A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cégnév változás
Ok akkor hátradölve várom, hogy most az ügyvéd dolgozzon! Köszönöm Nektek.
Válasz idézéssel
Szia!

Egyablakos rendszerben miről adsz be változásjelentőt?,..ha csak a cégnév változik?
Én nem adtam be semmit,a törzsadatokban megjelent és kész.Bevallásokat sem kell külön beadni. :oops:
Klárika megelőzött,de így biztos lehetsz. :!:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Semmi teendőd nincs, ha csak olyan adat változott, ami a cégjegyzékben van. Ez olyan mint amikor férjez mész és felveszed valamilyen formában a férjed nevét. Igaz, hogy kicserélik az okmányaidat, de ettől még Te Te leszel. Big Grin
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ha változik a cégnek a neve, megy a társasági szerződés és társai amit az ügyvéd intéz én beadok egy változásbejelntőtt az Apehnak és kell záró beszámoló a régi névre?Vagy van még valami teendőm?
Válasz idézéssel
Lajos Írta:Szia Paso !

A cégnév változás társasági szerződés módosítást eredményez, a Cégbíróságtól ez átkerül az APEH-hez is, így oda elvileg nem kell külön változásbejelentőt beadni (de erre az APEH munkatársa sem merte letenni a nagyesküt, mondván: elvileg).

Üdv: Lajos

Köszönöm!!! Szerintem is ez az egyablakosba tartozik--- Confusedar:
Válasz idézéssel
Szia Paso !

A cégnév változás társasági szerződés módosítást eredményez, a Cégbíróságtól ez átkerül az APEH-hez is, így oda elvileg nem kell külön változásbejelentőt beadni (de erre az APEH munkatársa sem merte letenni a nagyesküt, mondván: elvileg).

Üdv: Lajos
Válasz idézéssel
A cégnév megváltoztatása társasági szerződés módosítással is jár szerintem.
Johanna
Válasz idézéssel
Sziasztok, úgy látszik ma ilyen aktív napom van Big Grin
Ha egy cégnek a neve változik, változásbejelentőn (Apeh) be kell jelentenem? Ha igen milyen módon? Ha a tulajdonosok is változnak az új cégnévvel beadott változásbejelentőn a régi tulajokat törlöm és az újakat beírom?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég