A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítség!
Hálla az égnek az Áfa trv. 39.§-a csak a bejelentés évében beszerzettre vonatkozik itt a 2007-re (Eva. 16.§.c.). Itt egy 2006-os beszerzésről van szó.

Levél a dokumentumokban.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szerintem az áfa törvény 39. paragrafusa és 3. számú melléklete vonatkozik rá.
Johanna
Válasz idézéssel
Szia Viki!

Véleményem szerint mivel nem 2007-ben vásárolta és a bevételszerző tevékenységéből nem vonja ki 2007.12.31-én nem keletkezik Áfa fizetési kötelezettsége ezen ok miatt. Amennyiben később ezt megteszi abban évben kell a 43-as bevallásban vallani és megfizetni. Eva trv.16.§.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Johanna Írta:szia Viki!
Az ev-nak vissza kell fizetnie szerintem a használati időből még hátralévő részre jutó áfát.

Hol találom ennek törvényi hivatkozását?
Válasz idézéssel
mikildikó!
Ha jól emlékszem akkor a 07T102-es változásbejelentőn és 2007.12.20-ig kell kijelenteni az ÁFA alól.
Üdv; Ágica
Válasz idézéssel
szia Viki!
Az ev-nak vissza kell fizetnie szerintem a használati időből még hátralévő részre jutó áfát.
Johanna
Válasz idézéssel
Sziasztok ! Egyéni vállalkozó ki szertne lépni az áfa-körből 2008.01.01.-vel, milyen nyomtatványt kell kitölteni ?
Köszi!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Áfa körös egyéni vállalkozó tehergépkocsit vásárolt 2006-ban, az áfáját levonásba helyezte az áfa bevallásban. 2008.01.01-től kilépne az áfa körből, vagyis alanyi áfa mentes vállalkozó szeretne lenni. A tehergépkocsi áfájával mi a helyzet ilyenkor? Az áfa körből kilépés miatt nem kell a tárgyi eszközei piaci értéke után áfát fizetnie (mint az e.v. megszünése esetén)?

Viki
Válasz idézéssel
Mónikám !

2008-ban a főfoglalkozású egyéni vállalkozó járulék alapja a minimum-járulékalap, bejelentés esetén a járulékalapot képező tényleges jövedelem, de legalább a minimálbér, havi átlagban,ennél kevesebb nem lehet.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Kicsi!

A vállalkozás megkezdésének az évében a minimál bér után köteles megfizetni a járulékokat ugye? Ténylegesen pedig még vállalkozói kivétet nem tudtam elszámolni mert még nem volt annyi bevétele. De jövőre kérdezem minimum járulékalapot kell figyelembe venni a járulékoknál?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Kedves Mónika !

Tudomásom szerint az általad említett ev. is már a minimum-járulék alap után köteles megfizetni a járulékait, viszont a tényleges jövedelme ezt nem éri el, akkor a havi 0758 elektronikus bevallásán ezt jelzi és minden rendben van.

Üdvözelettel
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A minimum járulék fizetési kötelezettség alól a főállású egyéni vállalkozó csak a vállalkozás megkezdésének évében mentesül vagy az azt követő adóévben is?? Mert a minimum adó fizetése alól tudom hogy a második évben is mentesül de a járulékban nem vagyok biztos! Valaki tudja tutira?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Köszönöm a választ,de a boltban nincs számítógép, az ügyvezetőt majd nyilatkoztatnom kell, hogy ha még is el akarja számoltatni.
Üdv; Ágica
Válasz idézéssel
Ha eladóként a számitógép előtt ül, akkor rá is vonatkozik a munkavédelemről szóló törvény.
Válasz idézéssel
Köszönöm a segítséget!
Lenne még egy próblémám, elszámolható-e a dolgozók szemüveg vásárlása, ha mint eladó van foglalkoztatva?
Üdv; Ágica
Válasz idézéssel
Mai újságban ez olvasható:
Több adómentes juttatás nem számit bele a 400e ft-os keretbe: pl étkezési jegy (jövőre 6e, és 12e).
Évi 400e-es korlát alá eső juttatások 2008-ban:
Önkéntes eg.b és / vagy önsegélyező pénztári hozzájárulás, üdülési csekk, iskolakezdési tám, iskola rendszerű képzés címén átvállalt ktg, igazságügyi alk és köztisztviselők ruházati ktg téritése, internethasználat átvállalt dija, helyi utazási bérlet (értékhatár nélkül adómentes, a munakáltató nevére szóló számla ellenében), művelődési intézmény szolg.

Üdv: Erika
Válasz idézéssel
Egy PM tájékoztató került a kezembe mely 2005-tól hatályos és nem találtam visszavonást erre. Ezért zavarodtam bele. Ott írták, hogy ha étkezési utalványt és bérletet kap akkor csak 6000 Ft-ig adómentes. De ezek szerint ezt a kitételt törölték, csak én nem találtam erre utalást.
Üdv; Ágica
Válasz idézéssel
Nem jól emlékszel, ezeket az adómentes tételeket be szokták rakni a 400000 ft-os cafeteria keretbe. Ha kifizeted az 5000 vagy 10000 forintot illetve a helyi bérletet adod az adómentes.
Válasz idézéssel
Kati1012, Lilla!
Ezt én is megnéztem, de ha egyszerre mint a kettőt kapják akkor ha jól emlékszem csak havi 6000-ig mentes e fölött kelll utána fizetni szja, tb-t, ezt jól gondolom és mikor alkalmazható-e a 400000,- mentes határ?
Üdv; Ágica
Válasz idézéssel
8.17. a munkáltató által a munkavállaló részére (ideértve a Munka Törvénykönyvéről szóló törvény előírásai szerint a munkáltatóhoz kirendelt munkavállalót is) vagy étkezőhelyi vendéglátás, munkahelyi étkeztetés, közétkeztetés nyújtása (biztosítása) révén juttatott bevételnek (ideértve a kizárólag e szolgáltatások igénybevételére jogosító utalványt is) a havi 10 000 forintot meg nem haladó része, vagy a kizárólag fogyasztásra kész étel vásárlására jogosító utalvány (ideértve az étel-, ital-automatából történő vásárlásra jogosító elektronikus adathordozót is) formájában juttatott bevételnek a havi 5000 forintot meg nem haladó része; e rendelkezés alkalmazásában a munkavállalóval esik egy tekintet alá a szakképző iskolai tanuló, kötelező szakmai gyakorlatának ideje alatt a hallgató, valamint - ha volt munkáltatója (annak jogutódja) nyújtja részére e szolgáltatást - a nyugdíjban részesülő magánszemély is; a magánszemély egy adott hónapban csak egyféle (vagy a 10 000 forintig, vagy az 5000 forintig terjedő) kedvezményt vehet igénybe; a munkáltató által az e rendelkezésben meghatározott módon, a 69. § (1) bekezdésének c)-e) pontjában foglalt feltételek szerint juttatott bevételnek az adómentes természetbeni juttatás értékhatárát meghaladó része e törvény alkalmazásában adóköteles természetbeni juttatásnak minősül;

8.34. a munkáltató által a nevére szóló számlával megvásárolt, a munkavállalónak ingyenesen vagy kedvezményesen juttatott, kizárólag a munkavállaló helyi utazására szolgáló bérlet formájában megszerzett bevétel.
Válasz idézéssel
Szja tv. 1. sz. melléklet, 8.17 és 8.34
Erika
Válasz idézéssel
Tudna nekem valaki segíteni? Kft. a dolgozóinak havi 4500.- étkezési utalványt és a BKV bérletet fizeti. Kérdésem, hogy ezt megteheti-e adó és TB fiztetése nélkül és hol találom meg az erre vonatkozó törvényt.
Már próbáltam körülnézni, de úgy érzem, hogy teljesen belebonyolódtam, hogy mi után nem kell vagy kell fizetni és nem találom a kiutat....
Üdv; Ágica
Válasz idézéssel
Kedves Mónika, köszönöm. Tavaly én is addig törtem az agyam, amíg úgy csináltam, ahogy Te leírtad, most nagyon örülök, hogy egyezünk.
Köszi még egyszer!
Válasz idézéssel
NOVILL Írta:Sziasztok!
Nagy gondban vagyok. Ügyfelem egy bt, írószerbolt, ahol elfogadnak Sodexho csekkeket.
Ezzel kapcsolatban van kérdeznék: amikor ilyen csekkel fizet a vevő, olyankor is be kell ütni a pénztárgépbe? Ebben az esetben a bevétel egy része csekk formájában jelenik meg. Ezt hogy kezelem?
Teljes a káosz a fejemben, és szakkönyvekben sem találtam konkrétan ilyen esetről semmit.
Akinek már volt ilyen ügye, legyen szíves, segítsen.
Köszönöm szépen előre is.

A pénztárgépbe be kell ütni teljes összegben az eladást, és nem tudom, hogyan ütik be a pénztárgépbe (mert nem értek hozzá), de a pg szalagon csekk eladás soron jelenik meg a csekk beváltás. A pénztárba bevételeztetem az egész bevételt (T381-K91,467) és a csekk értékében kiadási pt.bizonylatot állítanak ki (T383Csekkek K381), így egyezik végül a kp.
Eddig a könyvvizsgálónak is megfelelt ez a módszer. Egyébként én sem találtam rá leírást.
"A rohanó élet hasra esik...."
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nagy gondban vagyok. Ügyfelem egy bt, írószerbolt, ahol elfogadnak Sodexho csekkeket.
Ezzel kapcsolatban van kérdeznék: amikor ilyen csekkel fizet a vevő, olyankor is be kell ütni a pénztárgépbe? Ebben az esetben a bevétel egy része csekk formájában jelenik meg. Ezt hogy kezelem?
Teljes a káosz a fejemben, és szakkönyvekben sem találtam konkrétan ilyen esetről semmit.
Akinek már volt ilyen ügye, legyen szíves, segítsen.
Köszönöm szépen előre is.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég