A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítség!
Igen, sajnos minden hónapban küldeni kell a 0-st. Még két éve lehetett az NY-en nyilatkozni /bár már akkor is visszajelzett a nyomtatvány/ de sajnos már 2. év hogy gyártani kell a másodállású egyénéniknek az 58-ast.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egyéni vállalkozót akinek van 40 órás munkahelye /fő állása/
felszólítottak 1958 bevallás beadására, majd mivel nem nézte meg az üzenetet
rá néhány hétre meg is büntették 50 000 Ft ra.
Ez így jogos, az "üres nyomtatvány kötelezően beadandó, avagy van valami lehetőség a fellebbezésre?

Arra vonatkozóan, hogy nincs "1958" kötelezettsége nem lehet nyilatkozni, mert nem szerepel a nyomtatványon,
vagyis üreseket vár el a NAV???

Harakiri
Válasz idézéssel
Hello!
Igen tedd fel,köszi!
Válasz idézéssel
Szia Balázs!

Ha nem gond légyszi tedd már fel,nagy segítség mindenkinek.
Köszi,
Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Szia Placebo!
Én is excellbe viszem fel. Így ellenőrizni is könnyebb. Tegyem fel?
Válasz idézéssel
Szia!
Mi csinálunk egy exelt és annak a végéről állítunk ki pénztár bizonylatot, azaz egy hónapban egyszer az utolsó napon vételezzük be a központi pénztába.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Hello!
Hogy könyvelitek dohánybolt napi pénztárjelentést valami gyors módszer kellene?
Válasz idézéssel
Sziasztok, én is szeretnék segítséget kérni, most akarom kiváltani az egyéni vállalkozást, jelenleg gyeden és gyesen vagyok két pici gyermekemmel. Jól tudom, hogy csak addig nem kell járulékot fizetnem, ameddig gyeden leszek, gyesen már fizetni kell mindent, valós jövedelemtől függetlenül? 

Köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia Pmarcsi!

Természetesen a 19 évivel próbálkozom.
Lehet hogy a változás bejelentőt rosszul töltöttem ki de így szerepel most a cég a nyilvántartásban
06.29.adóköteles tevékenység vége, de indított egy nem adóköteles megjelölésűt 06.30 dátummal, ami nyitott.
Azt sem tudom az mit jelent??
Ha ez okozza a zavart, hogyan lehet javítani? Próbáltam újat beküldeni, de lezártra nem lehet változásbejelentőt küldeni
legalább is én úgy értettem a kapott jelzéseket??
Harakiri

Válasz idézéssel
Ha erről az évről van szó akkor a 2019 bev. használd ott záró és engedi a dátum írását.

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Telephely zárása okán szeretnék egy pesti záró iparűzési bevallást beküldeni.
Fel is jön a nyomtatvány, hibaként hozza, hogy nincs beírva a záró dátum,
de nem tudom beírni, dec.31 szerepel, ha törölném, el akarja hagyni a nyomtatványt????
Mi a bánat van?

Harakiri
Válasz idézéssel
Köszi szépen!  Smile
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
5. Az adóalany termék értékesítése, szolgáltatás nyújtása esetén azon nyomdai úton előállított nyomtatvány használatával kibocsátott számlákról, amelyekben egy másik, belföldön nyilvántartásba vett adóalanyra áthárított adó összege
a) a 100 000 forintot eléri vagy meghaladja, de az 500 000 forintot nem éri el, a számla kibocsátását követő öt naptári napon belül,
b) az 500 000 forintot eléri vagy meghaladja, a számla kibocsátását követő naptári napon belül számlánként köteles a számla 169. § szerinti tartalmáról adatot szolgáltatni.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítsetek, elbizonytalanodtam! Az online adatszolgáltatás 100 eFt áfa tartalmú számlánál mindig kell vagy csak adó alanyok közt? Tehát ha magánszemélynek számláz valaki, akkor is be kell küldeni vagy csak ha Áfas vőnek lesz kiállítva a számla?

Előre is köszi szépen!
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Smile Dehogy marhaság Marcsi!
Szeintem mindenki szaját magával ameg a beszámolóival volt behavazva és ide sem kukkintott. Én külön szoktam nyitni az 55-ösben, mert a kiegészítő mellékletben külön sorolom fel. csupán ez az oka a külön alszámlának.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nagy marhaságot kérdeztem 05.27-én ,hogy senki sem válaszolt?
Pmarcsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy jól gondolom vagy nem.
Kétféle eseteben fizetnek a dolgozóknak költségtérítést,egyik kiküldetési rendelvény alapján ezt eddig a 551 alatt benyitogattam a megyéket és látható módon ide könyveltem őket.Most viszont találkoztam egy sima papíron lévő szintén költségtérítés a neve ,ezen rajta van saját gépkocsival történő munkába járás költségei ez is mehet az 551majd nyitok valamit?
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen, Tamás!
Hát... még nem tudom, hogy milyen megoldás mellett döntök, de az biztos, hogy a nevem alatt nem fogom beküldeni aláírás nélkül.
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Csilla!

Én odaadnám a bevallást, adják be ők a cégkapun. Ha ők adják be a szülők ügyfélkapus jelszavával, akkor az aláírás hiánya az ő problémájuk. A késedelmet tudják igazolni a halotti anyakönyvi kivonattal és a kórházi zárójelentéssel. Így nem lesz büntetés. Egyébként nekem volt olyan cégem ahol két hónappal később lett beadva a mérleg, nem kapott büntetést.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
S.O.S. segítségre lenne szükségem.
Most kaptam emailt az egyik általam könyvelt bt. tulajdonosainak fiától, hogy az apukája (kültag) meghalt pénteken és az anyukája (beltag) kórházban van, súlyos betegen.
Aláírás nélkül nem tudom beküldeni a beszámolót. Nyilván fognak kapni felszólítást, hogy küldjék be a beszámolót, majd várhatóan bírságot is kiszabnának. Hogy lehet ezt elkerülni? Mit tudok tenni?
Tudom, hogy kicsit furán hangzik, de ettől kezdve, minden bizonnyal egyetlen fillért sem fog fizetni számomra a cég. Még az éves zárás díját sem fogom megkapni. A fiútól, akivel most a kapcsolatot tartom, semmi jóra nem számíthatok. Nem akar foglalkozni semmivel. Gyakorlatilag rám akar tolni minden ügyintézést és már most írta, hogy nem akar százezreket fizetni. Mit tegyek?
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Szia Klárika!

Hát ez itt nagy szakszervezet az egész ország itt van könyvelve 1 száll könyvelő van személyemben.Klárikám bontom én a fksz legalább beszédes lesz a főkönyv nekem is vannak gyűjtőim.

Köszönöm,
Pmarcsi
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!
Mi is úgy oldjuk meg ahogy először kigndoltad. A mi könyvelési rendszerünk használ összesítő számlákat így a könyvvizsgáló is ki van elégítve. Ha munkaszámonként könyveled az 5-össt, 8-ast azért fog hőzöngeni mert nem költségnemre könyvelsz elsődlegesen és az az SZT-vel ellentétes. Nem tudsz valami analitikát a munkaszámoknak kitalálmi és a főkönyvbe, a gyűjtött költségnemeket könyvelni. (Csak ötlet ami most juttt eszembe). Ne kövezz meg érte ha baromi sok munka lenne.

Válasz idézéssel
Több projekt is fut egyszerre, nyitottam munkaszámot is a projekteknek,de a vezetőség külön szeretné látni a költséghelyeket is.Mondtam , hogy az 5-8 számla osztály alábontásával megoldható,képzeljétek el a könyvvizsgáló leordította a fejem,mit képzelek nem fog megőrülni egyeztetésnél a főkönyvben ,mert én szanaszét bontom.
Na most azt gondoltam ki nem biztos , hogy jó az 5 ben nyitok főkönyvi számot projektekre és mindent ide pakolok legyen az anyag szolgáltatás költségtérítés minden előforduló számla.
Szerintetek, ti hogy oldjátok meg.
Köszönöm a segítséget.
Válasz idézéssel
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia Balázs!

Igen, befogadják.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég