A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
közösségi adószám
Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne:

Magyar kft szeretne online rendelni egy Angliai cégtől takarót. Mindkettőnek van közösségi adószáma, de a külföldi partner áfá-san akar számlázni. Ez helyes?
Akkor mi, hogy valljuk be az áfát?
Miért nem áfa mentesen számláz?
Székhely, adószám, adóalany - minden stimmel.

Előre is köszönöm a választ.
Üdv: Brigi
Válasz idézéssel
Közben már meg is találtam a választ, így tárgytalan. :-)
Válasz idézéssel
Nem tud senki segíteni,megerősíteni? Cry hüpp, hüpp, hüpp
Válasz idézéssel
Sziasztok. Smile
Ha az alanyi adómentes adóalany úgy nyújt szolgáltatást, hogy annak teljesítési helye az áfatörvény értelmében külföldre esik, akkor nem járhat el alanyi adómentes minőségében, közösségi adószámot kell igényelnie. Ez azt jelenti, hogy ezekben az esetekben az alanyi adómentes adóalany ún. "áfatörvény területi hatályán kívüli" ügyletről bocsátja ki a számlát, vagyis úgy jár el, mintha ő is normál áfa-alany lenne.
Ha az alanyi adómentes cég takarító szolgáltatást nyújt, akkor is így kell eljárni, ugye? Annak idején itthon volt, hogy fordítottan adózott....Most nem látom már a kivétek között.

Köszönöm
Válasz idézéssel
Igen, én sem találtam az egész világhálón semmilyen nyelven...
Köszönöm azért!
Jó éjszakát mindenkinek.
Válasz idézéssel
Szia Zuria !

Hát sajnos ilyen lehetőséget nem ismerek, akkor kétséges az ÁFA mentesség, muszáj beszerezni az eus adószámot !

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Köszi Lányok, Fiúk, de nem találom az APEH honlapon.
Csak közösségi adószám megerősítést (azt ismerem már évek óta), de nekem csak cégnevem van, és ahhoz kéne adószám. Ez hol van pontosan?
Válasz idézéssel
Szia Zuria !

Csak éppen a szlovák tagállami adatbázis éppen nem elérhető ( " próbálkozzon később ") 16óra 30 perc

Egyébként , ha rajta is van a számlán a közösségiadószám akkor is érdemes lekérdezni, hogy érvényes-e !

Üdv.

Kicsi
Válasz idézéssel
APEH honlap.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Van valahol olyan hely, ahol megtudom, hogy egy szlovák (vagy más) cégnek mi a közösségi adószáma?
Ügyfelem állított ki neki számlát 0 áfával, de adószám nincs ráírva a számlára.
Már kértem, hogy kérje be tőle, de nem válaszol neki az e-mail-jére.
Válasz idézéssel
Köszönöm a választ Kicsi50.
Szép napot!
Válasz idézéssel
Köszönöm a választ Kicsi50.
Szép napot!
Válasz idézéssel
Szia Emese !

A közösségi adó szám miatt mindenképpen negyedéves bevallóvá vált ( ÁFA-ban )

Üdv.

Kicsi
Válasz idézéssel
Egyéni vállalkozó januárban váltott ki közösségi adószámot. Eddig nem adott ki közösségi számlát ( ha csak most márciusban fog hozni!) éves áfa bevalló.
A közösségi adószám miatt esetleg át kell térnie negyedévesre?
Ha nincs ebből a tevékenységből bevétele akkor is?

Köszönöm a segítséget. emese51
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az alábbi problémában kérném a segítségeteket. Közösségi adószám igénylésekor a 12T201T nyomtatványon változásbejelentésként kell az igénylést benyújtanom, ugye?
Illetve, még az lenne a kérdésem, hogy honnan lehet kideríteni, hogy egy cég MNB árfolyamot választott-e? Eddig nem én könyveltem és nem találok erre sehol, semmilyen utalást. Beküldeném most együtt a 12T201T-n, csak félek, hogy már be lett jelentve a választott árfolyam. Gondolom, sikítanak érte, de nem bánnám, ha egyszer kellene csak beküldenemSmile

Köszönöm a segítségeteket!

Kata
Válasz idézéssel
Hát akkor jön a kellemetlenebb procedúra: javítatni a számlát. Sok sikert hozzá.
Anita
Válasz idézéssel
Köszönöm Anita!

Sikerült is és sajnos már a számla kiállításakor sem volt érvényes...

Éva
Válasz idézéssel
Kedves Évi!
Előszőr is mindenképp ki kell nyomoznod, hogy a számla kiállításakor érvényes volt-e az adószám. Mivel az europa.eu/taxation oldalon csak az aktuális állapot lekérdezésére van lehetőség, ezért javaslom, hogy hívd fel az apeh-ot ezen a számon: 06-40-20-21-22 és itt a menűpont kiválasztása után lehetőséged lesz erre: "Az ügyfélnek mind a közösségi adószámok, mind pedig az azonosító adatok tekintetében lehetősége van az éppen aktuális, valamint valamely korábbi időpontra vonatkozó helytállóságot tisztázni. "
Anita
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Mi a teendő ha egy Eu-n belüli termékértékesítésnél az Eu-s adószám ugyan rajta van a számlán, de nem érvényes?
A számla februári, az ellenőrzést most végeztem. lehet hogy a számlázáskor még érvényes volt ki tudja?

Köszi
Éva
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egyéni vállalkozóként vásárolhatok e szlovák magánszemélytől egy két kis értékű eszközt,számítőgépet, irodabutor stb. adásvételi szerződést írnánk. a szlovák nem vállalkozó.
ilyenkor is kell közösségi adószám? mire kell figyelni.elszámolható e kisértékű tárgyi eszköznek stb.
köszönöm!Andicsek
Andicsek
Válasz idézéssel
Polika!
Megnevettettél!...ebéd helyett...
"csomó a zsebkendőre" :oops: ....,ha nincs,felkiáltójel a homlokodra!/filccel/
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Senki sem ebédel ma?
Közösségi adószámot szeretnék ellenőrízni, de mindig azt írják, túlterhelt a rendszer, próbálkozzam később. Este 6-ig el fogom felejteni!
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Alanyi mentes ev. uniós adószámot szeretne, ugyanis egy külföldi cégnél hirdetést ad fel amely folyamatosan egész évben működne. Ez esetben kötelező-e az uniós adószám, vagy csak ajánlott?? Azonkívül áfa bevallást, összesítő nyilatkozatot kell-e neki adni, ez csak 2011-től lenne aktuális kérdés ugyanis jelenleg szünetelteti a vállalkozást, január 1-től élesztené fel. Tudna valaki nekem ilyen alanyi mentes unós adószámba segíteni, mert ez olyan kakukktojás ami mindig kivételt képez, komolyan mondom ezekkel a kicsi vállalkozókkal van a legtöbb probléma ha valami csavart akarnak a vállalkozásba. :oops:
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
végigcsinálod az évet, csak arra vigyázz, a 4. negyedévtől negyedéves bevalló, így a beadási határidőd jauár 20 lesz, akkor jelölsz évközi áttérést a főlapon
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni. Van egy éves áfa bevalló vállalkozás. Nov.10.-n közösségi adószámot kért.
E miatt negyedéves bevalló lesz. Szerintetek milyen időpontokban kell beadni az áfa bevallásait. Az évest gondolom le kell zárni nov.9-el , és ne. lesz nov.10 naptjától dec.31.-ig. A beadási határidő jan.20 mindkettőnek?
Előre is köszönöm a megerősitést, vagy cáfolást!!!
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég