A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
változás bejelentés
Szia Monik !
Első alkalommal nekem is szemet szúrt és ma sem értem a logikáját, miért nem lehet küldeni a friss adatokkal igazolást. Az EV nyilvántartásból le lehet ugyan tölteni az aktuális adatokat, de formailag az a másik sokkal jobb volt. Egyre több olyan újítás van ebben a szakmában, ami csak bonyolítja az életünket.
Válasz idézéssel
Webes ügysegéden keresztül bejelentettem a tevékenység változást, a vállalkozói igazolványt postáztam, nem kértem újat.
Amikor még a változást nyomtatványon kellett küldeni az okmányirodának, ilyenkor postáztak egy hatósági igazolványt a nyilvántartott adatokról.
Most miért nem teszik? Csak 3000 Ft illeték megfizetése mellett lehet hozzájutni!?
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Szia Erika,

a 16T101E-t töltsd ki, ott mindent tudsz majd jelölni, módosítani amit szeretnél.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egyéni vállalkozó törzsadatában benne van mikor régen őstermelőként tevékenykedett. Ezt szeretném törölni, mind az áfa körét ezt érintően, mind csak ezt a tevékenységét. Tehát, látom ezeket az egyéni vállalkozói törzsadatban. lekérve mint magánszemély törzsadatát, ott nincs. Beléptem a webes ügyfélsegédre. Ott meg nem látom, csak ami konkrétan a vállalkozásával kapcsolatos tevékenységek, tehát itt nincs mit törölnöm. Akkor ezt milyen apeh nyomtatványon kell megtennem? 16T101 ? És mint magánszemély? És ennek hatálya mostani év, vagy irhatom amikor visszaadta az őstermelőit?

A 101-es nyomin egyéb tevékenységből próbáltnám törölni azt az egy tételt, de nem engedi, mig ki nem töltöm a főtevéeknységet, de ott meg u/M van... és én ehhez nem akarnék nyulni.
Továbbá mit kell az áfa résznél bejelölnöm, hogy törlődjön az áfa mentesség 3-s kóddal mint őstermelő?

Köszönöm a segitségeteket.
Válasz idézéssel
11T101-en töröltetni szeretném egyéni vállalkozónak a magánszemélyként végzett tevékenységeit.A B01 7 rovatban kér főtevékenység kódját.Mit írjak ide?Itt nincs törlési lehetőségem!
Válasz idézéssel
Szia Mikro!
Székhelyként, telephelyként a CB szerinti hatalybalépés napjától.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Abban kérnék segítséget, hogy az önkormányzat megváltoztatta a cég címét, ennek
bejelentése csak ügyvéd és azon keresztül cégbíróság útján működik.
Az önkormányzati határozattól vagy a cégbírósági végzéstől kell az új címet
használni?

köszönöm
Válasz idézéssel
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Ilyenkor talán nem is kell.Nézd meg a törzsadatokat,benne kell lenni,a Cb adja át.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Igen ez igaz, a könyvvizsgálót kellett bejelenteni és a cég ha már ott volt, gondolom ügyvédi tanácsra, mindjárt beletetetett még tevékenységet . Ezért van ez a he4lyzet...
Válasz idézéssel
Éva!
Nem is értem,már nem kell cégbíróságon a bővitést!,....elég ha mi küldjük az új TEAOR-t....mielőtt az első számlát kiadjuk abból a tevékenységből. Vagy már ez sem él????
Kérdésedre,ha nem adott ki számlát előtte,akkor lehet a 01.14./bejegyzés/
Ha adott,akkor a korábbival jelenteném.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Cég bővíti a tevékenységi körét. A végzésen a változás kezdete 2010.12.15, a bejegyzés ideje 2011.01.14.
Melyik dátummal kell a változásbejelentőn jelenteni?
Előre is köszönöm
Éva
Válasz idézéssel
Miért kérdezed ugyanazt két helyen? "Öreg" tag lévén tudhatnád, hogy egy helyen is kapsz választ!
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://aktaforum.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=2975">viewtopic.php?f=2&t=2975</a><!-- l -->
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A Fővárosi Önkorm-hoz akarnék változást bejelenteni, jelesül,hogy
a végelszámolást megszüntették.
Az" adatmódosítás " nyomtatványon/Cégállapot változása/azt be tudnám jelenteni, hogy végel-
számolás indul, de hogy vége arra nem jövök rá hogyan kellene.
Segítenétek?
köszi előre is! Harakiri
Válasz idézéssel
Köszi Monik, csak gondoltam akkor vmi máson kell bejelenteni..
üdv, Gabi
Válasz idézéssel
Zagar, ez nem is menne, mert a 201T-n nincs hely a tulajdonos lakcímének megadásához.
Válasz idézéssel
Sziasztok,
Ha változott a tulajdonos lakcíme ,azt be kell jelentenem az APEH-ba külön, nem elég a cégbírósági végzés?
Kösz,
üdv, Gabi
Válasz idézéssel
Sziasztok,
BT új képviselőjének van okmányirodás regisztrációja és üf. kapuja egy cége miatt.
Most egy másik cég képviselője is lesz. A T180-on a bejelentés jogcíme: B/1 pont x-hető, ugye? Nem kell emiatt újra az okmányirodába mennie..
És akkor csatolom az aláírási címpéldányt és a végzést is? Mondjuk a változás még márciusban történt, de csak most fogom bejelenteni..
Köszi,
üdv, Gabi
Válasz idézéssel
monik Írta:Szia Zsemle!
Lehet, h nem jól, de a 1452 -es kóddal jelentettem (társas vállalkozó 36 órát elérő munkaviszony mellett). :?

Szia Monik,

igen, erre én is gondoltam, de nem fedi a valóságot, mert nem munkaviszonya van. Lehet, hogy nem is kell ezen a nyomin jelenteni, én meg itt görcsölök fölötte?

Mindenesetre köszi.

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Marian!
A beltagot attól az időponttól tudod kijelenteni a 1041-en,amikor a Cb-i végzés meg lesz a változásról.
Oep-nél nem kell jelenteni,a 1008-as pedig gondolom megy.A nyenyi meg a következő év április./ha még lesz/.
Ha nem lesz sehol a Bt beltagjának munkaviszonya,feltétlenül jelentkezzen be egyénileg és fizesse a 4.950.--et
Válasz idézéssel
Szia Zsemle!
Lehet, h nem jól, de a 1452 -es kóddal jelentettem (társas vállalkozó 36 órát elérő munkaviszony mellett). :?
Válasz idézéssel
Sziasztok,

egyéni vállalkozóm kft-t alapított egy barátjával. Továbbra is egyéni vállalkozóként fizeti a járulékait, milyen kóddal kell (ha kell egyáltalán) bejelenteni a 10T1041-esen? Nem találok neki kódot, azért tettem fel ezt a kérdést.

Előre is köszi a segítséget.

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Sziasztok,
Előszóként... :mrgreen: Régóta olvasom a fórumotokat, gondoltam ideje regisztrálni.Nemrég örököltem pár cég könyvelését, amit egyedül kicsit nehezebb csinálni mint eddig..Úgyhogy elkél bizony a segítség..
Láttam ,hogy volt már ilyen kérdés, az enyémet kicsit kibővíteném.
A helyzet: Bt 50-50% egy bel és egy kültag. A TJK elkerülése miatt, a tagokat most felcserélik, mivel az ügyvéd szerint nem megoldható ,hogy a társ. szerződés módósításával az eddigi kültag gyakorlja a munkáltatói jogokat, mivel eddig is a taggyűlés tette ezt. Mondjuk ezt nem értem, eddig mindenhol azt olvastam ,hogy egy módosítással mehet az üzletvezető beltag munkaviszonyba..De ha nem hát nem..A csere után a helyzet a következő: az új beltagnak van 40 órás munkaviszonya, a kérdés ,hogy utánna mit fogunk ebben a cégben fizetni? Az új kültagnak 03.11-én lejár a GYES-e, így ugye 12-től a megállapított bére után kell járulékozni? 4 órás munkaviszonyba akarják bejelenteni.. De lehet ,hogy 2 lesz ebből, még egy évig semmiképpen nem akarják a boltot kinyitni de vmi kell, mert végelszámolni a céget nem akarják. Mondjuk elképzelésem sincs, hogy azt hogy fogjuk lepapírozni,hogy a bolt sose lesz nyitva..Vagy egy évig egy esetleges munkaügyi ellenőrzésnél azt fogjuk mondani,hogy épp aznap szabin volt?
Szóval a problémám az lenne, hogy kit milyen változásbejelentővel és mikor kell majd jelenteni ? Az egyablakos rendszer miatt, az OEP-be már nem kell, ugye?

Üdv, gabi
üdv, Gabi
Válasz idézéssel
Köszi Erzsó!
Azt sem tudom hogy pl a beltagot ki kell jelentenem a BT.-ből? Neki nem lesz munkaviszonya ugyanis. OEP felé vagy Nyenyit leadni -mikor lehet vagy kell jelenteni?
Ezekkel sem vagyok tisztában. :oops:
Üdv.:Mariann
Válasz idézéssel
Ez nekem is állandó problémám, hogy a bejelentési kötelezettségem pl. a tagok változása, mikortól lép életbe? Amikor megkaptam a végzést, vagy amikorra be fogják jegyezni a változást?
"Doktor úr, olyan bizonytalan vagyok mostanában.Vagy mégsem...?"
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég