A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Az a biztos ha megkérdem
Ó hát tényleg, meg van, köszönöm a segítséget Marcsi!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Mónika jól eldugták Angry kaü-n belépve - bal felső ficak - név (sajátom) - mellette kis nyilacska és arra rákattintva megnyílnak az adószámok és ha rá állsz az adószámra kiírja a cég nevét erre kattintva megjelenik az üzenet  a céghez tartozóan.
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
A cégkapus ügyfeleknek jönnek az értesítések, hogy a tárhelyre tájékoztató érkezett, de a tárhelyen én nem találok semmi hasonlót. Hová teszik ezeket a leveleket, mert a megszokott helyen ahová az elfogadó nyugták is érkeznek nem lelem.??
Válasz idézéssel
Köszönöm Marcsika a tájékoztatót. 
Válasz idézéssel
Ezt olvastam Huh

Adatvédelmi kötelezettségek könyvelőknél
  • adozona.hu
2017.12.30., 06:15 Frissítve: 2017.12.29., 12:44

Egy kis könyvelőiroda köteles-e bejelentkezni a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatósághoz, kell-e készítenie felmérést, szabályzatot stb.? – kérdezte olvasónk. Dr. Kéri Ádám ügyvéd válaszolt.
A kérdés kokrétan így szólt: "Egy kis könyvelőirodát vezetek, én vagyok az ügyvezető és egy alkalmazott van, mindketten részmunkaidőben dolgozunk. Ügyfeleim kis kft.-k, bt.-k, egyéni vállalkozók. Ahány helyen olvastam, hogy köteles vagyok-e bejelentkezni a NAIH-hoz, csinálnom kell-e a felmérést, szabályzatot meg mindent, annyiszor más infó jött le nekem. Kérem segítségét, hogy mit kell tennem? Mit mondhatok a kicsi cégeknek, hogy rájuk mi vonatkozik? Azt mondják, hogy mindenki csak rengeteg pénzért ajánlgatja nekik a szolgáltatásait."

SZAKÉRTŐNK VÁLASZA:

A helyzet az, hogy amit a kérdésében leírt, pontosan jellemzi a piacot. Ennek azonban konkrét okai vannak.

Elsőként is 2018. május 25. napján hatályba fog lépni a 2016/679. EU Rendelet (GDPR), mely alapvetően eltérő szabályozási alapokra helyezi az adatvédelem területét. Az eddigi tagállami, ún. tételes jogi szabályozás helyett bevezetésre kerül az esetjogi alapokra épülő közösségi jog.

Ez önmagában nem probléma, mivel meggyőződésem szerint a szabályozás gyakorlatiasabbá fog válni. A gond abban jelentkezik, hogy jelenleg hatályban van egy eltérő koncepcióra épülő Info tv., illetve számos ágazati szabály, melyek viszonya a GDPR-hoz nem világos. Elvben szembe nem mehetnek a rendelettel, kérdés, hogy mely ellentmondás kiegészítő jellegű szabályozás, és mely érvénytelennek minősülő szembenálló szabályozás.

A fentiek alapján érthető, hogy a GDPR területével kevesen ápolnak közeli szakmai kapcsolatot, habár minden ügyvédi irodát és jogászt foglalkoztat a téma. A szabályozás azonban kifejezetten összetett, magyar nyelvű értelmező anyagok pedig nem állnak rendelkezésre. Ebből született meg az olvasó által vázolt helyzet.

Ami a kérdéseit illeti, igyekszem röviden összefoglalni:

Az adatkezelési tevékenységek nyilvántartására a GDPR 30. §-a alapján szüksége lesz minden adatkezelőnek, így a kérdezőnek és ügyfeleinek is. Belső nyilvántartásféleség eddig is létezett, ennek egy részét be is kellett jelenteni a NAIH-hoz. A nyilvántartás egy táblázatos összefoglaló valamennyi adatkezelésről, illetve azok részleteiről.

Egyéb nyilvántartásokra is szükség lesz. A legfontosabb az incidensnyilvántartás, melyről a GDPR közvetlenül is rendelkezik az adatvédelmi incidensekkel összefüggésben.

A NAIH-hoz 2018. május 24. napjáig be kell jelentkezni, amennyiben az adatkezelést az Info.tv. alapján be kell jelenteni. Ebben az Info tv. 65. §-a adhat támpontot.

Itt is rá kell mutatni azonban egy változásra, mivel május 25. napjával a GDPR alapján már feltehetőleg nem lesz bejelentési kötelezettség. A GDPR nem írja elő, az Info tv. azóta visszavont módosítási tervezetében pedig nem szerepelt. Főszabályként a munkaviszonnyal, ügyféli jogviszonnyal kapcsolatos, nem reklámcélú adatkezeléseket nem kell bejelenteni most sem.

Ezen túlmenően valamennyi adatkezeléssel és azok érintetti körével összefüggésben tájékoztatókat, szabályzatokat kell készíteni, illetve felül kell vizsgálni a meglévőket. Az egyes tájékoztatók ugyanis jogalaponként el fognak térni. Másként kezeljük az ügyféladatokat, a szerződéses partnerek adatait, a  bérszámfejtési adatokat és a munkavállalók adatait.

Kellhet továbbá hatásvizsgálatot is végezni, amennyiben az adatkezelés valószínűsíthetően magas kockázattal jár. Itt azon adatkezelőkre kell gondolni elsősorban, amelyek büntetőjogi vagy a GDPR 9.cikke szerinti  különleges adatokat kezelnek.

Hasonló feltételekkel a GDPR 37. cikke alapján szükség lehet adatvédelmi tisztségviselő kijelölésére is.

A GDPR alapján nem kell nagyméretűnek tekinteni az adatkezeléseket, és így mentesülni lehet a hatásvizsgálat, valamint az adatvédelmi tisztségviselő kijelölése alól, amennyiben a személyes adatok kezelésére egy egyszemélyes vállalkozó praxisában kerül sor. A Bizottság azonban jó gyakorlatként ilyen esetekben is ajánlja az előírások önkéntes követését.

Végezetül valóban rengeteg pénzért kínálgatják szolgáltatásaikat a GDPR "szakértők", nagyobb baj azonban az, hogy akik a területhez ténylegesen értenek, nem rendelkeznek már szabad kapacitással (sokan a karácsonyi ünnepek alatt is ezzel foglalkoztunk). A pénzintézetek, biztosítók, kórházak stb. ugyanis a kapacitásokat elszívják, hiszen ott a kockázatok is magasabbak és a munka is jövedelmezőbb.

Reménykedni kell abban, hogy a jogalkotó élni fog a kkv-k vonatkozásában a derogáció lehetőségével, és bizonyos könnyítéseket enged. Az Info tv. módosítása azonban csak a GDPR hatályba lépését követően várható, a választások után.
Az előfizetéssel elérhető tartalmak között további cikkeket olvashat a témáról.
Válasszon csomagajánlataink közül:
Válasz idézéssel
Úgy látom a keretprogramot frissítették a 2.80 verzióra, talán most már jól fog működni.
2017.12.29.
Verzió 2.80

A Központi Azonosítási Ügynök (KAÜ) működéséhez a NetLock megfelelő magasszintű tanúsítványa belekerült a telepítőcsomagba
Válasz idézéssel
PMarcsi!
Így egy kicsit bonyolultabb,mint a saját ük.-on keresztül.
Nekem is ma nyitott ük-t két ügyfelem, és meg is tudtam még ma oldani a regisztrációt a cégkapuhoz.
Úgy értelmeztem a leírásokból, hogy csatolni kell a képviselő aláírási címpéldányát, valamint a meghatalmazást, amit közjegyző hitelesít.
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Ibcsi !
Köszönöm,az a bajom , hogy van két cég a kinek nincs üf kapuja és nem is akar nyitni.Megcsinálnám a regit, de mit csatoljak ebben az esetben.

Köszi,
Pmarcsi

Mint ,írtam lent ezt próbáljátok meg ,vissza kell állítani a régi ANYK verziót és onnan lehet úgy küldeni mint régen.

2.78 verzió fent van

abevjava_install
2.78
Általános Nyomtatványkitöltő (ÁNYK) - keretprogram a Java-alapú nyomtatványokhoz, az AbevJava továbbfejlesztett változata
Figyelem!
A v2.79.0 verziónál felmerülő Ügyfélkapus azonosítási probléma megoldásáig a v2.78.0 verzió használható a nyomtatvány beküldéséhez!

http://nav.gov.hu/nav/archiv/letoltesek_...retprogram

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Keresgetös módszerrel nekem is sikerült beküldenem, de ez örület, ha így marad. Remélem az illetékesekhez eljut, hogy az anyk-ból a beküldés jelenleg nem müködik és javítják napokon belül. A cégkapuról nem tudok én sem semmit.
Válasz idézéssel
Mónika!
Ahogy PMarcsi írta, a keresgetős módszer, aztán a küldendőből átrakni az elküldöttbe, hogy ne zavarjon.
14.45-kor sikerült beadni, de NAV elfogadó nyugta még nincs.

PMarcsi!
A Cégkapuról én  továbbra is úgy tudom, hogy kell dec.31-ig regisztrálni bünti nélkül.
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Mónika!

Cégkapuról tudsz valamit? Sad Bosszantó,hogy év végére mindig kapunk baromságot.
Válasz idézéssel
Azt a "bejglievős" mindenit a fejlesztőknek. Ugye nem gondolják, hogy majd minden beküldendő nyomtatványtál kilépünk az ANYK-ból, fellépünk a magyarország.hu-re, onnan kikeressük a küldendő állományt........ hát ez most megint nagyon felbosszantott. Sikerült feltölteni, megint jött egy feladási igazolás, letöltési igazolás......... ha ez így marad jó nagy baj lesz!
Válasz idézéssel
Mónika egyszerre írtunk, szerintem így.

Pmarcsi

Az új keretrendszert használod 2.79.0 verziót, mert ott kell  úgy feltöltened mint ahogyan leírtad kérdésem, ez volt az útvonal:
C meghajtó/felhasználók/abevjava/eKuldes/KR/kuldendo, a kezdetek kezdetén is valahogy így keresgéltünk,
A NAV honlapon van egy abevjava_install.jar fájl (a főoldal tetején). Ha ezt futtatjátok, akkor visszaáll a 2.78-as verzió, és tudtok a régi rendszerben dolgozni. (ÁNYK-ból küldeni)

az "új" értesítési tárhelyen az új üzenet-re kell kattintani, aztán tallózással kiválasztani a küldendő kr file-t és úgy feladni.
Válasz idézéssel
Ibcsi! Én is szeretnék beadni egy 17T101E KATA bejelentkezést, de nekem sem sikerül. Leírnád pontosan hogyan küldted be?
Válasz idézéssel
Ibcsi!

Az új keretrendszert használod 2.79.0 verziót, mert ott kell  úgy feltöltened mint ahogyan leírtad kérdésem, ez volt az útvonal:
C meghajtó/felhasználók/abevjava/eKuldes/KR/kuldendo, a kezdetek kezdetén is valahogy így keresgéltünk,
A NAV honlapon van egy abevjava_install.jar fájl (a főoldal tetején). Ha ezt futtatjátok, akkor visszaáll a 2.78-as verzió, és tudtok a régi rendszerben dolgozni. (ÁNYK-ból küldeni)

Cégkapuról valaki? Huh

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Hello!
Cégkapu??? Mai naptól úgy összekevertek mindent, hogy nem tudok feltölteni .Átirányít a KAÜ azonosításhoz, ott pedig nem történik semmi.
Nektek sikerült ma a  feltöltés? Lehet hogy én bénázok??

Sikerült!
Az értesítési tárhely új felületén, az új üzenet alatt lehet feltölteni. Remélem  meg kapják, mert az áfa  mentesség választását akarom beadni 31-ig.
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Emlékszem, hogy a fórum leállása előtt beszéltünk a cégkapuról. Dec.31. az új határidő ,nincs valami új módosítás ez ügyben?
Beszéljük már újra körül ezt a témát,köszönöm ha megosztjátok velem az infókat.

Pmarcsi

Szóval ezt találtam. Exclamation most már teljes a zűrzavar,képzésen kihangsúlyozták ne használjuk még a cégkaput! Huh

A cégkaput kell használniuk január 1-jétől a gazdálkodó szervezeteknek
  • MTI
2017.12.25., 16:06 Frissítve: 2017.12.26., 13:20 1

A Belügyminisztérium közleményben hívta fel a figyelmet arra, hogy a gazdálkodó szervezeteknek január 1-jétől kötelező a cégkapu szolgáltatás használata. A vállalkozások a cégkapun keresztül lesznek online kapcsolatban a hivatalokkal, illetve a hivatalok a vállalkozásokkal.
A BM az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: a vállalkozások minden hivatalos iratukat egy helyről, biztonságosan érhetik majd el.

Kiemelték: a cégkapu használatára kötelezett gazdálkodó szervezetek ide nem értve az egyéni vállalkozókat elektronikus ügyintézésére a jogszabály kizárólag arra vezet be átmeneti időszakot, hogy a Nemzeti Adó- és Vámhivatallal (NAV) kapcsolatot tartsanak. Vagyis a gazdálkodó szervezetek adóügyeikben jövőre még az eddig megszokott módon, képviselőik ügyfélkapu-tárhelyén keresztül is kapcsolatba léphetnek a NAV-val, azonban január 1-jétől minden más hivatalos ügyüket a cégkapun keresztül kell intézniük.

A tárca közölte: a gazdálkodó szervezetek a cegkapu.gov.hu oldalon pár perc alatt elvégezhetik a regisztrációt.

Az érdeklődők további információkat a http://ekozig.mo.hu/cegkapu weboldalon olvashatnak.
Válasz idézéssel
Szia !

Köszi, megtaláltam. A Ptk. 3:112& gondolsz, ugye? Ebbe írja, hogy a társasággal kötött megállapodás. A megállapodás nem a társasági szerződésre utal? Néztem társaségi szerződés mintát és ezen egyértelműen nyilatkozni kell a 11.pontban erről.

Köszi: Lara
Válasz idézéssel
Szia,

PTK-t kellene megnézni. Korábban már valamelyik hozzászólásban be is másoltuk, talán Társas vállalkozás vagy járulékfizetés címszót írd itt be a keresőbe és felhozza.

lara Írta:Sziasztok !

Ha nem probléma át tudnátok küldeni a törvényi hivatkozást?

Köszönöm:Lara
Válasz idézéssel
Hello!
Ez van róla:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ugyvezeto.hu/cikk/107261/a-vezeto-tisztsegviselo-munkaviszonyanak-nehany-kerdeserol?area=166">http://www.ugyvezeto.hu/cikk/107261/a-v ... l?area=166</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Ha nem probléma át tudnátok küldeni a törvényi hivatkozást?

Köszönöm:Lara
Válasz idézéssel
Így ahogy Klári írja, már nem kell társasági szerződésben rögzíteni, elég taggyűlési jegyzőkönyv is ( saját magának saját magával megszavazza. ) :-)
Válasz idézéssel
Szia!
Lehet egy taggyűlési határozat is.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Egyszemélyes kft-nél és bt. beltagnál nem a társasági szerződésben kell rendezni, hogy tagi vagy munkaviszony?

Lara
Válasz idézéssel
Szia,

mind az ügyvezetést mind a személyes közreműködést lehet munkaviszonyban is végezni, nem kötelező főfoglalkozású társas vállalkozói jogviszonyban. Munkaszerződést kell kötni ( a PTK lehetőséget ad erre mind az egyszemélyes kft-nél mind a Bt beltag esetében is).

harakiri Írta:Sziasztok!

Főfoglalkozású társas vállalkozót " átminősíthetek" munkaviszonyossá???

Köszi előre is!

Harakiri
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég