A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dühöngő
El vannak kényelmesedve
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Hát én biztosan a 17HIPA-n küldeném meg, akár szeretik akár nem. Arról megkapod a nyugtát, Te biztosítva vagy, hogy beküldted, az már az Önkormányzat problémája hogyan dolgozza fel. Egyébként én még ilyet nem is hallottam, hogy az ügyfélkapus nyomtatványt nem szeretik. Nálunk, itt a környéken még a pici falu önkormányzata is tudja kezelni, nem problémáznak rajta.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az itteni önkormányzat nem szereti a 17HIPA-t és kéri az IPA-bevallásokat a saját e-adórendszerén beküldeni. Ehhez -persze- meghatalmazás kell. Beküldtem. Jelzem, ha idén minden meghatalmazás után kaptam volna egy ezrest, most a Bahamákon ülnék.
Felhívom azt a számot, amit hívjunk bátran és segítenek, hogy elnézést, de még mindig nem adták meg a meghatalmazást, pedig a tértivevény szerint már átvették egy ideje. Jeges hangon közölték, hogy kismillió ilyen van előttük, és bevallási idő van. Azért érdeklődtem, hogy akkor most az ő bevallásukat töltsem, vagy kezdjem a 17HIPA-t? Ne zargassam őket, majd megérkezik a meghatalmazás.

Na, ezek után szerintetek melyiket küldöm be? Angry
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Ezt jó ha tudjuk Tongue 

2018.03.22-én döntött az Igazságügyi Minisztérium arról, hogy a beszámoló közzétételét cégkapu jogosultsághoz köti, azonnali hatállyal. Bejelentkezéskor figyelmeztet is a portál, hogy az OBR-en keresztül beadvány - beszámoló, illetve mérleg - alapértelmezetten olyan KAÜ által azonosított felhasználóval nyújtható be, aki az adott cég hivatalos elérhetőségéhez (Cégkapu tárhelyhez) kapcsolattartóként, vagy ügykezelőként hozzáféréssel rendelkezik. Tehát a beszámolók benyújtása fő szabály szerint a cégkapu alá került.

Azonban (egyelőre) az EGYKE-smeghatalmazottnak továbbra is van lehetőségük arra, hogy  a hozzájuk tartozó ügyfelek beszámolóit a saját ügyfélkapujukon küldjék be, csak arra kell figyelniük,  hogy az OBR felületen a 34-es pontban a KÜNY tárhely megjelölést válasszák! Bár a cél a Cégkapu jogosultság használata,  de a beszámoló cégkapun keresztüli  közzétételének előírásához jogszabály(módosítás)ra lenne/lesz szükség. A beszámoló közzétételét ugyanis rendeletek szabályozzák, melyek eddig sem írták elő, hogy a közzétételt a cégjegyzésre jogosultnak kell elvégeznie, elegendő volt csupán az ügyfélkapujával azonosítania magát.
A  cégkapu legfontosabb hiányossága az, hogy az ügykezelők szerepét nem lehet szűkíteni, jelenleg az kizárólag teljes jogosultságú lehet. Mivel a beszámolókat nagy számban közzétevő könyvelők általában nem vállalják a cégkapu feletti ingyenes „őrködést”, így az egyébként igencsak bonyolult ügykezelőként való felvételük is kizárt. A vállalkozások vezetői ugyanakkor – a könyvelői tapasztalatok alapján – túlnyomórészt a cégkapu kezelésére és a beszámoló közzétételére is a könyvelőt kérnék fel.

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Köszi, Marcsi!
 Ezt tényleg jó, ha tudjuk.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Jó ha tudjuk Tongue 

a 451/2016. (XII. 19.) számú kormányrendelet alapján – az a nap, amelyen legalább 4 órán át tartó üzemzavar akadályozza az elektronikus ügyintézést, nem számít bele a határidőbe.
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Úgy tűnik nem tudta kezelni a rendszerük ezt a sok nyomorult, felesleges levelet az adószámláról, amit most küldözgetnek  Angry
Válasz idézéssel
Nekem is több embert kellene bejelenteni, de most hogy?
Remélem valahol majd elérhető lesz az üzemszünet időtartama és nem büntetik meg a munkáltatót, mert az élet nem állhat meg miattuk!
És ha éjszaka javul meg, akkor éjjel kell majd pótolnom a bejelentést?
Van erről tapasztalatotok, hogy mennyi az az idő, amit ilyenkor méltányolnak?
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Én egy bejelentést nem tudok elküldeni reggel óta .....  ez felháborító és minősíthetetlen komolyan.
Válasz idézéssel
Kb fél órája nem működik  Confused , a NAV oldalán most jelent meg egy semmitmondó infó.  Huh
Mónika, csak türelem  Cool , élvezzük a napsütést, ráérünk dolgozni...
Válasz idézéssel
Megint mi a baja az ügyfékapunak.? 17HIPA bevallást küldenék, nyomtatványt megjelölöm beküldésre, utána a beküldésnél nem jön be az ügyfélkapu nem kéri a felhasználó nevet és jelszót hanem próbálná küldeni, természetesen kék hibát ír, hogy a küldés sikertelen. Nektek működik ma ez a "gyönyörűség"?

Ja, közben látom, ki van írva, hogy karbantartanak. Angry
Válasz idézéssel
Wink 
Gratula  Klári! 
Néha az embernek nem jut eszébe a sok újdonság közül amit bevezettek, hogy melyiket is kell használni.
Válasz idézéssel
Barátaim!
Csuda büszke vagyok magamra Big Grin , mert Hocipö útmutatása szerint használtam az e-papir fungciót sikerrel. Ma reggel már a cégkapuban volt az érkeztető válasz.
Köszönöm mégegyszer!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Egy újabb gyöngyszem: 

Az OBR-en keresztül a beadvány (beszámolók és mérlegek), alapértelmezetten olyan KAÜ által azonosított felhasználó által nyújtható be, aki az adott cég hivatalos elektronikus elérhetőségéhez hozzáféréssel rendelkezik.
A Cégkapu, valamint Hivatali tárhelyről történő dokumentumküldéshez arra van szükség, hogy az adott cég tárhelyéhez kapcsolattartói (cégkapumegbízotti/felhatalmazott képviselői) vagy ügykezelői (cégkapumegbízott által – a tarhely.gov.hu oldalon – beállított ügyintézői/további felhasználói) jogosultsággal rendelkezzen.
A gazdálkodó szervezetek 2018. január 1-je óta a hivatalos elektronikus elérhetőségen keresztül kötelesek az elektronikus ügyintézésre, azonban a beküldő saját felelősségi körében dönti el, hogy a cég hivatalos elektronikus elérhetőségéről küldi meg a beszámolót, vagy a személyes KÜNY tárhelyéről.
Válasz idézéssel
Juj-juj! Szégyenkezem! Mit nem olvastam? Hol lelem?

Köszi-köszi!
Ez lesz a megoldás!

Válasz idézéssel
Szia Klári!

E-papiron nem próbáltad?
Válasz idézéssel
Barátaim segítsetek!
Ügyfelünknél a NAV követelést szándékozott lefoglalni. A választ csak elektronikusan küldhetem el. Felmegyek az új gyönyörbe és fel akarom tölteni a választ ami egy pdf-ben érkezett oldal kitöltve, aláírva, szkennelve természetesen pdf-ben. A KAÜ csak kr kiterjesztést hajlandó fogadni. Kérlek segítsetek hogy a bánatban kell csinálni, vagy melyik nyomtatványhoz lehet csatolni a NAV-nak írt választ? Van egyáltalán valami szabad nyomtatvány?

Válasz idézéssel
Tök jó...ma adtam be egyet én is....januárba papír alapon adtam be, az nem volt jó.....akkor most meg a scannelt nem lesz jó....komolyan ez már a vicc kategória. Miért nem változtatják hetente, úgysincs mit csinálnunk nem?
Válasz idézéssel
Nem vagy egyedül Kriszta!
Én már letettem arról, hgy vala meghatalmazzanak. Inkább megmagyarázom az ü.f-*nek, hogy a mai magyarrszág az adminisztrásió és az ellenőrzés országa, eyért menjen csináljon ügyfélkaput és ide nekem a felhsználónév és jelszó. Teszem eyt azért mert képtelen vagyok elmagyarázni a hitelesitett aláírás lényegét és megszerzési útját. Angry

Válasz idézéssel
Annyira el voltam havazva az utóbbi időben( már a 2017 zárásán is túl kell lenni), hogy nem volt alkalmam a módosításokat olvasni. Egy hónapja simán beadtam egy EGYKE módosítást, scannelt, aláírt pótlappal, most meg visszadobja, hogy hitelesített aláírással kell, vagy az adózó törvényes képviselőjének kellene kétféle módon elintézni.
Hát az adózó törvényes képviselője rohan a dolga után és nagyon nehéz megmagyarázni, hogy miért neki kell intézkednie, amikor van egy könyvelője....

Kriszta
Válasz idézéssel
Mónika!
Semmi sem tökéletes, de legalább, ha dupla idővel is, de mükszik így. :-)
Válasz idézéssel
Igen, ez az inkognitós "izé" működik, köszönöm. De itt is ki kell lépni, be kell zárni, újra megnyitni........ döbbenet. Mit mondana Klári:::??? "szakadjon rájuk a budi" Tongue
Válasz idézéssel
Vagy próbáld meg, új privát ablakban megnyitni, nekem azzal működik. ( inkognitóban :-)   )
Válasz idézéssel
Mónika, töröld az előzményeket! Talán így sikerül, ha nem, fel kell őket hívni.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Hát engem már egyik böngészővel sem enged be a tárhelyre. Próbáltam a Mozzillával, Chrome-al, Explorellel. Semmi. Egyszerűen nem lehet a tárhelyre felmenni ha már egy ügyfélnél beléptél, a másodiknál már nem enged be. Hiába zárom be a böngészőt és nyitom újra hibát ír ki. Tud valaki valami megoldást?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég