A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cafeteria
Sziasztok!

Jól tudom, hogy üdülési csekk adható (adómentesen) bt tagi jogviszonyban lévő vezetőjének?
Ha a felesége a kültag, ő is kaphat, tehát egyszerre mindketten is akár?
Válasz idézéssel
Freedom Írta:Azt megtudja valaki mondani, hogy tag milyen természetbeni juttatást kaphat adómentesen az üdülési csekken kívül

Én úgy tudom, hogy semmi mást, mert a többi alkalmazotti státusz mellett adható csak adómentesen.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Freedom Írta:Azt megtudja valaki mondani, hogy tag milyen természetbeni juttatást kaphat adómentesen az üdülési csekken kívül

Én találtam egy elég részletes listát: cafetéria

Remélem segít azoknak is, akiknek most aktuális...
Válasz idézéssel
Szia Reni!
Visszaveszik némi kezelési költség levonása után. Ez biztos, mert nálunk is voltak ilyenek. De ne kérdezz részleteket, mert ez a HR dolga volt.
Válasz idézéssel
Reni!
Kérdezd meg a NÜSZ ügyfélszolgálatát, hogy nem lehet-e betudni máséba, következő évre. Azt tudom, ha nem sikerül határidőig felhasználni, akkor előtte legalább egy hónappal szólni kell és meghosszabbítják egy évvel.
Válasz idézéssel
Szia Reni !

Igen adható, a feltételek figyelembe vételével Szja tv. 7. § kd)

A másik kérdésedre nem tudok válaszolni, esetleg valaki másnak nem kell ? Talán a többiek

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy tagi jogviszonyra tekintettel adható-e adómentesen kölcsönös egészségbiztosítási tagdíjkiegészítés?

A másik kérdésem az lenne, hogy véletlenül megrendeltem egyik munkavállalólnak az üdülési csekket úgy, hogy nem kérte. Azt mondja, hogy jővőre sem tudja felhasználni, mert nem jár olyan helyre ahol ezt elfogadnák. Mit tudok vele csinálni? Vissza nem küldhetem, viszonyt névreszóló és be kell jelentenem hogy kinek vásároltam csekket jan 30-án. Van valakinek erre ötlete?

Köszönöm szépen!
Reni
Válasz idézéssel
:-)
Nem, egyáltalán nem sűrgős:-)
Köszi
Válasz idézéssel
Ha nem tűzoltás kell, akkor egy kis türelmet kérek, mert nagyon be vagyok havazva!
Zsemle
Válasz idézéssel
Zsemle!

Éppen az érdekelne, hogy jár-e a tagnak ugyanaz a juttatás adómentesen, mint a munkavállalóknak.
Találtam a dokumentumok között erre vonatkozóan, de csak az üdülési csekket taglalja.

Köszi

Free
Válasz idézéssel
Semmi gond!
A FÓRUMOK-ra kattints rá egyszer, majd előjönnek az élő fórumok, s ott a 3. téma a Dokumentumok,Segédletek. Arra megint egy katt, azután már elő kell bújniuk a dolgoknak.
Üdv.zsemle
Válasz idézéssel
Ezer bocsi, de pont a dokumentumokat nem találom! Megnyitom az oldalt és olyanok vannak, hogy kezdőlap, fórumok, letöltések stb..de dokumentumok hát azt nem lelem! Még egy szemüveget nekem!
Köszönöm anikó.
Válasz idézéssel
Bocs Free,
most látom, hogy hülyeséget írtam, mert nyomattam az alkalmazottaknak adhatókat!
Bocsánat még 1szer.
Üdv.zsemle
Válasz idézéssel
Szia Anikó,
Dokumentumok, Segédletek, abban pedig a Cafetéria szabályzatok téma.
Üdv.zsemle
Válasz idézéssel
Étkezési utalvány: 6000,-/hó
Melegétel utalvány: 12000,-/hó
Ajándékutalvány: 3 x 6900,-/év
Iskolakezdési tám: 20700,-/gyermek/szülő,
Ök.e.pénztár: 20700,-/hó
Kultúrautalvány: összeghatár nélkül
Most csak így kapásból ennyi, de javaslom, hogy nézd meg a <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.accorservices.hu">www.accorservices.hu</a><!-- w --> lapot, s ott minden hasznos infót megtalálsz
üdv.Zsemle
Válasz idézéssel
B.U.É.K. Mindenkinek! Segítsetek az általatok feltett dokumentumokból szeretnék letölteni, de nem találom.. Bocsi, hogy ilyen béna vagyok!
Arrow Sziasztok anikó.
Válasz idézéssel
Azt megtudja valaki mondani, hogy tag milyen természetbeni juttatást kaphat adómentesen az üdülési csekken kívül?

Köszönöm!

Free
Válasz idézéssel
Szia!
Ha a 400000 Ft-os keretet (külön meghatározva, hogy miből mennyit lehet maximálisan) nem lépitek túl, akkor sem a munkáltató sem a dolgozó nem fizet sem járulékot, sem adót.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.szamfejtes.mindenkilapja.hu">www.szamfejtes.mindenkilapja.hu</a><!-- w --> -->cafeteria :lol:
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy az adómentes jutattások után mit kell fizetni a munkaadónak, illetve a munkavállalótól kell-e vonni valamit.

Köszönöm!
Free
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég