A téma értékelése:
  • 1 szavazat - átlag 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Az a biztos ha megkérdem
Sziasztok!

Na, ma végre kiderült, hogy milyen módon lehet feléleszteni eyg adószámot.  Big Grin
Be kell küldeni egy EGYKÉ-t, és akkor lesz jogosultsága azadószámhoz. Most beküldöm és a jövőhéten kiderül, hogy működik vagy sem.  Big Grin

Annyi új infó, hogy e-papíron is be kell küldeni, hogy kérjük az adószám felélesztését.  Dodgy
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Szia Placebo!

Én erre jutottam a kérdésemmel kapcsolatban.

A) A magánszemély részére a szerződésben szereplő bruttó összeget ( általában 10%-os költséghányad mellett) számfejteni kell és az adókat megfizetni ( attól függően, hogy eléri-e a minimálbér 30%-át vagy sem).

B) Ha nem pénzben kapja a juttatást, nem pénzbeli kifizetés lesz, hanem az influenszer bizonyos terméket kap (azok ingyenes használatba adása történik számára) a reklámtevékenység idejére. A személyi jövedelemadó törvény alapján ez utóbbi juttatások is adóköteles bevételnek minősül, így az adókötelezettség ezekben az esetekben is fennáll a juttatás hónapjában. Az adóalapja a termék piaci értéke ( figyelni kell az szja törvény 85%-s szabályára is). Az szja-n kívül felmerülhet a 15,5% szochó is a magánszemély részéről. Ezeknek bevallása és adók megfizetése a magánszemély feladata.
Válasz idézéssel
Most akkor hogy számfejted a megbizásit ha biztositott lesz akkor nem fizet járulékot csak szochót?
Válasz idézéssel
Köszönöm Marcsi!

Az a fránya hatodik érzékem. :-)
Válasz idézéssel
Szia,
Ezt nézted?

https://www.digitalhungary.hu/kultura/ig...nek/10563/
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az alábbi kérdést szegezték nekem.
Magánszemély- influenszer- szerződést köt egy céggel. Szerződésben vállalja, hogy adott cég adott termékeit internetes felületen
népszerűsíti, posztol ( ergo reklámozási tevékenységet végez). Magánszemély nem számlaképes, nincs adószáma.
A szerződésben szereplő díjazásért nem pénzt kapna, hanem az összeg erejéig cserébe reklámozott termékre lenne jogosult.
Ebben az esetben kell -e a magánszemély részére a szerződésben szereplő bruttó összeget számfejteni és az adókat megfizetni ( attól függően, hogy eléri-e a minimálbér 30%-át vagy sem) és csak a számfejtés után kompenzálni?
Köszönöm előre is a válaszokat.
Válasz idézéssel
Szia ,szja tv ezen részét nézd meg.

Szjatv.3. § 45.pontja alapján személygépkocsinak minősül a négy, illetve három gumiabroncs kerékkelfelszerelt olyan gépjármű, amely a vezetővel együtt legfeljebb nyolc felnőtt személy szállítására alkalmas, azzal, hogy ide tartozik a benzinüzemű, a dízelüzemű, az elektromos üzemű, a gázüzemű személygépkocsi, a versenyautó, az önjáró lakóautó. Személygépkocsinak minősül továbbá az a vegyes használatú, 2500 kg-ot meg nem haladó megengedett együttes tömegű, olyan gépjármű (nagy rakodóterű személygépkocsi), amely rakodótere gyárilag kialakítva kettőnél több utas szállítására alkalmas, de kézzel egyszerűen oldható ülésrögzítése révén a teherszállításra bármikor átalakítható a válaszfal mögötti rakodótér, ideértve azt az esetet is, ha az ülés eltávolítására visszafordíthatatlan műszaki átalakítással került sor.

Az egyéni vállalkozónak ugyanis lehetősége van arra, hogy útnyilvántartás vezetése helyett – saját tulajdonú személygépkocsi használata címén, függetlenül az üzemeltetett személygépkocsik számától – havi 500 kilométernek megfelelő költséget számoljon el a személygépkocsi üzemi célú használata miatt.
Ezt az elszámolási módszert csak a teljes adóévre – illetőleg az adóéven belül a tevékenység teljes időtartamára – lehet alkalmazni!
Amennyiben az egyéni vállalkozó ezt a módszert választja, akkor
  • az üzemanyagköltség a norma szerinti üzemanyag-mennyiség figyelembevételével, a NAV által közzétett ár alapulvételével;
  • a fenntartási költségek pedig kizárólag a kilométerenkénti 9 vagy 15 forint általános személygépkocsi-normaköltség alkalmazásával számolhatók el.
A költség elszámolásának a napja az év mindazon hónapjának első napja, amelyre vonatkozóan az egyéni vállalkozó 500 kilométer átalányt számolt el.
Az 500 kilométer költségátalányt választó egyéni vállalkozóknak nem kell cégautóadót fizetniük!

Pmarcsi

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni olyan ügyben, hogy ha egyéni vállalkozással rendelkező magánszemély Transportert vásárol (3 fő szállítására alkalmas kishaszonjármű, "dobozos") és vegyes használat miatt nem szeretné bevinni a vállalkozásba, a havi 500 km üzemanyag ktg. átalányt erre el tudja számolni a vállalkozásban, mint a személygépkocsi esetében? B kategóriás jogosítvánnyal vezethető, de nem fér bele a személygépkocsi fogalmi meghatározásába. A cégautóadós NAV-os tájékoztatótól sem lettem okosabb sajnos.
Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.: Kinga
Válasz idézéssel
Nándi!

Az ONYA felületen nincs rá lehetőség ,hogy be add?,ide betudtok lépni adóazonosító jellel is.

Nézd meg,ha nem megy küldjetek e-papírt,itt tudjátok csatolni a nyomit gondolom van üf kapuja a a volt vállalkozónak.

Én is várom mi a megoldás ebben az esetben.

Pmarcsi

Válasz idézéssel
Hívd fel a NAV-ot! Engem is érdekelne a megoldás.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Senki nem tud segíteni?  Sad
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Megtaláltak olyan problémával, hogy 2017 évben megszüntett egyéni vállalkozónak kellene beadni két adatlapot a NAV-nak, de mivel nincsen élő adószáma, így kicsit nehéz. Tudom, hogy fel lehet "éleszteni" technikailag az adószámot, hogy be lehessen adni,de nem emlékszem rá, hogy milyen módon. A NAV-ot meg nem érem el.
Tudnátok ebben segíteni?
Előre is köszönöm!
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Annyit beszélnék bele, hogy akinek van importja, biztosan van termékdíja is. Ugyanis a csomagolóanyag kapcsán felmerül termékdíj (papír, műanyag zacskó, fa raklap, stb.).
Sőt, ha az autót importálnak, akkor az autógumi, elektronikai részek után is van.
Elektronikai beszerzés kapcsán csak azok után, melyek vtsz-e szerepel a rendeletben.
Ez egy undormányos része a munkánknak. Smile
A l b a

Válasz idézéssel
Szia PMarcsi!

"RLB fórumon meg majd az okoskák hozzászólnak [Kép: smile.png] oda én pofonért járok. [Kép: tongue.png]"

Ezt kifejtenéd bővebben???

Harakiri
Válasz idézéssel
Szia!

A termékdíj kötelezettség a számla szerinti teljesítés napján keletkezik. A termékdíjat
az egyéb ráfordítások között kell elszámolni (T 867 –K 463-11), az nem része a
közvetlen önköltségnek.

Saját gyártású, termékdíjköteles termék gyártásához alapanyagként vásárolt
termékdíjköteles termékre a beszerzési számlában megfizetett termékdíjat az alapanyag
bekerülési értékében kell számításba venni, az alapanyag felhasználásakor
anyagköltségként elszámolni. Ha az alapanyagot nem veszik készletre, akkor a
megfizetett termékdíjat közvetlenül anyagköltségként kell elszámolni (T 511 –K 454). A Ktdt. 25. §-
a (1) bekezdésének e) pontja alapján a befizetett termékdíj a
termékdíjköteles termék gyártásához közvetlen anyagként (alapanyagként) felhasznált
termékdíjköteles termék esetén visszaigényelhető. A Vhr. 23. §-a alapján a termékdíjat
azon termékek után lehet visszaigényelni, amelyekre vonatkozóan a termékdíj
megfizetése ténylegesen és igazolható módon megtörtént.

Itt több infót találsz.
https://docplayer.hu/47804359-Koltsegvet...ben-2.html

Pmarcsi
RLB fórumon meg majd az okoskák hozzászólnak Smile oda én pofonért járok. Tongue

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Lett egy környezetvédelmi termékdíjasom...
csak nem tudom hogyan könyvelem???
-Csökkentem az árbevételt  911-4636
-Egyéb ráfordítás               86  -4636
avagy jó mindkettő???

Harakiri
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen!
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Igen

az elszámolással vagy fizetéssel érintett időszakra vonatkozó ellenérték megtérítésének esedékessége, de legfeljebb az elszámolással vagy fizetéssel érintett időszak utolsó napját követő hatvanadik nap, amennyiben az ellenérték megtérítésének esedékessége az elszámolással vagy fizetéssel érintett időszak utolsó napját követő időpontra esik.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Rövidzárlat! Rolleyes 

Mikrogazdálkodói beszámolóról van szó és nem pénzforgalmi elszámolású áfa. A cég kiállított egy számlát 2020.11.hóban, de a folyamatos teljesítés miatt, a fizetési határidő és így az áfa befizetési kötelezettség is 2021.01.hó. A számla tartalmilag október havi szolgáltatást tartalmaz. A vevő 2020-ban kifizette a számlát. Helyesen járok el, ha 2020-ban lekönyvelem a számlát, pénzügyileg ki is egyenlítem és az áfa-t 2021. januárjára számolom el?
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kérdésem áfabevalláshoz kapcsolódik. December hónapot kellett önrevíziózni, és 212 ezerrel csökkent a kötelezettség, X-elni kellett, hogy nem kér kiutalást. Ezt az összeget nem kell szerepeltetni a januári bevallásban továbbvihetőként, igaz?

Elnézést a túl egyértelmű kérdésért.

Köszönöm a választ.
Válasz idézéssel
köszönöm
Válasz idézéssel
A számlatömb marad lehet használni csak jelenteni kell biztos hogy nem fog megszünni soha bizonyos helyzetekben kell, a nyugta is marad ha nem olyan tevékenység amihez online pénztárgépet kell használni addig marad.

Persze a számlázó programot készitők megszüntetnék ott mindig azzal nyitnak -Megszünik a számlatömb mi tudjuk a megoldást? Big Grin
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A nyomtatványboltban vásárolt kézi számlatömbök használatának van valami határideje?
2021 évben lehet használni? Természetesen azzal a feltétellel , hogy minden számla rögzítésre kerül a nav rendszerében.
A nyugták még mindig sötét folt, mert sok helyen sokfélét mondanak, én azt mondtam ügyfeleimnek akinek van pénztárgépe annak nem kell számlát állítani a nyugta helyett akinek nincs az számlázzon, de nem vagyok biztos benne, hogy így a helyes.
Köszönöm.
Válasz idézéssel
Smile 
Köszönöm szépen placebo!
Válasz idézéssel
A „felhalmozási” időszak lejárta után (következő év január 1-től) indul a lekötési időszak, melynek hossza 3 vagy 5 naptári év lehet. A 3 éves lekötési időszak végén, ha a szerződést nem hosszabbítjuk meg 10%-os kedvezményes adót kell fizetni a teljes befektetésen elért kamat vagy hozam után, illetve részösszeg felvétele esetén a meg nem hosszabbított résszel arányos növekmény után. A 10%-os adómérték vonatkozik arra az esetre is, ha a megtakarítási szerződést a harmadik lekötési év után, de az ötödik lekötési év vége előtt szakítjuk meg. Amennyiben érintetlenül hagyjuk a számlán a megtakarítási összeget az 5 éves lekötési időszak végéig, a befektetések hozama kamat és árfolyamnyereség-adó mentes!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég