A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítség!
Nagyon kösziiii  Shy
Válasz idézéssel
Aha! Smile Mindjárt más a leányzó fekvése.
A műhely számláját sima 92-be könyveled  a károsulttal szemben, amit részben a károsult kp, részben a biztosítója átutalással egyenlít ki.

Amitén írtam a mind a károsult szempontjából való könyvelés volt. Smile
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Köszönöm a választ  Smile .

Picit nem világos, miért 96ra könyvelem? A számlát a károsult nevére állítja ki a szerviz az elvégzett munkáról és felhasznált alkatrészekről: ez nem sima árbevétel? A pénzügyi rendezés lesz két helyről. 
Jaajj, azt lehet nem írtam, a műhely szempontjából kérdezem.
Bocsi, ha értetlenkedem, de ilyenem még nem volt a tízen pár év alatt  Huh
Válasz idézéssel
Szia Zsike!
Igen a számla "átutalásos"! A teljes számlát lekönyveled szálítóval szemen. (Ha cégautó kára volt, akkor fél Áfát a 466-ra) A kiegyenlítés a 96-al szemben a szervíz igazolása alapján törénik. Az önrészt a pénztárral szemeben könyveled.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Tudna segíteni valaki? Autószerelő műhely biztosítói kártérítéshez számlát állít ki a károsult nevére, az önrészt fizeti a károsult, a biztosító pedig a többit a műhely részére. A számlát előre ki kell állítani és benyújtani a biztosítónak. Jól gondolom, hogy ez nem lehet készpénzes számla?
Válasz idézéssel
De jó :Smile Köszönöm Ivettke!
Válasz idézéssel
Jól csinálta a program, nem kell a 08-as lap!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A járulék bevallásban szakképző iskolai tanulónál kell töltenem a 08-as lapot, ugye? Most vettem észre, hogy a programból feltöltött bevallásban a program nem töltött 08-as lapot. 
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia!
Én kézzel kitöltöttem, fotóztam és e-papir mellékleteként elküldtem. Feldolgozták. Igaz akkor még (május) csak papír alapon lkehetett ezt.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Szeretnék egy pesti vállalkozást megszüntetni.kijelenteném az iparűzési alól.
Elektronikusan adnám be a változás bejelentőt. A rendkívül értelmes és jóindulatú informatikusok által
készített program beírja az aktuális adatokat, olyat is ami nem szerepelhet a beadandóban és
nem tudom törölni. Például . . Nem lehet székhely mivel megszűnt a vállalkozás, de a közterület jellegét nem tudom törölni, V/2 adóköteles tevékenység módja- Nem lehet törölni, csak választani a meglévő opciók közül pedig mivel
megszűnik a vállalkozás nem szerepelhet ott adat.
Örülnék én egy üres nyomtatványnak is, de először be kell jelentkezni ami miatt beleír a nyomtatványba a program.

Mit csináljak, már több órám ráment erre a tetves nyomtatványra??

Harakiri
Válasz idézéssel
Szia!
Jól érrelmezed! Ha 1-én adod be, akkor arra a hónapra - ha KATA-s - fizet. Add be inkább 29-én és nbe számlázzon 30-án. 

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Rosszul értelmeztem, avagy valóban csak előző nappal lehet beadni az
egyéni vállalkozás szüneteltetésére avagy megszüntetésére vonatkozó
kérelmet??
Ha nem érek rá  /07.01 a kezdet/  jún. 30-án akkor nem bírom megcsinálni??

Harakiri
Válasz idézéssel
Szia!
Ha most vette fel a tevékenységet, akkor a bejegyzés napjával Igen!

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Különbözeti Áfára év közben is be lehet jelentkezni??
És ha igen, akkor ezt a pontot kell jelölni?? Áfa törvény XVI/2 ?
/Most akar használt autó kereskedni/

Harakiri
Válasz idézéssel
Balázs!

Már csak két nap, és rendesen aludhatsz!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Köszönöm Tamás!
Te is és némi alvás is megerősített ebben.
Válasz idézéssel
Balázs!

Az eredmény 23,309, ennek az 50%-t!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Kicsit fáradt vagyok, kérlek segítsetek...tehát az adózás előtti eredmény 38 512. 
A csökkentő tételek: 7 724
Növelő tételek: 7479.....mennyi elhatárolt veszteséget írhatok még be csökkentőbe? 
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen! Nagyon szomorú. Kizárólag 4 órában dolgozhat és ahogy én is értelmezem mindenből a plafont veszik alapul.
Üdv. Ibolya
Válasz idézéssel
Lehet egyéni vállalkozó, viszont főfoglalkozásúnak fog minősülni (a min.bér szerinti járulékkötelezettség vonatkozik rá, vagy katásként a havi 50 ezer Ft.)
Válasz idézéssel
Segítséget kérek a következő témában: Adott egy hölgy, aki ápolási díjat kap (nagymamája és édesanyja miatt). Szűkös anyagi helyzetük miatt szeretne piacozó, vásározó tevékenységre vállalkozást indítani. Alkalmi jellegű lenne, vagy napi 4 órás (annyit dolgozhat). Turkálós cuccokat, bizsukat, stb. adna el. Szerintetek mik a lehetőségei?
Üdv. Ibolya
Válasz idézéssel
Köszi szépen!!
Válasz idézéssel
Hello!
A 1886 kell meg kell a 18A60-as is áfát meg kell fizetni levonni nem lehet.
Válasz idézéssel
Köszönöm Klári!
Én most egy 1886-ost találtam, de abszolút nem vagyok képben, csak keresgélek.
Elnézést a buta kérdésért, de akkor ezek szerint, ha Evásként közösségen belül veszek igénybe egy szolgáltatást, akkor Áfa nélküli számlát kapok - aztán erről egy (vagy kettő) bevallást kell készítenem, az áfát pedig itthon meg kell fizetnem. Jól értem?
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia!
Én úgy tudom, hogy amkor van beszerzés, akkor van 65-ös és 60-as, de majd a többiek is mondank valamit.

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég