A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Az a biztos ha megkérdem
Nem gond Tamás!
Minél többször publikáljuk azt a tényt, hogy idén még minden maradt a régiben a beszámilók közzététele tekintetében annél jobb, mert a szakmát ezzel a nem működő cégkapus őrülettel jól fel zrikálták Angry
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Lehet, hogy nem ide kellene írnom, de itt kérdeztem meg a cégkapus regisztráció módját. A mérleg beadása miatt volt rá szükségem. De rájöttem, ügyfélkapus jelszómmal is be tudod adni, nem kell hozzá cégkapus megbízás. A 34. pontnál ki lehet választani a "a cég hivatalos cégkapu" helyett a KÜNY tárhelyet. Simán be tudtam adni, mint egy bevallást az ügyfélkapun keresztül!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Véletlenül nem lenne valakinek GDPR mintaszabályzata könyvelőirodára?

Köszi szépen
Válasz idézéssel
Köszönöm! Nem a tárhelynél kerestem, hanem a cégkapu.hu honlapon.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia.

Csak az ügyfél tudja megcsinálni a felvételed.
Tárhelyre belépés. Jobbra fent Beállítások ikon. Rákattintani.
Lefele menni a kurzorral, Cégkapu adminsztráció. Ott feljönnek az ügyfeled cégei ha több van neki.
Kiválasztani a céget akihez hozzá szeretne rendelni.
Ügykezelő kék ikonra kattintatva lehet téged hozzárendelni. Egyelőre csak Teljeskörű Ügykezelőség van ami teljes felelősség is jár.
Állítólag júliustól fog az ügykezelők felelősségi köre illetve jogosultsága szűkülni ami csak bevallások beküldésére fog szólni. Erre várunk mi.
Válasz idézéssel
Szeretnék segítséget kérni, hogy tud meghatalmazni az ügyvezető engem a cégkapujához? Beléptem a saját cégkapumba, de sehol nem látok erre lehetőséget!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Nagyon köszönöm! 
Akkor a katás időszak vége lesz a nyitója.
Ipa még megnézem pontosan, de a tételeset választotta.
Válasz idézéssel
A Szt. hatálya alá visszakerült adózónak tételes leltározással alátámasztott leltár alapján kell nyitómérleget készíteni. A nyitómérlegbe felvett eszközök és források értékének valódiságát könyvvizsgálóval kell ellenőriztetni.
Válasz idézéssel
Szia!

Társasági adó bevallás és beszámoló intervalluma 10.01-12.31.
Iparűzési adónál míg katás volt, választották a 2x25e-s tételest vagy nem? Ha nem választottátok, akkor ott a dátumok: 01.01-12.31.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Lehet valakinek már volt ilyen és tud segíteni.
Egy cég január 1-től január 31-ig társasági adó alá tartozott tavalyi évben.
Mindent leadtam neki de elfelejtettem a mérlegét 1 hónapra, meg is büntették 25.000 ft-ra amit ki kell fizetnem.
Pótoltam.
Aztán 02-01-09-30-ig katás volt . Minden bevallás le lett adva.
Aztán megint visszalépett társasági adó alá.
Mindent befizetett amit kellett.
Közben folyamatosan könyveltem, mert éves áfás volt meg máshogy nem láttam volna át a dolgait.
Most kicsit bizonytalan vagyok a mérleggel kapcsolatban.
Megcsinálom a 10-11-12 hóra az ipát és társasági adóbevallást kiszámolok mindent , de a mérlegét mikor csinálom a az előző évi adatom a 09.30 katás vége állapot lesz?
Már ezekkel a ki be lépésekkel a hócipőm tele van.
Köszönöm.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Most van módom kipróbálni egy EGYKénél, hogy mi van akkor, ha a  pótlap 2 A-t nem nyomtatom ki ,
nem írjuk alá,  tanúztatva sem lesz,hanem
az ügyfél  " AVDH" -hitelesíti én pedig beküldöm csatolmányként.
Ennek így lenne értelme!!
Harakiri
Válasz idézéssel
Szóval ÁNYK-ban kitöltöd az EGYKE nyomtatványt a meghatalmazással együtt. A meghatalmazást kinyomtatod és aláírjátok. Majd szkenneled. Ezt a szkennelt állományt hitelesíted az AVDH -val és letöltöd az állományt (valahova lemented) , majd ezt a hitelesített állományt kell csatolnod az EGYKE nyomtatványhoz és elektronikusan elküldöd.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Odáig eljutottam az EGYKÉVEL 
"AVDH Hitelesített dokumentum letölthető"
ezzel ugyan mit csináljak????
Hogyan küldöm el az ügyfélkapun keresztül??
Egyenlőre az emilomon van a nyomtatvány???

Harakiri
Válasz idézéssel
NAV kezdőlapon van egy tájékoztatás olvasd el! /Tájékoztatás az EGYKE adatlaphoz csatolandó hiteles elektronikus dokumentummal kapcsolatban/

"2018. január 1-jétől az EGYKE adatlapot – a képviseleti jogosultság megszüntetésére irányuló bejelentés kivételével – minden esetben a képviselőnek kell benyújtania. Az elektronikus kapcsolattartásra kötelezett adózókra2 vonatkozóan az EGYKE adatlapot is kötelezően elektronikus úton kell benyújtani KÜNY tárhelyen vagy a Cégkapun keresztül, továbbá a jogi képviselőknek (ügyvéd, ügyvédi iroda, kamarai jogtanácsos) is minden esetben elektronikus úton kell az adatlapot benyújtaniuk."

Tegnapelőtt új ev-nek úgy adtam be, hogy ő hitelesítette, de az én ügyfélkapumon küldtem és feldolgozták.
Aztán volt nemrég egy őstermelőm is, akiét papíron küldtem, azt még nem dolgozták fel eddig.
Cégekkel kapcsolatban még nincs tapasztalatom.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kicsit még értetlenkedek!

Attól még mehet papír alapon is?? /Nem mindenkinek van cégkapu ügyfélkapu/
Ezt az AVDH-t most kezdem tanulmányozni,de az mit feltételez??
Hogy az ügyfél ott ül mellettem ,illetve első találkozásnál megadott minden hozzáférését??

Harakiri
Válasz idézéssel
Az első EGYKE is idén már elektronikusan megy, a legújabb pedig az, hogy a meghatalmazást a meghatalmazónak kell elektronikusan hitelesíteni (AVDH) és ez után csatolhatod.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szerintetek az első EGYKE nyomtatványt is  be lehet küldeni
elektronikusan ha mellé van másolva az aláírt , tanúztatott 
Pótlap 2 A??

Ha papír alapon küldöm be mely lapokat kell beküldeni??
Beküldtem a  Főlap, 01A , Pótlap1, Pótlap 2A megjelölésű
négy lapot, elfogadták.
Következő esetben szintén ezt a négy lapot küldtem be és azt az üzenetet kaptam hogy
hiányosan küldtem be.

Most tulajdonképpen mely lapokat kell beküldeni alap esetben???

Köszi előre is! nHarakiri
Válasz idézéssel
Jajj, nagyon köszönöm!!!  Big Grin
Válasz idézéssel
Köszi Gajda!
Végre egy egyszerű közérthető lépssor!

Válasz idézéssel
A cégkapus ügyintéző megteheti: a cég ügyfélkapuján való  belépéskor kell a beállítások menüt (jobb felső sarok) megnyomni, ott rákattintani a cég nevére, majd új ügyintéző hozzáadásánál az adatokat beírni.
1./ belép  a jelenlegi cégkapu megbízott
2./ jobb felső sarok > beállítások > arra klikk
3,/ megjelenik a tárhely adminisztráció 

https://tarhely.gov.hu/adminisztracio/adminisztracio
4./ cégnév alatt az ügykezelők (akinek már megvan a jogosultsága)
5./ van egy gomb "új hozzáadása" (emlékezetem szerint)  >> innen elindulva lehet új ügyintézőt (ügykezelőt) hozzárendelni
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Cégkapus segítséget kérnék  Confused . Már regisztrált cég, hogy tud másik meghatalmazottal regisztrálni?
Válasz idézéssel
Jól gondolod!
111 Üzleti, vagy cégérték. Bocs, az ügylet megoldására koncentráltam és nem néztem, hogy a 113-a jelezted.
Ha estetleg kap valami befektetett, vagy forgóeszközt, pl követelés a Vevővel szmben, akkor természetesen az a vételárból lejön és csk a maradék megy az Immat javak közé. Persze bejön a piaci érték az üzletbe, de szerintem a iaci érték pont annyi mint amennyiért adták-vették az üzletágat.

Válasz idézéssel
Köszönöm hogy írtál de akkor te is üzleti/cégértékre gondolsz + v - negatívra vagy vagyonértékü jogra mert azt nem hinném nem keletkezne semmi joga valamire mondjuk hogy csak ő adhat el annak a vevői körnek más meg nem?
Válasz idézéssel
Kedves Placebo!
Én könyvelném és max 10 év alatt leírnám.

Válasz idézéssel
Hello!
Had kérdezzem meg mert más véleményen vagyunk, cég megvesz egy másik cég üzletágát meg fizet az ügyfélkörért is ez hogy könyvelendő mint vagyonértékű jog mert nem hinném?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég