A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítség!
Szia Klári!

Tehát ha nem Kft-t csinál akkor végig kell járni ezt a kört, könyvvizsgálóval, mindennel együtt?
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Szia Nándi!
Egyenesen nem! Elöször egyéni cég és abból mehet bármilyen társaság.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Olyan kérdés merült fel(és időhiány miatt nem szeretnék most keresgélni a neten), hogy egyéni vállalkozó át alakulhat Bt-vé? Ő lenne a beltag, ugyan úgy korlátlan felelőssége lenne.
Előre is köszönöm a segítséget! Smile
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Szia Klári!

Köszi, értem...Csak azért gondoltam, hogy mégis, mert a NAV-os 18SZJA-t én elfogadhattam a nevében. De akkor az ezek szerint más...
Meg azért, mert az Ebev-ben a munkavállalóra vonatkozóan ez a jogosultság van odaírva nekem, amit az előző hozzászólásba bemásoltam: Valamennyi adóügy intézése.

És még olyan is van, hogy A kiválasztott adózóval (XXX ) kapcsolatos bizonylati jogok: Valamennyi bevallás, adatszolgáltatás és elektronikusan teljesíthető bejelentés/beadvány

Jaj, nem tudom...
Válasz idézéssel
Szia!
A munkavállalók saját bevallását (53-as, 17-es) nem külheted be. Jogosulatlan vagy rá. Jogosultsági hibaüzenetet fogsz kapni. A korlátlan jogosultságod a cég bevallásaira vonatkozik - ha jól értem. Ey nem terjedhet ki a munkavákllalók és tagok bevallásaira.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egy céggel kapcsolatban teljes képviseleti jogosultságom van. Azt nem tudom, hogy az egyik munkavállalóval kapcsolatban mire vagyok jogosult. Beadhatom a nevében az SZJA bevallását? Az előző két évben a Nav által elkészített SZJA bevallások lettek neki elfogadva - azt én intéztem.
Szóval hol tudom ezt lekérdezni?
Köszönöm szépen!

No, most, hogy végre rákérdeztem itt, találtam egy ilyet az EBEV-ben, a Képviseletek/Saját adatok alatt (az munkavállaló nevét kiválasztva):
"Jogosultságok
1. Valamennyi ügy intézése
2. Valamennyi adóügy intézése (kivéve végrehajtási, jövedéki és telefonos ügyek, melyeket ez a kategória nem tartalmazza) (EGYKE-2, EGYKE-3 lap)"

Akkor ezek szerint beküldhetem én a bevallását, ugye?
Válasz idézéssel
Tegnap délután óta hol megy hol nem. Én is sűrűn kívánom a budit, hogy szakadjon rájuk.

Válasz idézéssel
Igen akadozik, nekem már több hete. Egyszer kérdeztem is itt, hogy másnak is van-e ilyen problémája, de valaki válaszolt, hogy minden rendben megy.....pedig én két különböző gépen is tapasztalom már régen, és tegnap is..... van hogy 4-5 -ször is kell próbálkoznom.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Pmarcsi!

szia, akadozik, többször kell próbálni.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Próbáltam az anyk-ból nyomit küldeni ,de nem engedi!!!
Próbáltatok ma már bev.küldeni?

Pmarcsi
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
Tamás ,igazad van Wink 

https://mkvk.hu/hu/tudastar/konzultacio/323

Pmarcsi

Válasz idézéssel
Pmarcsi!

Biztos ezt a cikket akartad megadni? Mert itt egy 10,5 éves bérleti szerződésről van szó!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Tamás!

Innen van a cikk.

https://mkvk.hu/hu/tudastar/konzultacio/439

Pmarcsi

Válasz idézéssel
Pmarcsi!

Az utolsó öt pontból az 1. ponttal nem értek egyet. A 2013. decemberi árbevétel, amit 2014. januárjában számláztak le, az szerintem 2014. évi bevétel! 
- bevételek: az olyan bevételeket, amelyek a mérleg fordulónapját követő két vagy kettőnél több üzleti évet illetnek, de a mérleggel lezárt időszakban - illetve az ezt megelőző időszakokban - kerültek bevételként elszámolásra, passzív időbeli elhatárolásként kell kimutatni. Ezeket a bevételeket arra az időszakra kell elszámolni, amelyik időszakhoz kapcsolódnak. Az időbeli elhatárolások nagy részét jelentő, tárgyévet és a következő üzleti évet érintő bevételeket abban az időszakban kell elszámolni teljes összegében, amelyben a gazdasági esemény könyvviteli elszámolását közvetlenül alátámasztó bizonylatot kibocsátották (a számla, az egyéb bizonylat kiállításának napja szerinti időszak).
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Ezt találtam hátha segít Nektek,elég hosszú elnézést.

"Nagy zűrzavar érzékelhető a könyvelői szakmában a mikrogazdálkodói beszámolót készítők azon gazdasági eseményei kapcsán, melyek időbeli elhatárolásnak minősülnek, de nem érintenek kettőnél több évet. Az is zavart okoz, hogy egyáltalán mi minősül két üzleti évet érintő eseménynek, mivel ezt az Szt. nem definiálja. Az oktatásokon a fórumok alapján a szakmabeliek különféle álláspontokkal szembesülnek.
Konkrét kérdések például: 1. 2013. decemberre járó árbevétel, mely csak 2014. januárban kerül kiszámlázásra és pénzügyileg is csak 2014-ben esedékes, melyik évre számolandó el bevételként a mikrogazdálkodónál. 2. Olyan fizetendő bankkamat, mely teljes egészében 2013. évet érinti (elszámolási időszak 2013. évben van, pl. folyószámlahitel decemberi kamata), de csak 2014. januárban került kiközlésre és leemelésre a bankszámláról, melyik évre könyvelendő ráfordításként a mikrogazdálkodónál. 3. 2014. évi előfizetési díj, mely teljes egészében számlázásra és kifizetésre került 2013-ban, és a számla más elszámolási időszakot nem tartalmaz (tehát nincs benne 2013. évi előfizetési díj rész), melyik év eredményét terheli a mikrogazdálkodónál. 4. Költségek ellentételezésére 2013-ban igényelt, de csak 2014-ben, de a mérlegkészítés időpontját megelőzően elbírált és megkapott támogatást melyik évben számolja el bevételként a mikrogazdálkodó. 5. Hogyan kell az Szt. 16. § (2) bekezdésében foglalt "két vagy több üzleti évet érintenek" kifejezést értelmezni.
Véleményem szerint: 1. Az összemérés elve alapján 2013-ra kellene elszámolni az árbevételt az időbeli elhatárolásokkal szemben, de mivel a 398/2012. Korm.rendelet 6. §-a szerint az időbeli elhatárolások felsorolásában a járó árbevétel nem szerepel, nem szabad azt 2013. évi bevételként kimutatni, csak 2014. éviként. A 2. esetben a fizetendő kamat 2014. évre számolandó el ráfordításként, mivel a kamatfizetés periódusa nem haladja meg az 1 évet (folyószámlahitel, havi terhelés). 398/2012. Korm.r. 6. § (6) bek. A 3. esetben véleményem szerint 2013. üzleti évre kell elszámolni a költséget, mivel nem terhel a fordulónapot követő két vagy több üzleti évet, csak egyet, így nem kell elhatárolni a rendelet 6. § (3) alapján. A 4. esetben szerintem 2013. évre kell előírni a bevételt a követelésekkel szemben, mivel a fordulónapig igényelt, járó támogatás követelésnek minősül és nem időbeli elhatárolásnak, így az összemérés elve érvényesül. 5. Az Szt. 16. §-ában az időbeli elhatárolás elvénél véleményem szerint úgy kell értelmezni a két vagy több üzleti évet érintő eseményt, mint amelynek bevétel- vagy ráfordításvonzata érint két vagy több üzleti évet. Tény azonban, hogy olyan eseményeket is időbeli elhatárolásként számolunk el az Szt. tételes előírásai alapján, amelyek csak egy év bevételét vagy ráfordítását érintik, kizárólag a pénzügyi teljesítésük került át másik üzleti évre. (Ez okozza véleményem szerint a legtöbb értelmezési zavart.) "

2014. február

A mikrogazdálkodói egyszerűsített beszámoló szabályait a 398/2012. (XII. 20.) Korm. rendelet tartalmazza. Az előírások több esetben szakítanak a számviteli törvény előírásaival. Az időbeli elhatárolásra is külön előírások érvényesek az alábbiak szerint:
Időbeli elhatárolás: A mikrogazdálkodói beszámolóban a számviteli törvény időbeli elhatárolásokra vonatkozó rendelkezéseit nem lehet alkalmazni, helyette az alábbi előírások szerint kell az időbeli elhatárolások értékét meghatározni.
a) aktív időbeli elhatárolások:
- kamatbevételek: az olyan járó kamatbevételeket, amelyek csak a mérleg fordulónapja után esedékesek, de a mérleggel lezárt időszakra - illetve az ezt megelőző időszakokra - vonatkoznak (számolandók el bevételként), és a kamatfizetés periódusa az egy évet meghaladja, aktív időbeli elhatárolásként kell kimutatni. Ebből következően az egyéves, illetve azt el nem érő (negyedéves, havi) kamatfizetési periódusok esetében a járó kamatokat nem kell elhatárolni, azt az esedékesség időszakában (üzleti évében) kell kamatbevételként kimutatni.
- költségek, ráfordítások: az olyan költségeket, ráfordításokat, amelyek a mérleg fordulónapját követő két vagy kettőnél több üzleti évet terhelnek, de a mérleggel lezárt időszakban - illetve az ezt megelőző időszakokban - kerültek költségként, ráfordításként elszámolásra, aktív időbeli elhatárolásként kell kimutatni. Ezeket a költségeket, ráfordításokat arra az időszakra kell elszámolni, amelyik időszakhoz kapcsolódnak. Az időbeli elhatárolások nagy részét jelentő, tárgyévet és a következő üzleti évet érintő költségeket, ráfordításokat abban az időszakban kell elszámolni teljes összegében, amelyben a gazdasági esemény könyvviteli elszámolását közvetlenül alátámasztó bizonylatot kibocsátották (a számla, az egyéb bizonylat kiállításának napja szerinti időszak).
- átvállalt kötelezettségek: az olyan átvállalt, és még pénzügyileg vagy más módon nem rendezett kötelezettségeket, ahol az átvállalt kötelezettség összege meghaladja az 1 millió forintot, halasztott ráfordításként kell kimutatni. Az 1 millió forintot meg nem haladó összegű átvállalt kötelezettségeket a tárgyévi rendkívüli ráfordítások között kell kimutatni, elhatárolás nélkül.
- más bevételek, ráfordítások: a bevétel, a ráfordítás felmerülésének, esedékességének üzleti évében számolandó el, időbeli elhatárolás nincs.
b) passzív időbeli elhatárolások:
- kamatráfordítások: az olyan fizetendő kamatráfordításokat, amelyek csak a mérleg fordulónapja után esedékesek, de a mérleggel lezárt időszakot - illetve az ezt megelőző időszakokat - terhelik, és a kamatfizetés periódusa az egy évet meghaladja, passzív időbeli elhatárolásként kell kimutatni. Ebből következően az egyéves, illetve azt el nem érő (negyedéves, havi) kamatfizetési periódusok esetében a fizetendő kamatokat nem kell elhatárolni, azt az esedékesség időszakában (üzleti évében) kell kamatráfordításként kimutatni.
- bevételek: az olyan bevételeket, amelyek a mérleg fordulónapját követő két vagy kettőnél több üzleti évet illetnek, de a mérleggel lezárt időszakban - illetve az ezt megelőző időszakokban - kerültek bevételként elszámolásra, passzív időbeli elhatárolásként kell kimutatni. Ezeket a bevételeket arra az időszakra kell elszámolni, amelyik időszakhoz kapcsolódnak. Az időbeli elhatárolások nagy részét jelentő, tárgyévet és a következő üzleti évet érintő bevételeket abban az időszakban kell elszámolni teljes összegében, amelyben a gazdasági esemény könyvviteli elszámolását közvetlenül alátámasztó bizonylatot kibocsátották (a számla, az egyéb bizonylat kiállításának napja szerinti időszak).
- fejlesztési célú támogatás, elengedett, átvállalt, eszközhöz kapcsolódó kötelezettség, térítés nélkül átvett eszköz, ajándékként, hagyatékként kapott, többletként fellelt eszköz: az olyan tételeket, ahol a rendkívüli bevételként elszámolt összeg meghaladja az 1 millió forintot, halasztott bevételként kell kimutatni. Az 1 millió forintot meg nem haladó összegű tételeket a tárgyévi rendkívüli bevételek között kell kimutatni, elhatárolás nélkül.
- más ráfordítások, bevételek: a ráfordítás, a bevétel felmerülésének, esedékességének üzleti évében számolandó el, időbeli elhatárolás nincs.
A fentiek alapján én úgy ítélem meg, hogy a tárgyévet érintő tételeket mikrogazdálkodói egyszerűsített beszámoló készítésekor is a számviteli törvénynek megfelelően kell elszámolni. Tehát a 2013. évben előállított teljesítmények ellenértékét 2013. évi bevételként kell elszámolni, ezeket a számviteli törvény sem sorolja az időbeli elhatárolások közé. Ugyanígy 2013. évre kell lekönyvelni a 2014-ben kiállított és beérkező számlákat, bizonylatokat, ha a költségek és ráfordítások egyértelműen a 2013. évi gazdálkodással kapcsolatosak.
Az eltérő szabályok csak azokat a tételeket érintik, melyek a számviteli törvény alapján időbeli elhatárolást jelentenek. Ezek egy részére a mikrogazdálkodói beszámolót készítőknek az egyszerűsítési törekvésekre tekintettel nem kell alkalmazni az időbeli elhatárolást. Általános rendező elv, hogy a bevételek és a ráfordítások teljes összegükben azok felmerülésének, esedékességének üzleti évében számolandók el. Ha a bevételek és költségek a mérleg fordulónapját követően még legalább két évet (vagy még többet) érintenek, akkor azokat időbeli elhatárolás útján az érintett évek között meg kell osztani. A tételesen felsorolt ráfordítások és bevételek esetén pedig a kormányrendeletben leírt módon kell eljárni.
A konkrét kérdéseknél ez az alábbiakat jelenti:
  1. 2013. decemberre járó árbevétel, mely csak 2014. januárban kerül kiszámlázásra és pénzügyileg is csak 2014-ben esedékes, 2013-ra kell árbevételként és követelésként elszámolni;
  2. Fizetendő bankkamat, mely teljes egészében 2013. évet érinti, vagyis a kamatperiódus nem haladja meg az egy évet, nem kell elhatárolni, tehát, ha 2014-ben van a kamatfizetés esedékessége, akkor abban az évben kell elszámolni a teljes összeget;
  3. 2014. évi előfizetési díj, mely teljes egészében számlázásra és kifizetésre (és könyvelésre) került 2013-ban, nem kell elhatárolni, marad 2013. évi költség;
  4. Költségek ellentételezésére 2013-ban az adóhatóságtól vagy jogszabály alapján igényelt támogatásokat 2013. évre kell elszámolni és követelésként kimutatni. A másoktól kapott támogatást annak pénzügyi rendezésekor kell elszámolni. Itt fejlesztési cél hiányában nem merül fel az időbeli elhatárolás;
  5. Az Szt. 16. § (2) bekezdésében foglalt "két vagy több üzleti évet érintenek" kifejezést a fordulónaptól számítva kell értelmezni. 2013. évi beszámoló esetén tehát akkor beszélünk 2 éves ráfordításról, ha az legalább a 2014. és 2015. éveket is érinti.

Válasz idézéssel
Köszönöm.
Kicsit megzavarodtam, de átnéztem minden céget és helyre rakom, szerencsére nem sok esetben "vétettem". Az egyszerűbb mérleg miatt nekem is bejött.
kft-k esetében maradtam a réginél.
Válasz idézéssel
Potyi!

Természetesen tárgyévi bevétel. Úgy könyveld, mint év közben a számlákat. Augusztusi számlát, amit szeptemberi teljesítésről szól, sem könyveled "függőnek"! T 311 K 91 és kész. A készlet az más tészta. Ott leltárra kell venni, a mérlegben is a készletek között szerepel, nem anyagköltség. A lótartásnál szintén költség idei, bevétel meg jövő évi, ha januárban állít ki számlát. Legfeljebb a mérleg szerinti eredményre figyeljen. A többi törvényhez képest elég rövid a mikrogazd. mérlegbeszámolói törvény, érdemes elolvasni. Nekem a sok egyszerűsítés miatt nagyon "bejött". Mindenkinél azonnal áttértem, ahol lehetett.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Mi a teendő abban az esetben ha egy mikró gazdálkodói beszámolót készítő cégnél a bevétele egyértelműen decemberi de a kifizetés csak januárban történik?
A számla kelte természetesen tárgyévi.
Az tárgyévi bevétel vagy a következő évi bevétel lesz?
Eddig mindig elhatároltam, /de lehet rosszul csináltam./
Számoljam el tárgyévi bevételnek és tegyem egy függő számlára aztán mikor kiegyenlítik onnan vegyem le , hogy ne legyen elhatárolás?
Maradjon a vevőn és a szállítón, mint kiegyenlítetlen tétel. Van olyan cég is aki vesz anyagot de későbbi bevételéhez számolja el kp ben , az meg gondolom maradjon az anyagok számlán. Olyan is van aki lovas oktatással foglalkozik és év végén leszámlázzák neki az egész éves lótartást, de bevétele csak következő évben jelentkezik ott is problémám van.
A mikró gazdálkodói mérlegről nem szeretnék igazán áttérni.
Köszi
Válasz idézéssel
Kedves Tamás!

Lehet csak lemaradtam az elejéről és már kérdést sem tudtam ez ügyben feltenni.

Köszönöm ,hogy foglalkoztál a kérdésemmel .Törvényszéken vagyunk bejegyezve(szakszervezet)PK nyomit adunk be,bajom ,hogy mint a pártoknál és az egyéb speciális egyesületeknél mindenből (civiltv,számvitelitv,ptk mindenből össze kellene csipegetni a ránk vonatkozó jogszabályokat).Most pont ezen vagyok ,hogy tisztán lássak és a következő év könyvelését már nyugodt alapokra tudjam helyezni.Ez az év a tanulás éve számomra ápr.1-én kezdtem de még mindig homály homály hátán.Akkor most megnézem az sztv hogy mit írhat ránk.

Pmarcsi

Válasz idézéssel
Pmarcsi!

A mikrogazdálkodói beszámolóban a számviteli törvény időbeli elhatárolásokra vonatkozó rendelkezéseit nem lehet alkalmazni, az időbeli elhatárolás elve sajátosan alakul. Az olyan gazdasági események hatásait, amelyek két üzleti évet érintenek, arra az üzleti évre vonatkozóan kell elszámolni teljes összegében, amelyben a gazdasági esemény könyv­viteli elszámolását közvetlenül alátámasztó bizonylatot kibo­csátották (a számla, az egyéb bizonylat kiállításának napja szerinti időszak). Az olyan gazdasági események hatását, amelyek kettőnél több üzleti évet érintenek, arra az időszakra kell elszámolni, amelyik időszakhoz kapcsolódnak, azzal a megkötéssel, hogy a mikrogazdálkodó kizárólag a kormány­rendelet által felsorolt esetekben képezhet aktív, illetve passzív időbeli elhatárolást.
Lehet, hogy erről beszéltek!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Bár karácsony van én szépen elláttam magam munkával(a szakszervezet már csak ilyen) Angry Huh 

Kötelező továbbképzésen a számvitelt tartó előadó kitért az elhatárolásra.
Sajnos nem tudtam pont erre a részre figyelni,hívtak telefonon.
Szóval azt hallottam félig meddig,hogy a könyvelői társadalom nyomására az egy évet érintő elhatárolásokat nem kell elhatárolni.(az elhatárolás nem lopta be magát a szívembe)kutakodtam de erről nem találtam semmit,kérdésre meg nem volt már idő.
Ti tudtok erről valamit,mert őszintém megmondom hírlapocskák (pl.most könyvelem 2020.jan.31. van a vége)kb 3 e ft tétel sok ilyen lesz még rengeteg közüzemi számla ,szóval ha kapok megerősítést akkor nem határolnám el ezeket a következő év eleji cuccokat.

Köszönöm ha foglalkoztok a kérdésemmel,vagy tudtok konkrétumot.

Köszönöm,
Pmarcsi

Válasz idézéssel
Segítséget kérnék. Az egyik ügyfelem saját vásárlási utalványt szeretne eladni. Sorszámozott, nyomdában előállított. A könyveléssel tisztába vagyok (beváltáskor kell fizetni ÁFÁ-t, ill. beváltáskor lesz árbevétel, addig követelésként nyilvántartom, a készletet meg nullás számlaosztályon), de milyen bizonylattal adja át? A pénztárgépbe beüti, de ha számlát kérnek? Azt nem adhat. Akkor mit állítson ki? A neten erről semmit nem találtam!
Lenne egy másik kérdésem. Fényképezőgép javítását vállalná egy vállalkozó, a "szerviz" egy fodrászatból nyíló szobában lenne. Én úgy gondolom, hogy ez nem üzlet, így nem  kell pénztárgép. 
A másik gondom, hogy a fényképezők egy részének átvétele a West-End egyik üzletében lenne. Bizonyos összegért vállalják a gépek átvételét, ill. visszaadását. Ezt hogyan bizonylatolja le? Készpénzben fizetnek, de számlát mikorra állítsa ki? Nem tudja mikor veszik át. Az üzlet tulajdonosa, hogyan kezelje a pénzét? Az nem a sajátja. Vagy neki számlázzon és az ügyfelek meg az üzletnek fizessenek? Ez jó megoldás lenne, csak a KATA várható változása miatt lehet, hogy nem jó megoldás! Van esetleg valakinek ötlete, vagy gyakorlati tanácsa?

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Megerősítést kérek: ha egy cég nem tette adókötelessé magát ingatlan bérbeadás miatt, akkor egy T-változásbejelentőn ezt visszamenőlegesen megtehetem és ez kijavítási kérelemként működik?( A feltételek fennállnak, csak valahol azt olvastam, hogy külön kérelem kell.)

Köszönöm!

Kriszta
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Segítséget kérnék. Az egyik ügyfelem saját vásárlási utalványt szeretne eladni. Sorszámozott, nyomdában előállított. A könyveléssel tisztába vagyok (beváltáskor kell fizetni ÁFÁ-t, ill. beváltáskor lesz árbevétel, addig követelésként nyilvántartom, a készletet meg nullás számlaosztályon), de milyen bizonylattal adja át? A pénztárgépbe beüti, de ha számlát kérnek? Azt nem adhat. Akkor mit állítson ki? A neten erről semmit nem találtam!
Lenne egy másik kérdésem. Fényképezőgép javítását vállalná egy vállalkozó, a "szerviz" egy fodrászatból nyíló szobában lenne. Én úgy gondolom, hogy ez nem üzlet, így nem  kell pénztárgép. 
A másik gondom, hogy a fényképezők egy részének átvétele a West-End egyik üzletében lenne. Bizonyos összegért vállalják a gépek átvételét, ill. visszaadását. Ezt hogyan bizonylatolja le? Készpénzben fizetnek, de számlát mikorra állítsa ki? Nem tudja mikor veszik át. Az üzlet tulajdonosa, hogyan kezelje a pénzét? Az nem a sajátja. Vagy neki számlázzon és az ügyfelek meg az üzletnek fizessenek? Ez jó megoldás lenne, csak a KATA várható változása miatt lehet, hogy nem jó megoldás! Van esetleg valakinek ötlete, vagy gyakorlati tanácsa?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Nekem is a takarékbankos ügyfeleim, folyamatosan szenvednek ettől. Minden informatikai váltáskor máshonnan lehet letölteni. A lényeg: le lehet tölteni, általában jól eldugott helyen van a lehetősége. Vegyétek fel a kapcsolatot a bankkal és elnavigálni honnan lehet majd letölteni.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 5 Vendég