A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bérszámfejtés
Sziasztok

Az alábbi kérdésem lenne. Adott egy egyszemélyes Kft (tag és az ügyvezető ugyanaz a személy), melynek az ügyvezetője munkaviszonyban látja el a teendőit. A cég alakulásakor, az akkori könyvelő 1328-as feor kódra jelentette be az ügyvezetőt. Én idén áprilisban vettem át a könyvelést. Az első bevallás beadásakor láttam a márciusi 08-as bevalláson, hogy az M-es lap 08-as oldalán már nem 1328-as feor kódot használ, hanem 9233-at. Ezzel egyidejüleg igénybe veszi a szakképzettséget nem igénylő munkavállaló után a szocho kedvezményt. Én azt gondolom, hogy ez így nem helyes, főleg, hogy a feor kód nem is lett módosítva 9233-ra. Egyáltalán az ügyvezetőt lehet 9-es feor kóddal bejelenteni?

Segtséget előre is köszönöm
üdv
Zsolt
Válasz idézéssel
Hello!
Szerintem azért olvass bele a Munka TV-be azzal kezd,müszakpotlék 30%-ék ha megfelel a feltételeknek az éjszakai potlék 15%-k alap egy órára járó bér havibéresnél 174 az osztó.
Válasz idézéssel
Hanna!
Szerintem a távolléti díj nem alapja a műszakpótléknak.
Vagy havibér/ledolgozott óra vagy az órabér az alap.
Üdv. Ibolya
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Délutáni pótlékszámítás a témaköröm. Ha kézzel számfejtenétek, mi lenne a menete?
Mi most kaptunk a bérprogramunkban egy új algoritmust, de egyre csökken az összegünk.
Valaki tud ebben segíteni?
Eddig nem volt még ilyen feladatunk, így csak mezei módon a következőképpen próbálkoztunk (magunktól), és ehhez képest keveseljük az összegeket:
napi távolléti díj/napi ledolgozott óra= 1 órára jutó táv.díj
1 órára jutó táv.díj*a havi műszakpótlékkal érintett órák száma* 15% - Ez így nem jó, igaz?

Hálásan várjuk válaszaitokat!

Köszönettel:
Hanna
Válasz idézéssel
VnéErika Írta:Új dolgozó felvéve 2015.05.30-i nappal. Igaz ez szombat,mivel eladó, igy neki munkanap. Ezután havonta fixen, 105 e havibért fog kapni. Azt szeretném megkérdezni, hogy május 30-31-re a bruttó bére: 11 053 Ft? ( 105 000 / 152 óra = 690,79 * 2 )

Köszönöm a választ.
Annyi a bruttó bére, ha a havi ledolgozandó óraszáma 152.
Üdv. Ibolya
Válasz idézéssel
Új dolgozó felvéve 2015.05.30-i nappal. Igaz ez szombat,mivel eladó, igy neki munkanap. Ezután havonta fixen, 105 e havibért fog kapni. Azt szeretném megkérdezni, hogy május 30-31-re a bruttó bére: 11 053 Ft? ( 105 000 / 152 óra = 690,79 * 2 )

Köszönöm a választ.
Válasz idézéssel
Mt.: átírják a távolléti díjat, a szabadságot

Adó Online
2013.04.08. 9:36

Átírná a távolléti díj számításának szabályait a kormány: a javaslat elfogadása után a fizetés szempontjából mindegy lesz, ki mikor megy szabadságra. A törvényjavaslat számos más ponton is finomhangolja az Mt szövegét. A törvényjavaslatról alkotott véleményeket kedden délig várja a minisztérium.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://ado.hu/rovatok/munkaugyek/mt-atirjak-a-tavolleti-dijat-a-szabadsagot">http://ado.hu/rovatok/munkaugyek/mt-ati ... zabadsagot</a><!-- m -->
................
Válasz idézéssel
Szia,bocs most láttam csak a kérdést, az alapbér (órabér)az alapja a műszakpótléknak.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Sziasztok,azt szeretném tudni,hogy 2013-ban a műszakpótlékot besorolási vagy távolléti díjjal kell számolni.
előre is köszönöm
Válasz idézéssel
Kedves Éva, nagyon köszönöm a gyors segítséget!
Johanna
Válasz idézéssel
Szia Johanna!
Mindent kell vonni,mint egy sima alkalmazottól.Nem minősülnek nyugdíjasnak ebből a szempontból,táppénz is jár majd nekik.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítsetek, legyetek szívesek: korhatár előtti ellátásban részesülő alkalmazottól mit kell vonni egész pontosan
(kell-e 3% EB és 1,5% MP járulékot)?
Köszönöm előre is.
Johanna
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Bérszámfejtésben szeretnék segítsége kérni tőletek. Van 3 olyan dolgozónk akinek a bére havi fix fizetésből és forgalom utáni jutalékból tevődik össze. Távolléti díj számításnál a jutalék is rendszeres jövedelemnek számít, tehát figyelembe veszi a program mikor számol. A problémám ezzel annyi, hogy azokra a napokra amire távolléti díjat fizetek ugyanúgy jutalékot is kap az előző havi forgalom után. Nekem ez olyan, mintha kicsit túl lenne fizetve. Helyesen számol-e szerintetek a program?

Pl. juniusi fizetés: alapbér 192.780
Jutalék + 250.000
= 442.780
Ha volt 5 nap szabadságon: alapbér: 146.880
jutalék : 250.000
táv.díj : 105.423
= 502.303 Jobban jár, ha szabin van!

Bocsi, ha kicsit értetlenkedem ezen, de eddig nem volt ilyen dolgozónk.

Előre is köszönöm a segítséget!

Icus
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ti hogy értelmezitek a túlóraátalányt? Éves órában, vagy óradíjban? Átvettünk egy céget, ahol a készenléti munka mellé túlóraátalányró szól a mszerd. Ha 50%-os pótlékot számolunk nem lesz sok?
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
anett0929 Írta:Sziasztok,

Nem vagyok tapasztalt bérszámfejtő, lehet hogy butaságot kérdezek Smile
Van egy munkavállaló aki heti 5 órában dolgozik. Havi bére 10.000 Ft. Mellette még tanul.
Kell a béréből szja-t vonni? Úgy rémlik mintha hallottam volna olyat, hogy ha nem éri el a bére a minimálbért akkor nem kell fizetnie szja-t.
Anett
Sajnos a minimálbér után is van Szja, az adójóváirás max. 12100, ezenfelül szja lev. 3750.
De ha csak 10000 a munkabér összege, és kéri az adójóváirást, akkor ebből az összgből nem kell levonni már szja-t.
Az Szja 2032.- lenne, de az adójóváirás is ennyi, így nincs levonás.
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Nem vagyok tapasztalt bérszámfejtő, lehet hogy butaságot kérdezek Smile
Van egy munkavállaló aki heti 5 órában dolgozik. Havi bére 10.000 Ft. Mellette még tanul.
Kell a béréből szja-t vonni? Úgy rémlik mintha hallottam volna olyat, hogy ha nem éri el a bére a minimálbért akkor nem kell fizetnie szja-t.
Anett
Válasz idézéssel
Hát nem kívánságműsor...
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Igen, vállalkozóról van szó. Hát ő nekem azt mondta, hogy nem igen szeretne 94.000 Ft után fizetni, na de ez nem kívánságműsor!
Erika
Válasz idézéssel
Erika!
Vállalkozó?? Akkor garantált bérminimum, ha az alkalmazottján gondolkodsz aki gk vezető akkor lehet gondolkodni hogy minimálbér vagy garantált bérminimum, de a vállalkozónál egyértelműen 94.000.- min. szerintem
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Akkor most a tgk. vezetőknek vajon számolni kell a garantált bérminimumot, vagy nem? Az én vállalkozóm szerint, most már nem kell végzettség a nk-i fuvarozáshoz sem, sima B kategóriás jogosítvánnyal lehet vezetni (persze nem kamiont).
Ebben az esetben akkor a vállalkozó lehet minimálbéres? Még mindig nem tudom eldönteni.
Erika
Válasz idézéssel
PMarcsi Írta:Kati 1012!

Ezt találtam :

Nem OKJ-s szakképesítés

Ha tanulni szeretnénk, nem csak az Országos Képzési Jegyzék képesítései közül választhatunk. Vannak egyéb, más jogszabályok által szabályozott tanfolyamok is.

Hatósági képzések
A szakképzési törvény hatálya alá nem tartozó vasúti, hajózási, közúti árufuvarozási, vízügyi, hírközlési, légügyi jogosítvány, kezelői engedély megszerzésére felkészítő, szabályozott tartalmú és célú képzések, melyet követően hatóság által engedélyezett és szabályozott vizsga eredményeként tevékenység folytatására feljogosító okirat kiadására kerül sor.

A képesítések többségének megszerzéséhez a jogszabályok kötelező tanfolyami részvételt nem, csak vizsgát írnak elő, azonban a tanfolyami foglalkozások látogatása, a konzultációkon való részvétel ez esetben is ajánlott.

Gépkocsivezető szakképesítések
- Belföldi fuvarozó (autómentő) >>
- Belföldi autóbuszvezető >>
- Taxi gépkocsivezető >>

- Személygépkocsis személyszállító >>
- Nemzetközi árufuvarozó >>
- Nemzetközi autóbuszvezető >>
- Veszélyes-áruszállító gépkocsivezető (ADR) >>
- Undort keltő anyagok szállítását végző gépkocsivezető >>
- Mezőgazdasági vegyszer, üzemanyagot szállító járművezető >>

Hajózás
- Tengeri kedvtelési >>
- Belvízi hivatásos >>
- Tengerész hivatásos >>
- Üzemeltetési, vezetői >>
- Belvízi kedvtelési >>

Munkakör betöltéséhez szükséges képzések:
Egyes munkakörök betöltéséhez speciális képzések elvégzése jelenti a feltételt. Ezek a képzések sok esetben a munkahely belső képzései, a munkafolyamatokhoz igazodnak, de lehetnek központilag szabályozott, de az OKJ-ban nem szereplő szakképesítések is. Ilyen például a liftkezelő, az eredetiségvizsgáló, a közigazgatási alap- és szakvizsga, a valutapénztáros, a bírósági végrehajtó, a darukötöző, a repülőjegy-értékesítő, stb.

Vizsgáld ezt az oldalát , szerintem ha nem okj akkor minimálbér.

Marcsi

Kedves Marcsi!

Köszönöm fáradozásodat.
A 08-as FEOR szerint a 0-8-ig terjedő besorolások esetében szakképesítést igényelnek, míg csak a 9-es besorolás alá eső foglalkozások nem igényelnek szakképesítést. A taxis nem tartozik a 9-es osztályba. :oops:
Válasz idézéssel
Rise!

Szerintem elég! A dolgozó írásban kéri,a főnök engedélyezi.Nyilván lesz valami indok.
Gondolom a szabadságát nem szeretné föláldozni,mert még év közben szüksége lehet rá.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Abdul Írta:Sziasztok!

Technikai jellegű kérdésem lenne, van köztetek olyan aki infotéka bérrel számfejt?

Igen, kérdezz ha tudok segítek.
Üdv.: Zsóka
Válasz idézéssel
Kati 1012!

Ezt találtam :

Nem OKJ-s szakképesítés

Ha tanulni szeretnénk, nem csak az Országos Képzési Jegyzék képesítései közül választhatunk. Vannak egyéb, más jogszabályok által szabályozott tanfolyamok is.

Hatósági képzések
A szakképzési törvény hatálya alá nem tartozó vasúti, hajózási, közúti árufuvarozási, vízügyi, hírközlési, légügyi jogosítvány, kezelői engedély megszerzésére felkészítő, szabályozott tartalmú és célú képzések, melyet követően hatóság által engedélyezett és szabályozott vizsga eredményeként tevékenység folytatására feljogosító okirat kiadására kerül sor.

A képesítések többségének megszerzéséhez a jogszabályok kötelező tanfolyami részvételt nem, csak vizsgát írnak elő, azonban a tanfolyami foglalkozások látogatása, a konzultációkon való részvétel ez esetben is ajánlott.

Gépkocsivezető szakképesítések
- Belföldi fuvarozó (autómentő) >>
- Belföldi autóbuszvezető >>
- Taxi gépkocsivezető >>
- Személygépkocsis személyszállító >>
- Nemzetközi árufuvarozó >>
- Nemzetközi autóbuszvezető >>
- Veszélyes-áruszállító gépkocsivezető (ADR) >>
- Undort keltő anyagok szállítását végző gépkocsivezető >>
- Mezőgazdasági vegyszer, üzemanyagot szállító járművezető >>

Hajózás
- Tengeri kedvtelési >>
- Belvízi hivatásos >>
- Tengerész hivatásos >>
- Üzemeltetési, vezetői >>
- Belvízi kedvtelési >>

Munkakör betöltéséhez szükséges képzések:
Egyes munkakörök betöltéséhez speciális képzések elvégzése jelenti a feltételt. Ezek a képzések sok esetben a munkahely belső képzései, a munkafolyamatokhoz igazodnak, de lehetnek központilag szabályozott, de az OKJ-ban nem szereplő szakképesítések is. Ilyen például a liftkezelő, az eredetiségvizsgáló, a közigazgatási alap- és szakvizsga, a valutapénztáros, a bírósági végrehajtó, a darukötöző, a repülőjegy-értékesítő, stb.

Vizsgáld ezt az oldalát , szerintem ha nem okj akkor minimálbér.

Marcsi
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni abban, hogy a fizetés nélküli szabadsághoz mi kell? Van-e valamilyen kikötés, hogy mikor, hogyan lehet kérni, engedélyezni? Elég, ha a dolgozó kéri, és az ügyvezető engedélyezi? Akkor is, ha még van rendes szabadsága a dolgozónak? Lehet 10-20 napra is?
Előre is köszönöm!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég