A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dühöngő
Szia Kicsi!

Nem vagy ezzel egyedül. :-(
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Röviden és tömören szörnyű !  Mintha nem egy nyelvet beszélnénk, nálam az " egyszerűsítés "  egész mást jelent . De ez van.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Én sem szeretem, lassú, 2x kell bejelentkezni. A cégkapus értesítést jól eldugták alig lehet megtalálni.....
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nektek milyen tapasztalatotok van az új ügyfélkapuval és Cégkapuval? 
Csak nekem verte ki a biztit az egész rendszer?  Angry
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Nálam két cég nem kapta meg az 5*-ot, és soha nem voltvellene végrehajtás, minden feltételnek tökéletesen megfelel, szóval ennyit erről.
Válasz idézéssel
Szia Klári!
Egyetértek! Nálam is az "alvó" cégek megbízhatóak?!, azok, akik több százezer forintot fizetnek havonta, de szabadság v. egyéb miatt egyszer csúsztak és leemelték az időnként belelkesedett adóhatósági kampányidőszakban a számlájukról a pénzt (ami persze utána túlfizetésként jelentkezett), azok nem kapták meg a "megbízhatóság" titulust. Nevetséges! Persze baromi rosszul esett, hogy ennyire nem látják a folyószámlán, hogy mi a különbség az "alvó" cég és a működő, adófizető cég között.
A szlogened erre is áll!
üdv: ida
üdvözlettel: ida
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Megkaptam az első adag "megbízhatósági" értesítést. Azóta kacagok. Igaz, hogy a minősítés szempontjait ismertük (Art.), de közvetlenül szembesülni vele nem semmi. Olyan cégek nem felenek meg akik több mint 20 éve példás adózók, de 2015-ben valakinek eszébe jutott felszólítani átvezetésre és a differenciát 150 Ft-ot (nem tévedés annyi) leemete + beszedte az 5000 Ft-ot :evil: . Van olyan cégem ami több mint 5 éve "alszik", az bezzeg megbízható. :lol:
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szia Klárika!
Tegnap óta csipog a telefonom,a szívbaj jött rám mit kapok a NAV-tól ilyen sok "Intézkedés". Már azt hittem hibaüzenetek,de ennyi? :wink:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Néztétek a tárhelyeteket? Tele van tájékoztatóval a folyószámla használatról.

Nem győzöm törölni. aki él és mozog, van adószáma na az kap. Úgy gondolják, hogy ettől lesznek ügyfélbarátok. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Hát csak azért, mert már annyira leegyszerűsítették az adminisztrációt, aztán nehogy dolog nélkül maradjunk. Tudjátok: söralátét Cry
Válasz idézéssel
Hidd el, hogy megfordult már a fejükben!
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Most nézem a híradóban, azt tervezik, hogy a tételes adatszolgáltatást az áfában a jelenlegi 1 milláról 100.000.-re csökkentik a határt. Nagyszerű! Miért nem kérik rögtön, hogy minden számlát szkennelve csatolmányként küldjük.
Válasz idézéssel
köszi
Válasz idézéssel
Sajnálom! Sad
A nyomtatványok közé tettük fel kiküldetési rendelvényt xls-ben, nem mostanában, de biztosan megtalálod.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Kiküldetési rendelvény nyomtatvány LETÖLTÉS nem mondom meg ,melyik oldalról 2000ft átutaltam nekik , erre lehetővé vált a letöltés . Az elmés szerző megvásárolt egy kiküldetési rendelvény nyomtatványt átrendezte a sorszámot leszedte róla és PDF ben felrakta azóta szedi a 2000 ft okat érte. Na kicsit átrendezte a sorokat is , hogy még rosszabb legyen mint az eredeti , mert olyan 4 sor utazás fér el rajta. ÁTVERÉS, ÁTVERÉS. innentől kezdve az összes nyomtatványa gyanús . Ez egy neves weboldal.
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Én ezt a várakozás-hírdetést nem látom, de valóban sokkal nehézkesebben jönnek be a választott témák, azt hittem, hogy a gépemmel van valami gubanc, de ezek szerint másnál is lassú !
A doktor bácsink majd biztos előbb-utóbb meggyógyítja.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
No comment:
Újabb és újabb dolgok látnak napvilágot.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.penzcentrum.hu/vasarlas/osztol_jonnek_az_uj_penztargepek.1048431.html">http://www.penzcentrum.hu/vasarlas/oszt ... 48431.html</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Sziasztok.
Valóban nagyon lassú lett amióta a bal alsó sarokban megjelenik ez a szövegrész: várakozás - hirdetés.aktaforum.hu.
Eddig soha nem láttam ezt, hogy hirdetés.aktaforum.hu. Biztos, hogy ez így jól van?
Válasz idézéssel
Szia Móni! Igen én is tapasztalom már pár hete, és különböző gépeken megpróbáltam, minden esetben azt tapasztaltam, hogy lassan jönnek be a témák,
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Nálam egy ideje nagyon lelassult az oldal, a témák hosszas várakozás után töltődnek be.
Más is tapasztal ilyet ?
Köszi
Móni
Válasz idézéssel
a 30 napos téma kf-i ért-hez kapcsolódik
Válasz idézéssel
Elővettem, hogy áttanulmányozom és bemagolom az időszakos elszámolású ügyletekre vonatkozó szabályokat. Én nem is tudom mit csinálnék aki ezt kitalálta. :oops: :oops:

Tehát nem elég, hogy rengeteg variáció van, de:

2016. január 1-től akkor is beáll az áfa fizetési kötelezettség, ha a tevékenység nincs kiszámlázva. A szolgáltatási időszak utáni 30 nap leteltével automatikusan be kell vallani az áfát akkor is, ha az még nem lett kiszámlázva... (halkan jegyzem meg, lehet elfelejtjük a számlázást, de a 30 napos határidőt észben fogjuk tartani Big Grin )

A változások azért is fontosak, mert ezekre figyelni kell a bejövő számlák esetében is. Vissza kell küldeni és nem vonhatjuk le az áfát, ha a partner rosszul állitotta ki a számlán a teljesités idejét!!!! :oops: (magasabb posta költség, nem biztos, hogy a partner érteni fogja miért akarjuk cseréltetni, ideg, idő, és plusz teher)
Válasz idézéssel
szat-ing Írta:Sziasztok!
HVG különbszámhoz:
Először én is majdnem szívbajt kaptam, amikor megnéztem, DEEEE

Ott van az oldal alján, hogy az ÁFA tv. 58. 1 bek.hogyan módosult 2016. január 1-től.

Tehát egy kicsit - nagyon megtévesztő, hogy mit ír az 58. par. Ez ugyanis a 2015. július 1-dec. 31. közötti hatályos szöveg.

Ezt követően ott van vastag betűvel a 2016. január 1-től hatályos!!!

én szépen áthúztam cerkával, hogy ne zavarjon-))

Megnéztem, valóban úgy van ahogy írod. De ez elég fura hogy van egy 58. § majd egy 58/A § utána megint jön egy 58 § és újra egy 58/A § paragrafus.
Ha ezt a taktikát alkalmazzák hogy mindig benne felejtik az előző évre vonatkozó joghelyeket, akkor a végén több kötetre rúg egy-egy törvény. Vagy ha vastagabb az újság akkor többet lehet érte kérni? Big Grin Eddig azt hittem a minőség a fontos, nem a mennyiség. Big Grin
Válasz idézéssel
Sziasztok!
HVG különbszámhoz:
Először én is majdnem szívbajt kaptam, amikor megnéztem, DEEEE

Ott van az oldal alján, hogy az ÁFA tv. 58. 1 bek.hogyan módosult 2016. január 1-től.

Tehát egy kicsit - nagyon megtévesztő, hogy mit ír az 58. par. Ez ugyanis a 2015. július 1-dec. 31. közötti hatályos szöveg.

Ezt követően ott van vastag betűvel a 2016. január 1-től hatályos!!!

én szépen áthúztam cerkával, hogy ne zavarjon-))
Válasz idézéssel
Sajnálom Hajnalcsillag!
Annyira bosszantó tud lenni az ilyen...
Én már 2 éve nem veszem meg, mert nem megbízható.
Akkoriban én is eldühöngtem magam....

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég