A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Változások 2008-ban
Bocsi, az alábbi rendelet az építési-szerelési munkákra vonatkozik, az is itt van alább .doc formában
Válasz idézéssel
Szia Kati,
lehet, hogy ezt keresed?

Fogalmak értelmezése 2008 pár hozzászólással alább, pdf formában.
Vagy: 51/2000.VIII.9. FVM-GM-KöViM rendelet
üdv. zsemle
Válasz idézéssel
Hivatkozás a munkaügyi fejezetben nyilatkozatok címszó alatt.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
segítséget kérnék: az ügyfél átal aláírandó nyilatkozatot nem találom.. ahhoz is hozzá lehetne valahogy férni? előre is kösziSmile
Válasz idézéssel
zsemle Írta:Témája: Fogalmak értelmezése az új ÁFA törvényhez
Zsemle és Anda74

Tudom, hog most nagyon telhetetlen képet festek magamról, főleg, hogy ilyen ritkán írkálok, de nincs lehetőség arra, hogy a többi adóklub irományt is megszerezze valaki és feltegye? Tudom, hogy ebből többnek is kell lennie, mert emléxem, amikor megkaptam megrendelési értesítőt, abban az állt, hogy több ilyent is ki fognak küldeni és utána lesz egy fejtágító, ahol a kiadványokban szereplő témákat kivesézik. Csakhát roppant drága volt és nem fizettem elő, főleg úgy, hogy időhiány miatt a fejtágítóra kizárt, hogy el tudtam volna menni. Nos, Valaki???

Köszi. Siporka.
Válasz idézéssel
Potyi,
nem ráérsz megtudni jövőre? :o :wink:
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
Köszi Zsemle!
A hasznos fogalmakat.
Nézegetem a 2008 évi várható nyomtatványokat, nem értem a tao-nak miért április végén kell megjelenni?
Minden előadáson rákérdeztem több könyvelővel együtt,de értelmes választ nem kaptam még.
Van pár nyomtatvány amit nem is értek mit akar takarni.
Ne rohanjak,így előre elég még a 2007-is ugye?
Válasz idézéssel
Sziasztok,
csak életben tartom ezt az irományt, mert szerintem nagyon hasznos lehet a későbbiek folyamán is. Aki nem tudja megnyitni, az mentse el, s onnan nyissa meg, akkor már fog sikerülni.
Üdv.zsemle
Válasz idézéssel
Sziasztok, ezt Anda74 szippantotta magába valahol, de ő most a Gyönyörök kertjében (0708 előtársaság-bejegyzett társaság) tanyázik, így rám hárult a feladat, hogy eme hasznos irományt, az általam közel 20 éve ismert, rendkívül nagyrabecsült szaktekintély tárházából ide beemeljem.

Témája: Fogalmak értelmezése az új ÁFA törvényhez

Jó mulatást kívánunk: Zsemle és Anda74
Válasz idézéssel
Barátaim!

Kérlek a téma kifejtése és megvitatása folytatódjon az "Adózás.."fejezetben megnyitott azonos tárgyú részben.

Ha itt polemizálunk a Zsemle által összeállított nagyon értékes és fontos dokumentumot pár nap múlva már senki nem fogja megtalálni, pedig mindenkinek fontos és köszönet érte.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Köszi Anda!
Nagyon sokat segítettél ezzel kb. 3 előadáson firtattam,de semmi eredménye.
Válasz idézéssel
Megtalálható még a 2007/147. Magyar Közlönybe is
Válasz idézéssel
Kösz Anda74!
Közben találtam a 290/2007 X.31 Kormányrendeletet is ,és így már képbe vagyok végre.
Válasz idézéssel
Köszi Zsemle!
Ezek alapján igen a tervezés és müszaki ellenőrzés is fordított áfás .Hurrá!!!!.
Válasz idézéssel
Szia Zsemle!

Megpróbálom nektek felrakni word-be
Válasz idézéssel
Na ez nem sikerült!

Akkor bármilyen keresőbe üssétek be az "építési-szerelési" címszót, s ki fog jönni az alábbi, vagy így keressétek:
51/2000. VIII.9. FVM-GM-KöViM együttes rendelet.
Annak is a 2.§ Értelmező rendelkezések 4. pontja: Építési-szerelési munka
Ennél többet már azután igazán ne kívánjanak tőlünk!
Üdv.zsemle
(most vissza kell hívni anyósomat, azután visszajövök)
Válasz idézéssel
Megpróbálok benyomni egy jogértelmezést az építési-szerelési munkákról.
Üdv.zsemle
Válasz idézéssel
Feltettem egy kis gyűjteményest a legfontosabbnak ítélt változásokról. Hárman írtuk, igyekeztünk a legfontosabb dolgokat kiemelni, s azokat, amiket még megértenek. Biztosan van olyan, amit kihagytunk, de nem akartunk kisregényt írni. Minden ÜF-nek mailben elküldjük, illetve átvetetjük vele...
Üdv.zsemle
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég