A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítség!
Igen ezt átolvastam. Saját magamnak végzem a könyvelésem, eddig kizárólag felvásárlóknak értékesítettem, komp felárasként. Ez most új helyzet, hogy magánembereknek is értékesítek terméket. Ezt szeretném úgy csinálni, hogy szabályosan menjen. 
Ami a leglényegesebb kérdés lenne, ha nyugtát akarok adni, akkor mi az az értékhatár, ameddig ez szabályos? pl. 500 ezer Ft-ról állíthatok ki nyugtát? A felvásárlóknál ugye ott van a kompenzációs felár. Most ha magánszemélynek értékesítek és adok nyugtát, akkor egy összeg mennyiség, egységár és ennyi? A komp felárral ott nem kell semmit csinálni úgy gondolom. 

Majd év végén az adóbevallásban szépen a felvásárlásik mellé teszem a nyugtákat és azok alapján számolom ki a bevételemet?
Válasz idézéssel
Szia Rajnaszil!

Gondolkodtam a kérdéseden bár még soha nem láttam betétlapot,de amint írod minden értékesítést fel kell vezetni.
Na most a nyugtatömb is szigorú számadás alá vont.Gondolom az őstermelők még nem kötelezettek a pénztárgép használatára?

Szóval én úgy csinálnám, hogy napi szinten nyugtatömb sorszámtól sorszámig  és így vinném összesítve arra a napra a bevételt.

nav információs füzet 06.számú nem tudom,hogy olvstátok e.

Pmarcsi
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Abban kérném  a segítségeteket, hogy az egyik cégnél a következő dolog merült fel:
belefogtak lakóingatlan beszerzésébe, nem ők építik, hanem befizettek egy lakóparkba ingatlanokba. Ez a befejezetlen beruházáson van nyilvántartva. Most viszont másik projekt miatt kiszállnának belőle. Szerződés módosítással átvennék magánszemélyek ezeket a lakásokat. 
Jól gondolom, hogy ez értékesítésnek számít? Át kell számlázni a félkész ingatlanokat?
Mivel még nincs lakhatási engedély, újnak számít. Számlázhatják 5%-al, ahogy ők is kifizették?

Előre is köszi!
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Az egyiket olvastam, a másikat átnézem, de ezekből nem teljesen világos ez a nyugtaadási dolog. Köszönöm azért a segítséget!
Válasz idézéssel
Szia!

Ezeket olvastad?Nem vagyok jártas sajnos ebben a témában.

Csatolt fájl(ok)
.pdf   06_Mez_gazdasagi__stermel__maganszemely_adozasanak_alapvet__szabalyai_20190813-1.pdf (Méret: 441.65 KB / Letöltések: 75)
.pdf   adozas2018.pdf (Méret: 1.79 MB / Letöltések: 88)

Válasz idézéssel
Őstermelőként van egy családi gazdaságunk. Két irányban értékesítünk (illetve tervezünk értékesítést).
Az egyik felvásárlók felé, ez a rész tiszta sor....
A másik magánszemélyeknek, kisebb tételekben. 

Kérdésem ez utóbbi értékesítéssel kapcsolatos. 

1. Ha van nyugtatömböm, elegendő azt adnom, minden vevőnek? 
2. Milyen értékben állíthatok ki nyugtát, egy alkalommal, vagy egész évben? Milyen értékhatárok vannak?
3. Milyen egyéb adminisztrációs kötelezettségem lesz a nyugtákkal kapcsolatban?
4. Az őstermelői betétlapon, elméletileg minden egyes kis tételt egy önálló sorban kellene feltüntetni, a vevő adataival, aláírásával? Vagy esetleg lehet magán értékesítés címszó alatt egy sorba összeadva betenni ezt a vonalat?

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget,
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Van egy EVA-s Kft. Van egy ügyvezetője, akinek a cégben 60% részesedése van. Ő normál munkavállalóként dolgozik a cégben, be van jelentve a garantált bérminimumra.
Most hitelfelvételhez szüksége lenne Nav-os jövedelemizagolásra, és nullás igazolásra. Teljesen meg vagyok zavarodva, hogy ezt hogy kéne...
Kérjek rá, mint magánszemélyre egy nullást, és egy jövedelemigazolást, plusz a cégre egy nullást, és egy jövedelemigazolást? Vagy hogy tudja igazolni az evás osztalékát?
Köszönöm szépen, ha tudtok segíteni!
Válasz idézéssel
Köszönöm a segítséget. A kérdésem az volna, hogy bejelentse az ügyfelem a cégébe vagy ne?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hello!
CSed-et a szülő nő kaphat ha van a szülést megelöző 2 évben 365 nap biztositási jogviszonya ez 168 napra jár ,a Gyed a biztositott szülő vagyis az apa is kaphat van szintén  megelöző 2 évben 365 nap biztositási jogviszonya.
Válasz idézéssel
Sziasztok! Bocsánat, hogy ide írok, de a Gyes, Gyed topikban nem kaptam választ egy hete. Egyik ismerősöm tanácsot kért tőlem a gyermekével kapcsolatban. Gyermeke nappali tagozatos egyetemista volt, tehát soha nem dolgozott még, amikor terhes lett. Most 3 éves a gyermek. Újabb gyereket terveznek, így abban kérte a segítségemet, mondjam meg, hogy járnak jobban. Napi 2 órára bejelentené saját cégébe, hogy  ellátásra jogosult legyen. Azonban az ellátást az apa venné igénybe, mivel neki nagy jövedelme van! Jó ez az ötlet? Esetleg van jobb? Ehhez én nem értek, max. az igényt tudom benyújtani. Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Igen Monik mi így csináljuk. Minden 5-ös de ha kártérítés t kell fizetni akkor 8-as ay idegennek fizetett. A saját javítás lyenkor is 52-es.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Klárika!
Nagyon szépen köszönöm, a gyorsaságot is!

Már csak egy kérdésem van, hogy Ti is így számoljátok el?
Könyvvizsgálónk egyéb ráfordításra szeretné könyveltetni a tgk. káresemény miatti javítási költségét.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Szia Monik!
Megpróbálom csatolni!

Csatolt fájl(ok)
.docx   Káresemény elszámolása.docx (Méret: 16.46 KB / Letöltések: 109)

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Valaki el tudná küldeni a
Számviteli Levelek 389. számában megjelent (2018. augusztus 9.), 7668. kérdésre adott választ?

Köszönöm,
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Van valaki közülünk, aki könyvel szálláshely szolgáltatót, aki kapcsolatban van a booking.com-mal?
Lenne 2-3 kérdésem, mert ezeket nem lehet elérni.
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Szerintem semmit, mivel az utolsó "gazdasági tevékenység" óta eltelt az 5 év elévült.
Nekem is volt ilyen én semmit nem csináltam, de azért várj mások mit mondanak.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
A régi egyéni vállalkozó ügyfelem 5 éve szüneteltette a tevékenységét. Most törölték, mert lejárt az 5 év. Milyen bevallásokat kell ilyenkor beadni?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szeretünk! Mindenkinek van elkóborolt napja!

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ne haragudjatok, de egyszerűen nem találtam a hozzászólásomat. Komolyan azt hittem, hogy álmodtam az egészet. 
Sokszor fellépek és az Új üzenetekre kattintva bejönnek valamik. Aztán ha átmegyek a Portál feliratra (asszem) ott oldalt is jelennek meg témák...és ott mindig van olyan, ami nekem nem jelenik meg. 
Szóval ne haragudjatok kérlek, hogy ilyen balfék vagyok. Máris felteszem.
Válasz idézéssel
Szia!

Szakszervezeti szakágazati tagdíj vállalások,nem emberenkénti hanem a csatlakozott szakszereveti ágazat.

köszönöm,
Pmarcsi

Válasz idézéssel
Hello!
Hány emberről van szó,10-20 vagy több száz?
Válasz idézéssel
Újra ide raktam már megint szórakozik valaki.-)))

Köszönöm a tanácsokat, én is csak úgy járnék el ahogyan ti írjátok.
Kettősbe könyvelünk, a főnököm ragaszkodik az előíráshoz,hogy az előző könyvelő is így csinálta.
Sajnos nem tudom megkérdezni,nem békésen váltak el egymástól,most én iszom a levét.

Szóval segítsetek valamit kiokoskodni, hogy ne őrüljek meg.

Köszönöm,

Pmarcsi

Válasz idézéssel
Köszönöm a tanácsokat, én is csak úgy járnék el ahogyan ti írjátok.
Kettősbe könyvelünk, a főnököm ragaszkodik az előíráshoz,hogy az előző könyvelő is így csinálta.
Sajnos nem tudom megkérdezni,nem békésen váltak el egymástól,most én iszom a levét.

Szóval segítsetek valamit kiokoskodni, hogy ne őrüljek meg.

Köszönöm,

Pmarcsi

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Mi is külön anaitikát vazetünk, ahogy Tamás mondja. Egyszeresben nem tudsz mást tenni.

Válasz idézéssel
Pmarcsi!

Én továbbra is akkor könyvelném, amikor befizették a díjat. Külön excel táblázatban vezetném a befizetéseket és előírásokat. Dupla munka, de könnyebb javítani a táblázatban, mint a könyvelésben. Meg szerintem így törvényes, a tagdíj csak akkor lehet bevétel, ha befizették.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég