A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítség!
Sziasztok!

Munkanélküli milyen támogatásban részesül? Az önkormányzat folyósitja, és tartja a kapcsolatot a munkaügyi központtal.
Válasz idézéssel
Ilona!

De jó hogy itt vagy!

Külön adót hol számolok a 0771-en, mert nekem a 3-as és az 5-ös lapon kívül semmit nem enged megnyitni!

A 9%-ot meg a 8,5%-ot majd az 53-ason kell csak bevallani???
Ezt febr. 15-ig kell neki leadni nem???

Az ipraűzési adó nekem a legnagyobb gáz! Ő erdőgazdálkodási tevékenységet végzett és 75% költséghányaddal számolt!

Iparűzési adónál miért 76%, bocs az értetlenkedésemért!!
Köszi, hogy segítesz!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Mónika!
1.Átalányadós ev-re nem vonatkozik a nyereségminimum szerinti adózás.
2.A 0771-es bevalláson csak az átalányadózásra vonatkozó részt töltöd
3.Ha X van a 03-ról, akkor az 53-s bevalláson már nem kell jelölnöd, egyébként is az 53-as beküldési határideje május 20.
4.Iparűzési adó alapja a bevétele 76 %-a, az átalányadózás választását X-led a bevallási nyomtatványon. (Feltéve, hogy az átalányadó alapja a bevétele 20 %-a)
5.Különadót számolsz és vallod
Üdv: Ilona
Válasz idézéssel
Segítséget kérek tőletek!

Átalánya adózós egyéni vállalkozó vissza adta a vállalkozói igazolványát:

0771-es záró bevallás:

Jövedelem minimum kódkockába mit írjak 1-est?? Rá nem vonatkozik a jövedelem nyereség minimum?? Vagy mit

Létezik az hogy a 3-as lapon csak 31-38-as sort kell kitölteni???

ha az 5-ös lapon jelölöm a "0703 bevallási köt. nincs "akkor a 0753-on már nem kell jelölni

Aztán az iparűzési adó bevallással sem boldogulok: 7 milla bevétel fölött az adóalap egyszerűsített módját választhatom???
Válasz idézéssel
Köszi a választ! Tehát a kifizetett bérről nekünk nem kell igazolást kiadni, hanem az alkalmi munkavállaló besétál január 15-ig a munkaügyi központba és ott a beírt napok alapján kifizetett munkabérről ők állítanak ki igazolást?
Válasz idézéssel
Mónika Írta:Sziasztok!

Az AM könyveseknek január 31-ig kell adni igazolást arról, hogy mennyi volt a 2007-ben a vállalkozásunktól származó jövedelme? Ha igen milyen formában, milyen nyomtatványon?? Szóval ti hogy csináljátok?

Üdv. Mónika!

Az alkalmi m.vállalóknak ezidáig a munkaügyi központ adta ki az igazolást.

nagyeva
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az AM könyveseknek január 31-ig kell adni igazolást arról, hogy mennyi volt a 2007-ben a vállalkozásunktól származó jövedelme? Ha igen milyen formában, milyen nyomtatványon?? Szóval ti hogy csináljátok?
Válasz idézéssel
Szia Erika!
Átalányadózó nem lehet munkaviszonyban, ez gondolom a mg-i kistermelőre is vonatkozik.
Katla
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Mezőgazdasági kistermelő (NEM egyéni vállalkozó) átalányadó választási lehetőségét megszünteti-e ha munkaviszonyt létesít?
Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv: Erika
Válasz idézéssel
És a képviselőknek még a számlát sem kell hozzá bemutatni!!!!
Válasz idézéssel
Szia Mónika
A kérdésed nem butaság, hiszen képviselőink előszeretettel alkalmazzák ezt a ktg elszámolást. Sajnos nekünk ez nem adatot meg. A mi jó megjelenésünk ??????
Vicus
Válasz idézéssel
Hát a "józan paraszti ész" sokszor kevés! Azért szerettem volna valakitől tanácsot kérni akinek van hasonló, hogy egy esetleges ellenőrzésen átmegy a dolog vagy sem! Mert igazából egy ilyen tanácsadó nem sok költséget tud produkálni!
Válasz idézéssel
Szerintem sajnos nem számolhat el ruhát mert nem különül el a magánhasználat (pl: ügyvédek csak a talárt számolhatják el) Ha Speciális fellépő ruhát használnak akkor minden próbléma nélkül költség lehet. De még nem néztem át 2008-as lehetőségeket.
Üdv; Ágica
Válasz idézéssel
Mónika szerintem valamennyit elfogad talán "illetékes elvtárs" is - legalábbis "józan paraszti ésszel" - vagy nekik olyan nincs? :oops:
Válasz idézéssel
Kedves Klári,

nagyon szépen köszönöm a segítségedet.

Szép napot!

Pióc
Válasz idézéssel
Az én "munkaruhás" kérdésem látta valaki???
Válasz idézéssel
Kedves Pióc!

Igen! Nagyon nagyon kell a szerződés. Ahoz, hogy a tesód tudja bizonyítani a vagyonosodási vizsgálat során a pénz forrását a következő ajánlom nyomatékosan figyelmedbe.

A Te banki napodon ( amikor a bank folósította a hitelt ) kössetek - két független tanú előtt - kölcsönszerződést, amiben leírjátok, hogy Te az Ő megsegítésére vetted fel a hitelt és azt az összeget a rendelkezésére bocsátod. Ezzel azt igazolja a tesód, hogy honnan lett pénze. Ezt követően a tesód és a cége között kell szintén két tanúval szerződést produkálni azon a napon, amikor a cégnek erre szöksége van. Minden bizonylat (pénztárbevételi) erre a napra szóljon.

Megj.: nagyon fontosak a napok, most olvastam egy Legfelsőbb Bírósági itéletet, ahol a tulaj felvett 23-án magánhitelt a bankból a könyvelésbe meg már 1-én bevételezték (mert a tagi kölcsönt hó első napján szokták) a tulajt úgy megsuhintották becsült jövedelemmel mint a pinty.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok,

a következőkben kérném a segítségeteket: tesóm alapított egy kft.-t, ehhez ugye pénz kell, viszont csak én tudtam neki hitelt felvenni. Indulásnak már számolt el ktgeket, de mivel nincs a kft. pénztárában pénz a ktgek kifizetésére, a felvett hitelből fizeti ezeket, ezért úgy gondolom, hogy tagi kölcsönt kellene betenni. Viszont mivel az én nevemen van a hitel, hogy lehetne ezt bevinni a vállalkozásba? Kell hozzá kölcsönszerződés, tagi hitel szerződés? Előre is nagyon köszönöm az esetleges válaszokat!

Pióc
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A következő a kérdésem egyéni vállalkozó, aki tanácsadói tevékenységet végez, valamint van egy zenekara is és fellépésekre jár: ruházatot elszámolhatok-e neki költségként? Ez nem igazán minősül munka ruhának, ugyanics utcai viseletre is alkalmas, azonban a kis agyammal azon gondolkodom, hogy tulajdonképpen lehet ez a vállalkozás érdekében felmerülő költség, hiszen mint tanácsadó és mint fellépő művész is kell, hogy megjelenése legyen, aztán ha ez butaság akkor bocsi a kérdésért!
Nektek van valami hasonló???
Várom a válaszokat!
Válasz idézéssel
Ok, köszönöm megnézem. Sejtettem hogy ez nem csak úgy van.
Válasz idézéssel
Szia Verocs!

Egyszerűbb, ha az szja tv. 49/B § (7) elolvasod, mert sok kérdésem lenne, hogy a jó választ meg adjam, az ev.-nél is van a veszteség elhatárolásának korlátja hasonlóan a társaságokhoz.
Olvasd el, Te tudod a saját eseted körülményeit és akkor már tudod is a választ.

Puszi
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Gyors kérdésem lenne. Van egy e.v., aki már régóta működik. Tavaly veszteséges volt, idén nyereséges. Ezt a tavalyi veszteséget elszámolhatja az idei év terhére, vagy ugyanolyasmi szabályok vannak nála is, mint a társaságoknál?
Válasz idézéssel
Persze, nem különadó, hanem a minimumjövedelem adóalapjának számításáról van szó. Köszönöm a válaszodat!

(Ha ezeket a szavakat még mindig összekeverem, akkor képzelem mennyi idő kell majd az új áfatörvényhez :lol: )
Válasz idézéssel
Szia Betti!
Ugye a minimuadóra gondoltál. Sajnios az Szt. szövege szerinti az igaz.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Több forrás is másként kezeli az "alvállalkozói" teljesítéseket. A különadó feltöltéséhez pontosítanom kellene, hogy az alvállalkozói teljesítmény korrigálja-e a bevételt?

A Számviteli törvény szerint szerintem nem nevezhető közvetített szolgáltatásnak, hiszen nem számlázok tovább semmilyen szolgáltatást.

Más források (könyvelő irodák tájékoztatói stb.) pedig egyértelműen azt írják, hogy ezek a teljesítések is a közvetített szolgáltatáshoz tartoznak.

Melyik a helyes gondolat?

üdv, Betti
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég