A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítség!
4 millió felett van de 8 millió alatt az egyfőre jutó.

Egyszerűen nem találom az ebev szolgáltatás  oldalán az ahol egy meghatalmazást tudnék adni magamnak a gyerekeim nevében.
Válasz idézéssel
Hello!
Vagy egykét vagy az ebev oldalon adszbe meghatalmazást de a kitöltésiben benne van,kiskoru nem biztositott meg amig 4milla alatt van a ráeső jövedelem addig nem kellene beadni a szochora 58-ast de küldjed 0-val abból nem lehet gond ugyanigy a nyugdíjast is.
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen.

A saját 1958-asomat beküldtem, kérdésem már csak az, hogy a kiskorúaknál, először egy EGYKE nyomtatványt kell, majd nekik is a 1958-as kell innentől negyedévente, ahol 0-val töltöm ki a szocho-t meg a járulékokat is?

Nyugdíjasnál is negyedévente 1958 teli 0-val negyedévente?
Válasz idézéssel
Hello!
A magadét is 0-val adod a szochot,a kiskorú meg nyugdjas nem biztositott meg teljesen 0-val
Válasz idézéssel
Most csinálom (3 napot késve) a 1958-as bevallásomat. Családi gazdaság, 4 fő, két kiskorú, egy nyugdíjjas, és jómagam, egy főre jutó bevétel 8 millió alatti, nemleges nyilatkozatot teszek majd....

Ha jól látom idén az EHO helyett az őstermelőnek szocho-t kell fizetnie bevallania?

Viszont ezt találtam:

"a tételes költségelszámolást választó, nemleges nyilatkozatot benyújtó őstermelő bevételének 4 százaléka,

csökkentve a Tbj. szerinti járulékalapját képező összeggel."

Ebban azt nem értem, hogy a járulékalap ezek szerint magasabb, tehát ha azzal csökkentem akkor a szocho alapja 0 lesz.

(nyilván valamit nagyon félreértek.)

Ha ebben tudna valaki segíteni, hogy ha az egy főre jutó járulékalapunk negyedévre eső összege (20%) 200 ezer forint körül van, akkor mennyi a szocho alapja? Illetve mit kezdjek a kiskorúakkal meg a nyugdíjassal?
Válasz idézéssel
Placebo!

Köszönöm!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hello!

https://www.ksh.hu/intrastat_kombinalt_nomenklatura
Válasz idézéssel
Tudom, hogy nem ide tartozik, de nem találtam megfelelő helyet! Az szeretném megtudni, hol találom meg vámtarifaszám alapján a fizetendő vám összegét? A neten mindenhol kerestem, de nem találtam.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Köszönöm Marcsi! 
Mindent így csináltam, de elírtam a vonalkódot....remélem az lesz a baj.
Válasz idézéssel
Szia Balázs!

Javító bevallás: A NAV által kiértesített adózó által a hibás alap-, vagy adózói javító/önellenőrző bevallásra beadandó javító bevallás. A „Javítani kívánt bevallás vonalkódja” mezőbe az adózó által javítani kívánt bevallás bárkódját kell beírni.
Bárkód (vonalkód) hivatkozás: Amikor egy elküldött bevallás „Javítani kívánt bevallás vonalkódja” mezőjébe az adózó egy előzmény bevallás bárkódját beírja. (Ez így javító bevallásnak minősül)
Bárkód (vonalkód) hivatkozás nélkül: Egy elküldött bevallás „Javítani kívánt bevallás vonalkódja” mezőjébe nem írja be egyetlen korábbi előzmény bevallás bárkódját sem. [Ez így eredeti bevallásnak, (alap-, adózói javítás vagy önellenőrzésnek) minősül].
Hibernálás: A bevallás nem feldolgozható állapotba helyezése és ebben az állapotban tartása.
Kiértesítés/kiértesített bevallás: Az adózó (vagy képviselője) által beküldött, a NAV rendszerébe befogadott hibás (alap, adózói javítás, önellenőrzés) bevallás, mely esetén az adózó értesítést kap a NAV által javított vagy az adózó közreműködésével javítható/javítandó hibákról.
MEGJEGYZÉSEK:
Ha egy bevalláson a javítani kívánt bevallás vonalkódja mező kitöltötten szerepel, azt a feldolgozórendszer javító bevallásnak tekinti. Javító bevallást kizárólag hibás, kiértesített bevallásra fogad el a NAV. Ha a javító bevallás nem felel meg ennek a feltételnek, vagy azonosítói nem egyeznek meg az eredeti bevalláséval, akkor a javító bevallás formai hibás, az adózó erről a hibáról kiértesítést kap. Ezt a hibás javító bevallást a NAV joghatás kiváltására alkalmatlannak tekinti. Ilyenkor egy újabb javító bevallást kell feladni, amin ismét az eredeti bevallásra, mint javítani kívánt bevallásra kell hivatkozni.
Az eredetileg önellenőrzésnek, vagy adózói javításnak szánt bizonylaton nem szabad a módosítandó bevallás vonalkódját feltüntetni!
Adózói javítás, vagy önellenőrző bevallásra is lehet küldeni javító bevallást abban az esetben, ha az adózói javításnak, önellenőrzésnek szánt bevallást a NAV hibásnak találta, és arról értesítést küldött. Ebben az esetben a javítani kívánt bevallás vonalkódja mezőben természetesen ennek a hibás bevallásnak a vonalkódját kell feltüntetni, nem az eredeti alap bevallásét.
Alap bevallást javítani csak olyan javító bevallással lehet, amin az adózói javítás és önellenőrzés mezők egyike sincs jelölve.
Adózói javításnak, vagy önellenőrzésnek szánt bevallásra küldött javításon módosíthatók az adózói javítás, önellenőrzés mezők - mert előfordul, hogy a hibát éppen e mezők, kitöltöttsége okozta.
GYAKRAN ELKÖVETETT HIBÁK, ÉS AZOK JAVÍTÁSA:
Az adózó olyan adózói javításnak, vagy önellenőrzésnek szánt bevallást küld be, amelyen feltüntette a hibás alapbevallás iktatószámát (vonalkódját, bárkódját).
Az így kitöltött bevallások ügyviteli hibakódot kapnak, az adózókat erről a tényről a NAV kiértesíti, ezt a bevallást a NAV a továbbiakban úgy tekinti, mintha az benyújtásra sem került volna, ezért ahhoz joghatás sem fűződik.
Amennyiben a beküldött javítást az adózó a hibás, kiértesített alapbevallásának javító bevallásaként küldte be, ebben az esetben ki kell törölnie az adózói javítást, önellenőrzést jelölő mezők tartalmát. A javítani kívánt bevallás vonalkódja mezőt meghagyva (az eredeti bevallásra hivatkozva) kell beküldenie egy újabb javító bevallást.
Ha az adózó ezt a bevallást önellenőrzésnek vagy adózói javításnak szánta, a javítandó bevallás vonalkódja mezőt üresen kell hagynia, és úgy kell beküldenie a bevallását. Ezzel a feladott bevallás eredeti önellenőrzésnek, adózói javításnak minősül.

Pmarcs
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Beadtam a 08-as járulékbevallást, de nem írtam bele a nyomorult feor számokat a megbízásosokhoz....persze jött az üzenet. Ok, beírtam, elküldtem újra, amire jött ez az üzenet:

Javító bizonylat formai hibás Kiegészítő információ : Javító és javitott bizonylat bizonylattípusa nem azonos!

Szerintetek mi a búbánatot jelent ez? 

Köszönöm!
Válasz idézéssel
Hello!
6 napjuk van válaszolni.
Válasz idézéssel
Köszönöm Neked is, Klári. Akkor várok türelmesen.
Válasz idézéssel
Szia Anka!
Meg fogod kapni, de mireaz egyik osztály feldolgozza az 53-s és a másik osztály látja idő.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Kedves Ildi!  Köszi, hogy írtál.  Mármint hogy melyik évre kérem? Oda azt írtam, hogy 2018-ra.  Előtte pár nappal ment be a szja bevallás. 
Az IGAZOL-t hétfőn küldtem be, tehát 3 napja, és még semmi.
Válasz idézéssel
Szia Anka!

Attól függ milyen időpontot jelöltél amikorra kéred. Ahhoz képest nekem már másnapra készen volt.
Szia, Ildi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ha IGAZOL nyomtatványon kérünk jövedelemigazolást (banki hitelhez kell), egyéni vállalkozó részére, akkor mennyi idő után jön meg?  Elektronikusan kértem.
Előre is köszönöm szépen, ha válaszol valaki.
Válasz idézéssel
Tamás!

Köszi az infót.
Válasz idézéssel
lalvagy34!

Az első dátum 2017.07.01-e volt. Majd eltolták 2018.07.01-re! 2017.01.03-i cikket néztél!

https://adozasitanacsadas.hu/hir/831/sza...lius-1-tol
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
https://ado.hu/ado/mi-legyen-az-afa-belf...lentesben/

Az áfa összesítőben (XX65M) már a fenti cikk szerint 2017. 07.01-től jelenti kell!
Válasz idézéssel
lalvagy34!

2018.07.01-től kell a 100 eFt ÁFA tartalmú számlákat bejelenteni. 2017. novemberben még az 1 milliós értékhatár volt érvényben. Ezért nem fogadja el a módosítást a 1765-ös bevallás!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Áfás őstermelő vagyok. 
Eddig elkerülte a figyelmemet, hogy 2017.07.01-től  a 100 ezer, illetve a feletti áfa tartalmú számlákat az XX65M bevallásban kellene szerepeltetni. (előtte 1 milla volt a határ)

3 darab ilyen számlám volt 2017 novemberében. Negyedéves áfa bevalló vagyok, helyesbítéssel tudnám bejelenteni őket. Viszont a nyomtatványkitöltő programban a 17565M (5.0 verzió a legfrissebb) hibát jelez, hogy csak az 1 millió feletti áfa tartalmú számlákat kell szerepeltetni a belföldi összesítő jelentésben.
Mos ilyenkor mi van, hagyjam a fenébe vagy jelentsem le a számlákat helyesbítéssel? 

Köszi a választ!
Válasz idézéssel
Bizony már azt sem tudom ki is vagyok.
A sok mérleg  végelszámolásokkal fűszerezve, nem csoda ha már az árnyékomtól is megijedek.
Minden estre nagyon köszi még egyszer a gyors és megnyugtató választ.
Válasz idézéssel
Nincs gond, csak dög fáradtak vagyunk. Mindig az jár a fejemben, hogy mi a bánat lesz velünk még máj.31-ig.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Köszi Klári!
Nettóba 10.mill akkor nincs gond.
jaj kő zuhant.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég