A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítség!
Szia!
Bírósági határozat van már? Gondolom a 201T-n.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok?

Egyéb, jogi személyiségű nonprofit szervezet névváltozását milyen nyomtatványon kell bejelenteni a NAV fele?
Nagyon köszönöm!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Valóban regisztrációs igazolás kell Neki nem tartózkodási amit a Kormányhivatal kért bemutatni.
/Legalább tudom mit írok a fellebbezésben/

Köszi! Harakiri
Válasz idézéssel
Hello!
nem ilyen kellene neki?
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.bmbah.hu/index.php?option=com_k2&view=item&layout=item&id=46&lang=hu">http://www.bmbah.hu/index.php?option=co ... 46&lang=hu</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
1. Igénylés első esetben:

aláíró: személy igazolvánnyal nem rendelkező személy esetén a törvényes képviselő (pl. szülő, gyám stb.), egyéb esetben az igénylő, meghatalmazás esetén a meghatalmazott, személyi igazolvány, lakcím kártya vagy születési anyakönyvi kivonat bemutatása, külföldiek esetén: útlevél, érvényes vízum, lakcím bejelentőlap, meghatalmazott eljárása esetén a meghatalmazás. Ebben az esetben az igénylés illetékmentes.

Szerintem tartózkodási engedély harmadik országbelinek kell.Bevándorlási Hivatal
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Van egy lengyel állampolgár- magyarországi egyéni vállalkozóként dolgozó
ügyfelem.Kormányhivatali ellenőrzés során arra kötelezték, hogy a tartózkodási engedélyét
mutassa be.
Szerinte neki olyan nincs.
Szerintem pedig ha van adóazonosítója, márpedig van akkor tartózkodási engedélyének is kell lennie.
Avagy adóazonosító képzéséhez nem kell semmi? Bárki kéri kapja???

Ha mint feltétel hiányost törlik a vállalkozást /nincs tartózkodási/ mikor indíthat új egyéni vállakozást ??

Köszi előre is!

Harakiri
Válasz idézéssel
Szia Csöre!
Nagy szemtelenség lenne, ha kérnélek. Oszd meg velünk ha sikerült újat szerezned, mert az átalakulások nehézkesek így.

Válasz idézéssel
Szia Csöre!
Nagyon köszönöm!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Valaki tudna egy tuti mérlegsoros leltár mintát küldeni SOS így
nyár közepén? Big Grin (Mérlegsorok alátámasztása leltárral)
Köszi előre is ha valaki erre jár...

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
Szia!
Nálam a Tensoft könyvelőprogramban van tételszámláló.
Én azt szoktam lekérni és megmutatni az ügyfélnek aki maga is
tisztában kell legyen azzal, hogy mennyi számlát vitt az elején és mennyit most.
Az a lista magáért beszél, nincs vita.
Ha nem fogadja el az emelést,menjen máshová.
Szerződésünkben benne van, hogy azt hiszem ha 20 százalékkal nő a mennyiség,
akkor megvizsgáljuk a díjat.Én így szoktam.

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Van egy ügyfelem, aki folyamatosan növekszik. Ami jó, de ezzel együtt az én munkám is. Amit viszont ők nem szeretnének tudomásul venni, én pedig nem szeretném így tovább csinálni.

Szeretném kérdezni, hogy Ti ezt hogy rendezitek szerződés ügyileg? Mennyi idő után szóltok, hogy hé, helló ez már ennyibe nem fér bele. Vagy pl. mi van az önellenőrzéssel? A 2x, 3x számfejtéssel? A nem konkrét könyvelői feladatokkal? Határidőkkel - űrlapok, lószarok kitöltögetésével?

Tudom, hogy akár az éves emelést is nehéz kicsikarni, és hogy örüljek, hogy van munkám. De én nem szeretnék pl. havi 30-50 kp-s bevétel helyett 400-500 átutalásos számlát (meg a megnövekedett bankot) és a havi 10 fő helyett 30-32 ember számfejtését ugyanannyiért csinálni. Meg még az ezt, meg az azt is.
Szeretném lerendezni és ha nem sikerül, hát keressen más balekot magának.

És esetleg, akinek van valami tuti könyvelő szerződése, elküldené nekem?
Nagyon köszönöm!
Válasz idézéssel
placebo Írta:Hello!
Nincs életkorhoz kötve hogy kinek kell adózni igy ő jövedelmet szerez be kell valania majd a szűlő írja alá a bevallást.

Köszönöm "placebo"!
Üdv.
Válasz idézéssel
Hello!
Nincs életkorhoz kötve hogy kinek kell adózni igy ő jövedelmet szerez be kell valania majd a szűlő írja alá a bevallást.
Válasz idézéssel
Sziasztok

Szerintetek ha valakinek elromlott a pénztárgépe, és amikor visszakapta nem ütötte be a nyugtákat amit adott, azt most utólag meg teheti?
Válasz idézéssel
Szia, a 2 éves gyerek nevére szerintem nem mehet, tekintettel arra, hogy a gyermek kiskorú, és itt ugye belép a gyámhivatal is elég keményen a képbe.
Az én személyes esetemben ez a következőképpen néz ki:

A gyermek tulajdonát képezi az ingatlan. Tekintettel arra, hogy a gyerkőc maga még jogilag nem cselekvőképes így a szülő, mint ún. gyám jár el az ügyben.
A szülő ( jelen esetben az apuka) kiváltotta az adószámot, nekem (mint kifizetőnek) nyilatkozatot adott ( ő pl. 10% ktghányadról) én ez alapján beszámfejtem, levonom az szja-t, a különbözetet pedig a megadott bankszámla számra utalom el.
A közüzemi számlák az ő (apa) nevére érkeznek, ezt természetesen bizonylatokkal alátámasztva én mindig az adott havi bérleti díjat és rezsidíjat tartalmazó számla mellékleteként megkapom.

Nálunk így megy. :-)
Remélem tudtam segíteni.

emese51 Írta:Sziasztok!

Egy ismerősöm keresett fel a következő kérdéssel és mivel nekem fogalmam sincs, megkérnélek benneteket, ha valaki tudja segítsen!
Ez a valaki a 2 éves gyerekének vesz lakást és azt ki akarja adni bérbe. A gyerek nevére mivel ő a tulajdonos.
Szerintetek van erre mód?
Ha vált ki adóazonosítót akkor úgy gondolom, adózhat a jövedelme után, de mint kiskorú ilyenkor van valami más eljárás?
Köszönöm ha segítetek!!
Üdv. Emese
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egy ismerősöm keresett fel a következő kérdéssel és mivel nekem fogalmam sincs, megkérnélek benneteket, ha valaki tudja segítsen!
Ez a valaki a 2 éves gyerekének vesz lakást és azt ki akarja adni bérbe. A gyerek nevére mivel ő a tulajdonos.
Szerintetek van erre mód?
Ha vált ki adóazonosítót akkor úgy gondolom, adózhat a jövedelme után, de mint kiskorú ilyenkor van valami más eljárás?
Köszönöm ha segítetek!!
Üdv. Emese
Válasz idézéssel
KÖSZÖNÖM
Válasz idézéssel
Én is úgy könyvelném ahogy Klári írta.
Válasz idézéssel
Szia!
Az eszköz számláját (tgk) lekönyvelném ( bankosított pénztárkönyv szerint): Eb.kiadás+előzetes ÁFA - pénztár és hitelt vennék fel: pénztár - hitel.
A munkavédelmi szemüveget simán költségbe tenném az Áfát levonnám.

Válasz idézéssel
Sziasztok,

Mire kellene könyvelni, ha egy cég munkavédelmi szemüveget vásárol számitógépes hazsnálatra nincs rajta a dolgozó neve, ez most igy áfa-s, tárgyi eszköz vagy csak sima költség?
Válasz idézéssel
sziasztok,

Tudnátok abban segiteni, hogy egyéni vállalkozó ha autót vásárol, és az áfarészt befizeti itt hogyan könyvelem le jól egyszereskönyvitelbe, tárgyi eszköz az egész és visszaveszem a tárgyi eszközről az összeget, hogy csak az maradjon? és igy hogyan vallom be áfailag?

Köszönöm aki segit
Válasz idézéssel
Szia Kata!
Bármit ellenőrizhetnek az elévülésen belül. Ettől függetlenül általában a 29-eseket nézik át. Mivel alszik a cég akkor a pénz átutalásának tényét nézni fogják. Minél előbb add be a 17-est nehogy elévüljön a követelés, mert lenyúlják!

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ha a társasági adón lévő 300ezer Ft többletet szeretné kiutaltatni egy társaság, milyen ellenőrzésre számítson? Alvó cég, nem várható bevétel.
Köszönöm szépen!
Válasz idézéssel
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Hello!
Itt a válasz:
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég