A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nemzetközi szállitmányozás, fuvarozás
Szia Ibi!

Idézet:Az üzemanyagszámláit a SHELL kutaknál üza.kártyával intézi külföldön,

Tudnál nekem konkrét költségeket mondani erre a kártyára?
Kellett a cégnek kauciót letennie a kártya kibocsátónál?
Hogyan történik az elszámolás? Van költési keret?
Vagy fel lehet előre tölteni a kártyát?

Esetleg más tud valami olcsó, 1 kamionnal is megérő hasonló megoldást?
Mert nálunk a céges kártyáról történik a vásárlás, és jön a semmire kiállított sok külföldi pályacetli, ami ugye nem elszámolható, max kiküldetési rendelvény kitöltésével. De ez a kártya egyszerűbb lenne.

Szia Lilla! Egyéni vállalkozónál az előző hó 15-én érvényes MNB árfolyamon kell könyvelni mind a bevételt, mind a kiadást.
Ha külföldi pénznemben kapja a bevételét, és az ÁFÁ-s, akkor az ÁFÁhoz kell a teljesítéskori választott bank árfolyamán könyvelni a bevételt, mivel az lesz az ÁFA alap. Az ÁFÁ-t a kibocsátott számlán forintosítva is fel kell tüntetni.
Az SZJA-hoz azonban ezt is korrigálni kell az előző havi árfolyamra, igy árfolyamkülönbözet keletkezik.
Neked névre szóló számlát hoz az üzemanyagról? Üdv. Bodza
Válasz idézéssel
Szia Lilla!
Nálunk van egyéni vállalkozo, aki kiscsomagszállítást vállal külföldre. Az üzemanyagszámláit a SHELL kutaknál üza.kártyával intézi külföldön, és havont számlázzák, amit átutalással fizet. Egyéb vásárlásait szokta bankkártyával intézni, de az a vállalkozoiról megy, forint összeget emelnek, le és ezt könyvelem. Ha áfás, jelentened kell a választott árfolyamot. A külföldi vásárlások áfáját egy bonyolító cég segítségével igényli vissza, éves összesítés alapján.
Ibolya
Válasz idézéssel
Köszönöm, aranyosak vagytok, hogy segítetek!

Nos a helyzet az, hogy mivel kezdő vállalkozóról van szó, a vállalkozói számláján még semmi bevétel nem volt, s ezért a magánkártyáját használta attól függetlenül, hogy kért a vállalkozói számlájához is kártyát. (Ráadásul első útján kirabolták Romániában, GPS, frissen kiváltott bankkártyák mind eltűntek. Rafinált módon az iratokat nem vitték el, nehogy feljelentés legyen.)
Szóval most végül azt csináltam, amit az előbb leírtam, MNB árfolyamon átszámoltam.
Erika
Válasz idézéssel
Szia Lilla

Ngagyon szeretnék segiteni, de kb, hogy 15 éve könyveltem nemzetközi fuvarozóknak

Ami azonben feltünt, hogy magán bankkártyáról beszélsz.
Annó a vállalkozó a bankszálájáról vett fel devizát, és ellátmányként adta, oda a dolgozónak aki külföldön fizetett vele
A mikor hazaött , a tankolási számlák értékét átkonvertáltam .: PL A zlotyit magyar pénzre, és azzal
az árfolyammal számoltam amilyen értékben vette a pénzintézetétől az ellátmányt a vállalkozó.

Most én ugy tudom , hogy a bankkártyát megveszi a vállalkozó és kimutatást kapnak, a havonként a felhasznált összegről.

Nem sok" minden " amit irtam, de valaki hátha még könyvel EV -NAK
iCA
Válasz idézéssel
De lehet, hogy a magánszemélyeknél él.
Én úgy gondoltam, hogy nagy hibát nem követnék el, ha a telj. napi MNB árfolyamon számolok, aztán kész. Igazából áfá-t nem érintő tételekről van szó.
Csak jó lenne, ha megerősítene valaki, aki egyéni vállakozónál is könyvel nk-i fuvarozást. Még szerencse, hogy eddig csak Ft-ban számlázott és magyarnak. Azt sem tudom, hogyan kezelném.
Erika
Válasz idézéssel
Könyörülnék én, de egyéni vállalkozókkal nem foglalkozom.Nekik még számviteli politika sem kell. Azt nem választhatod, amin a bank leemeli??? Ez lenne a legegyszerűbb.
Ezek a tankolásaid nem számitanak bele az áfa bevallásba, visszaigénylésbe, legalábbis a magyarországiba.
A kifizetést meglőző hónap l5. nem csak magánszemélyek esetében van?
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Valaki könyörüljön meg rajtam!
Erika
Válasz idézéssel
Jaj, jaj! Megint bajban vagyok!

Most nem társaságról, hanem kezdő egyéni vállalkozóról van szó. Na most itt mihez kezdek? Egyenlőre Ft-ban számláz, viszont az üag.számlái külföldi pénznemben vannak, és ráadásul magán-bankkártyával fizet. Az világos, hogy ezt úgy tekintem, mintha készpénzben fizette volna, de a bankkártyáról való egyenlítés hol cseh korona, hol euro, hol zlotyi. Ezt milyen árfolyamon számolom? (kifizetést megelőző hónap 15-i MNB árf? Vagy a teljesítéskori árf?) Ev-nál kell-e jelentenem az MNB árfolyam alkalmazását?
Erika
Válasz idézéssel
Szia! Gondolom, itt egy vállalkozásról van szó és értékesítés történne. A CMR elfogadott, mindent tartalmaz, ami a vevő, eladó, szállító és áru beazonosításához szükséges. A lényeg annak igazolása, hogy az áru elhagyta az országot. Így tudtok uniós értékesítést számlázni. Rendelkeznetek kell uniós adószámmal. Ha a vevő szintén vállalkozás, akkor neki is kell "uniós" adószám. Egyelőre kb. ennyit lehet a kérdésedre válaszolni, többet kellene tudni mi a célotok.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni abban, hogy ha saját terméket szeretnénk ausztriába szállítani ford transit típusú autónkkal, és a kérdésem az lenne hogy milyen okmányok szükségesek hozzá?(cmr stb) Nem fuvarozói cég vagyunk
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Én SOS segitséget kérnék, ha valaki egyszeresben is könyvel nemzetközi szállitmányozást.

Tegnap hoztak nekem 18 db ilyen ügyletet, mindegyiknél magyar megbízó, megbízza az én magyar egyéni vállalkozómat / Horvátországban, Boszniába, Szerbiába/ nem EUs- országba, tehát 3. országbeli fuvarral. Fuvar minden eseben továbbadva alvállalkozónak, szerb, horvát stb. fuvarozónak.

Tehát 3.országba teherközl., valamint az alváll.szla, külföldi szolg. igénybevétele. pénzügyileg egyik sincs még rendezve.

Most elakadtam, hogy az egyszeresben mi a telj. időpontja, mikor kerül be az áfa bevallásba.

A bevételnél ugye van 45. nap halasztás, de ez a bev. 0 %-os. ill.áfa tv.ter.hat.kivüli.
A szla szer. telj. időpontjában tegyem be a bevallásba?

A külf. szolg. igénybevételénél a szlák euróban vannak kifejezve,
ugye ott is meg kell állapitanom a fiz. és a levonható áfát is.

Vajon ezt is a szla szer. telj. időpontjában tegyem be a bevallásba?
Nem tudom, de felmerült bennem hogy lehet -e olyan eset is amikor a fizetendő és a levonható áfa bevallása nem ugyabban a bevallásban szerepel. Vagy itt nincs jelentősége a szla kifizetettségének?

Lehet hogy hülye kérdés, de ugye ezek a tranzakciók a 3. országba teherközl.bevétele ,és a külf.szolg. igénybevétele, nem keletkeztet konkrét áfa fizetési kötelezettséget?

Azt hiszem én is felmondok.

Köszönöm, ha valaki csinál ilyet és megosztja velem.

Ott ha jól gondolom meg kell állapi
Julcsi
Válasz idézéssel
Köszi a segítséget!
Erika
Válasz idézéssel
Erika!

A régieket (2005-2007) mostmár ne variáld, előbb-utóbb majdcsak kifut
a 368-ad.
Az idei évi számlákat korrigáld csak.

Tündi
Válasz idézéssel
Köszi, akkor most év elejéig visszamenőleg korrigálom az egészet, aztán a 2005-2007-es évek áfái amíg ki nem futnak, addig marad a 368-on, vagy arra is gondoltam, hogy év végén esetleg átvezetném az 51-re. Szerintetek ez nem nagyon helytelen?
Erika
Válasz idézéssel
Nálunk is ezt a megoldást alkalmazzuk, hiszen olyan is előfordulhat, hogy egy-egy összeget nem is tudsz eleve visszakapni, mert nem éri el az értékhatárt.
Üdv rwinke

The book of love is long and boring
And written very long ago
It's full of flowers and heart-shaped boxes
And things we're all too young to know
Válasz idézéssel
Szia Lilla!

Én is az utóbbi verziót alkalmazom, amikor jön a számla, akkor a teljes összeg költség, amikor visszautalják az áfát akkor 96. Eddig a könyvvizsgálók is elfogadták, bízom benne, hogy járható ez az út.
Azért várjuk meg a többiek véleményét is, hátha van jobb ötletük.

Üdv. Tündi
Válasz idézéssel
Azt kérdezném, hogy hogyan is könyvelitek a külföldi áfát?
Olvastam már, de most nincs energiám visszakeresni, hogy hol volt szó róla.

Szóval, amikor kezdtem könyvelni ilyen külföldi üzemag.számlákat, fogalmam sem volt, hogy hogyan könyveljem és azt találtam ki, hogy T 51, 368 (áfa) K 454, s amikor az áfát visszautalják, akkor T 384 K 368.
Igen ám, csak úgy megszaporodtak a számlák, hogy már számomra nem követhető a 368 egyenlege, úgy hogy úgy döntöttem, hogy az egész üzemanyagot az 51-re könyvelem áfástól és ha visszautalják, akkor bevételként elszámolom. Olvastam már itt, hogy van aki így csinálja, csak azt nem tudom, hogy a 91-be, vagy 969-be könyveljem, ha jó ez a megoldás egyáltalán.
Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A megrendelő magyar adóalany, a távol-keletről tengeri úton érkező árut Trieszben állíttatja vám elé, és onnan hozza haza.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Még ezt találtam, itt a doksik között, az eleje szinte ua mint amit az előbb idéztem, de a vége érdekes szerintem:

A belföldön teljesített Közösségen belüli teherközlekedés akkor adózhat mentes adómértékkel, ha a 93. § (2) bekezdésében vagy a 102. § (1), (2) bekezdéseiben foglalt feltételek teljesülnek, tehát, ha rendelkezik a fuvarozó annak a fuvarokmánynak a másolatával, amely igazolja, hogy ez a közösségi út egy nagyobb egység, a termékimporthoz vagy harmadik országba kiléptetett termékhez kapcsolódik

Szóval itt azon van ezek szerint a hangsúly, hogy a megrendelő hol van adóalanyként nyilvántartva, illetve az EU-s fuvar egy nagy fuvar része.
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Szia Klári!

Ehhez mit szólsz? A neten találtam:

Ügyfelünk Magyarországon bejegyzett közösségi adószámmal rendelkező nemzetközi fuvarozó cég. Hamburgi vámraktárból szállított árut Magyarországra, a fuvarmegbízást egy hazai fuvarozó cégtől kapta, milyen áfa mértékkel állítsa ki a számlát?

Az Áfa tv. 15/A. § (3)-(4) bekezdése határozza meg a teljesítés helyét. A teljesítés helye az indulás helye - (3) bekezdés -, azonban a teljesítés helye áttevődik a megrendelő tagállamába, ha a megrendelő az indulás helye szerinti tagállamban adóalanyként nincs nyilvántartásba véve - (4) bekezdés -.
Ha a megrendelő belföldi adóalany, akkor a teljesítés helye belföld, ezért a számára 25 %-os adót kell felszámítani a fuvarozás ellenértéke után.

Több kérdés is felvetődött bennem a keresés során:
A fuvart belföldi vállalkozás végzi?
Az eredeti kiinduló állomás EU-n kívül volt?
Egy számlában szerepel az egész fuvar, vagy az EU-n belülit egy másik cég végezte?
Hátha így jobban rátalálunk a megoldásra.
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Barátaim!

Kérlek foglaljátok össze nekem §-al az Áfa kötelezettséget ez esetben, mert vitám van egy vámügynökkel. Érzem, hogy nekem van igazam, de Tiáltalatok hagyom meggyőzni magam, neki nem.

Cég Trieszben vámol. Trieszből immáron a saját áruját hozatja haza. A vita közöttünk abban van, hogy Trieszt és a magyar határ közötti fuvar Afás, vagy sem.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
az egy közösségi tagállamban van, azt olvastam, hogy a járulékos szolgáltatások is úgy müködnek, mint a fuvar, hogy elsődlegesen a tényleges végzés helye, de ha EU másik tagállamában van regisztrálva a megrendelő akkor ott adózik
a kérdésem, inkább, hogy én csak raktározok és nem is én végzem a fuvart, akkor is járulékos a szolgáltatás vagy külön jogügylet?
Válasz idézéssel
vadalma Írta:a raktár Magyarországon van, a raktárzásról a számlát áfásan vagy áfa nélkül kellene kiállítanom?
köszönöm a segítségeteket.Andi

A megbizó, akinek a cuccát raktározod az hol van?
Üdv. Ibolya
Válasz idézéssel
Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni az alábbi kérdésben. Közösségi árufuvarozáshoz kapcsolódóan ha egyik országból átviszik a másikba, de mielőtt továbbviszik, egy raktárban van, a raktár Magyarországon van, itt eltölthet az áru egy-két napot, de akár egy-két hónapot is, a raktárzásról a számlát áfásan vagy áfa nélkül kellene kiállítanom?
köszönöm a segítségeteket.
Üdv.
Andi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég