A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2008
Igen igen ha ugyanoda megy vissza dolgozni gyed mellett akkor ugy...
Válasz idézéssel
Igen, megtaláltam. Már nem a 1041-en kell jelölni a GYED melletti munkavégzést, hanem a 2008-n!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sima munkaviszony,a sugóban benne vannak az érvényes kódok sokkal kevesebb mint a nyomtatványban kiválaszthatók.
Válasz idézéssel
Placebo, köszönöm, megtaláltam. T1041-en már nem lehet bejelenteni a GYED melletti munkaviszonyt. A 2008-n a 544. sorban kell ezt jelezni! Gondolom ez alapján állít ki igazolást a NAV.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Milyen biztosítási kódot kell beírni a T1041-re, ha valaki GYED mellett munkát végez? Régebben 3140-t írtam, de ez most a GYET.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
A kedvezményt a kifizető a feltételek fennállásáról kiállított igazolás birtokában érvényesítheti. Az igazolást a fentiekben említett feltételek fennállásáról a NAV
a) az Art. szerinti ’T1041 jelű biztosítotti bejelentés megtételét követően, hivatalból, a foglalkoztatás kezdő időpontját követő hónap 10. napjáig,
b) biztosítotti bejelentés hiányában a kifizető havi bevallásban (2008A-01-03 lap) tett kérelmére
állítja ki és elektronikus kapcsolattartás útján megküldi a kifizető részére.[size=undefined][305][/size]
Válasz idézéssel
Szocho kedvezményre, munkaerőpiacra  lépők után érvényesíthető.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Mire gondolsz pontosan tb járulék vagy a szocho kedvezményre?
Válasz idézéssel
Van egy kismamám, aki augusztusban GYED mellett visszajött dolgozni 4 órában! Még nem kaptam értesítést a NAV-tól a járulékkedvezmény miatt. Honnan  fogják látni, hogy dolgozik? A 2008-ról?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
köszönöm!!!
Válasz idézéssel
Potyi!

2008M-0902-est nem kell kitölteni! Csak a 2008M-8-n van adat, alkalmazás minősége 8 és 53!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia Tamás! 
Ügyvezetők illetve illetve beltagok.
2008 nyomtatvány 0902 lapjára írnám hogy 8 öregségi nyugdíjas 53 kieg tev tag és hibát ír ki.
Hova kell akkor beírni , régen ezt a 09 lapra írtam és ezekkel a kódokkal, melyik lapra írjam akkor?
Válasz idézéssel
Nem kell adatot szolgáltatni, kivéve ha ügyvezető. Akkor, ha nincs is kivét, nullásat be kell adni!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Bt Kft nyugdijas tagjának kell leadni 08  bevallást?
A 7770 ft ról eddig adtam le, mert kellett is most próbáltam 0 val, de az összeset visszadobta hibásnak. 
Bért nem vesznek ki.
Válasz idézéssel
Megtaláltam én is! Július 14-én hirdették ki a Magyar Közlönyben. Rákerestem a neten, de sehol nem olvastam róla. Mindenhol július 1-i bevezetés van! Köszönöm Ivettke04!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
A Tbj 104. §.(7) 
(7) Az e törvény 27. § (2) bekezdés szerinti járulékfizetési alsó határ és a ténylegesen kifizetett járulékalapot képező jövedelem közötti különbözet után fennálló társadalombiztosítási járulékfizetési kötelezettséget a 2020. július és augusztus hónapra vonatkozóan nem kell teljesíteni. Ezekben az esetekben a járulékalapot képező jövedelmet a 27. § (1) bekezdése szerint kell megállapítani.
Válasz idézéssel
Hol van ez leírva? Július 1-je volt még év elején. Mikor módosították?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Köszönöm.
Jó, hogy előre dolgoztam és mindenkinek módosítottam, hurrá..
Akkor aug hónapban kevesebb lesz a bérük.
Válasz idézéssel
Szerintem szept. 01.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A munkaviszonyosoknál a minimum járulék alap /30%/ os július 1-től vagy szeptember 1 től változik?
Köszi
Válasz idézéssel
Már másodszor fordult elő ebben a hónapban, hogy a nulla forintos megbízási díjnál (ügyvezetés) egy csomó piros hibajelzést kapok. Eddig úgy gondoltam, hogy a minimum járulékalap (minimálbér 30%-a) csak a munkaviszonyra és munkaviszony jellegű jogviszonyra vonatkozik, amibe a megbízási jogviszony nem tartozik bele. Lehet, hogy mégis, ezért kapok hibaüzenetet?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia!
Ezt találtam Horváthné tollából az Adózónán ugyanerre a kérdésre.

"Kedves Olvasó!
Az osztalék jövedelem személyi jövedelem adózása rendhagyó, tekintettel arra, hogy egy olyan jövedelemből is adót kell levonni, mely valóságos tartalmát tekintve ccsak előleg, hiszen követelésként szerepel a könyvekben.
Ahogy az útmutatóban is szerepel, meg kell különböztetni az osztalékelőlegből jóváhagyott osztalékot és a ténylegesen kifizetésre kerülő osztalék összegét. A különbség a jövedelem szerzés időpontjában mutatkozik. Ugyanis a korábbi évben kifizetett osztalékelőleg bevallása a közgyűlés döntésének napja. Ennek következtében a május havi bevallásban csak az osztalékelőlegből jóváhagyott összeget kell szerepeltetni, mely 5530000 Ft, míg az előleg és a tényleges osztalék összegét a kifizetés hónapjában kell bevallani, azaz a 6000000 Ft-ot júliusban, melyből a kifizetőnek le kell vonni az Szja összegét. A május havi bevallásban előleg nem szerepel, (az e) oszlopában csak nulla szerepel) hiszen annak összege már 2019-ben levonásra került. Mindkét hónapban a 08-as bevallás '08M-07 364. sorában kell a jövedelmet feltüntetni.
Üdvözlettel"
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tavaly kifizetett osztalék előleg, ami szerepelt a 08 nyomtatványban, az adója is befizetve ,az
idén osztalékká vált.
Ezt az osztalékká vált előleget kell ismét jelenteni a 08 nyomtatványon, avagy elég könyvelni 
hogy az előleg osztalékká vált??

Harakiri
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég