A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dühöngő
Angry
a KAÜ-vel küzdök,nem tudok nyugtákat nézni csak forog... és még ki merik írni,hogy ügyintézés szabadon , mit értsek ez alatt szabadon rabolják az időmet.

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Nekem már be se jön...(KAÜ) hát utolsó napra semmit nem hagyni!
Üdv: Mariszan
Válasz idézéssel
Szia!

Én is ÁNYK-ból próbálom, de van, hogy csak kapcsolódik....kapcsolódik... 2 óra volt az eddigi rekordja, aztán szólt, hogy sikertelen volt.
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Szia Kriszta!
Az ÁnyK-ból nem egyszerűbb? Én mindig onan adom fel, mert úgy a KAÜ-vek csak egyszer kell küzdenem.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Komolyan én vagyok olyna béna, hogy képtelen vagyok ezzel a nyavalyás KAÜ-vel egy nyavalyást bevallást beküldeni?! 8 óra óta kínlódok vele, de csak elszédülök attól az átirányítási sávtól!
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Igazad, van Klárikám, de fél órát töltöttem a levélke írogatásával, most viszem a postára. 

Aztán: VHJOV nyomtatványt beküldtem, jön a jogosultsági hibaüzenet. Állítólag több mint 2 hete ez megy!!!! Erre is elment jó félóra nyomozgatni. Ott nem felel senki ezért? Ennyi idő alatt nem lehetett a hibát kiküszöbölni? Csak nekünk vannak kötelezettségeink? 

És itt a következő: beadott 08-ra hibaüzenet, mely szerint nem jelentettem őket a T1041 nyomtatványon???? 2 fő....végül is 11 hónapja dolgoznak itt....és persze bejelentettem őket. Ezzel megint elmegy majd fél óra. 

Arról nem beszélve, hogy ezeket megkapja az ügyvezető is és még nekem kell magyarázkodnom. 

Tényleg kár erre rááldozni az egészségünket, de torkig vagyok.
Válasz idézéssel
Tökre igazad van, de most csak picit füstölötj, mert lesz mág julius 1-e. El sem tudom képzelni, hogy az egész számlákkal kapcsolatos datszolgáltatás flottul működjön. Tuti, hogy ami "zsírunkon" fogják kitesztelni.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Komolyan nem értem, hogy miért van szükség mindenhol mindent elektronikusan intézni? Mert az ötlet remek és ha működne, akkor még nagyban meg is könnyíthetné a munkánkat. Na de nem működik. 

Pénteki szösszenetem: OEP-hez (ok, tudom, már nem ez a neve) nagy kín-keservvel regisztráltunk, ők kín-keservvel feldolgozták. Tök jó, már nem kell havonta járnom. Igaz, itt a szomszéd településen mindig kaptam időpontot 2 nap múlvára is és az itt lévő ügyintézők kisujjában volt a szakma....szóval beküldtem elektronikusan egy gyáp igényt. 

Kérdem én: akkor miért postán jön a hiánypótlás???? Amit postán küldjek vissza.....Na de most jön a lényeg: a dolgozó nevére szóló borítékban, az ő címére, a neki szóló végzés mellé tették bele a Kft. nevére szóló végzést!!!! Még jó, hogy írni-olvasni tudó lévén egy szót nem értett a levelekből és behozta, nem a papírkosárba küldte egyből.
Válasz idézéssel
Akkor a hiba nem az én gépezetemben van :Smile
Köszi!
Válasz idézéssel
hát ..most nekem is többször jelzett hibát, de végül is néhány  próbálkozásra sikerült
valószínű, hogy mostanában a tökéletestől messze lesz a rendszer!

KITARTÁS MINDENKINEK !!!!
Katla
Válasz idézéssel
Sziasztok, nekem a KAÜ napok óta 16 óra után leáll. Semmit nem tudok átküldeni, megnézni. Tapasztaltatok ti is hasonlót?
Válasz idézéssel
Drága Nándi!
Nem tudlak megvigasztalni. Az elkövetkezendő hónapokban naponta fognak ilyen 20 percek előfordulni. Előre kiráz a hideg a cégkapu , meg az online számlázó beélesítésétől!

Válasz idézéssel
SZÜF portál -tárhely- 2 üzenetből egyet tudtam megnézni röpke 20 perc alatt!

Hogy klasszikusokat idézzek: "NORMÁLIS?????? Margit" 
Angry Angry Angry Angry Angry
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Köszönöm Marcsi !!!!!!!!!

Igen még XP-m van és "örülök", hogy lecserélhetem....
de most már van valami ötlet,hogy mi a problémám, mert eddig mindenki csak frissíttetett
velem
kösz-kösz
Katla
Válasz idézéssel
Kedves Katla!

Nekem minden bevallásom megy a ÁNYK keresztül, úgy mint régen, a nyugták miatt nem idegeskedek,mert úgy úgy jönnek mint a csiga.az ÁNYK nem frissítettem, nálam még a 2.78.0 a keretrendszer.

Véletlenül nem XP van még ,mert azzal nem működik a rendszer nem támogatja már a NAGYTESÓ Sad

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
köszi Nándi!

1 hete próbálom......
 csak a tárhelyen keresztül tudom elküldeni a bevallásokat.
Mondanom sem kell,hogy mennyire mérges vagyok emiatt.
Kritikán aluli az egész rendszer! 
Remélem  valaki majd tud segíteni.
 Üdv mindenkinek és kitartás !!!
Katla
Válasz idézéssel
Szia!

A múlt héten annyit mondtak a NAV-nál, hogy mivel ez nemaz ő rendszerük, nem tudnak mit tenni, sajnos a KAÜ nem bírja kezelni.
Tehát mi vagyunk könyvelők a hibásak, mert sok bevallást küldünk egyszerre.  Big Grin
Próbáld meg kicsit később, hátha nem lesz leterhelve.
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nekem az ANYK -ban a bevallás küldése közvetlenül ÜF kapun keresztül ...egyszerűen nem működik.
 A KAÜ azonosításnál leáll. Már mindent frissítettem.
Van valami ötletetek, hogy mi lehet a probléma?????

köszi a segítséget!!
Katla
Válasz idézéssel
Szia Kicsi!

Nem vagy ezzel egyedül. :-(
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Röviden és tömören szörnyű !  Mintha nem egy nyelvet beszélnénk, nálam az " egyszerűsítés "  egész mást jelent . De ez van.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Én sem szeretem, lassú, 2x kell bejelentkezni. A cégkapus értesítést jól eldugták alig lehet megtalálni.....
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nektek milyen tapasztalatotok van az új ügyfélkapuval és Cégkapuval? 
Csak nekem verte ki a biztit az egész rendszer?  Angry
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Nálam két cég nem kapta meg az 5*-ot, és soha nem voltvellene végrehajtás, minden feltételnek tökéletesen megfelel, szóval ennyit erről.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Klári!
Egyetértek! Nálam is az "alvó" cégek megbízhatóak?!, azok, akik több százezer forintot fizetnek havonta, de szabadság v. egyéb miatt egyszer csúsztak és leemelték az időnként belelkesedett adóhatósági kampányidőszakban a számlájukról a pénzt (ami persze utána túlfizetésként jelentkezett), azok nem kapták meg a "megbízhatóság" titulust. Nevetséges! Persze baromi rosszul esett, hogy ennyire nem látják a folyószámlán, hogy mi a különbség az "alvó" cég és a működő, adófizető cég között.
A szlogened erre is áll!
üdv: ida
üdvözlettel: ida
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Megkaptam az első adag "megbízhatósági" értesítést. Azóta kacagok. Igaz, hogy a minősítés szempontjait ismertük (Art.), de közvetlenül szembesülni vele nem semmi. Olyan cégek nem felenek meg akik több mint 20 éve példás adózók, de 2015-ben valakinek eszébe jutott felszólítani átvezetésre és a differenciát 150 Ft-ot (nem tévedés annyi) leemete + beszedte az 5000 Ft-ot :evil: . Van olyan cégem ami több mint 5 éve "alszik", az bezzeg megbízható. :lol:

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: PMarcsi, 1 Vendég