A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Az a biztos ha megkérdem
A határozat végrehajthatóvá válásától (jogerőre emelkedésétől) kezdve 2 évig fenn lesz, már az első "ballépés" után.
A listát hónapot követő kb. 12-ig frissítik.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok! Ha a céget rajta kapták hogy be nem jelentett alkalmazottat foglakoztatott, mennyi ideig kerül fel a "fekete listára", valamint mennyi idő után fog megjelenni ezen a listán 1-2 hónap? Már az első ilyen alkalom után is felrakják, vagy csak ha újabb ismétlődő alkalom van?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia,
Igen, lehet.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Lehet valakinek több számlázó programja?
Van erre vonatkozó előírás??

Harakiri
Válasz idézéssel
Kedves Klári!
1.
Jól értem, hogy a kényszertörlés esetén a tevékenységet lezáró beszámolót úgy kell elkészíteni mint pl. a 2017-est?
"A záróleltár és a tevékenységet lezáró beszámoló mérlege értékhelyesbítést és értékelési tartalékot, valamint időbeli elhatárolást - a halasztott bevételnek a számviteli törvény 45. §-a alapján elhatárolt és még meg nem szüntetett elhatárolás összege kivételével - nem tartalmazhat."
Ez a felszámolás esetén alkalmazandó csak?
2.
A kényszertörlési eljárással összefüggésben 100 000,- Ft bírósági eljárási illetéket állapítottak meg. A NAV már elő is írta az adófolyószámlán (május 9) a cégbíróság véglegessé vált határozata alapján.
Ezt le kell könyvelni a tevékenységet lezáró beszámolóban (2018.01.01-2018.05.23) ugye?

Nagyon köszönöm a segítségedet!
Sata 
Válasz idézéssel
Szia Sata!
Igen-igen.
Lehet elhatárolás, hiszen a tevékenység zárás ilyenkor is azonos a végelszámolással és a beszámolókszítés szabályai azobosak a folyamatos működés melletti besz. készítés szabályaival.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Két kérdésben segítenétek?

1.
A kényszertörlés kezdő időpontja 2018. 05 24.
Ebben az esetben 2018.01.01.-2018.05.23-ig tevékenységet lezáró beszámolót kell készíteni?
Ha igen, az időbeli elhatárolásokat meg kell szüntetni? Passzív időbeli elhatárolásról van szó, ha megszüntetjük, jelentős TA kötelezettség keletkezik. 
Ha majd a kényszertörlési eljárás során készülő beszámolóban kellene az elhatárolásokat megszüntetni, akkor már TA alany , ezért nem lenne TA kötelezettség. 

2.
A kényszertörlési eljárás ideje alatt, 2018. 05.24-től ha nyugdíjas kiegészítő tevékenységű tag az ügyvezető, továbbra is be kell vallani havonta az egészségügyi szolgáltatási járulékot? 

Köszi
Sata
Válasz idézéssel
Ez lehetett nálam, az adószám el lett írva! Kézzel módosítottam.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Az IRM honlap figyelmeztet akkor, ha olyan adatot módosítanak, hogy törölni fogja a mérleg és eredménykimutatás adatait. (ADószám, mérlegfordulónap, beszámolási időszak kezdete, jogszabály, jogszabály hatályossága, vállalkozó típusa, benyújtás oka, beszámoló típusa, mérleg tagolása, mérleg változata, eredménykimutatás tagolása, eredménykimutatás változata, pénznem, pénzegység)
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Én is kézzel írtam be a törlődött adatokat!

Harakiri
Válasz idézéssel
Nálam a mérlegkészítő program adatait először elfogadta, majd eltűnt minden adat. Kézzel kellett kitöltenem. Előtte nem fordult ilyen elő. Még jó, hogy már csak egy mérlegem van, ami nincs beadva!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Mi a bűbánat történik???

Feltöltöm a beszámolót, ott vannak az előző évi mérleg és eredmény adatok is rendben,
töltögetem a fedlap adatokat egyszer csak eltűnnek a nyomtatványból az előző évi
mérleg és eredmény adatok??
Már többször újra kezdtem. 
Láttam már csodát de ilyet??

Harakiri
Válasz idézéssel
Köszönöm a segítségeteket!
Válasz idézéssel
Hello!
Vonalason a 185-ön de van mobilos a playen letölteni:

https://play.google.com/store/apps/detai...ento&hl=hu
Válasz idézéssel
Van erről valahol tájékoztatás /szájbarágós/ jó lenne?. Mert én kerestem a NAV-nál és a google-ba is de nem találtam.
Válasz idézéssel
A telefonos applikáció is elég egyszerű és előre föl lehet vinni a dolgozók adatait. Sőt újaknál meg az adó és TAJ kártyát be lehet olvasni a vonalkódjuk alapján.
Válasz idézéssel
Egyszerűsített foglalkoztatót sms-ben/telefonon hogyan lehet bejelenteni? Milyen számot kell hívni, vagy hogyan kell kezelni ezt a dolgot. A NAV információs füzetet olvastam ott 185-ös számot ír, és az ügyfékapus regisztrációval rendelkező személy tehet bejelentést. Szoktatok Ti, vagy ügyfeletek így bejelenteni? /Elutazom és az egyik ügyfelemnek kellene efo-sokat jelenteni, szeretné Ő megcsinálni, és a legegyszerűbb módot keresem neki/
Válasz idézéssel
Szia Gajda!

Mivel olyan itéletet kapot, hogy ügyvédi költség X+áfa, ezért szerette volna levonni az Áfát. De azóta sikerült meggyőznöm, hogy ő csak fáradjon a kasszához és fizessen. Nincs számla.  Big Grin
Köszönöm a segítséget! Smile
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
A kár megtérítését kérheti a másik fél, valóban. Azonban ők kapják az áfás számlát, amelynek áfáját levonásba helyezik. Aki a megtérítésre köteles, az fizessen bruttó összegben: Hisz az áfát számla nélkül nem vonhatja le. Áfáról egyébként a bíróság ítélete sem rendelkezik (tapasztalataim szerint).
  Ezt - a kártérítésnek  az Áfával növelt összegét - sérelmezi Nándi, ha jól értem.
Válasz idézéssel
Szia Nándi!
Gondold végig! Az ügyvédnek igaza van! a jogi szolgáltatást nem a Te ügyfeled vette igénybe, hanem az ellenfél. A te ügyfeled pervesztesként kártérítést fizet. Az ítélet szeritnt az ellenfélnek kára keletkezett az ügyvdi költség miatt és ezt fizetteti meg a bíróság. Ha végiggondolod, hogy hol a szolgáltatás és a teljezítés máris a homlokodra csapsz és a Te ügyfeled fizetését kártérítésként könyveled az ítélet alapján.

Válasz idézéssel
Senkinek semmi ötlet?   Sad
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az egyik ügyfelemnek van egy jogerős bírósági határozata, hogy a köteles pervesztesként a másik félnek ügyvádi költséget X+ áfa összeget kifizetni. Ezzel még semmi gond. Most kapott egy levelet az ügyvédtől, hogy akkor legyen szíves fizetni neki a határozat alapján. Ő kérte, hogy állítson ki számlát, mondta, hogy ne m ad, mert ő az ügyfelének ad. Akkor adjon az ügyfele, az ügyvéd szerint neki sem kell, mert elég a bírósági határozat. 
Szerintem, viszont az ügyfelének kellene adnia számlát, hiszen a bíróság az ő költségét térítteti meg az én ügyfelemmel.
Szerintetek?  Huh
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Jól olvasod!

Válasz idézéssel
Sziasztok! Ugye a pedikürösnek /ÖVTJ: 960209/ nem kell pénztárgép? A rendeletből úgy olvasom csak a masszőröknek kell.
Válasz idézéssel
Akkor nekem elkerülte a figyelmemet! Sorry!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég