A téma értékelése:
  • 1 szavazat - átlag 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Az a biztos ha megkérdem
Kedves Klári, nagyon szépen köszönöm!!
Válasz idézéssel
Szia!
A cégtől, ill magánszemély körülményeitől fűggően eén kérem már (és kaptam) 24 hónapot is.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

FAG01-es nyomtatványon hány havi részletfizetés a maximum, amit kérni lehet? (Adótartozásról van szó, ami összegyűlt neki pár hónap alatt hirtelen).   Valamiért úgy emlékszem, 6 hó lehet a maximum. Lehet több is?  
Előre köszi, ha válaszol valaki.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Külföldi kiküldetés költségeinek elszámolásakor elfogadható a munkavállaló bankkivonata? Fizethetem neki a bankkivonat alapján terhelt összegeket?
Köszönöm a választ!! Wink Smile
Judit
Válasz idézéssel
Köszönöm, KláriSmile
Válasz idézéssel
Jóvá is hagyhatod, de én nem syoktam ilyenkor semmit csinálni, mivel nincs Szja köteles jövedelme.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Köszönöm, hogy írtatok.
Megnéztem az ügyfélkapuján, és van bevallás tervezet, nullás.   (Egész 2018-ban már KATA-s volt, szóval nem értem, miért van.)
Akkor most fogadjam el a nullást szerintetek?
Válasz idézéssel
Nem kell beadnia 53-ast ha nem volt szja köteles jövedelme. De a legegyszerűbben úgy győződhetsz meg a dologról, hogy le ellenőrzöd van-e adóbevallás tervezete feltöltve az ügyfélkapujára. Ha nincs akkor biztosan nem volt semmi, így nem kell.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Placebo!

Tavaly az egyik KATÁ-s ügyfelem kapott felszólítást, hogy 02.25-ig nem nyújtotta be a 53-as bevallást. Nem volt semmi jövedelme, nullásat adtam be!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hello!
Nem kell
A [b]kisadózó vállalkozások és kisadózók [/b]a Katv. 9. § (1) bekezdésében foglalt speciális rendelkezés alapján tehát [b]mentesülnek[/b] az adóalany gazdasági tevékenységével, az általa bejelentett kisadózónak teljesített kifizetésekkel, más juttatásokkal és a bejelentett kisadózónak az adóalanytól a tevékenységére, tagsági jogviszonyára tekintettel megszerzett jövedelmével összefüggésben [b]az éves személyi jövedelemadó bevallás[/b] (’53), [b]a társasági adó bevallás [/b](’29), és a kifizetésekkel összefüggő [b]havi adó- és járulékbevallás[/b] [’08, illetőleg az egyéni vállalkozók esetében az ’58 bevallás) [b]benyújtása alól.[/b]

Például, ha egy kisadózó egyéni vállalkozónak nincs alkalmazottja, akkor nem kell benyújtania havonta sem a 1358-as számú bevallást, sem a 1308-as számú bevallást (és természetesen az Ny jelű nyilatkozatot sem).
Válasz idézéssel
Novill!

Minden EV-nek kell bevallást beadni, akkor is, ha nullás.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Bocsánat előre is, lehet, hogy banális dolog, de most megkeveredtem:  KATA-s egyéni vállalkozónak beadtam határidőben a KATA bevallást.  Most akkor május 20-ig kell beadni 53-as szja bevallást is neki?  Semmi más jövedelme nem volt, így nullásan be kell adnom?  (Azért is vagyok zavarban, mert eddig csak olyan volt, aki év közben lett KATA-s, tehát akkor az év egy része miatt be kellett adni az 53-ast).  De most vajon?
Köszönöm, ha ír valaki.
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen a segítségedet!!  Smile
Válasz idézéssel
Big Grin 
Köszönöm Klári! Smile
Válasz idézéssel
Szerintem  3+4!

Válasz idézéssel
Big Grin 
Segítségeteket kérem, ebbe mindig belezavarodok:

287. sor: A megfizetett egészségbiztosítási járulék összege

Ennek a sornak a kitöltése akkor indokolt, ha a 286. (a kifizető által levont 14%-os egészségügyi hozzájárulás) sorban vagy a 290. sor „g” oszlopában szerepel adat. Ennek a sornak a kitöltéséhez rendelkeznie kell a kifizetőtől kapott igazolással, amelyen a magánszemélyt terhelő, megfizetett egészségbiztosítási járulék és az egyszerűsített közteherviselési hozzájárulásról szóló törvény alapján a magánszemélyt terhelő, megfizetett természetbeni egészségbiztosítási járulék, valamint a megfizetett egészségügyi szolgáltatási járulék összegei szerepelnek (a családi járulékkedvezményként érvényesített összeg ebbe a sorba nem írható be).

Akkor most a 3+4% vehetem figyelembe, vagy csak a pénzbelit a 3%-ot.

Előre is köszi.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Van köztetek, aki könyvel/találkozott doTerrás számlával? 
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Hello!
Az más amit írsz az ha arányosítva volt a levonás és változik a levonási hányad akkor kell korigálni.
Most ha Ev-ként volt a lizíing és nem mint magánszemély és levonták az áfát ingyenes átadásnál áfa kötelezettség lép fel alapja a szk beszerzési ára lesz,szja meg illeték nem lesz.De ha eladná akkor az eladási ár lenne az áfa alapja igy jobban járna és ez nem lenne a katás bevétele.
Válasz idézéssel
Az áfånál a korrekciót kell figyelni ilyenkor, mivel tárgyi  eszköről van szó, jól gondolom? A 60 hónapból a fenn maradó rėsz arånyában kell az åfåt vissza fizetni.

Elidegenenitésnėl  ha egyenesågi rokonról van szó nincs illeték és szja vonzata!
Mås van e mėg? Jó igy ez a logika? Erősitsetek meg kérlek! 
Köszönöm ha időt szåntok rå!!
Válasz idézéssel
Hello!
Lehet az eladás tényleg jobb lenne.
Most ugye a katás áfás nem alanyi ,mert felmerülhet áfa fizetés az ingyenes átadásnál,de azt nem tudjuk volt-e áfa levonás ha nem volt akkor nem lesz.A katás ha nem kizár.tárgyieszközt ad el - az Ev-nek az szgk csak a taxisnak meg bérbeadónak lehet -akkor az nem a katás bevétele hanem vagyonátruházás de kevesebbért adjuk el mint vettük szja nem lesz,ilyenkor az áfa alapja az eladási ár viszont ajándékozásnál meg a beszerzési ár lesz ha lesz áfa fizetési kötelezettség nem mindegy.
Válasz idézéssel
Egyet értek Placebo-val.
Nem kéne azt az autót ajándékozni. Inkább eladni hamár..

Válasz idézéssel
Hello!
Ha elektronikusan az EGYKE meg kell a REGISZTRÁCIÓS LAP..

Hello!
Az biztos nem hogy nem szja köteles az ajándékozás és nem is illetéköteles.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Milyen meghatalmazás kell ahhoz, hogy Kft táppénzesét be tudjam 
küldeni a saját nevemben??
Ha esetleg a Kft ügyvezetője ügyfélkapuján keresztül küldöm, akkor is kell külön meghatalmazás??

Harakiri
Válasz idézéssel
Sziasztok! 
Kėrlek benneteket segitsetek! Katás ev. ( áfa körös) lizingelt egy személy gépkocsit, most kifizette,  lejårt a lizingje és neki akarja adni a lånyának. Megteheti e ezt, milyen vonzatai lehetnek?  
Köszönöm előre is!!
Válasz idézéssel
Járni jár, csak KATÁ-s bevétel után nincs miből levonni a szja kedvezményt. Ha van más keresete, ami után fizet szja-t, akkor abból le lehet vonni, egyébként nem!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég