védelme érdekében kerül sor"
Hát ide talán betehető. Mi a véleményed?
Átnézzem a munkaidőkereteset, vagy azzal nem akarsz bajlódni?
Válasz idézéssel
Andicsek!
Nem akarlak bevinni az erődbe, remélem jön vki nálam okosabb!
Válasz idézéssel
Balázs Írta:Bocs, a többműszakost még úgy írtam, hogy nem láttam a válaszod.
Most elővettem az Mt-t, végigolvastam, de elvesztettem a fonalat.
Vasárnapi munkavégzésre olvastam, hogy nem jogosult pótlékra,
-ha megszakítás nélküli munkarendben, illetve munkakörben
-a rendeltetése folytán vasárnai is működő munkáltatónál, ille. munkakörben foglalkoztatott.... munkavállaló
Mennyire sürgős ez neked?

nagyon! még a 12i bevallás előtt.
Andicsek
Válasz idézéssel
Bocs, a többműszakost még úgy írtam, hogy nem láttam a válaszod.
Most elővettem az Mt-t, végigolvastam, de elvesztettem a fonalat.
Vasárnapi munkavégzésre olvastam, hogy nem jogosult pótlékra,
-ha megszakítás nélküli munkarendben, illetve munkakörben
-a rendeltetése folytán vasárnai is működő munkáltatónál, ille. munkakörben foglalkoztatott.... munkavállaló
Mennyire sürgős ez neked?
Válasz idézéssel
andicsek Írta:Sürgős segítség kellene.
Hogyan kell számfejteni egy boltban dolgozó emberke bérét, ha:
1. alapbéres és szombaton is dolgozik. Ki kell neki adni egy szabadnapot, vagy vasárnap vagy szombaton dolgozhat a kettő egymás után nem lehetséges. Ez így helyes???
Pótlékolni kell a hétvégi munka miatt????

2. és ha az van a munkaszerz. ben hogy többműszakos munkarendben dolg. alapbére x.,
ekkor a hétvégi napokat kell pótlékolni??? Akkor hogyan dolgozhat, akár mindkét hétvégi napon is???

Most vettem át, eddig nem pótlékolt az elődöm, sima alapbért számf.

Esetleg mire kell még figyelni ebben a témában.

GYors sagítség kellene, a bev.határidő miatt.
Nagyon köszönöm előre is ,hogyh a nagy hajtás közepette foglalkoztok a kérésemmel.
Andicsek
előre hozom, hátha valakinek ezen a szép napsütéses napon lesz még segíteni kedve...
Puszi
Andicsek
Válasz idézéssel
Szia!
Ezt találtam az Mt-ben:
117. par e): többműszakos munkarend: ha a munkáltató napi üzemelési ideje meghaladja a munkavállaló napi teljes munkadidejét és a munkavállalók időszakonként rendszeresen, egy napon belül egymást váltva végzik azonos tevékenységüket.
A tv. alapján délutáni műszak a 14-22 óra közötti munkavégzés, éjszakai 22-6 óráig végzett munka.
Válasz idézéssel
Balázs Írta:Szia Andicsek!
Ebben a témában nekem az alábbiakat rémlenek:
Ha valaki szombaton dolgozik, akkor a bérét 1,5 szorzóval kell számolni + ki kell neki adni egy szabadnapot. Vagy dupla szorzóval kell és akkor nincs szabadnap. De a heti két pihenőnapnak meg kell lennie.
Szerintem szombaton és vasárnap nem dolgozhat.
A többműszakos munkarend szerintem azt jelenti, hogy dolgozahat délelőtt, délután, éjszaka.
Nem tudom, hogy ilyen esetre megoldást jelent-e, ha munkaidőkerettel lenne foglalkoztatva.
Remélem hamar jön valaki és vagy megerősít vagy kijavít.

Szia én is így tudtam, de annyira mondja, hogy eddig nem fizettek pótlékot. stb.
Néztem a munkaidőre, pihenőnapra stb. vonatkozó anyagokat, találtam egy olyan mondatot,hogy nem kötelező fizetni a pótlékot, ha (ezt most csak emlékezetből idézem) a munkabeosztása a vállalkozás tevékenysége miatt eleve úgy lett megállapítva...
Tehát ha ők megállapodnak, vagy eleve a munkaszerződésben úgy írják ,hogy szombaton is vagy vasárnap is dolgozhat (nem egyszerre mindkét nap!), akkor nem kell pótlék, csak kap helyette egy szabadnapot????
Ez így járható út???
Nagyon várom a választ..
Köszönöm
Andicsek
Andicsek
Válasz idézéssel
Szia Andicsek!
Ebben a témában nekem az alábbiakat rémlenek:
Ha valaki szombaton dolgozik, akkor a bérét 1,5 szorzóval kell számolni + ki kell neki adni egy szabadnapot. Vagy dupla szorzóval kell és akkor nincs szabadnap. De a heti két pihenőnapnak meg kell lennie.
Szerintem szombaton és vasárnap nem dolgozhat.
A többműszakos munkarend szerintem azt jelenti, hogy dolgozahat délelőtt, délután, éjszaka.
Nem tudom, hogy ilyen esetre megoldást jelent-e, ha munkaidőkerettel lenne foglalkoztatva.
Remélem hamar jön valaki és vagy megerősít vagy kijavít.
Válasz idézéssel
Sürgős segítség kellene.
Hogyan kell számfejteni egy boltban dolgozó emberke bérét, ha:
1. alapbéres és szombaton is dolgozik. Ki kell neki adni egy szabadnapot, vagy vasárnap vagy szombaton dolgozhat a kettő egymás után nem lehetséges. Ez így helyes???
Pótlékolni kell a hétvégi munka miatt????

2. és ha az van a munkaszerz. ben hogy többműszakos munkarendben dolg. alapbére x.,
ekkor a hétvégi napokat kell pótlékolni??? Akkor hogyan dolgozhat, akár mindkét hétvégi napon is???

Most vettem át, eddig nem pótlékolt az elődöm, sima alapbért számf.

Esetleg mire kell még figyelni ebben a témában.

GYors sagítség kellene, a bev.határidő miatt.
Nagyon köszönöm előre is ,hogyh a nagy hajtás közepette foglalkoztok a kérésemmel.
Andicsek
Andicsek
Válasz idézéssel
Igen Freedom, igazad van, ha tagi jövedelemkivétről beszélünk. Dolgozhat napi 24 órát, nem kell vezetni a jelenléti ívet, nem jár Cafetéria, kivéve üdülési csekk.
Munkaszerződéssel ugyanazok a levonások és jogok, illetve kötelezettségek, mint egy "sima" alkalmazottnak.
Üdv: Anita
Válasz idézéssel
Annyit hozzátennék, hogy tudomásom szerint nem jár az adójóváírás a társas vállalkozónak illetve nem veheti igénybe adómentesen a természetbeni juttatásokat.

Cserébe nem kell vezetni a szabadságos tömböt, és ha jól tudom jelenléti ívet sem. De kérlek bíráljatok fölül, ha rosszul írtam valamit.
Válasz idézéssel
cymarika Írta:Sziasztok!
Mit kell fizetni egy Társasvállalkozásban a tulajdonos társ után, ha havonta vesz ki bért, és mit, ha nem bérként veszi ki?
Segítségeteket köszönöm!
Üdv.: cymarika

Szia cymarika!

Bruttó tagi jövedelem:
Levont szja
Levont nybj (9,5%)
Levont ebj (6%)
Levont vj. (4 %)
Bruttó tagi jövedelem munkáltatói költségei:
TB nyba (24 %)
TB eba (5 %)
SZHJ (1,5 %)
EHO (1950 Ft)

Bruttó bérköltség

Levont szja
Levont nybj (9,5%)
Levont ebj (6 %)
Levont mvj (1,5 %)
Bruttó bérköltség költségei:
TB nyba (24 %)
TB eba (5 %)
Maj (3 %)
SZHJ (1,5 %)
EHO (1950 Ft)

Remélem tudtam segíteni.
Üdv: Anita
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Mit kell fizetni egy Társasvállalkozásban a tulajdonos társ után, ha havonta vesz ki bért, és mit, ha nem bérként veszi ki?
Segítségeteket köszönöm!
Üdv.: cymarika
cymarika
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég