A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítség!
Nyugalom!

Mi túlzott biztosítással dolgoztunk. A klasszikus módszer szerint adatot is módosítottunk, meg TAFA-ztunk is, na meg elsiettük a dolgot. Cry
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Klári!
Milyen 10 éves halasztás? Ezt most nem vágom, de rosszat sejtek!
Válasz idézéssel
Egy kicsit megnyugodtam, de nem teljesen, mert nekem még sem igazolás, sem a törzsadatokban változás nincs.
Erika
Válasz idézéssel
Lilla Írta:Az alanyi mentességet nem volt elég A TÁFA-n jelenteni? a 202-n is kellett? Engem megnyúvasztanak!
Szia Lilla!
Én is csak a TAFA-n jelentettem, hogy az áfás vállalkozóm 2008-ra alanyi mentességet választ. 2007. december 22-én adtuk fel, s 2008. január 30-án jött meg a visszaigazolás. A törzsadatában is csak akkor javították ki az adószámát, amikor megkapta az értesítést.
üdv.
Válasz idézéssel
Az alanyi mentességet nem volt elég A TÁFA-n jelenteni? a 202-n is kellett? Engem megnyúvasztanak!
Erika
Válasz idézéssel
Szia Balázs!

Lassan az az érzésem, hogy semmi nem jön ki belőlük Tongue Az alani mentességet választó 07102 és 202-re sem reagáltak, pedig dec 15-én adtam be. Na képzelheted nem tudja az ÜF hogy most fiú vagy lány (1v2) :twisted:

A TAFA-ra semmi reakció. A mai értesítők sem hoztak semmi megoldást. Szerintem is jól töltötted ki, mert a bérbeadás "gyárilag" mentes, csak az Áfa alanyiságot kellett választani.

Halk gondolat. Lejárt már a 10 éves halasztás az ingatlanra? Gondolom igen mert különben nem nem menne vissza mentesbe.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Mit tanácsoltok az alábbi esetben:
cég a régi áfa tv. 2 sz. melléklet 9. pontjára (ingatlan bérbeadás) az általános szabályok szerinti adózást választotta. Ám úgy gondolta, hogy 2008. évre visszatér a fő szabály szerinti mentességre.
Nem tudom emlékeztek még (vízözön előtt volt) a 08-TAFA nyomtatványra. Na itt erre külön kocka, amibe x-t lehetett volna tenni, nem volt (csak az ellenkezőjére: tehát, ha mentesség helyett ált. szabályok szerint akar vki adózni). Felhívtam az apehot, a vonal végén azt mondták üresen adjam be, mert az felül írja a régen tett bejelentést. Kicsit furcsáltam ugyan, hogy üresen kell beadni, de boldog voltam, hogy végre valamire tudtak válaszolni.
Aztán attól is boldog voltam, hogy az e-bevbe lett törzsadat. Na ott még mindig a régi bejelentés van fönn az áfa kör rovatba. Telt-múlt az idő, már a januárnak is vége lett, így személyesen kerestem fel a hivatalt és megérdeklődtem, hogy azért nincs még átvezetve, mert rosszul lett beadva, értesítenek-e róla vagy nem és egyáltalán mi lett volna a jó kitöltés.
Nos, a válasz mindenre: nem tudom volt.
Olvaslak benneteket, és tudom, hogy káosz van még. De volt már valaki, akinek valamit visszajeleztek tafa ügyben, volt olyan aki ugyanígy vissza akart térni a mentességre? Hogyan töltötte ki a tafát?
Az jó, hogy márc. 31-ig még be lehetne adni, csak épp a t. hivatalnál senki nem tudja ebben az esetben, hogyan kell töltögetni ezt a nyomit.
Help!!!!
Válasz idézéssel
hát ...az Szja trv 3§ 72. pontban szerintem nincs benne , de az önkormányzatnál biztos tudják
Katla
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Sürgős segítségre lenne szükségem!
Az önkormányzat által folyósított szoc segély adóterhet nem viselő járandóság?

Előre is köszönöm, Lívia
Lívia
Válasz idézéssel
Az szja. tv. szerint adómentes az egyházi személy részére juttatott perselypénz stb. A főszabály szerint az adómentesen juttatot jöv. után járulékfizetési kötelezettség nem keletkezik. Vagy mégis?
Válasz idézéssel
A Tbj. 5. §. h.) pontja alapján biztositott az egyházi szolgálatot teljesitő egyházi személy, szerzetesrend tagja, kivéve a saját jogú nyugdijast.
Tehát ált.szabály szerint
Üdv: Ilona
Válasz idézéssel
Sziaszok!

Egyházi személy járulékfizetési kötelezettsége érdekelne.

Üdv: Kati
Válasz idézéssel
Hú, köszi-köszi Mindenkinek!! Az én Bt-m jan.01-től EVA-s ugyan, de nem mindegy, hogy mentesként vagy 20%-kos ÁFA feltüntetésével számláz.
Mégegyszer köszi, akkor Csátaljay Zusza nem tudom mire gondolt. Talán csak a b.) pontot vesézte ki.
Válasz idézéssel
Köszönöm, köszönöm!
Óriási kő esett le a szívemről.
Johanna
Válasz idézéssel
Akkor megoldódott a probléma, ha ezt le is irták.
Végül is az én állásfogl.-ban is csak annyit irtak, hogy humán-eü. tevékenységet végző, ilyen minőségében végzett ténykedése adómentes továbbra is.
/A könyvvizsgáló túl búzgó volt./
Sziasztok
Julcsi
Válasz idézéssel
Nekem is van olyan aggályom, hogy esetleg a nem OEP finanszirott eü. szolg.cégekre ez nem vonatkozik.
Voltam egy adóklubban, ahol elhangzott /könyvvizsgálótól/, hogy figyeljünk oda mert ha pl. a háziorvos üzemorvosi tevékenységet is végez, az már nem mentes.
De mivel nem voltam érintve a dologban, igy erre nem kértem állásfoglalást.
Julcsi
Válasz idézéssel
2007.12.20-án írásbeli tájékoztatást kaptam az APEH-tól ebben a témában.
A kérdésem az volt,hogy humán-egészségügyi tevékenység keretében foglalkozás-egészségügyi alapaellátást végző ügyfelem,aki a vállalkozók felé számláz,akiknek az alkalmazottait vizsgálja és nem tb finanszirozott,hova tartozik.Én is olvastam ezeket a hireket.A válaszuk így szól:
A 2008.évi áfa szabályozás továbbra is mentes szolgáltatásként kezeli az orvosi ellátást az áfa tv 85/1/c pontja alapján a humán-egészségügyi tevékenységet folytató vállalkozás által - ilyen minőségben - nyújtott szolgáltatása,igy az alkalmassági vizsgálat is,adómentes lesz 2008-ban,
függetlenül attól,hogy erről a számlát kinek állitja ki.A törvény ezen pontja nem csak nonprofit szervezetet említ,hanem minden humán-egészségügyi tevékenységet végzőt ide kell érteni,tehát az egészségügyben tevékenykedő vállalkozókat is.
Ha más tevékenysége nincs,akkor nem kell a 08TAFA nyomtatványt beadnia,nem válik áfa alannyá semmilyen tekintetben sem.
Remélem,segit nektek is.
Masi
Válasz idézéssel
Sziasztok Lányok !

Nekem van egy Kft.formájában működő háziorvosi cégem, de azt az OEP finanszirozza. Így is kétségeim voltak, ugyhogy mindjárt év elején kértem rá állásfoglalást az apeh-honlapról e-mailen.

Íme a válasz szó szerint:

" A hivatalunkhoz e-mailen érkezett levelére válszolva tájékoztatom, hogy 2008.január 1-jétől hatályos, az általános forgalmi adóról szóló 2007.évi CXXVII.törvény 85.§ (1) bekezdés c) pontja szerint a Kft. formájában végzett háziorvosi tevékenység mentes az adó alól. E rendelkezés szerint mentes az adó alól az a szolgáltatásnyújtás és az ahhoz kapcsolódó sérült- vagy betegápolás, amelyet humán-egészségügyi /ideértve a természetgyógyászatot is/ tevékenységet végző ilyen minőségében teljesit.
Julcsi
Válasz idézéssel
Szia Jolcsi!
Ez nagyon jó kérdés. Nekem is van egy orvosi bt-m, a megyei kórháznak számláznak, de tb támogatást nem kapnak.
Én még decemberben megkérdeztem az ügyfelet, hogy a kollágák között esetleg nem- e volt annak híre, hogy az ő tevékenységük ezután nem lesz mentes. Megkérdezte a többi orvost, aki ugyanúgy számláz, mint ő, senki nem hallott róla, hogy váltotzott volna. Pedig ha volt valami változás, az mindig futótűzként terjedt közöttük.
Ha van még valakinek ilyen cége (nem háziorvosi bt!), kérem írja meg, mit tud róla.
Johanna
Válasz idézéssel
Sziasztok! SOS segítség kellene! Eü.tevékenységet végző Bt.tevékenysége maradt-e mentes vagy áfá-s lett jan.01-től? Én úgy gondoltam, hogy a mentes az adó alól c.) pontjába ez belefér. De Csátaljay Zsuzsa tájékoztatója szerint csak akkor az, ha TB támogatást is kap rá. Szerintetek?
Jolcsi
Válasz idézéssel
zsemle Írta:Szia Bea,

A mi bérbeadónk adott egy másolatot a 08TAFA APEH által lepecsételt példányából, hogy ő márpedig ÁFA-t számíthat fel a bérbeadott ingatlan után. Ez nekem elég, hogy befogadjam az ÁFA-s számláját.
Üdv.zsemle

Köszönöm, ez valóban jó ötlet, kérem tőle a TAFA-t, és védve a popóm...remélem. Big Grin
Pussz
Bea
Válasz idézéssel
Talán megtaláltam a magyarázatot az eho-ra. Az eho adó. Az ART 178§-9.ponthja szerint a társasház egyéb szervezetnek minősül. Lilla által idézett törvényi hely viszont magánszemély kötelezettségeként írja elő az eho fizetési kötelezettséget. Legalább ezt is tisztán látom. Köszi a hozzászólásokat.
Válasz idézéssel
Úgy gondolom, hogy nem kell.
Szerintem, az APEH honlapján találtak is támasztják alá, de nézzétek meg ti is.

A társasházak adózásának alapvető szabályai
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.apeh.hu/adoinfo/inf2007/k04.html?query=t%C3%A1rsash%C3%A1z">http://www.apeh.hu/adoinfo/inf2007/k04. ... ash%C3%A1z</a><!-- m -->

Eho tv.
Az egészségügyi hozzájárulás adónak minősül. A társasházat a belföldi illetőségű magánszemélynek az Eho. tv. 3. §-ában juttatott jövedelem után százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulás megfizetése, s a 6. §-ban előírtnak megfelelően meghatározott jogviszonyok fennállása esetén tételes egészségügyi hozzájárulás megfizetése terheli. Ez utóbbi összege havi 1950 Ft.
Válasz idézéssel
Szerintem pont ez a lényeg, hogy közösség és nem egy magánszemély. Emiatt nem kell ehot fizetni.
Erika
Válasz idézéssel
Lilla Írta:Megmondom őszintén, hogy én nekem alapból eszembe sem jutott az eho a társasháznál. A Tbj. törvényben az van, hogy a magánszemély az adóévben megszerzett ingatlanbérbeadásból származó 1 Mft-ot meghaladó jövedelme után fizet eho-t. Lévén ez társasház, tehát egy közösség így szerintem rá nem vonatkozik az eho fizetési kötelezettség.

Nekem is csak most menet közben jutott eszembe. A társasház magánszemélyek közössége. Egyenlőre az szja a fontos, de az eho-n is érdemes lenne gondolkodnunk.
Válasz idézéssel


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 5 Vendég