A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítség!
Szia!

Köszi, mert már kezdtem volna bosszankodni, hogy ezt is be kell adniSmile

Ancsa
Válasz idézéssel
Ancsa!

Akkor kell K-st /többek között/ ha pl. üdülési csekk volt ....... Az APEH kiadott állásfoglalást, ha semmi olyan nem volt amit a 0708-on ne jelentetted volna akkor nem kell. /Ha régi K30 K32-höz hasonlóra gondolsz akkor nem/
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy kell-e most a dolgozók után K-s nyomtatványt beadni, mert én sehol nem találom?

Köszi Ancsa
Válasz idézéssel
Klári , Johanna köszi !

Én is elsősorban erre gondoltam, csak szörnyű,h amit az ember eddig biztosan tudni vélt , már abban is kételkedik, ami azért a rettenetes jogbiztonságnak köszönhető, meg az állandó fenyegető bírságnak.

Sziasztok !
Nekem még van 6 áfám vissza.
Hajrá !
Julcsi
Válasz idézéssel
Bocs. tényleg éves Áfa. Ugyanaz, mint amikor a szgk-jukat adták el.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szia Julcsi!
Én is ugyanilyen dologban vagyok érintett, szerintem éves áfát kell beadnunk, de hátha valaki biztosan tudja.
Johanna
Válasz idézéssel
Szia Katla!

Persze, hogy 102. Én a 40- sok 42-vel beszéltem ott mondták nem túl nagy meggyőződéssl, hogy adjak be 08101-et. Be fogom adni legyen nekik.

Válasz idézéssel
Klárikám!
Úgy látszik ez egy időszak volt, nekem 12.15-én lépte túl a 4 miilát.
Gondolom 07T102E akartál írni, nekem a 08101-ről nem mondtak semmit, a TAFA-t még tavaly leadtam.
Katla
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tudja Valaki, h Tárgyi mentes háziorvosi cég, akinek a 20 % magáncélu vélelem miatt történt a dolgozóknak a telefonktsg. leszámlázása, és lesz
kb. 10 ezer ft fizetendő áfája, azt holnap kell beadnom, mert negyéves, vagy ráérek mert éves. Tehát mentes státusza mellett kell áfát beadnom.
Kapásból nem találom.
Julcsi
Julcsi
Válasz idézéssel
Szia Ilona!

Nekem is van ilyen. Nyugodtan küld el a módosítót és a TAFA+t. Nekem cifrább, mert dec 20-án beadtam a TAFA-t és hozta a cuccost 27-én átesett a 4 millán. Hívtam Őket válasz adjak 0712E-t az átlépésről és 08101-e elekronikusan a visszalépésről.

A 08101-et még nem küldtem (febr. 15-ig lehet) beszámolok róla, hogy mi lett vele.

Válasz idézéssel
Sziasztok Lányok!
Én is így gondoltam Verocs, de olyan kacifántosan fogadja el hibátlanra a nyomtatványt, akárcsak Kati1012 én sem értettem, hogy miért nem jó neki semmi.
tehát (nagy bölcsen) az időszakot vettem fixnek és ehhez igazítottam a többit. Nem állítom, hogy tökéletes, de nem hozza ki hibásra.
És az Apeh ÜF-ben sem nagyon bízom a múltkor is nekem kellett elmagyarázni, hogy a járulék bevallás revíziót, hogy lehet csak leadni egy nem szokványos hiba miatt.Több mint 25 percembe került, én a végén kiderült, hogy nincs más megoldás, de ez sem észszerű.
Üdv
Katla
Válasz idézéssel
Szia verocs

Látom, hogy ÁFÁZTOK
NEKEM EGY ALANYI MENTES MENTES LETT ÁFÁS. DEC 7-TŐL
A bevallást megcsináltam, igaz, hogy még nem jött vissza a 102E .

Magamtól elküldjem 2-el vagy még várjak. A TEFÁt -mivel ismét alanyi mentes lesz most küldjem vagy ha visszaigazolják a 102E-t
Alanyi mentes az 5 millió miatt lesz. ilona
Válasz idézéssel
Viszont ha beírom az x-et csöndben marad. Lehet, ennek az x-nek akkor lenne értelme, ha ez az év határozná meg a 2008-as bevallási gyakoriságot. Azért többiek is egészítsenek ki.
Válasz idézéssel
IGEN JÓL ÍRTAM A DÁTUMOT.
Válasz idézéssel
Szia Vargáné!

Amikor megkapja a cég a közösségi adószámot, annak a negyedév végével le kell zárni az éves áfa bevallást és onnantól negyedéves. Ezesetben szerintem az egész 2007-re éveset kell beadni, 2008-ban pedig megint éves marad. Azért érdemes rákérdezni az APEH-ban, de mivel 10 nap múlva vissza lett adva 2007-es éven belül és nem húzódott át 2008-ra , gyanítom hogy így kell megcsinálni.

Kati!

Nem tudom mi lehet a baja. Az időszakhoz 01.01.-12.31.-et írtál?

Verocs
Válasz idézéssel
Köszönöm Verocs, ezért kár volt egy fél éjszakát virrasztani.
Most van egy éves és decemberben lépte át a küszöbértéket, jelez, hogy x-et rakjak a küszöbérték túllépés miatt. Nem értem miért van szüksége rá.
Válasz idézéssel
SZia Verocs!
Novemberben kértük és 10 nap mulva visszaadtuk.
Katla
Válasz idézéssel
Mikortól van közösségi adószámotok? Mert akkor csak negyedéves bevalló lehet a cég, soha nem mehet át évesbe amíg az van neki.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Mit töltenéték ki az Áfa bevallás fejlécében
Ha 2007 novemberben átléptük az éves határértéket / 250 e-t / kértünk közösségi adószámot amit vissza is adtunk
bevallás tipusa ?
időszak?
külön x-szelendők?
köszi!
Katla
Válasz idézéssel
Kati!

Csak megerősíteni tudlak, jól csináltad, nyugi!

2007.01.01.-2007.09.30 éves /küszöbérték túllépés/
2007.10.01.-2007.12.31.-ig negyedéves

Verocs
Válasz idézéssel
Ilyenkor kell abbahagyni. Most, hogy írod eszembe jutott, hogy akkor 27-el próbáltam beadni és a program hibát írt ki.Köszönöm a válaszod.

Üdv: Kati
Válasz idézéssel
kati1012 Írta:Nekem az a problémám, hogy az egész kötelezettség az évesbe lett beadva. Csináljak egy önellenőzést és küldjem be késedelmesen :oops:
a III negyedévit? De mit kezdejk az éves bevallás dátumával? Az elküldött bevalláson a dátum 0930-al zárul mig a valóságban 27-el kellene zárulni?
Szia Kati!
Ha jól értem, 2007-ben évesnek indult, és szeptember 27-én érte el a 250 ezret. Nem lehet hóközi dátummal beadni, vagyis jól csináltad, január 1-től szeptember 30-ig tartó időszakra évest adsz be, s a főlapon X-eled a küszöbérték túllépést. A negyedik negyedévre pedig rendesen beadod a negyedévest.
Válasz idézéssel
Sziasztok ! A 0771-es bevallást kell revizóznom, amit beadtam felszámolás miatt, ugyanis később hozta az ügyvez. az Apeh által küldött levelet, melyben elévülés miatt töröltek el járulékokat . Valamint a folyószámláján közbe felkönyveltek lemondott követelés cimen késedelmi pótlékot,birságot ami 1.200.000 Ft, erről értesitést sem kapott. E miatt kellene reviziózni mert ezek az összegek adóalapnövelő tételként kell, hogy szerepeljen. Milyen bevalláson tudom reviziózni a a 0771-es bevallást. Üdv. Ildikó
Válasz idézéssel
Nekem az a problémám, hogy az egész kötelezettség az évesbe lett beadva. Csináljak egy önellenőzést és küldjem be késedelmesen :oops:
a III negyedévit? De mit kezdejk az éves bevallás dátumával? Az elküldött bevalláson a dátum 0930-al zárul mig a valóságban 27-el kellene zárulni?
Válasz idézéssel
Mivel automatikusan lépi át az értékhatárt, ezért a III.n.évi soron következő bevallása már negyed éves. Vagyis október 20.-ig göngyölítve megkell csinálni a n.éves bevallást.Majd a soron következő IV.n.évest.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég