A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kata
Köszi, hogy bemásoltad!!
Válasz idézéssel
Önadózó újságból,

Kedves Önadózósok!

A járvány miatt hozott új szabályozások alapján, a KATA-mentes hónapok vajon beleszámítanak a KATA keretbe is? Tehát nem fog ezzel csökkenteni az éves 12 milliós keret?
Nagyon köszönöm előre is!

Témanyitó hozzászólás
Pap Attila Önadózó szakértő 2020-03-24 13:42:40

Bár ez számomra konkrétan nem olvasható ki a jogszabályból, de logikusan az 1 milliós adózott keret azokra a hónapokra is jár, amelyekre a rendelet mentesítést biztosít (ha nem így lenne, nagyobb kárt okozna, mint amit adna kedvezményként).
papattila

A megjelent rendelet szerint csak a főállású katásokra vonatkozik a mentesség, vagy ha a főtevékenységük beleesik a mentes körbe, akkor a 25 e.Ft katát fizetőkre is vonatkozik.
Köszönettel: Kornélia

Témanyitó hozzászólás
Pap Attila Önadózó szakértő 2020-03-24 18:25:13

Kedves Kornélia,
Olvasatomban egyik rendelet sem szűkíti le az érvényesíthetőséget a főállású katásokra, azaz a 25eÍFt-os, nem biztosított katás is alkalmazhatja.
papattila

Szakértői hozzászólás

Kedves Attila, a KATA mentes hónapok miatt a 12 M Ft -os éves keret is csökken? Valamint miként jelzem/ milyen jogcím kóddal/ a NAV-nak, hogy négy hónapra mentes egy KATA-s vállalkozó, hogy ne legyen automatikusan előírva 4 hónapra a kötelezettség. És utolsó kérdésem a 2020. március 23-i Krendelet a már életben levő adótartozás végrahajtásokra utal, s nem az előttünk álló időkben keletkező adótartozásokkal kapcsolatos, ha jól értem. Azokra fizetési kedvezményt kérhetek. Köszönöm, Gabi

Témanyitó hozzászólás
Pap Attila Önadózó szakértő 2020-03-24 18:31:43

Kedves Gabi,
1. Ezer kérdés vetődik fel még a második rendelet után is, szerencsés lett volna igazi szakértőket is bevonni az alkotásába, még ha a segítő szándék volt is a fő vezérlőelv. Így marad az ötletelés: én ezt nem olvasom ki egyik rendeletből sem, de a vége érzésem szerint az lesz, hogy megmarad a havi 1 milliós adózott keret.
2. Várhatóan módosítják a változásbejelentő nyomtatványt.
3. Valóban, a már folyamatban lévő NAV-os végrehajtásokról rendelkezik.
papattila

Szakértői hozzászólás

Kedves Attila!
A 61/2020. Kormányrendelet szerint az a KATA-s vállalkozás mentesül a Kata fizetése alól, aki főtev.-ként végzi, vagyis az elmúlt 6 hónapban, a bevétele 30%-a a felsorolt tevékenységek vmelyikéből származott. Honnan fogja tudni a NAV, hogy ki tartozik ide? Lehet már erről vmit tudni? Adatszolgáltatás, bevallás? Vagy a változásbejelentőn lesz egy ilyen jelölési lehetőség?
Nagyon köszönöm: Móni

Témanyitó hozzászólás
Pap Attila Önadózó szakértő 2020-03-24 18:34:57

Kedves Móni,
Szerintem nem kellene ennyire előre szaladni az időben. A lényeg, hogy teljesüljön a feltétel és azonnal lehessen élni a kedvezménnyel, mert sok esetben 1-2 hónapon múlik a bedőlés vagy a túlélés Sad Hogy ezt a NAV hogyan ellenőrzi, ez legyen az ő dolga, a miénk a kedvezmény érvényesítése...
pattila

Szakértői hozzászólás
gogazkft97 2020-03-25 07:41:59

Vagyis egyszerűen nem fizet az ,aki a feltételnek megfelel. Igen, előre szaladt
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Jól gondolom, hogy a 4 havi KATA nem fizetése mellett is megmarad a 12 milliós bevétel határ? A kormányrendeletben az van, hogy 4 hónapon át mentesül a KATA fizetése alól, de a társadalombiztosítási ellátásokra való jogosultsága és az ellátása megmarad.
Válasz idézéssel
Kedves Placebo !

Köszönöm szépen. Ez szomorú mert az ügyfelem éppen azért tért vissza, mert nem végez semmit sem és nem tudta az 50 e- et fizetni...És közzé is kellene tenni a nyitót ? vagy majd csak 05. 31- ig a záró beszámolót ....
Hm... mennyibe kerül egy ilyen könyvvizsgálat.
Persze a NAV- nál nem mondták amikor kérdeztem...
" A könyvelő a modern világ sámánja..."
Válasz idézéssel
Hello!
Kell neki

A kisadózó vállalkozások tételes adójáról és a kisvállalati adóról szóló törvény hatálya alól e törvény hatálya alá átkerült (visszakerült), (1) bekezdés szerinti közkereseti társaságnak, betéti társaságnak, egyéni cégnek, valamint ügyvédi irodának - tételes leltározással alátámasztott - leltár alapján nyitó mérleget kell készítenie. A nyitó mérlegbe az eszközöket piaci értéken, a kötelezettségeket a ténylegesen fizetendő, a céltartalékokat a számított, a törvény előírásainak megfelelő összegben, a saját tőkét az eszközök és a kötelezettségek (ideértve a céltartalékokat is) különbözetének összegében kell figyelembe venni. A nyitó mérlegbe felvett eszközök és források értékének valódiságát könyvvizsgálóval kell ellenőriztetni.
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Ha KATA-s Bt visszatér a TAO alá akkor a nyitómérleget könyvizsgáltatni kell ??? Eddig azt mondták nekem hogy nem kell most pedig azt olvasom mindenhol hogy kell.
Segitsetek ! 

Köszi

Tündi
" A könyvelő a modern világ sámánja..."
Válasz idézéssel
Köszönöm Klári!
Válasz idézéssel
Szia Emese!
A bérbeadásra szintén állítson ki számlát pld egy másik tömbből.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Köszönöm Klári!
Bejelentem utólag! Szåmlåt ållitson ki vagy elég az åtvételi?
Bocsi nem volt mėg ilyenem!
Válasz idézéssel
Szia!
Én bejelenteném.

Válasz idézéssel
Katás ev. ingatlant ad bérbe (lakást) magánszemélyként, be kellett volna jelentenem a 101E en a NAV felé?
Ha igen akkor hogyan tehetném ezt  meg utólag? 
Köszönöm a segítséget!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Katás egyéni vállalkozó eddig szüneteltetett november 28-án lejár a szüneteltetés szeretné megszüntetni.
Ebben az estben milyen bevallásokat kell leadnom.
A webes ügysegéden megszüntetem, az Önkormányzat fele is leadom a bejelentőt,ezen kívül a nav fele mit kell leadnom?  
Köszönöm
Válasz idézéssel
Megerősítem Ildikó válaszát, a munkaügyi hivatalnál kell érdeklődni az aktuális támogatási lehetőségekről.
Válasz idézéssel
Szia! Nekem volt ilyen, a munkaügyi központban kellett igényelnie (ha van még keret) és azt hiszem 6 hónapig kapta.
Válasz idézéssel
Egyik ismerősöm szeretné KATÁ-s ev.kiváltani.
az lenne a kérdésem, hogy van e számára bármilyen támogatás ami segíti a kezdő vállalkozóvá válását,ha van akkor mi a módja az igénylésnek.

Köszönöm!
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
Köszönöm! Végre egy beküldendővel kevesebb!!
Válasz idézéssel
Szia!
Igen így van, nincs már mit jelenteni rajta, max az iratőrzés helyét, ha az más cím.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Szerintetek is így van, mert a NAV-tól azt a tájékoztatást kaptam, hogy nem kell beküldeni a 19T101E nyomtatványt
KATA vállalkozás létesítését követően, csak akkor ha valami változás van a webes ügysegéden történt bejelentkezéshez képest?
Válasz idézéssel
Köszönöm mindenkinek! Wink
Válasz idézéssel
Szia Móni!
Újat tanultam! Smile Smile

Válasz idézéssel
Az úgy jó lesz, ahogyan én írom, mert nekem is volt ilyen. Október 31-én a Webes ügysegéden újra éleszted a vállalkozást, akkor november 1-től lesz újra aktív. És még október 31-én beadod a 101E változásbejelentőt a KATA választásáról november 1-el.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Ildi!
Szerintem a visszatérést jól látod. Én megkérdezném a NAV vonalán, vagyközvetlenül a saját igazgatóság adóalany nyílvántartásán, hogy nem e azonos a szünetelélsvől vissza az újonan alapítással. Ha nem akkor sajna okt 31-én be kell jelentkezni és jól elvistatkozni ha kell,  hogy tehetsz-e ilyen nyilatkozatot szünetels alatt.

Válasz idézéssel
Jelentsd be október 31-ig a 101E-n a KATA-ba lépés szándékát mindenképpen.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok! Segítséget kérnék, ha valakinek volt már hasonló esete.
SzJA-s egyéni vállalkozó szünetelés alatt van, nov.1-től indulna újra KATA alatt. Mikor kell mindezt bejelenteni, hogy rögtön KATA-s legyen? A webes ügysegéden bejelentem a szünetelés végét okt.31-én, a 101E-n ha bejelentem 11.01-én a KATA választást mivel nem kezdő így ebben az esetben nem csak 12.01-től lehet KATA-s? Blush
Válasz idézéssel
Köszönöm.
A kiva nem igazán jó nekik.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég