A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dühöngő
mostmár semmit
most csak az üzenet röpült

kati1012 Írta:Sziasztok!

Mit akar az üzenőfalon jelenteni "HALÁL"?
Naná, hogy normális vagyok.
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel
Drága barátunk képes volt szerintem csak ezért beregisztrálni
Üdv rwinke

The book of love is long and boring
And written very long ago
It's full of flowers and heart-shaped boxes
And things we're all too young to know
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Mit akar az üzenőfalon jelenteni "HALÁL"?
Válasz idézéssel
Ha már itt tartunk, nekem is volt egy jó kis esetem. Ev. leszázalékoltatta magát. Szolgálati idő elismerési határozat megérkezett, amin nem ismerték el a 2000-es évét. (Abban az évben is főfogl. ev. volt.) Papiralapú NYENYI beérkeztetve. Telefon a TB-hez, ahol az ügyintéző elmagyarázta, hogy az ezévi nyomtatványok feldolgozásakor egy kis baki csúszott közbe, és nem kerültek be a rendszerbe. DE! Küldjem be a másolatot a másolatról, és irjak igazolási kérelmet, hogy mért most küldöm, nehogy megbirságoljanak a késedelmes beérkezés miatt. Az ő hibájukból nem lett feldolgozva, de én irjak igazolási kérelmet. Nem irtam. Beküldtem a Nyugdij Osztályra a NYENYI fénymásolatát, és lássatok csodát, elismerték az 1 hiányzó évet. Mi ebből a tanulság? Elrakosgatom a NYENYI-t. Majd kiderülhet még menet közben, hogy hány embernek nem dolgozták fel azt, amiért mi vért izzadunk, hogy minden időben, pontosan, precizen elkészüljön.
Üdv: Ilona
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Elképesztő!
Na ezeket a sztorikat olvasva már tudom: nem leszek nyugdíjas.
Ugyanis nem fogom megérni. Agyvérzést kapok vmelyik hivatal küszöbén.
Válasz idézéssel
Apukám szolgálati idő elismerésével bajlódunk. Első neki futásra minden oké volt. Majd közölték nem fogadnak el két évet ami jelzem be van irva a munkakönyvebe. A nyufinál nincs adat róla tehát szerintük akkor nem is volt. Ahol dolgozott már rég nincs meg és akinek az iratokat kell őrizni erre az időszakra nincs adata, mert leégett az iroda. Kértek tanutak, kimentek meghalgatták, majd közölték nem hitelt érdemlő módon tanuskodtak.
Pont ez a két év hiányzik, hogy nyugdijas legyen.
Kész agyrém az egész.
Természetesen munkaügyi bírósághoz fordultunk, ebben a hónapban lesz az első tárgyalás.
Kínomban azon röhögök, hogy amikor a mnypt-nek is kell már nyugdijat fizetni, hogyan fog történi, lehet akkor oldódik meg az ország gondja, mert alig lesz valaki akinek nyugdijat kell fizetni, mert nem tudják a szolgálati idejüket igazolni.
Sokan azt sem tudják mnypt tagok e vagy ha igen hol. Még 30 éves sincs de már tizenakárhány munkahelye volt, aki esetleg nem fizetett utána semmit, netán be sem jelentette. A dolgozónak adott papirok (tapasztalatom szerint) már egy fél év múlva sincs meg.
Maresz
Válasz idézéssel
Klári!

Megdöbbentő az esti meséd, és felháborító is!

Mire én nyugdíjba megyek, ilyen problémám biztosan nem lesz, na nem azért mert én olyan optimista vagyok,
HANEM ADDIGRA MÁR NYUGDÍJ SE LESZ!!!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Ide illő kis történet.

Barátosném megöregedett és úgy gondolta itt az ideje nyugállományba vonulni. Mivel a papirokkal mindig hadilábon állt megkért istápoljam már ez ügyben. Elkocogtunk a megyei Nugdíjbizt.Ig.hoz, beadtuk a kérelmet májusban. Megjött a határozat októberben, megállapították a nyugdíjat (addig előleg one). Közölték, hogy 1988-1993 időszkra nincs jövedelem adat, mert a TÁKISZ nem adott és egy kormányrendelet alapján a TÁKISZ átszervezésekor, ott az adatokat megsemmisítették. Szolgálati idő van jövedelem nincs.
Közalkalmazott volt ebben az időszakban és nem önadózó, a papírjait, meg 5 év után jól kidobta.
Kérelmet írtunk a Regionális Igazgatósághoz, ugyan szíveskedjék igazolni az érintett időszak adóköteles jövedelmét , mert a NYBiz nem leli és az APEH igazolást viszont elfogadja. Jött a válasz a Folyószámlakezelési Főo-tól tegnap: a szolgálati idő elismerését kérje a Nyugiz.Ig-tól. Felhívtuk az ügyintézőt. Kellő tisztelettel elmondtuk, hogy nem a szolgálati időt kértük, hanem az adóköteles jövedelmet. Válasz olyat az ő osztályuk nem adhat ki csak ilyen elutasító levelet. Kértük tán adná át annak a főo-nak aki tud. Válasz olyat csak az Ügyfélszolgálat tud, de a levelet már irattározták, forduljunk az Ügyfélszolgálathoz. Telefon Ügyfélszolgálatra, válasz csak írásbeli kérésre adnak igazolást.
Szóval ott tartunk mint novemberben.

Tanulság:
-Az ügyfélnek kell tudni az APEH Regionális Ig-on belül melyik főosztályra tartozik egy ügy, ki jogosult intézkedni, mert ha csak úgy lazán ír az APEH-nek, nem a megfelelő helyen landol a levél és büntiből visszamehet az indulásra.
- Aki közalkalmazott volt ki ne dobja a bevallását, foglalkoztatói igazolását, mert a TÁKISZ megsemmisítette az adatokat, esetleg nyoma sincs, hogy évtizedekig akár arra járt.
- Aki bárhol dolgozott - mert nemcsak a TÁKISZ-szal lehet baj -nehogy szót fogadjon az 53-as bevallás alján lévő felhívásnak, hogy .......december 31-ig őrzendő. Őrízze meg legalább addig amig el nem megy nyugdíjba.

Esti mesémnek vége. Öreg fiúk, öreg lányok aludjatok szépen, álmodjatok jövendő szép nagy nyugdíjatokról.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szia Klári!

Ez nem semmi!
És aki a 17-est kérte az egyáltalán tudja hogy azt csak a benyújtást követő 30. napon könyvelik fel? Ha igen, akkor ez "kész átverés", mert gondolom "kifut" az időből az ÜF és akkor jön bírság. Confusedbp:
Tünde
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egy idevaló történetecske!

ÜF 0-ás igazolást kért, és a pénzügyes átutalta illeték számlára a 2000 forintot. Igazolás rendben. Két hónap múlva jön egy 4 oldalas határozat, miszerint 2000 Ft mulasztási bírsággal súlyják a céget, mert az eljárási illetéket nem fizette meg időben. A rendelkező részben leírják, hogy megállapítoták a 221-es adónemre nem fizetett 2000-et de látják, hogy egy másik illetéken ott fityeg a 2000 tévesen és kérik a céget a 17-es benyújtására. Majd hosszasan részletezik a birság kiszabás és mérséklés törvényi lehetőségét és közlik, hogy 100%. A harmadik oldal alján megjegyzi, ha befizeti a cég az illetéket akkor mulasztási bírság fizetési kötelezettség nem terhei.

Mélyen elgondolgoztam. A rendcsinálást pont itt kell kezdeni? Olyan sok kapacitás van, hogy 2000 Ft átvezetése érdekében 4 oldalas határozatot kell hozni és tértévényesen elküldeni?

Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Sziasztok!
Jó volna tudni az alatvédelmi onbutzmanus mit szól hozzá?

Azthiszem ezt én meg is kérdezem tőle. Főleg, hogy a magyarorszag.hu is hasonlo ( ott csak median-van ) viszont bejelnetkezés után is gyűjt adatokat.
Szóval nem jól van ez így szerintem de nagyon.
“software is like sex : it's better when it's free..”
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Hogy én miből maradtam ki! Confusedbk: Hiába aki úr, az a pokolban is úr!

Szerintem nyugodtan maradjon meg ez a kis fejezet, pontosan ilyen és ehez hasonló anomáliák elmondására, mert valahol azért csak meg kell kérdezni, hogy hogy is van ez?

Jó volna tudni az alatvédelmi onbutzmanus mit szól hozzá?

Válasz idézéssel
Hamár ide jutottunk, meghagyom.
Főleg a csatolt képet látva. Azt hiszem itt valakinél elgurultak a gyógyszerek.
Az sem semmi, hogy a median-nak tovább adja az APEH-az adatainkat, de hogy google is gyüjtiheti, túl megy minden hatáton. De ezt nem kellene és nem is szabad szerintem ennyiben hagyni.! (Gondolkodjunk egy picit együtt ebben a kérdésben.)
Válasz idézéssel
Jól mondod Tündi! Kukába az egészet! Nincs szükségünk ilyen "főcímre". Aki dühöngeni akar menjen máshova, bőven fog ilyen lehetőséget találni.
Válasz idézéssel
Lunda, akkor ezt a "Dühöngő"-t nem lehetne eltávolítani?
Eddig sem volt rá szükségünk, és ezután sem lesz! :lol:
Ugye lányok, fiúk?
Tünde
Válasz idézéssel
Tünde Írta:Forex! :twisted:
Először is, megdöbbentett a stílusod! Vagy ez volt a célod ezzel a "Dühöngő" téma létrehozásával?
A Dühöngőt én hoztam létre, mivel a válasz a figyelmeztetésemre az eredeti fórumba került, ahol semmi keresni valója nincs.

Sajnos annyira nem vagyok ártatlan a dologban. Már az első intő jelre (hozzászólás CDroomtalanítás-hoz) reagálnom kellett volna.
Azért valamire jó az eset, 3(4) év után elértünk oda hogy nálunk is van Dühöngő.Smile
Válasz idézéssel
Szia Lunda!

Intelligenciád előtt (is) megemelem a kalapomat! Én biztosan nem tudtam volna ilyen udvariasan lereagálni a dolgot.
Örülök hogy a fórumot működtető szoftverek szerzői, fejlesztői között Forex nem szerepel! Tongue Tongue

Köszönöm-köszönöm-köszönöm Nektek az aktafórumot!

Forex! :twisted:
Először is, megdöbbentett a stílusod! Vagy ez volt a célod ezzel a "Dühöngő" téma létrehozásával? Talán gyűjtöd a reakciókat? Akkor rossz helyen jársz!
Ha Lunda kitörölte a hozzászólásodat, akkor annak biztosan alapos oka volt! Én nem láttam, de nem is vagyok rá kiváncsi!
Tünde
Válasz idézéssel
Tényleg fölösleges időpocsékolás!

Van nekünk saját dühöngeni valónk! Smile
"A rohanó élet hasra esik...."
Válasz idézéssel
Szia Lunda!
Igy ismeretlenül is, nem hiszem ,hogy Neked kellene bármiért magyarázkodnod.
Az hiszem kedves páciensünk, véletlenűl rossz helyre kattintott, ez nem az öncélü megismertetések, helye hanem egy egymást segítő szakemberek foruma.
Válasz idézéssel
Lányok köszi a védelmetSmile
De tessék valami értelmeset csinálni helyette. nem ér ez ennyit.
Én most erre gondolok
Confusedaw:
Válasz idézéssel
Forex Írta:Lunda kitörölte a hozzászólásom, mert segítséget kértem egy receptoldallal kapcsolatosan, amely releváns volt ezzel a fórum topic -al. Ha valaki esetleg látta és receptekkel tudna segíteni, legyen kedves <!-- e --><a href="mailto:keszagi@gmail.com">keszagi@gmail.com</a><!-- e --> E-mail címre írni, nagyon köszönöm.
Drága Forex!
Igen töröltem. H csak ezt az egy hozzászólásod nézném, még igazad is van. Csakhogy sikerült összehoznod mást is.

Forex Írta:Lunda: te meg légy boldog a cenzúráddal. Elég nagy szegénységi bizonyítvány az, ha valaki ebben éli ki a hatalmát. De biztos kisebbségi komplexusod van, sajnálom de reakciódra mást nem tudok írni!
Te tisztában vagy vele, hogy kinek írod ezeket a sorokat?
Mert ha annak a hatalomvágytól szenvedő büdös köcsögnek aki csak arra vár, hogy törölhessen hozzászólásokat, akkor jó címzetted. (Vicc Sad )

Forex Írta:Ja és kedves fórumozók, akkor valószinüleg nekem itt a bucsu mert Lunda tán még banra is rak. Mindig is azt hittem, s eddig a gyakorlat is az volt, hogy a fórum a szabad hozzászólások helye. De ha valami ennyire cenzúrázott . . . pedig annak idején én fórum portálok kiépítésével foglalkoztam, s direkt azért terveztem így a rendszereket, hogy nyíltan mindenki élhessen a hozzászólások lehetőségével, relatív cenzúramentesen. Ha valaki káromkodik, vagy egy reklámterméket pocskondiáz, leakar húzni, akkor megértem, hogy ki kell tiltani. De az, ha valaki egy normális választ beküld és reagál, nem értem miért kell kitiltással és hozzászólás törléssel nyugtázni.

Kitiltani nem foglak, csak ha folytatod a kifogásolt spamelést.
(Abban azért biztos vagyok, hogy egy újjamon megszámolhatnám, hogy hol maradhatnál tag ezek után. Beleértve azt is, ha én tetem volna hasonlóan valamelyik általad karbantartott oldalon.)

A portálok tervezésében végzett tevékenységedet nem ismerem,
de abban biztos vagyok, hogy az aktaforum tervezésénél, a forum részt is beleértve nem voltál jelen. A fórumot működtető szoftverek szerzői, fejlesztői között sem láttam a nevedet .

Végül, azthiszem több időt szántam erre a kérdésre mint kellene.
A figyelmeztetés érthető volt, ha megértetted jó, ha nem úgy is.
Válasz idézéssel
Kedves Forex !

Nagyon megdöbbentett az a stílus ahogy Lundáról beszéltél, szépen kérlek, hogy mellőzd ezt a viselkedési módot. Hosszú évek óta működik ez a fórum, mi tudjuk, hogy Lunda segítsége nélkül ez nem ilyen lenne. Mi ha valamiben nem értettünk egyet akkor igyekeztünk tisztázni a dolgokat egymást segítve, de ilyen hangot nem engedtünk meg magunknak. Ha valamilyen oknál fogva nem nyeri meg a tetszésedet a fórum van rá megoldás, de kérlek még egyszer ne ilyen stílusban tedd közzé a nem tetszésedet.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Kedves Forex!

Ezt a fórumot azért hozták létre hogy könyvelők segítsünk egymásnak egy-egy ügyes-bajos dolog megoldásában.
Nem is tudom hány éve működik a fórum, de eddig még soha nem volt ezzel probléma.
Lundát arra kélek, ne sértegesd, mert nagyon sokat köszönhetünk neki.

Köszönöm
Verocs
Válasz idézéssel
Lunda kitörölte a hozzászólásom, mert segítséget kértem egy receptoldallal kapcsolatosan, amely releváns volt ezzel a fórum topic -al. Ha valaki esetleg látta és receptekkel tudna segíteni, legyen kedves <!-- e --><a href="mailto:keszagi@gmail.com">keszagi@gmail.com</a><!-- e --> E-mail címre írni, nagyon köszönöm.

Lunda: te meg légy boldog a cenzúráddal. Elég nagy szegénységi bizonyítvány az, ha valaki ebben éli ki a hatalmát. De biztos kisebbségi komplexusod van, sajnálom de reakciódra mást nem tudok írni!
Ja és kedves fórumozók, akkor valószinüleg nekem itt a bucsu mert Lunda tán még banra is rak. Mindig is azt hittem, s eddig a gyakorlat is az volt, hogy a fórum a szabad hozzászólások helye. De ha valami ennyire cenzúrázott . . . pedig annak idején én fórum portálok kiépítésével foglalkoztam, s direkt azért terveztem így a rendszereket, hogy nyíltan mindenki élhessen a hozzászólások lehetőségével, relatív cenzúramentesen. Ha valaki káromkodik, vagy egy reklámterméket pocskondiáz, leakar húzni, akkor megértem, hogy ki kell tiltani. De az, ha valaki egy normális választ beküld és reagál, nem értem miért kell kitiltással és hozzászólás törléssel nyugtázni.
--
Bajkó Tamás
Pénzügyi tanácsadó a tőzsde, devizatőzsde - Forex - Marketiva világában!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég