A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítség!
Shocked 
Sziasztok! Nem találtam neki megfelelő helyet, ezért itt is kérdezem. Van egy cég, aki hitelt akar felvenni, de a bank visszadobta, mert 2015, 2016-ban veszteséges volt. Kitalálta az ügyvezető, hogy módosítsuk meg, legyen nyereséges. Dodgy  Ha kiszedem belőle a kiküldetési díjat, akkor jó is lenne, és nem kell nagyon belenyúlnom. A kérdésem, hogy simán be lehet adni újra a 2015, 2016 évi mérleget? Vagy ilyenkor hogy kell csinálni? Köszönöm előre is.
Válasz idézéssel
Sziasztok,szerintem ők nem sztrájkoltak,csak az önkormányzati dolgozók a KKDSZ kezdeményezte.
Monik nézted a 33.táj.füzetet amiben vannak új dolgok is

pl.A telefonos ügyintéző rendszerben az adózók nem csak saját ügyükben,
hanem képviselőként más ügyében is eljárhatnak abban az esetben, ha az
ügyfélazonosító-szám igénylése mellett rendelkeznek a telefonos ügyintézéshez
szükséges meghatalmazással, melyet az Egységes Képviseleti Adatlap (EGYKE)
benyújtásával tehetnek meg. Az EGYKE adatlap a ’T180-as elnevezésű adatlapot
váltotta fel, melynek bevezetésével egyidejűleg az adózóknak elérhetővé vált a
meghatározott ügycsoportokra vonatkozó – nem csak a teljes körű – képviseleti
meghatalmazás megadása is a telefonos ügyintézés során. A 2015. július 17-e előtt
a ’T180-as nyomtatványon benyújtott meghatalmazások továbbra is feljogosítanak
a telefonos ügyintézésre, mint teljes körű meghatalmazás, azonban a már meglévő
meghatalmazások módosítására vagy az új meghatalmazás bejelentésére csak az
EGYKE adatlapon van lehetőség.
Az ügyintézés menete
1. A telefonáló egyedi beazonosítása az adóigazolványon feltüntetett 10 jegyű
adóazonosító jelének és az ügyfélazonosító-számának (PIN-kódjának)
megadásával történik.
2. Az azonosítást követően az ÜCC rendszer IVR menüjében lehetőség van az
ügyfélazonosító-szám módosítására. A módosítás során 4 számjegyű új PIN kód
megadása lehetséges (a régi 8 számjegyű PIN kódok módosítása is 4 számjegyre
történhet).
Ügyféltájékoztató és Ügyintéző Rendszer
Magyarországról: 06 (80) 20-21-22
külföldről: +36 (1) 441-9600
hétfőtől csütörtökig 8:30-16:00 óráig,
pénteken 8:30-13:30 óráig tart nyitva
Használata regisztráció (a TEL adatlap kitöltése és beküldése) után, ügyfél azonosító számmal lehetséges.

Hétfőn én is megpróbálom , mert nekem régi pin kódom van,már nagyon nehéz követni az egész kulimászt amit összegyúrtak,na meg ez az új telefonszám ide oda kapcsol nyomogassad a gombokat tiszta agyrém.

Pmarcsi

Csatolt fájl(ok)
.pdf   UCC_IVR_menu-1.pdf (Méret: 42.08 KB / Letöltések: 43)
.pdf   33._Az_adohatosag_telefonos_ugyintez__rendszere_20170112-1.pdf (Méret: 158.32 KB / Letöltések: 43)
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Szia,
Sztrájkolni én is szeretnék már, mert hiába jártam el a telefonon megbeszéltek szerint egy változás bejelentőnél, mégis visszadobták!
Végül is ötödjére sikerült beazonosítaniuk Undecided
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Szia Monik! Nem valami munkaszünet, vagy sztrájk, vagy micsodájuk van? Én sem tudtam tegnap elérni a NAV-ot.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Változott valami a NAV ÜCC használatában?
13-án még elértem őket, ma azt mondja hogy nem vagyok jogosult a használatára.
Válasz idézéssel
Szia,
Ezt a tömböt már legalább 10 éve le kellett volna selejtezni.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szerintetek létezik ilyen készpénzfizetési számla tömb, aminek a sorszáma BB és 7 db szám?

Még az van rajta, hogy Állami Nyomda Rt. (és nem Nyrt), meg az áthárított adónál is 25%-os értéknél 20%, 12%-osnál 10,71% a magyarázat lent.
Ez nem egy ősrégi tömb lehet, ami előkerült a pince mélyéről?

Az összes tömb hivatalos sorszáma úgy néz ki, hogy betű, betű, szám, betű, betű majd 7 szám, igaz?
Ha esetleg kötőjeles verziót találok, az is régi, ugye?

Ha a nyomtatvány ellenőrzőben nincs találalat egy számla sorszámra, ami szabályosnak tűnik, annak mi lehet az oka?

Köszönöm a segítséget!
Üdv.
eragka
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia !

Ha számlázol akkor a kifizetőt nem terheli semmi , ev. ktg.-ként elszámolja és 100 %-ban kifizeti.
Adószámos magánszemély esetén, szintén ktg.-ként elszámolja, amit kell levon, majd bevall és befizet, Neked pedig a netto összeget fizeti ki.
Megbízás esetén még egyéb körülmény is befolyásolja a kifizető terheit ( megbízási díj összege, időtartama, eléri-e a minimál bér 30 %-at ).

Utolsó kérdésedre csak a saját véleményemet tudom mondani, hogy jobb-e számlázni mint munkaviszonyban vagy megbízásiban dolgozni ? Erről általánosságban nem lehet véleményt mondani, mindegyiknek van előnye és hátránya is. A két félnek kell mérlegelnie, hogy neki mi a kedvező és úgy kell dönteni. Persze néha olyan is előfordul, hogy a suli kerek-perec számlát kér, akkor a másik fél mérlegel, hogy neki ez jó-e ? Aztán én már találkoztam olyannal is, hogy ideig óráig számlázott az illető, örült a több óradíjnak, majd később szembesült azzal, hogy ebből is kell adózni !   Szóval sok szempont van amit végig kell gondolni. Persze, ha csak így tud dolgozni és szeretne akkor nincs mit töprengeni.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Köszi a gyors választ!
Akkor biztos arra gondolnak, hogy ev-ként számlázzon be, mert kb. 1,5-szer annyi óradíjat kapna ha beszámláz. És ha jól értem, magánszemélyként kb. mindegy, hogy adószámos vagy megbízásival van, mert kb ugyanazok az adóterhek jönnek le az óradíjból. És mi van a munkáltatói oldallal, ott milyen terhek vannak? Szocho és szakképzési hozzájárulás?

És még egy kérdés: ahogy hallom, azért kb minden suliban vannak, akik beszámláznak, szóval ha nem éri meg, miért csinálják? Valahol csak jobb, mint ha munkaviszony vagy megbízási lenne...:S
Válasz idézéssel
Hello!
A nagy kérdés hogy jár jobban.Önálló tevékenység - adószámos vagy megbizásival - vagy egyéni vállakozó.Nics értelme EV-nek lennie költséget nem tud elszámolni elégsokat fizetne meg bevallások aztán iparüzési adó stb nem érné meg.Őnállo tevékenységnél ha számláznia kell kell adószám bejeletkezik az alanyi adómentes választja nincs bevallás beadási kötelezettsége ha megbizásival a bevétel 90%- a jövedelem ez után fizet 15% szja meg biztositást 17%-ot ez a kifizető levonja ennyivel kevesebbet kap,adószámosnál szintén 90%-ék a jövedelem ebből 15% szja meg 19,5% eho ezt is levonja a kifizető tehát mindig nettot kap kézhez.
Válasz idézéssel
Szia !

Ha jól értem, akkor az ev.-ként történő számlázást érted. Abban az esetben ha  adószámos magánszemélyként számlázna az illető, akkor a kifizetőt terhel minden levonás, bevallási kötelezettség és az illető a netto összeget kapja meg. Temészetesen az óraadónak erről nyilatkoznia kell a kifizető felé. Tapasztalatom szerint ezt nem nagyon szeretik, de megállapodás kérdése az egész.

Üdv.

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok az alábbiakban kérnék segítséget!

Adott egy óraadó tanár, aki főállásban (teljes munkaidőben) foglalkoztatott egy szakgimnáziumban. Egy iskola OKJ-s tanfolyamára felvennék óraadónak, két lehetősége van: kap 6000 Ft-ot óránként, ha "számlás", vagy ennél kevesebbet ("az összeg munkaadói járulékkal csökkentett részét"), ha megbízási szerződés alapján kapna megbízási díjat. Ez a számlázás valószínűsíthetően azt jelentené, hogy mint egyéni vállalkozó kéne beszámláznia, vagy mint adószámos magánszemély?
Illetve ha adószámos magánszemélyként, akkor a kiállított számlából a kifizető levonná a járulékokat (szja előleg, nyj+ebj) és a maradékot fizetné ki az óraadónak, vagy hogy működik ez?
Köszi előre is!
Válasz idézéssel
Szia Ibolya!
Köszönöm szépen! 

Hát képzeld el, hogy megszerezte. Elmondtam neki, hogy én ezt így nem szeretném megcsinálni, de még ha megcsinálom, akkor is több sebből vérzik és ha már volt annyira trehány, hogy akkor nem töltötte le, akkor menjen be szépen, aztán alkudozzon a bankkal, mert én így be nem adom a részletfizetési kérelmét.  
Erre két nap múlva megjelent a kivonatokkal :Smile
Válasz idézéssel
Balázs!
Szerintem egy próbát megér. Hivatalos levélben kérni kell a bankot, valamire hivatkozva, főleg a pontos számadásra (hiánytalan könyvelésre). Tartozás ide, tartozás oda véleményem szerint nem teheti meg, hogy ne adja ki. Az Ő érdekük is, hogy a vállalkozás főkönyvében szerepeljen a velük szemben fennálló tartozás is. Egy esetleges felszámolás esetén hosszú ceremónia lenne nekik is érvényesíteni a követelésüket (mondjuk, ha az ügyfelük utólag nem ismeri el, hiszen nála nem azok az adatok szerepelnek).
Üdv. Ibolya
Válasz idézéssel
Köszönöm!

A bizonylatok hála égnek meg vannak, azokat hozta rendbe. 
És igen, a bank azért küldte el, mert jó sok tartozása volt. És most nem is adja ki a kivonatokat - nekem legalábbis ezt mondta. Azt nem mondta, csak gyanítom, hogy talán csak ha fizet. Mármint az összes tartozását, gondolom. 

Nem tud fizetni, ezt tuti, alig van melója, most próbál még annyit szerezni, amivel kifizeti a tartozását és valszeg befejezei az egészet. 
Most mi a túrót csináljak vele? Az egész mérleg szar lesz így.
Válasz idézéssel
Ez így nem lehet! A Bank (igaz, hogy pénzért), de évekre visszamenőleg is kiadja a bankforgalomról szóló listáit. A másik az, hogy vannak esetek amikor a bankszámla -összeg, ez esetben ez a valószinű, mert ugyan miért is bontott volna a bank szerződést. Inkább lehetséges az a tény, hogy felé is már tűrés határon felüli tartozása volt.
A könyvelési adatok elvesztése már nagyobb gond, viszont, ha ismertek a partnerek, akkor a bizonylatok másolatával a könyvelés helyreállíthatónak látszik.
Üdv. Ibolya
Válasz idézéssel
Hát hogy nincs meg az 1-4 havi bankkivonata. És nem is lesz.
Válasz idézéssel
Szia Ica!
Mi a gondod a 01-essel?
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Smile 
Sziasztok!
Segítségeteket kérném: 

- van egy kft-m, a bankkivonatait eléggé hiányosan adta oda, hiába kértem. Az 1-4 hónapja hiányzik. Most részletfizetést szeretne, így elég motivált lett, hogy előkerítse....  na de nem tudja. Ugyanis a bank felmondta a szerződését, mivel állandó inkasszó volt rajta és nem jutott soha a pénzéhez. Természetesen akkor nem töltötte le a kivonatokat, most meg beintettek neki. 
Na de én hogy könyvelem le az 1-4 hónapját??? Az adófolyószámláról természetesen le tudom könyvelni, amit inkasszáltak. Két vevője és egy szállítója van, azoktól kértünk részletes egyeztetőt - ha adnak, akkor azt is le tudom könyvelni. Mivel bankszámla mínuszban nem lehet - ezért a különbözet lehet a kp befizetés? Szerintetek, jó lesz így?

- a másiknak tönkre ment a gépe - amin a számlázó volt. Nem volt biztonsági mentése  :Sad( :Sad ezek után az informatikus is toppon volt, nem kérdezett rá, hogy mi van a gépen, legyalult mindent.....szóval 14 hónapnyi kb. 3-4000 db számla kering valahol a Hold körül. Én átvettem tőlük a számlázó adatbázisát - de nem lehet visszatölteni, mert ami a könyveléshez kell, sokkal kevesebb adat, mint ami a számlázóban volt....ok, írok róla jegyzőkönyvet....de küldjem be a navba....vagy üljek néma kussba és imádkozzak? 

Nagyon köszönöm, ha valaki segít nekem ebben a két tébolyban.
Válasz idézéssel
Igen, köszönöm!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Erre gondolsz?
http://www.nav.gov.hu/nav/letoltesek/nyo...7K102.html
Válasz idézéssel
Kata alanytól igénybe vett 1 milla feletti szolgáltatást melyik nyomtatványon kell bevallani?
Válasz idézéssel
ÓÓÓ!!! Kicsi, Placebo Istenek vagytok! Köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia Mónika !

Ott van az csak kukkintsd meg a Bejelentés  sor vizszintesen  fennt, ha ezt lenyitos, akkor már úgy lesz, hogy bejelentés/változás bejelentés !

üdv

Kicsi
Válasz idézéssel
Köszi Placebo! Ezen az oldalon már jártam, de itt hol találom a változásbejelentőt? Az biztos, hogy elektronikus ügyintézésére az önkormányzathoz nem regisztrált. Tehát papíron kellene beküldeni a változásbejelentőt.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég